Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-01-2012, 15:33
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Question Melyik stratégia lesz a nyerő? Harcos? Kereskedő? Varázsló?

Sziasztok.

Pontosan 1 hete újráztam le a drága kis félelfemet, negyedik szinten, nagy létszámú csoportban. Eléggé elkeseredtem, hogy milyen kis életképtelen szegény, és mennyire háttérbe lett szorulva a legtöbb tolvaj ország.

Ezt a topicot nem a segítségbe nyitottam, mert elsősorban nem tanácsokat várnék, hanem inkább véleményeket.

A kérdésem az lenne, hogy szokott-e még valaki tolvaj országgal játszani, és, hogy mennyire tartja ezt sikeres stratégiának?

Jómagam úgy érzem, hogy 600 hektár felett(tehát 5.szint fölött) már inkább teher egy szövetségben a tolvaj, semmint hasznos csapattag. Főleg, hogy egy jó tolvaj országot, ekkora hektáron, már elég nagy költség fenn tartani(ha már csak a napi etetését vesszük), és elég sok időt igényel. Valahogy elvesztette a varázsát a dolog, és mintha már csak azok játszanának félelffel és emberrel, akik élvezik ha szenvednek.

A varázsló országokkal ugyanez a helyzet. Mivel a tolvajok jelentősen meggyengülnek, már varázslókra sincsen szükség, akik féken tudnák tartani őket. Már ötödik szinten sem játszik senki varázslókkal, mert egyszerűen semmi szükség rájuk.

Összegezve: Csak én érzem úgy, hogy a tolvajok-varázslók, mint fajok, már szinte védette váltak, annyira ellehetetlenült a helyzetük?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-01-2012, 16:30
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Sziasztok.

Pontosan 1 hete újráztam le a drága kis félelfemet, negyedik szinten, nagy létszámú csoportban. Eléggé elkeseredtem, hogy milyen kis életképtelen szegény, és mennyire háttérbe lett szorulva a legtöbb tolvaj ország.

Ezt a topicot nem a segítségbe nyitottam, mert elsősorban nem tanácsokat várnék, hanem inkább véleményeket.

A kérdésem az lenne, hogy szokott-e még valaki tolvaj országgal játszani, és, hogy mennyire tartja ezt sikeres stratégiának?

Jómagam úgy érzem, hogy 600 hektár felett(tehát 5.szint fölött) már inkább teher egy szövetségben a tolvaj, semmint hasznos csapattag. Főleg, hogy egy jó tolvaj országot, ekkora hektáron, már elég nagy költség fenn tartani(ha már csak a napi etetését vesszük), és elég sok időt igényel. Valahogy elvesztette a varázsát a dolog, és mintha már csak azok játszanának félelffel és emberrel, akik élvezik ha szenvednek.

A varázsló országokkal ugyanez a helyzet. Mivel a tolvajok jelentősen meggyengülnek, már varázslókra sincsen szükség, akik féken tudnák tartani őket. Már ötödik szinten sem játszik senki varázslókkal, mert egyszerűen semmi szükség rájuk.

Összegezve: Csak én érzem úgy, hogy a tolvajok-varázslók, mint fajok, már szinte védette váltak, annyira ellehetetlenült a helyzetük?
szerintem egy jó varázsóra minden szövetségben szükség van. de már rég játszottam lentebbi szinteken de ha játszanék vari nélkül nem mozdulnék sehova ami óriásnál minimum 18% templomnál kezdődik
Reply With Quote
  #3  
Old 10-01-2012, 16:47
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Hektár:200 Óriás-tudós

Ház:18% 36db
Barakk:34% 67db
Tanya:15% 29db
Raktár:1% 2db
Őrtorony:10% 20db
Kocsma:1% 1db
Templom:20% 40db
Bank:5db

Foglalkoztatottság:98%
Gabonahiány/kör: 37

Ez nem varázsló, ez hadivari, ami szövitagként lazán, de még magányosként is tud ütni. Egy jó félelfet nem igazán tud fedni.

Bár meg kell jegyeznem, engem félelfként szinte sose fedtek be, és szerintem nem is ez a fő problémája a fajnak.
Reply With Quote
  #4  
Old 10-01-2012, 18:42
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default nos

Hali!

Én így másfél év inaktivitás után jelenzém, hogy ha valaki, akkor én kitartó elf-félelf párti vagyok, és ha szenvedek is játszom ilyen országokkal. Anarchban. Normálban még én se próbálkozom ilyesmivel.
Gnóm, óriás, ork, (hadi)elf. Még én is ezt toltam normálban.

A félelfnek szerintem sincs értelme normál csoportokban. A szövetséget gyengíti, ezért ritkán talál jó szövetségeseket (kezdők nyilván beveszik maguk közé), egyedül meg szétkapják. Szövitagként meg méginkább.

Szerintem, legalábbis.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #5  
Old 10-01-2012, 23:21
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Hali!

A félelfnek szerintem sincs értelme normál csoportokban. A szövetséget gyengíti, ezért ritkán talál jó szövetségeseket (kezdők nyilván beveszik maguk közé), egyedül meg szétkapják. Szövitagként meg méginkább.

Szerintem, legalábbis.
Ezzel teljesen egyetértek. Fölöslegesek, és csupán gyenge pontot nyújtanak egy szövetségen. Szerintem ezt senki sem cáfolja.

Annyira furcsa számomra, hogy a játék 3 alap pillérjének 2 darabja is kidőlt már, és mintha senkit se zavarna.
Reply With Quote
  #6  
Old 10-02-2012, 10:38
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Speciel engem eddig is zavart. Lévén, hogy alapvetően elf és félelf mániás vagyok. (Meg voltam régen is.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #7  
Old 10-02-2012, 19:07
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Unhappy

Számomra is mindig a félelf volt a legszimpatikusabb faj, és sokkal jobban szeretem a vari-toli szerepet, mint a hadizást. De ahogy látom meglehetősen kevés ember érez ugyanígy. Így hát akkor a félelf mehet a kukába, és elő az óriással. Az úgyis olyan izgalmas, és kihívásokkal teli faj.
Reply With Quote
  #8  
Old 10-02-2012, 19:54
Bukta Bukta is offline
Member
 
Join Date: Jul 2011
Location: Felsőörs
Posts: 177
Activity: 0%
Longevity: 70%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Számomra is mindig a félelf volt a legszimpatikusabb faj, és sokkal jobban szeretem a vari-toli szerepet, mint a hadizást. De ahogy látom meglehetősen kevés ember érez ugyanígy. Így hát akkor a félelf mehet a kukába, és elő az óriással. Az úgyis olyan izgalmas, és kihívásokkal teli faj.
Én végigmentem az X-en MF-ként félelffel, hát nem volt könnyű, mitagadás.
Aztán a következő országom óriás lett V-B-ig hát be kell valljam, sokkal könnyebb volt mf-ként is, és szövit is sokkal könnyebben találtam.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Melyik szinten melyik fajjal érdemes játszani? Ildee Stratégia & Tippek 32 05-16-2013 19:23
Új személyiség: Kereskedő #2 Ati Megvalósult javaslatok 171 03-24-2010 23:28
Új személyiség: szövetségi harcos -Fegya- Megbeszélések 59 01-21-2010 15:41
Kereskedő, sok bankos ori nyolcvan Stratégia & Tippek 49 06-08-2009 22:56
09.04. Harcos Ati Hódító Kézikönyv 3 07-26-2007 21:57


All times are GMT +1. The time now is 18:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu