Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #791  
Old 10-22-2013, 00:54
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ilyen jellegű tervek egyszerűen technikai megfontolásból nincsenek.
Erőforrás igényes real-time számolni, hogy hány bank (nem) működik? Vagy milyen technikai megfontolást értesz ez alatt? (Oké, elvetve akkor ez, de tényleg érdekel a dolog. Mert így belegondolva kb. egy hatványozásban a kitevő nem a bankok, hanem csak a működő bankok száma, és kb. ennyi.)

De egyébként a területarány [%] * 20 védelem is talán elég lesz a feles számára. Mondjuk logikusabb lenne, hogyha nem működne a bank, ha nincs benne ember, de ha ne hát nem.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #792  
Old 10-22-2013, 05:31
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
miért is van 1 kocsmája az óriásnak? mert azoknak ott a szieszta, ami miatt kevésbé hatékony a toli.. tök jó a sírásod, de régen mikor voltak tolik sem dőlt össze a világ és ezután sem fog
másfelől az én javaslatom korlátozná a félelfeket, így csak tényleg tolisként használva lophatna mindenkitől pénzt, míg eredeti ötlet szerint bárkitől.. de ha akarod legyen úgy, lopjon 2 kocsmás feles is 1 kocsmás orktól maximális hatékonysággal
Butaságot írsz... eddig se volt hatékonyabb az akció, mert valaki 5x akkora hadi-, vari-, tolierővel rendelkezett. Én sem értem miért kellene egy óriást, hullát, vagy egy kocsmátlan orkot jobban átlopnia a felesnek. A 2 kocsmás feleses példádat sem reális. Hogyan másként lehetne használni a felest, ha nem tolisként?

Last edited by Sequator; 10-22-2013 at 07:59..
Reply With Quote
  #793  
Old 10-22-2013, 07:48
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel egyet is értek, meg nem is.

Attól, hogy felmérte az épületeidet, nyugodtan mehessen szabira.

Attól, hogy bepróbálkozott, hogy mennyi arany jön, szintén mehessen nyugodtan szabira.

Attól, hogy a varázslóid felét megölte, vagy a tekercseid felét elhozta... talán ne...

Ha nem lehetne a készültségét másnak csökkentenie, akkor egyszerű lenne a megoldás: ahogy a hadi országok csak akkor mehetnek szabira, amikor a seregük otthon van, így tolvajakció után is csak akkor lehet elmenni szabira, amikor az 100%-ig visszaregenerálódott.

Mivel azonban lehet más országnak a készültséget csökkentenie, ezért ez nem járható út. Be lehet viszont tenni egy másik százalékos jelzőt, ami ugyanúgy töltődik vissza, de csak a saját akciók csökkentik, az ellenfél akciói nem. Sőt, legyen abból is csak a támadó akció. Amikor ez 100%, akkor élhet a szabi. Egy-egy próbaakció után a minimum 3 óra alatt bőven visszatöltődik 100%-ra, így nem befolyásolja. Ha lelopja magát 50%-ra, akkor az viszont még körönkénti 7% visszatöltődéssel is 8 kör.

Persze akkor már ugyanezt a varázslatokra is ki kell terjeszteni, hogy egyenlő esélyek legyenek, és egy 0%-ra levitt mágikus készültséggel se lehessen rögtön szabira menekülni.
Szerintem az információszerzés legyen büntetlen (épület és seregfelmérés), szabiramenés szempontjából, de minden támadó és haszonszerző akció minden fajnál (nem csak a félelfek hajlamosak lopni) legyen a korábbi 12 órás rendszerben, ide értve a hadisok megmozdulásait is.
Reply With Quote
  #794  
Old 10-22-2013, 08:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
Szerintem az információszerzés legyen büntetlen (épület és seregfelmérés), szabiramenés szempontjából, de minden támadó és haszonszerző akció minden fajnál (nem csak a félelfek hajlamosak lopni) legyen a korábbi 12 órás rendszerben, ide értve a hadisok megmozdulásait is.
Ezt a szabis témában részletesen kitárgyaltuk, és le lett írva, hogy miért nem jó. Kérlek, hogy olvasd el abban a témában. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #795  
Old 10-22-2013, 08:37
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt a szabis témában részletesen kitárgyaltuk, és le lett írva, hogy miért nem jó. Kérlek, hogy olvasd el abban a témában. Köszönöm.
Nem kell elolvasnom fejből tudom! Ettől függetlenül jeleztem, hogy a rövidített szabi és a támadóakció utáni 3 órás rövid akciómentes kombóval nem értek még mindig egyet!
Reply With Quote
  #796  
Old 10-22-2013, 08:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
Nem kell elolvasnom fejből tudom! Ettől függetlenül jeleztem, hogy a rövidített szabi és a támadóakció utáni 3 órás rövid akciómentes kombóval nem értek még mindig egyet!
Szuper, épp ezért MÁR VOLT ERRE IS JAVASLAT. KÉRLEK, HOGY OLVASD EL. Ráadásul ez a téma nem erről szól, kérlek, hogy maradj a témánál a megbeszélések között. Ezt is köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #797  
Old 10-22-2013, 08:47
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Butaságot írsz... eddig se volt hatékonyabb az akció, mert valaki 5x akkora hadi-, vari-, tolierővel rendelkezett. Én sem értem miért kellene egy óriást, hullát, vagy egy kocsmátlan orkot jobban átlopnia a felesnek. A 2 kocsmás feleses példádat sem reális. Hogyan másként lehetne használni a felest, ha nem tolisként?
nektek akartam jót.. ha 5ször annyi toli kell, akkor a szövi nem lesz meglőve teljesen, mert a haditoli(esetleg a töpre) tarthat bent pénzt viszonylag biztosan, ahhoz hogy őt átlopja a feles, már a varik kárára megy a tolik száma, így sebezhetőbbé válik, tehát valamit-valamiért..
viszont, ha csak szimplán átlop és viszi a pénzt, akkor a haditoliban sem lehet sok kp, plusz varikban is jóval erősebb lesz a feles..
plusz esetleg hosszabb szöviharc közben tudsz úgy épülni, hogy a lopás hatékonysága csökkenjen, ha nem full élezett a feles..
eddig nem volt olyan, hogy ötszörös hadi vari erő kell, de olyan sem, hogy egy faj átlopja a bankokat..
picit gondolkozzatok néha
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #798  
Old 10-22-2013, 10:35
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
nektek akartam jót.. ha 5ször annyi toli kell, akkor a szövi nem lesz meglőve teljesen, mert a haditoli(esetleg a töpre) tarthat bent pénzt viszonylag biztosan, ahhoz hogy őt átlopja a feles, már a varik kárára megy a tolik száma, így sebezhetőbbé válik, tehát valamit-valamiért..
viszont, ha csak szimplán átlop és viszi a pénzt, akkor a haditoliban sem lehet sok kp, plusz varikban is jóval erősebb lesz a feles..
plusz esetleg hosszabb szöviharc közben tudsz úgy épülni, hogy a lopás hatékonysága csökkenjen, ha nem full élezett a feles..
eddig nem volt olyan, hogy ötszörös hadi vari erő kell, de olyan sem, hogy egy faj átlopja a bankokat..
picit gondolkozzatok néha
Ki az a nektek? Valamit nagyon félreértettél. Egyszerűen nem örülnék, ha a felesem kevesebbet lopna csak azért mert épp hogy befér az ellenfélhez. Így nem lehetne rendesen lopni egy másik felestől Viszont a másik oldalról nézve nem tartom túlságosan reálisnak, hogy egy óriást (akinek eleve védettsége van a tolvajlás ellen) jobban lehessen lopni, mint mást. Ezért írtam, hogy butaság az ötleted.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sequator For This Useful Post:
  #799  
Old 10-22-2013, 15:32
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Viszont a másik oldalról nézve nem tartom túlságosan reálisnak, hogy egy óriást (akinek eleve védettsége van a tolvajlás ellen) jobban lehessen lopni, mint mást. Ezért írtam, hogy butaság az ötleted.
Miért lehetne az óriást jobban lopni ezzel az ötlettel? Óriás is építhet kocsmát, képezhet bele tolvajt és ugyanazok az arányok vonatkoznának rá is.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]

Last edited by Padlócsempe; 10-22-2013 at 16:47..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #800  
Old 10-22-2013, 16:29
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Miért lehetne az óriást jobban lopni ezzel az ötlettel? Óriás is építhet kocsmát, képezhet bele tolvajt és ugyanazok vonatkoznának az arányok rá is.
Szerinted hany % kocsma kellene az oriasnak, hogy a 25% kocsmas feles tolvajerejenek otodet elerje? 8-10%? Tenyleg kezd elmenni a kedvem ettol az egesztol...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 06:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu