Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-21-2008, 19:35
Kashuka Kashuka is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Üdv!

Nos egy olyan kérdésem lenne hogy, mien funkciókat lehet használni (mindenféle retorzió nélkül) egy szövitársam orijával (ugyan arról az IPről lépek be mint a sajátommal, akár egyszerre is.), aki esetleg elmegy nyaralni de nem akar szabira menni mert pl. a szintlépési határ fölött van jóval, és nem akart területet veszteni a szabizás miatt.

előre is köszi a segítséget!

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy, mit csinálhatok egy szövetségesem országával (mindenféle retorzió nélkül) amivel én lépek be (akár ugyan arról az IP címről)?Azért kérdezem mert már jóval a szintlépési határ felett vagyunk, és a szabizás miatt nem akarjuk hogy területet veszítsen, ezért nekem kéne belépkedni vele, ezt-azt elintézni (pl pénz osztás, esetleg építés) csak gondoltam előtte megkérdem már, hogy lehet-e egyáltalán ilyet csinálni anélkül hogy anarchba kerülünk...

Előre is köszi a segítséget!

Last edited by Ati; 07-23-2008 at 20:32..
Sponsored Links
  #2  
Old 07-24-2008, 08:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Ha egészen biztos akarsz lenni abban, hogy nem kerül át az országotok anarchista csoportba, akkor semmit nem csinálsz a szövetségesed helyett. Csak egy országot irányíts: a sajátodat. Ha a szövetségesed nem tud valamiért játszani, akkor menjen szabadságra, vagy lépjen ki addig a szövetségből, amíg vissza nem érkezik.

Ez a legbiztosabb.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 07-24-2008, 11:52
Kashuka Kashuka is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

hmm sry a dupla postért, először azt hittem hogy nem küldte el...

De Ati a kérdésem pont az ellen irányul amit te javasolsz.Mert igen el lehet menni szabira de, 1 kör az 1 heki és ha mondjuk 1 hétre megy el 168 kör ami ugyan ennyi hektárat is jelent, ami nem kevés pénzbe kerül.Arra vagyok kíváncsi egészen konkrétan hogy lehet-e pénzt osztani mással vagy nem (egy szövin belül még mindig) a nélkül hogy anarch lenne belőle, csak ha már itt vagyok ennél a kérdésnél akkor beleszőttem egy másik borblémát is a dologba, és pedig azt hogy védővarikat lehet-e feltenni másnak (még mindig 1 szövin belül).
  #4  
Old 07-24-2008, 12:23
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kashuka View Post
hmm sry a dupla postért, először azt hittem hogy nem küldte el...

De Ati a kérdésem pont az ellen irányul amit te javasolsz.Mert igen el lehet menni szabira de, 1 kör az 1 heki és ha mondjuk 1 hétre megy el 168 kör ami ugyan ennyi hektárat is jelent, ami nem kevés pénzbe kerül.Arra vagyok kíváncsi egészen konkrétan hogy lehet-e pénzt osztani mással vagy nem (egy szövin belül még mindig) a nélkül hogy anarch lenne belőle, csak ha már itt vagyok ennél a kérdésnél akkor beleszőttem egy másik borblémát is a dologba, és pedig azt hogy védővarikat lehet-e feltenni másnak (még mindig 1 szövin belül).

Ha a föld annyira drága,akkor ne tegye szabira .. egységeket piacra és hagyja,hogy a távolléte alatt a morálromlás miatt felgyújtsák az oriját .. mikor visszatér,újraépíti és oszt pénzt.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #5  
Old 07-24-2008, 12:26
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

A szabályok ugye ezt tiltják. de azért ésszerü keretek között megcsinálják sokan és nem kerülnek anarchban. amúgy ha már érdekel a téma, miért nem nézel utána. pl a faq-ban:
"-Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Szövetségben vagyok, és nem mindig férek hozzá a géphez, ezért meg szeretném kérni a szövetségesemet, hogy időnként nézzen rá az országomra. Lehet ebből baj?
Lehet belőle baj.

-Először is bármikor ellophatják országodat, ha valakinek megadod a belépési adataidat, amivel több hónap munkáját tudják pillanatok alatt tönkretenni. Ha olyan valakinek adod meg az adatokat, akiben megbízol, az sem garantálja, hogy hozzá nem lépnek be illetéktelenek, és nem szerzik meg a Te adataidat is.

Ezen túlmenően, ha bármilyen egyéb gyanús jel, akció párosul az országokhoz, akkor az egy helyről való belépés elegendő plusz bizonyítéknak számít a szabálytalanság megállapításához, így országod akár az anarchista csoportba is kerülhet, az ezzel járó büntetésekkel együtt.

Ezért SEMMIKÉPPEN nem javasoljuk, hogy a szövetségesek egymásnak megadják belépési adataikat, és egymás országát gondozzák.

-Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. A szövetségeseimmel néha összejövünk nálam egy bulira, és mindenki itt nézi meg az országát az én gépemről. Mire figyeljünk?


- Ez nem egy túl szerencsés felállás. Ha mindenképpen muszáj, akkor védővarázslatok felrakása, piacozás a maximum. Semmilyen akciót ne indítsatok ilyen esetben. Amennyiben ez más gyanús tényezőkkel, akciókkal párosul, sajnos az anarchista csoportba helyezést kockáztatja, ezért az ilyen helyzeteket nem ajánljuk. "
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #6  
Old 07-24-2008, 13:41
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kashuka View Post
Üdv!

Azért kérdezem mert már jóval a szintlépési határ felett vagyunk, és a szabizás miatt nem akarjuk hogy területet veszítsen, ezért nekem kéne belépkedni vele, ezt-azt elintézni (pl pénz osztás, esetleg építés) csak gondoltam előtte megkérdem már, hogy lehet-e egyáltalán ilyet csinálni anélkül hogy anarchba kerülünk...

Előre is köszi a segítséget!
A max heki feletti országok 99%-ban olyan tevékenységgel kerültek oda, amiért anarch jár. Merem remélni, hogy egyszer ott fognak kikötni, ha másért nem, akkor azért, hogy egymáshoz belépkednek.

Tudom, hogy ez off, és sok embernek nem tetszik a hozzászólásom.
De pofátlanságnak tartom még a topic indítását is, hiszen mindenki tisztában van azzal, hogy a termelők hogy kerültek oda, ahol vannak.
The Following 3 Users Say Thank You to Arwen For This Useful Post:
  #7  
Old 07-24-2008, 13:45
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
A max heki feletti országok 99%-ban olyan tevékenységgel kerültek oda, amiért anarch jár. Merem remélni, hogy egyszer ott fognak kikötni, ha másért nem, akkor azért, hogy egymáshoz belépkednek.

Tudom, hogy ez off, és sok embernek nem tetszik a hozzászólásom.
De pofátlanságnak tartom még a topic indítását is, hiszen mindenki tisztában van azzal, hogy a termelők hogy kerültek oda, ahol vannak.
akkor elmondom neked, hogy én 5U-ban csalás nélkül kerültem fel 1200hekire anno tekit írni. úgyhogy attól hogy te nem tudsz csalás nélkül oda feljutni, másnak még sikerülhet.
  #8  
Old 07-24-2008, 13:49
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
akkor elmondom neked, hogy én 5U-ban csalás nélkül kerültem fel 1200hekire anno tekit írni. úgyhogy attól hogy te nem tudsz csalás nélkül oda feljutni, másnak még sikerülhet.
Arwen termelői magasságról beszélt
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #9  
Old 07-24-2008, 13:52
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Arwen termelői magasságról beszélt
köszönöm a lenézést Tsobi tudod nekem nem adatott meg, hogy olyan profi legyek mint te.
  #10  
Old 07-24-2008, 13:54
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem földleadós jksz-es topic van már úgyhogy oda szíveskedjetek fáradni
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
hogy lehet sok pézt csinálni? opel Stratégia & Tippek 190 11-03-2007 21:05


All times are GMT +1. The time now is 22:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu