Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #391  
Old 11-09-2012, 08:34
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
igazából számoltam egy haditoli éplistát feleshez és ha a kajamalusz nem lenne simán lecserélném a gnómot rá felsőbb szinteken..

az nem előnyös hogy napszakhoz legyen kötve az erősödés, bár nekem édes mind1 hánykor akcióznék
Akkor csinálj tf orit. Ott a felesnek előnye is van, mert a gnómnak gyenge a rakikapacitása
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
Sponsored Links
  #392  
Old 11-09-2012, 08:38
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Akkor csinálj tf orit. Ott a felesnek előnye is van, mert a gnómnak gyenge a rakikapacitása
tf ori nem éri meg semmilyen orival, kivéve ha éppen hekit duplázol és úgy haladsz...

én csak stabil orikra szoktam éplistát számolni, haladósra fölösleges az annál dinamikusabb nálam
Reply With Quote
  #393  
Old 11-09-2012, 09:17
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Mi az, hogy kaja kell neki? Ha valaki éhezik, akkor tanyát épít. Ha valaki nem tudja vállalni a tanyák nélküli játékot (lásd: sírsz), akkor játsszon tanyával.

Ha a feles át tudna lopni a Raktárkulcson, a Könyvtárkulcson és a Bank-okon, hasznos tagjává válhatna a hódtársadalomnak. Ezek mértékének a megállapítása kellene, hogy a fő vonal legyen, mert ez a legkényesebb kérdés.
1. én pl tudnám vállalni a tanyafree felest, de kényelmi szempontból tartok némi tanyát... kevesebbet, mint kéne, így van némi elvándorlásom, de azt emberlopással szoktam fedezni - ez természetesen egyéni stílusjegy, nem minősül senki számára felhívásnak, hogy ilyen országot építsen, nem szeretném 2 hónap múlva azt hallgatni, hogy miattam tönkrement az országa...

2. az átlopásokat én is támogatnám, természetesen nem 100%-os hatékonysággal, mert az - szintén magánvélemény - túl erős lenne. De egy jó 50%-os hatékonyság sokat segítene a félelfnek (mondjuk úgy magyarázva, hogy a tolvajok csak párban, tehát egymást segítve tudnak átjutni a fokozott védelmeken).

Pld: mondjuk egy gnómtól eddig lophattál volna 400 tekercset / ág, de a kulcs miatt 0 tekercset loptál / ág. A módosítás után 200 tekercs jönne / ág.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #394  
Old 11-09-2012, 09:20
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A napszakhoz kötött bónuszokat (és/vagy) maluszokat nem támogatnám. Túl nagy kötöttségekkel járna. Épp az az egyik jó tulajdonsága ennek a játéknak, hogy bármikor is játszd, ugynolyan feltételekkel tudod végezni a dolgod. Nem örülnék neki, ha egy este alvó vagy dolgozó játékos deklaráltan ki lenne rekesztve a feljavított tolvajakciókból.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #395  
Old 11-09-2012, 12:37
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post

2. az átlopásokat én is támogatnám, természetesen nem 100%-os hatékonysággal, mert az - szintén magánvélemény - túl erős lenne. De egy jó 50%-os hatékonyság sokat segítene a félelfnek (mondjuk úgy magyarázva, hogy a tolvajok csak párban, tehát egymást segítve tudnak átjutni a fokozott védelmeken).

Pld: mondjuk egy gnómtól eddig lophattál volna 400 tekercset / ág, de a kulcs miatt 0 tekercset loptál / ág. A módosítás után 200 tekercs jönne / ág.
Én nem tartom jó ötletnek a faji varázslatokon való átlopást. Persze, mindenki csőrét zergeti, hogy a gnómok ott vannak jó sok tekivel, de attól még nem kéne így visszavágni őket.

A 2. pont kombinálva RastArtis bankreformban írt hszével egész tetszetős. kb. 30%os bankátlophatóság, de keresztezve a te javaslatoddal, legalább 2szeres toliérték kell, hogy ezt a maximum 30at elérd.

De az egyszerűség kedvéért lehetne fix értékekkel is. Tehát ha kevesebb mint 2szeres a fölényed, akkor max 10%ot hagy szabadon a bank. 2-3közt 20%. Aki meg nagyon merész sok kocsmás, az 3-4 közt a maxim 30%ot is elhozhatja.

Persze ez a hatékonyság csökkenne ugyanúgy a távolsággal mint eddig. Tehát vagy tartassz kevesebb kocsmát és közelmerészkedsz, vagy többet és távolról lopsz kb ugyanavval a hatékonysággal.

Ez a fullhadikba is belekényszerítene pár kocsmát, ami szerintem reális 'elvárás'. És az óriás is újra felértékelődne.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #396  
Old 11-09-2012, 13:33
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Én nem tartom jó ötletnek a faji varázslatokon való átlopást.
én sem erőltetem a könyvtárkulcs buzerálását, elég lenne a bank is. de azért mégis: melyik más faji vari véd meg valamit 100%-osan? egyáltalán, a kulcs, a szieszta és a tükör ér valamit, az összes többi faji vari jópofa, de ha holnaptól megszűnnének, akkor sem dőlne a kardjába senki.

a földszerzés, vagy a fosztás ellen nincs olyan védelem, ami automtikusan mérsékelné a kárt. nincs olyan, hogy ha tartok 30 tornyot, akkor a sereg nem foglal szinte semmit. (vö. bankkal). olyan meg pláne nincs, hogy ha rajtam van a faji vari, akkor a sereg beüt, de üres kézzel megy haza. (vö.a kulccsal).

de hogy a témánál maradjunk, szüntessük meg az árnyakat, és legyen a felesnek az a faji varija, hogy amikor az aktív, akkor ellene a célország bankjai csak a pénz 50%-át (60%-át, 70%-át) védik. ezzel nem biztos, hogy a felsőbb csoportokban életképes faj válna belőle, (de az szerintem eleve nem is lehetséges, max úgy, ha hadit csinálunk belőle is), de 5-4-3. csoportokban játszhatóbb faj lehetne. én már ennek is nagyon örülnék.
Reply With Quote
  #397  
Old 11-09-2012, 16:48
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Én ezt a bankos sztorit nem erőltetném... bonyolult lenne utánaszámolni, és amúgy se rohangál senki milliárdokkal az országában, csak azér, mert van mondjuk 15 bankja... akinek ennyi pénze van, azt úgyse tolvajlással viszik el, hanem fosztással... Én speciel nem emlékszem, mikor loptam utoljára aranyat a játékban. Biztos vagyok benne, hogy évek óta nem történt ilyen. (Eltekintve ugyebár attól, ha saját országtól loptam anarchista csoportokban. De normálban ilyet nem csináltam...)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #398  
Old 11-09-2012, 18:13
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Én ezt a bankos sztorit nem erőltetném... bonyolult lenne utánaszámolni, és amúgy se rohangál senki milliárdokkal az országában, csak azér, mert van mondjuk 15 bankja... akinek ennyi pénze van, azt úgyse tolvajlással viszik el, hanem fosztással... Én speciel nem emlékszem, mikor loptam utoljára aranyat a játékban. Biztos vagyok benne, hogy évek óta nem történt ilyen. (Eltekintve ugyebár attól, ha saját országtól loptam anarchista csoportokban. De normálban ilyet nem csináltam...)
na látod, ez tökre igaz. tolvajlással nem lehet pénzt lopni, mert akárhány hekin elég 30 bank, és tökéletesen levédi a pénzt lopás ellen. épp ezen kellene változtatni.
Reply With Quote
  #399  
Old 11-10-2012, 12:51
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Én ezt a bankos sztorit nem erőltetném... bonyolult lenne utánaszámolni, és amúgy se rohangál senki milliárdokkal az országában, csak azér, mert van mondjuk 15 bankja... akinek ennyi pénze van, azt úgyse tolvajlással viszik el, hanem fosztással... Én speciel nem emlékszem, mikor loptam utoljára aranyat a játékban. Biztos vagyok benne, hogy évek óta nem történt ilyen. (Eltekintve ugyebár attól, ha saját országtól loptam anarchista csoportokban. De normálban ilyet nem csináltam...)
Nem feltétlenül arról van szó, hogy ki mennyi pénzt tart. Ki lopkod ki nem.
Az alap tézis az az, hogy a feles mindenkivel szemben túl nagy hátrányban van, mert amire a felest lehet használni ( lopás ) annak a hatásfoka a 0-hoz konvergál...

ez olyan, mintha azt mondanám neked, hogy adok a kezedbe 1 milliót. Régi pengőben... szépen hangzik, csak sz@rt sem ér..
Reply With Quote
  #400  
Old 11-10-2012, 19:38
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Azon töprengek, hogy hogyan lehetne pénzhez juttatni a felest, mármint ténylegesen kp-hez. Bevallom ezt a cseréljük le az árnyat és kapjon x% bankopást dolog annyira nem jön be. Túlságosan is célirányos. Más fajt továbbra sem fog bankok miatt (tolvajokkal) pénzhez juttatni.

Mivel elég ~20 bank, hogy levédje a zsetont mindenfajta megerőltetés és erőlködés nélkül -ami tény-, szerintem illenne a valamit- valamiért elvet alkalmazni. Én egy aktív varázslathoz kötném a bankok pénzvédő képességét. Értem ezt úgy, hogy továbbra is meg kell építeni a szükséges számú bankot de csak az aktív varázslat alatt tudnának védelmet nyújtani azok. Nevezzük ezt bután: Bankkulcsnak.

A hulla gondolom automatikusan megkapná ezt a védelmet valamilyen formában.

A feles -vagy akár az összes többi faj is- kaphatna tolvajakcióként: "varázslók felfedése"-t, ami értelem szerűen a varik készültégét vinné le. Mivel tolvajai kevésbé fáradnak egy magas hekin lévő hadist akinek minimál varija van, könnyen zavarba tudna hozni ha az nem tudná megvédeni a pénzét, mert leesett a varázslat készültség meg nincs rá, hogy visszategye.

Illene a feleshez, mert távolról tudna dolgozni, erőfeszítést is igényelne, nem csak az ölébe hullana az az x%, amit korábban említettek előttem, a kevésbé fáradékony tolvajok miatt még pénzlopásra is maradna ereje. Szövi szinten is jó lenne ha lenne valaki, aki kényelmesen le tudná vinni az ellen varijainak készültségét.

Mindemelett a "gyilokrablástolvajlás"-t is meg kell még erősíteni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 22:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu