Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 11-26-2007, 13:01
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Végigolvastam
A számításod teljesen jó, én csak hozzátettem, hogy teljesen normális a végiglopás ha a tolikészültségét 12% alá vitték.
Ok, akkor jó

A félelf faj nekem nem jött be annyira, így ezt még nem tapasztaltam, talán egyszer még ehhez is kedvet kapok......
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 11-26-2007, 13:06
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Normál csoportban 30-35% közötti feles kocsmát tartok célszerűnek. Bár megmondom frankón, hogy egy elf védelmen úgy lepattan a 35%-os feles, mint a sicc. Elfet nem nagyon érdemes lopni, hacsak ki nem deríted mennyi tolija van.
Én nem tartanék 35% kocsmit, mert akkor retteghetsz az arra kóborló seregektől. És mivel az elfekhez ígysem férsz be, akkor meg minek?
A félelfeket, elfeket meg egy varis segaítségével kevesebbel is lelopod. Na meg az is gáz, amikor már a hadis is leártóz...
Én így tapasztaltam.

Kérdés mi a célod. Hogy nálad legyen a csopiban a legtöbb toli, területarányosan, vagy a csoport 0,5%-át ne tudd belopni, de közben ne keljen rettegni, hogy amíg alszol kapsz 1000sereget mészárra.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #123  
Old 11-26-2007, 14:04
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by ragiurfi View Post
ja,ezt én is olvastam...hát ha jól emlékszem 50 helyezés volt kb
de még mindig kiváncsi volnék arra,milyen számolással jön ki az,hogy végiglopja?
Semmijen szamitassal nem jon ki nincs az a felelf aki vegigbirna lopni (a megadott ertekeket szamitasba veve!) !
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
  #124  
Old 11-26-2007, 15:26
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Puppi View Post
Semmijen szamitassal nem jon ki nincs az a felelf aki vegigbirna lopni (a megadott ertekeket szamitasba veve!) !
Mivel számoltál?
Nézd meg Fefe számítását, és számold újra...
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #125  
Old 11-26-2007, 15:48
ragiurfi ragiurfi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Puppi View Post
Semmijen szamitassal nem jon ki nincs az a felelf aki vegigbirna lopni (a megadott ertekeket szamitasba veve!) !
Puppi bátyám,hát sajnos tévedsz..sajnos sikerült neki... ha még lopott volna:-) gyilkolt :-O
Fefe számítása elég jó,alapul véve a súgó leírását..ez van,de lehet ellene tenni.
Reply With Quote
  #126  
Old 11-26-2007, 16:05
ragiurfi ragiurfi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Normál csoportban 30-35% közötti feles kocsmát tartok célszerűnek. Bár megmondom frankón, hogy egy elf védelmen úgy lepattan a 35%-os feles, mint a sicc. Elfet nem nagyon érdemes lopni, hacsak ki nem deríted mennyi tolija van.
én úgy gondolom,mint ahogy régen is,a fél-elf-nek meg kell osztania valahogyan a varárzslókat meg a tolikat...egyedül a védelmen lehet spórolni.
10-15% templommal nem sokra mész(főleg ahol én vagyok) és tolikészültség hiányában bámulhatod a monitort.
hallottam már olyat,hogy sok toli kevés vari,de láthatod 0% készültséggel semmit nem ér,tehát ezt elvetném...beütni meg úgy is betudnak,akkor már legalább tudjak lopni vagy gyilkolni.
Reply With Quote
  #127  
Old 11-26-2007, 16:25
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by ragiurfi View Post

mert hát a toolsal nem lehet számolni,csak 40%-ig engedi a készültséget,és mint tudjuk ha 0 a készültség nagyban befolyásolja a védekezést a súgó szerint.
Szia Ragi komam

Ezt emelnem ki !! mert itt vagytok nagy tevedesben !!
Nem magyarazok inkabb idemasolom
Számok

A tolvajok és varázslók készültsége a katonai morállal közösen, e kettő átlagaként számít, mind támadáskor, mind védekezéskor. Ha például 50% a készültséged, de a katonai morálod 80%, akkor 65%-kal kell számolnod. Ugyanígy ha a készültségedet leviszik 0%-ra, akkor 80%-os morál mellett az nem lesz egyenlő a nullával, hanem 40%-ként számít. 0%-os morál és 0%-os készültség mellett azonban az adott terület védőereje nulla.

Az en szamitasaim szerint ha a varazslatok aktivak es a tekijei a vedo felelfnek a maxon vannak akkor max 4X fer be hozza a tamado felelf!!!! tapasztaltam mar hogy levittek a keszulimet 10% ala es megis bukott nalam a tamado !! es kb ugyanez a felallas volt !

Szoval Ragi komam nalam ez az allas
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
  #128  
Old 11-26-2007, 16:26
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by ragiurfi View Post
Puppi bátyám,hát sajnos tévedsz..sajnos sikerült neki... ha még lopott volna:-) gyilkolt :-O
Fefe számítása elég jó,alapul véve a súgó leírását..ez van,de lehet ellene tenni.
Szivem ritkan tevedek kiveve ha megis
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
  #129  
Old 11-26-2007, 17:47
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Puppi View Post
Szia Ragi komam

Ezt emelnem ki !! mert itt vagytok nagy tevedesben !!
Nem magyarazok inkabb idemasolom
Számok

A tolvajok és varázslók készültsége a katonai morállal közösen, e kettő átlagaként számít, mind támadáskor, mind védekezéskor. Ha például 50% a készültséged, de a katonai morálod 80%, akkor 65%-kal kell számolnod. Ugyanígy ha a készültségedet leviszik 0%-ra, akkor 80%-os morál mellett az nem lesz egyenlő a nullával, hanem 40%-ként számít. 0%-os morál és 0%-os készültség mellett azonban az adott terület védőereje nulla.

Az en szamitasaim szerint ha a varazslatok aktivak es a tekijei a vedo felelfnek a maxon vannak akkor max 4X fer be hozza a tamado felelf!!!! tapasztaltam mar hogy levittek a keszulimet 10% ala es megis bukott nalam a tamado !! es kb ugyanez a felallas volt !

Szoval Ragi komam nalam ez az allas
És itt jön a képbe az, hogy a h5tools 40%ig levitt készülit enged csak a védő oldalra -így valóban csak 91% támadókészülivel fér be utoljára
ha a védőértékét megszorzod 5/7 -el (70% erővel számoltál, pedig 0% készülivel 50% lesz), akkor a támadót is megszorozhatod -a támadó (91+99)/2*5/7=67,857 -->visszaszámítva a készültségre: 36,714% <<52% tehát simán befér a támadó 17 akciója is.
Ergo ma a 'mégis' verzió lépett életbe
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #130  
Old 11-26-2007, 18:00
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
És itt jön a képbe az, hogy a h5tools 40%ig levitt készülit enged csak a védő oldalra -így valóban csak 91% támadókészülivel fér be utoljára
ha a védőértékét megszorzod 5/7 -el (70% erővel számoltál, pedig 0% készülivel 50% lesz), akkor a támadót is megszorozhatod -a támadó (91+99)/2*5/7=67,857 -->visszaszámítva a készültségre: 36,714% <<52% tehát simán befér a támadó 17 akciója is.
Ergo ma a 'mégis' verzió lépett életbe
Ja Jol beszelsz Xepi
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 22:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu