Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-09-2007, 23:16
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Az Ember Faj Újászületése

Emberi faj:

A jelenlegi emberi faj véleményem szerint egy igencsak hibrid megoldás.
Igazán semmiben sem a legjobb, és mind varázslóként mind hadiként különösen gyenge.
Az egyetlen erőssége a tükörvarázs, ami profi, vagy jobb játékos ellen nem sokat ér.
Felsőbb csoportokban mint a B vagy az A teljesen kiveszett az ember.
Az a néhány játékos, aki mégis emberre „vetemedik” a B ben, az vért izzad vele.

Sem előnye, sem hátránya nincs.

A többi fajnál az előnyök valós játéktechnikai erősítések, a hátrányok zöme viszont okos játékkal lecsökkenthetők, illetve teljesen megszüntethetők.

Az általam elképzelt emberi faj több alfajra-népcsoportra oszlana, és az új népek az eddigis stratégiáktól eltérő játékmódot igényelne.

Nem akartam a más megszokott módon előnyöket, hátrányokat kitalálni, teki, termelés, haderőbónusz, hanem egy teljesen más irányba indultam el.

Sokoldalúság az emberek legfontosabb jellemzője.
Ahány vidék annyi kultúra, életmód.

Az alábbiakban két új népcsoportot dolgoztam ki, színesítenék a játékot, és megszüntetnék az eddigi hadis fajok hegemóniáját.


BARBÁR

Új stratégia:
A barbárok tábornokai különlegesek, hívjuk őket Vezéreknek (6)
Mindegyik Vezér ad 5-6% haderőbónuszt.
Ha otthon van akkor a védekező seregeket irányítja, és azok véderejét növeli, ha támadásban vesz részt akkor a támadó csapatokat erősítik a Vezérek.
Ez rengeteg variálásra, tervezésre, taktikára adna lehetőséget..
Emellett végre nem csak az orkok profitálnának a tábornok személyiségből..

Nem célom egy bunkertolvaj létrehozása, és a Barbár fajhoz nem is illik a sunyi lopkodás, egyszerűen nem olyan a természetük, ezért a haszonszerző tolvajakciók dupla, azaz 8% készültségcsökkenést okoznának.
A felmérő, és károkozó akciók készültségigénye nem változna.

Előnyök: Ha a Barbárok büntetni indulnak azt vad természetük miatt különösen hatékonyan teszik. Pusztítás, és mészárlás típusú támadásoknál az eredményesség 10%-kal nő.
6 Vezér (tábornok) Gömbön látszik, hogy éppen hány van otthon.

Hátrányok: Haszonszerző toliakció 8% készültségigény

Faji varázslat: Az emberi faj elkorcsosult hagyatéka: gyengített tükörvarázs


Palladin

Új stratégia:
Célom egy olyan faj létrehozása volt, ami varázserő terén valós konkurenciát jelenthet az óriás fajnak.
A többi fajt a kifejezett varis országok kivételével akár ártózni is tudná.
Ez a nagy varázserő azonban nem mindig lenne meg, csak akkor, ha a seregei otthon tartózkodnak.

Ha támad akkor sebezhetővé válna mágiával szemben.
A Paladin katonái (az összes barakkban lévő egység) rendelkeznének varázserővel., de csak akkor, ha otthon vannak az országban.

Így, ha támad, akkor a varázsvédelme drasztikusan lecsökkenne.
Tolvajokkal vagy a varázslóit, vagy a seregeit gyilkolhatják, így csak a varázserejét csak részben lehetne tolvajokkal támadni.
A hadereje azonban varázslós ország esetén is jelentős maradna.
Akár olyan országot is lehet építeni, amibe alig, vagy egyáltalán nincs templom.

Ennek azonban komoly rúnahiány lenne a következménye, és így az ország nem lehetne igazi varis, és támadáskor a varázsvédelme szinte megszűnne.
„De ha edig gömbözni se tudta az ellen, minek próbálná ártózni…” 

Előnyök: Védővarázslatokat dupla készültségigénnyel szövetséges országokra is fel tudja tenni, mágikus pajzs esetén az Ő védereje számítana ilyenkor.
(ha kitámad akkor lezuhan a szövijének is a varázsvédelme.)
Tolvajokkal csak a varázserejének egyik része támadható.
Vagy varázslókat vagy seregeket lehet tolikkal támadni.

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)

Várom a reakciókat, mi a véleményetek az uj fajokról, stratégiákról.

Last edited by Reaktor; 07-09-2007 at 23:19..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-09-2007, 23:25
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Hát nekem teccik az elképzelés, de sztem lehet majd még csiszolni a dolgokon (főleg a paladinon). Leginkább az nem tetszik benne hogy másokra is feltudná rakni a varikat... de összevetve támogatom

(igaz sok esélyt nem látok arra hogy bekerüljön, mert tulképpen ez 2 új faj, amit sztem Ati nem támogatna...)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #3  
Old 07-09-2007, 23:26
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az emberi fajnak valóban szüksége van az ujjászületésre, jelenleg eléggé korlátozottak a lehetőségei.
Az új faj és az új stratégiák jót tennének a játéknak.
Így késő éjszaka csak annyit fűznék hozzá hogy a Palladin helyett inkább a Paplovag nevet használnám. Bővebben majd valami emberibb időpontban véleményezném.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #4  
Old 07-09-2007, 23:30
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Hát nekem teccik az elképzelés, de sztem lehet majd még csiszolni a dolgokon (főleg a paladinon). Leginkább az nem tetszik benne hogy másokra is feltudná rakni a varikat... de összevetve támogatom
Az a jó ebben a fórumban, hogy sokan sok okosat tudunk javaslatokhoz hozzátenni, és ez a cél.
Remélem sok jó ötlet születik, ami nekem nem jutott eszembe
Reply With Quote
  #5  
Old 07-09-2007, 23:35
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csatlakozom Gyulához, nekem is jobban tetszene a Paplovag a Paladin helyett. Ráadásul ez egy szimpatikus változás lenne, így első nekifutásra játszahóvá válna vele az ember faj. A Barbár nekem kevésbé tetszik, már csak az orkok miatt sem.
Reply With Quote
  #6  
Old 07-09-2007, 23:43
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Csatlakozom Gyulához, nekem is jobban tetszene a Paplovag a Paladin helyett. Ráadásul ez egy szimpatikus változás lenne, így első nekifutásra játszahóvá válna vele az ember faj. A Barbár nekem kevésbé tetszik, már csak az orkok miatt sem.

A megnevezés sokadlagos, de szívesen átírom, ha ez jobban tetszik sokaknak.

De a Barbárt gondold csak alaposan végig, alapjaiban más mint az ork.
Az ork alapból kap támadóerőbónuszt több sereghez is, a Barbárnak meg kell osztani a Vezéreit, nincs kitámbónusza, de mágikusan lehet kicsit védettebb.
És még sorolhatnám....
Alapjaiban más játékot igényel.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-09-2007, 23:47
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Csatlakozom Gyulához, nekem is jobban tetszene a Paplovag a Paladin helyett. Ráadásul ez egy szimpatikus változás lenne, így első nekifutásra játszahóvá válna vele az ember faj. A Barbár nekem kevésbé tetszik, már csak az orkok miatt sem.
Nekem pont az orkok miatt tetszik szinesitené a palettát, ha lenne végre egy faj, ami úgymond más alternativát kinál ha az ember nem feltétlenül akar orkal lenni kőkemény hadis.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #8  
Old 07-10-2007, 00:03
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

zoli mi a garancia, hogy a paplovag nem 80% barakkos faj lesz és renget összevissza?
tolival jelenleg nem sok egységet lehet ölni. hadival meg a 80% barakkot átütni nagyon sok.

csak hirtelen ez jött le elsőre, holnap kiszámolgatok mind a kettőre egy éplistát A-ba és A-n kívül és akkor véleményezem komolyabban.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #9  
Old 07-10-2007, 00:05
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
zoli mi a garancia, hogy a paplovag nem 80% barakkos faj lesz és renget összevissza?
tolival jelenleg nem sok egységet lehet ölni. hadival meg a 80% barakkot átütni nagyon sok.

csak hirtelen ez jött le elsőre, holnap kiszámolgatok mind a kettőre egy éplistát A-ba és A-n kívül és akkor véleményezem komolyabban.
Plusz feltolja a felelf szovijere a pajzsot, aztan azt lehetetlen lenne artozni, nem kene bele szinte templom

Bennem hirtelen ez merult fel, amugy tetszenek
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #10  
Old 07-10-2007, 00:17
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem is tetszenek a felvetések és az emberre tényleg ráfér a változtatás. De ez a paladin valami ultra brutálra sikerült sztem rajta még dolgozni kellene
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Óriás vs Gnóm vs Ember vs Élőhalott Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 101 09-13-2007 13:36
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 17:34
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 01:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu