Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 07-10-2007, 10:17
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Hali!

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)


Szerintem én vagyok a hülye, de ezt nem értem, miért lenne jó, bár biztos hasznos...elmagyarárzná valaki nekem?
köszi
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 07-10-2007, 10:28
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
Hali!

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)

Nekem is lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Ezzel a varival nem azt éred el hogy az összes gömb mellé kéne éplista is hiszen ha csinálsz egy gömböt egyáltalán nem lehetsz biztos abban hogy az a gömb a valóság-e? Például legömbölsz egy törpét kiirja hogy miből mennyi és hogy törpe gazdálkodó. Egyből kéne egy éplistát is csinálnod hogy valóban törpe-e az adott ország, vagy paladin csak a vari miatt neked törpét irt ki a gömb.Ráadásul ha nincsen feltöltve az adott ország akkor lehet hogy nem is tudod megmondani hogy valóban törpe vagy paladin. Vagy pl ha kiirja hogy ork tábornok akkor szerintem éplista segítségéval sem fogod tudni megmondani hogy az adott ország ork vagy paladin. Szóval a kristálygömb varázslatot gyengítetted ezzel szerintem.
Reply With Quote
  #23  
Old 07-10-2007, 10:33
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default A paplovag

Érzek egy kis analógiát az elf, és a palladin között, ha nagy butaságot írok, dorongoljatok. Nem annyira védett, mint az elf, cserébe nincs megkötve a keze egyik területen sem.

Ha nagyjából a tolis elf épületarányait alkalmazza, akkor ilyesmire lesz képes:
Nem tekivédő faj. Ha boldogulni akar alsóbb szinteken, valószínűleg lesz olyan játékos, aki tolik ellen tolit tart. Ez a harci morálon is segít.
Varivédelme kellemesen meg van támogatva a lovagok által - ha otthon van. A módosított tükörvarázs itt is a seregösszetételről szóló infót zavarja.
Katonavédelemre nincs bónusza, így valószínűleg nem célszerű katonai védekezésre gyúrnia olyan végletesen, mint az elfnek - tehát nyitottabb a kitámadásra.

Nem kétlem, hogy támadó orit is össze lehet rakni, de számomra így elsőre otthonülőnek tűnik. Katonailag sem támadó, sem védekező bónusza nincs. Varázslásban van támadó és védekező bónusza is, ha a serege otthon van. Toliban nincs se bónusz, se malusz. Faji varázslata védekező (rejtőzködést, megtévesztést szolgál).

Nem olyan bunker, mint az elf, de cserébe katonával, varázslattal képes az ellentámadásra. Én ideális infószerző tagnak látom alsóbb szinteken, aki katonai támadásban, toliharcban vagy ártózásban is részt tud venni.

Azért annak a veszélyét feldobom, ami az elffel is (és a mostani emberrel is) történt. Egy védekezésben erősebb faj, amelyiknek nincs tekivédelme, hajlamos kocsmákra gyúrni, és utána hajlamos használni is a tolikat, ha már vannak, én nincs rajta malusza. Ha e mellett még az otthonüléskor varibónusza is van, és infót szerezni is nehezebb róla, jópár olyan ország épülhet, aki a bunkerból ártózást/tolizást választja. A sereg ugyan nem pattan róla feltétlenül, viszont hajlamosabb is a visszatámadásra.

Egyébként tetszik.
Reply With Quote
  #24  
Old 07-10-2007, 11:28
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lassan lejut odáig ez a topik, hogy érdemes lenne a két fajt külön topikban kezelni, hogy érthetőbb, követhetőbb legyen.
Az Uj topikok indításakor összahasonlításképpen kidolgozok 5-6 országot 1000 hektárra haderő, és varázserő számokkal.
Ezen számok ismeretéban talán jobban látszik majd, hogy erősség tekintetében hol helyezkednek el az újonan terve vett elképzelt fajok.

Örülök, hogy ennyien hozzászóltatok, és beszélgetésre, vitára érdemesnek tartjátok az ötletet.
Reply With Quote
  #25  
Old 07-10-2007, 12:07
Fusio's Avatar
Fusio Fusio is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Emberi faj:

Előnyök: Ha a Barbárok büntetni indulnak azt vad természetük miatt különösen hatékonyan teszik. Pusztítás, és mészárlás típusú támadásoknál az eredményesség 10%-kal nő.

Én már itt leragadtam... Ha küld hadüzenet is ,ak már sztem kicsit brutálabb lesz az a Barbár...picit túl nagy előny ez

A paladin meg hát nem is tom,majd utána számolgatok h milyen lenne... (de így elsőre az is túl erősnek tünik)

Így az emberi fajal elég lenne vmit alakitani ,h mindenkinek jó legyen,ahogy Ati is írta...Ha már nincs akkora mágikus védőereje,és több laki vagy hadi bonuszot kapna ak már megint szinte egy "új" játszható fajt kapnánk...
Reply With Quote
  #26  
Old 07-10-2007, 12:20
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
Hali!

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)


Szerintem én vagyok a hülye, de ezt nem értem, miért lenne jó, bár biztos hasznos...elmagyarárzná valaki nekem?
köszi
átalakitott fantom sereg. ha fent van a faji vari 2lehetőség van
1.Gömböznek téged sikeresen.
2.Gömböznek sikertelenül-> ekkor az ellen nem látja hogy sikertelen a gömb, hanem egy tök más gömböt fog látni, más fajjal, személyiséggel, egységekkel...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #27  
Old 07-10-2007, 12:53
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fusio View Post
Én már itt leragadtam... Ha küld hadüzenet is ,ak már sztem kicsit brutálabb lesz az a Barbár...picit túl nagy előny ez
Már készül a jelenlegi 3 hadis fajjal való összehasonlító elemzés, és előzetesen csak annyit, hogy mind az ork, mind az óriás, mind a gnóm maximális támadóerő tekintetében felülmúlja a Barbárt akkor is, ha a Babrár az összes vezérét a támadóerejére fordítja.

(nagyon megérződik a lakiteki, a haditeki, és a faji támadóerőbónusz a többi fajnál)
Reply With Quote
  #28  
Old 07-10-2007, 13:42
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
átalakitott fantom sereg. ha fent van a faji vari 2lehetőség van
1.Gömböznek téged sikeresen.
2.Gömböznek sikertelenül-> ekkor az ellen nem látja hogy sikertelen a gömb, hanem egy tök más gömböt fog látni, más fajjal, személyiséggel, egységekkel...



áhh értem
azt hittem, hogy ez az , hogy ha az ember gömböz
ebben a formában tetszik
Reply With Quote
  #29  
Old 07-10-2007, 13:45
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

viszont nagyon elbizonytalanítaná a játékot...ahogy azt már megírták
a többi fajjal szemben nem lenne fair
legalább a faj látszódjon sztem, hogy tudják a többiek, hogy rizikós a dolog
kicsit nagy előny
persze ha csak nekem lenne ilyen orim, nagyon tetszene
Reply With Quote
  #30  
Old 07-10-2007, 13:48
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

bár ha látszódik a faj, akkor majdnem olyan, mint a fantomsereg, sőt rosszabb sztem
inkább vmi más kéne....na ezt jól megbeszéltem magammal
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Óriás vs Gnóm vs Ember vs Élőhalott Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 101 09-13-2007 13:36
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 17:34
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 09:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu