Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-25-2010, 20:19
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Html-honlappal kapcsolatos firefox hiba

Hello-haló!


Pár cimborámmal játszogatunk egy online focimenedzser-játékkal. Csináltunk egy privát bajnokságot és szerkesztettem is egy ügyes kis honlapot hozzá. Ám a híreknek szentelt oldallal akad egy kis problémám...

Szövegdobozokat, illetve két egyéb objektumot (egy Youtube videót és egy szavazást) tartalmaz. Bár sem az előbbiek, sem az utóbbiak nem abszolút elemek, Firefox-szal megtekintve a honlapot mégis összecsúsznak. IE-ben tökéletesen működik minden. Kérlek, nézzétek meg a forráskódot, hátha csak valami alapvető tévedés okozza a problémát.

Link.

Előre is köszönöm.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-25-2010, 21:01
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Hello-haló!


Pár cimborámmal játszogatunk egy online focimenedzser-játékkal. Csináltunk egy privát bajnokságot és szerkesztettem is egy ügyes kis honlapot hozzá. Ám a híreknek szentelt oldallal akad egy kis problémám...

Szövegdobozokat, illetve két egyéb objektumot (egy Youtube videót és egy szavazást) tartalmaz. Bár sem az előbbiek, sem az utóbbiak nem abszolút elemek, Firefox-szal megtekintve a honlapot mégis összecsúsznak. IE-ben tökéletesen működik minden. Kérlek, nézzétek meg a forráskódot, hátha csak valami alapvető tévedés okozza a problémát.

Link.

Előre is köszönöm.
Nálam sehol sincs szétcsúszva FF 3.6 alatt.

Forráskód: jajj. Frameset.
Reply With Quote
  #3  
Old 02-25-2010, 21:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Frameset.
Frameset-HEGYEK. Aztán DIV-HEGYEK. Tényleg szét van csúszva, de annyira sok az egybeágyazás, hogy elsőre nem láttam miért, és feladtam. Lehet, hogy simán csak sok ez már neki.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 02-25-2010, 21:18
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nálam sehol sincs szétcsúszva FF 3.6 alatt.

Forráskód: jajj. Frameset.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Frameset-HEGYEK. Aztán DIV-HEGYEK. Tényleg szét van csúszva, de annyira sok az egybeágyazás, hogy elsőre nem láttam miért, és feladtam. Lehet, hogy simán csak sok ez már neki.
Szkjúzmí.

Ez lesz a jó link.

Sok? Elképzelhető, hogy a többség által favorizált Firefoxnak sok legyen valami, ami az IE-nek nem?
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #5  
Old 02-25-2010, 21:55
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A div tag-eknek ne tegyél magasságot.
A style részben csak a 'width: 373px'-re van szükséged. Sőt arra sem, ha az egész hír részt beteszed egy div-be, és annak adsz szélességet. De gondolom, hogy nem akarod bonyolítani nagyon a dolgot.

<div style="z-index: 0; width: 373px; height: 79px; top: 0px; left: 0px;">

Módosítás után:
<div style="width: 373px">

Érdemes minden ilyen részt lecserélni.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 02-25-2010 at 21:58..
Reply With Quote
  #6  
Old 02-25-2010, 22:02
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyébként van egy nagyon hasznos kiterjesztés a Firefox-hoz, amivel meg tudod nézni, hogy egy módosítás hogy nézne ki a honlapon.

Firebug

Az internet explorerhez is van egy kiterjesztés, a developer toolbar, de azt én nem nagyon kedvelem, és csak a legvégső elkeseredésemben használom. A Firebug-hoz képest szörnyű a kezelhetősége.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #7  
Old 02-26-2010, 07:01
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Szkjúzmí.

Ez lesz a jó link.

Sok? Elképzelhető, hogy a többség által favorizált Firefoxnak sok legyen valami, ami az IE-nek nem?
Nálam ez sincs szétcsúszva. Engem szeret az oldalad.

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
A div tag-eknek ne tegyél magasságot.
A style részben csak a 'width: 373px'-re van szükséged. Sőt arra sem, ha az egész hír részt beteszed egy div-be, és annak adsz szélességet. De gondolom, hogy nem akarod bonyolítani nagyon a dolgot.

<div style="z-index: 0; width: 373px; height: 79px; top: 0px; left: 0px;">

Módosítás után:
<div style="width: 373px">

Érdemes minden ilyen részt lecserélni.
Ha már így be lett másolva, én nem ismerek "top" meg "left" tulajdonságot CSS-ben. Az mi akar lenni??
Reply With Quote
  #8  
Old 02-26-2010, 07:43
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ha már így be lett másolva, én nem ismerek "top" meg "left" tulajdonságot CSS-ben. Az mi akar lenni??
Van ilyen. De ha nem adsz meg position-t (az alapértelmezett a static), akkor a top, left, right, bottom és z-index nem lesz figyelembe véve. (mod. ja, természetesen adott elem pozícióját tudod vele az oldalon belül megadni)
Ha div-et akarsz középre mint hasáb, akkor megadod a szélességet, a jobb és bal margója pedig auto.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #9  
Old 02-26-2010, 14:02
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

No nyitásnak a Bogár-féle módosítás után talán jónak tűnik a dolog. Esetleg megkérhetlek titket mégegyszer, hogy lessetek rá az oldalra firefox-szal?

U.i.: megnéztem, amit küldtél Csokibácsi - lényegesen egyszerűbbnek tűnik, mint az enyém, de van még egy-két dolog, amit nem értek benne. Még párszor át kell néznem. A problémát az jelenti, hogy soha nem tanultam HTML-szerkesztést és magamtól képtelen vagyok megírni egy oldalt. (Példának okáért én még soha nem használtam CSS-t.)

A program, amit általában segítségül hívok, pedig elég régi, ráadásul az IE motorját használja (remélem nem írtam nagy blődséget). Mégis kénytelen vagyok a legtöbb esetben elfogadni, amit létrehoz.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #10  
Old 02-26-2010, 19:35
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Ha div-et akarsz középre mint hasáb, akkor megadod a szélességet, a jobb és bal margója pedig auto.
Azt tudom, köszi, használom is elég sok helyen. Csak ezt a left, stb. dolgot nem tudtam, bár szerintem felesleges. Azért köszi a felhomályosítást.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
firefox - több ország, egy böngésző. Dynosaur Segítség 21 01-14-2010 18:23
Hiba Totya&Törpe Segítség 6 12-21-2009 18:22
FireFox 3.5 Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 72 08-18-2009 19:10
Firefox Lyra PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 108 10-28-2008 11:40
Firefox 2.0 Bogár PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 12-27-2006 14:31


All times are GMT +1. The time now is 18:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu