Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-19-2007, 18:58
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Megy ez már régebb óta, tehát a kevésbé meleg időben is ez volt.
Gondoltam én is a procira is, de ugye anank meg tudom nézni a hőmérsékletét és aban semmi rendkívülit nem láttam.
Jah igen és bekapcsolás után is képes ilyen csodákra.
Cassy nem igen szoktam semmiféle frissitéseket sem letölteni.

Ami azt illeti van még egy hiba jelenségem, skype beszélgetés közben eltünik a hangom én hallom a beszélgető partnert, nem szakad meg a hívás, csak ő nem hall engem, ez is egy rendszeres probléma.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 07-19-2007, 21:39
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vagy hardver, vagy szoftver, vagy az UFO-k :P

Lehet kontakthiba (működés közben nyugodtan ütögesd meg a memóriákat, kártyákat, ha ok, nem történik semmi), hardverhiba (memóriatesztet futtass pl.), puffadt kondis alaplap/tápegység ...

Ha van másik vinyód, dobj rá egy XP-t, frissen ropogósan, nézd meg, azzal csinálja-e.
Ha nincs, kérj egyet kölcsön, dobj rá egy XP-t, frissen ropogósan, nézd meg, azzal csinálja-e.
Ha nem sajnálod a mostani rendszert és elég réginek/használtnak találod, telepitsd újra (szűz install), majd nézd meg, utána csinálja-e.
Ha van kedved, molyolhatsz viruskeresővel és egyéb finomságokkal, én újrapakolnám mint a szél.

Vedd a sugárpisztolyod és likvidáld a kis szürkét, aki mentálisan terrorizálja a gépedet.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #13  
Old 07-20-2007, 05:31
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Vagy hardver, vagy szoftver, vagy az UFO-k :P

Lehet kontakthiba (működés közben nyugodtan ütögesd meg a memóriákat, kártyákat, ha ok, nem történik semmi), hardverhiba (memóriatesztet futtass pl.), puffadt kondis alaplap/tápegység ...

Ha van másik vinyód, dobj rá egy XP-t, frissen ropogósan, nézd meg, azzal csinálja-e.
Ha nincs, kérj egyet kölcsön, dobj rá egy XP-t, frissen ropogósan, nézd meg, azzal csinálja-e.
Ha nem sajnálod a mostani rendszert és elég réginek/használtnak találod, telepitsd újra (szűz install), majd nézd meg, utána csinálja-e.
Ha van kedved, molyolhatsz viruskeresővel és egyéb finomságokkal, én újrapakolnám mint a szél.

Vedd a sugárpisztolyod és likvidáld a kis szürkét, aki mentálisan terrorizálja a gépedet.
Ez nagyon nagy Hibaelhárítás.Nagyon jó!
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #14  
Old 07-20-2007, 06:01
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Vagy hardver, vagy szoftver, vagy az UFO-k :P

Lehet kontakthiba (működés közben nyugodtan ütögesd meg a memóriákat, kártyákat, ha ok, nem történik semmi), hardverhiba (memóriatesztet futtass pl.), puffadt kondis alaplap/tápegység ...

Ha van másik vinyód, dobj rá egy XP-t, frissen ropogósan, nézd meg, azzal csinálja-e.
Ha nincs, kérj egyet kölcsön, dobj rá egy XP-t, frissen ropogósan, nézd meg, azzal csinálja-e.
Ha nem sajnálod a mostani rendszert és elég réginek/használtnak találod, telepitsd újra (szűz install), majd nézd meg, utána csinálja-e.
Ha van kedved, molyolhatsz viruskeresővel és egyéb finomságokkal, én újrapakolnám mint a szél.

Vedd a sugárpisztolyod és likvidáld a kis szürkét, aki mentálisan terrorizálja a gépedet.

Köszi Csoki, sugárpisztolyt hol lehet kapni?

Komolyra forditva a szót, átböngésztem az eseméánynaplókat és elárulom nektek hogy érdekes módón némi szöveges infót is az xp a hibárol ha az ember kitartóan keres. Azt találtam hogy több fagyásom oka volt hogy az ideport1 nem volt hajlandó válaszolni, ez magyarázatot adhat a skype a wmp meg az ie fagyizásaira is szerintem, szal délután kicserélem az ide kábeleket esetleg megnézem hogy mit csinál ha a vinyót átteszem az ide2-re.

Azt nem tudjátok hogy a hiba kódokat hol lehet megnézni hogy mit is takar? MEg hogy azzal sok száma halmazzal amit mellékel az xp a hibához mit lehet kezdeni?
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #15  
Old 07-20-2007, 09:17
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

hiba kódokat peírod googléba és kidob értelmes angol leírást is róla.

Amúgy nekem is volt ilyen gondom, a hűtése nem megfelelő a gépnek, ha pc-d van akkor elég hatásos ha leszeded a burkolatot hogy jobban szellőzzön, vagy vinyó(kra) hűtőt szerelsz. Túl sok újraindulgatás után a memória is tönkre mehet nemtudom azokat megnézted-e (MEMTEST). Nekem így ment tönkre az előző gépem
Reply With Quote
  #16  
Old 07-20-2007, 17:50
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post
hiba kódokat peírod googléba és kidob értelmes angol leírást is róla.

Amúgy nekem is volt ilyen gondom, a hűtése nem megfelelő a gépnek, ha pc-d van akkor elég hatásos ha leszeded a burkolatot hogy jobban szellőzzön, vagy vinyó(kra) hűtőt szerelsz. Túl sok újraindulgatás után a memória is tönkre mehet nemtudom azokat megnézted-e (MEMTEST). Nekem így ment tönkre az előző gépem

A burkolat le van véve, mert mostanában turkálok a gépben és lusta vagyok vissza tenni. De a hütés szempontjábol ez egyáltalán nem jó dolog, mert szerintem semmivel sem hül jobban a gép, mésrészt sokkal töb port sziv be aminek a hatására egyre roszabb lesz a hütőbordák hőleadása
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 07-20-2007 at 18:29..
Reply With Quote
  #17  
Old 07-20-2007, 18:23
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
A burkolat le van véve, mert mostanában turkálok a gépben és lusta vagyok vissza tenni. De a hütés szempontjábol ez egyáltalán nem jó dolog, mert szerintem semmivle sem hül joban a gép, mésrészt sokkal töb port sziv be amine ka hatására egyre roszabb lesz a hütőbordák hőleadása
Ez a szétszedett verzió áll fent nekem is, meg nagyon sokaknak akik azt hiszik értenek hozzá mi van ott

Szerintem csak egy új xp is megoldaná a gondot, mert lehet hogy hardverhiba, csak sztem akkor nem egy véletlenszerű progi leállásában jelentkezne. Ha a memo püffed meg, akkor ilyen hülye hangokad ad a gép és igaz leáll néhány progi, de utána full befagy.
Lehet a winyó, bár ha az IDE kábel makkank meg akkor sztem nem futásban lévő programban jelentkezne, mert az a memómól nyomja jórészt.
Amit Csokibácsi mondott, miszerit kocogtatsd meg a melót, nyomkodd meg a csatlakozásokat, az jó és hatásos módszer, de sztem akkor is csak az xp durrant el, ha meg vírus, arra is jó a new xp
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #18  
Old 07-20-2007, 18:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Az XP install elég macera azért... Alap install, és utána még sok-sok frissítés is kell, 2 nap simán rámegy...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 07-20-2007, 18:31
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az XP install elég macera azért... Alap install, és utána még sok-sok frissítés is kell, 2 nap simán rámegy...
Ezt aláírom, de sztem akkor is szoftveres hiba
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #20  
Old 07-20-2007, 18:32
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az XP install elég macera azért... Alap install, és utána még sok-sok frissítés is kell, 2 nap simán rámegy...
Hát nem szivesen állok neki, mig van kétségem afelöl hogy ez a baj.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu