Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-29-2007, 11:52
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Hűha, ez komoly?
Hát ebben az esetben okafogyottá válnak a hsz-eim. Kötelességem törölni őket.
Nem, nem tartalak hülyének.
Nem váltak okafogyottá. Csak nem lehet belőlük leszűrni, hogy Te melyik fajt tartod jó hadisnak. Mivel mind az orkot, mind az óriást, és az elfet is negligáltad.
A mellőzött fajok mellett viszont nem soroltál fel olyat, amelyet támogatnál, vagy előnybe részesíteél egy olyan embernek, aki először regisztrál be hadis országot.

Lehet, hogy hülyeség, de én az orkot sebezhetőnek tartom. Főleg MFként. MFként sak az órás bír megélni. (Meg az elf, de azt most hagyjuk.) Egy ork alá már gyakorlott szövetség kell, hogy jó hadis legyen!

Szóval a topic témájához annyit, hogy nyilván, a legmilitárisabb faj, az ork, de azt csak szövetségben lehet jól kihasználni.

Agresszorként is csak szövetségben érdemes tevékenykedni. Egy agresszív játékosnak sok ellensége lesz. És ha egyedül vagy, le fognak darálni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-29-2007, 13:13
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Nem váltak okafogyottá. Csak nem lehet belőlük leszűrni, hogy Te melyik fajt tartod jó hadisnak. Mivel mind az orkot, mind az óriást, és az elfet is negligáltad.
A mellőzött fajok mellett viszont nem soroltál fel olyat, amelyet támogatnál, vagy előnybe részesíteél egy olyan embernek, aki először regisztrál be hadis országot.
Ha a topikhoz kötelező ezekután hozzászólnom, akkor azt mondom, hogy egy kezdő ne játsszon egyértelműen agresszív játékot. Az elfojtások kiélésére van számos egyéb játék a Hódítón kívül.

Ha nem a topikhoz szólok hozzá, hanem az egyik kérdésedre válaszolok (mármint arra, hogy melyik a jó hadis vsz.), akkor azt mondom, hogy szerintem az ork, óriás és gnóm.
Ugyanis én nem a fajok ellen szóltam (kivéve az elfnél), hanem az indokokat helytelenítettem. És örülök, hogy meghallgatásra talált a mondandóm.
Reply With Quote
  #13  
Old 08-29-2007, 13:17
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Meghallgatok bárkit. Minden vélemény vélemény. Csak eddig nem volt véleményed. (Illetve nem olyan, ami kapcsolódott volna a dologhoz.)

Most kimondtad a véleményed, amivel viszont egyet értek. "egy kezdő ne játsszon egyértelműen agresszív játékot". Ez nagyon is így van.
Én arra próbáltam kilukadni, hogy ha már mégis csak játszik, akkor óriással játsszon az erős varázslók, nagy ütőerő, és a biztonságot nyújtó faji varázslata miatt.

És én is örülök, hogy sikerült vérontás nélkül dűlőre jutni. Végülis itt ez a lényeg. Hogy jó ötleteket adjunk. És szerintem a párbajunk végére sikerült összehozni egy remek mondanivalót.
Reply With Quote
  #14  
Old 08-29-2007, 20:42
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kezdem azzal, hogy szerintem a kezdő akkor fogja igazán megszeretni a játékot, ha ezzel a stratégiával kezd.
Két fajt ajánlok: gnóm vagy óriás. Az ork is nagyon jó, de az egyik legsebezhetőbb faj, és sok odafigyelést igényel. Annak ellenére, hogy nem kezdőknek való, adok 1 éplistát az orkról is, hátha valaki csak azután olvassa ezt, miután már kiválasztotta a faját...
Az agresszív, támadó stratégia szöviben a legjobb. Mf-ként nem annyira élvezhető, mert minél fennebb jutsz a pontlistán, annál kevesebb célpontod lesz.

Létezik többféle felállás is, ha hadi ország akarsz lenni: íj-elit, íj-lovas, íj-elit-lovas, full elit, elit-lovas; szövifüggő a dolog. Íj-elit felállásban kicsi nyilasok aránya, íj-elit-lóban kicsivel nagyobb, íj-paciban meg már elég nagy (kb 1:4 vagy 1:3).
Leggyakrabban az íj-elitet és íj-pacit használják. Az előbbi nagyvonalakban azért jó, mert az elitek nagyobb védőerőt képviselnek (ugye védekezni is kell, nem csak támadni), az utóbbi meg azért, mert a paciknak nagyobb a támadóerejük. Ha folyamatosan támadsz, akkor a védőerő mind1, mivel úgysincsenek otthon az egységek, éppen ezért ilyenkor előnyösebb az íj-paci.

Néhány irányadó épületlista, amiket ajánlok kezdőknek, bár a hadis oriknál nagyon sok jó megoldás van. Íj-elit felállású épületlisták, annyi nyilas kell a barakkokba, amennyi tornyokban védekezik (esetleg kicsivel több), a többi egység elit.

Óriás épületlista: 18% ház, 50% barakk, 7% torony, 13% tanya, 10% templom, 1% kocsma, 1% raktár. Ha szükség van kovácsműhelyre és/vagy könyvtárra, akkor lehet bontani néhány toronyot, barakkot, templomot.

Gnóm éplista: 20% ház, 40% barakk, 5% torony, 13% tanya, 9% templom, 9% kocsma, 3% könyvtár, 1% raktár. (1000 heki fölött elég 30-35 könyvtár)

Ork: 21% ház, 43% barakk, 7% torony, 10% tanya, 9% templom, 9% kocsma, 1% raktár. Szintlépés után (vagyis a 4. szinten) váltsál gnómra vagy óriásra.

Ha íj-paci felállást szeretnél, akkor legyen 8-10% tornyod. A fenti épületlistákban lehet faragni 2-3%-ot a barakkból, 1-1%-ot a kocsmákból, templomokból, tanyákból.
Ha alsóbb szinteken vagy, akkor lehet több barakk, kevesebb tanya, kocsma és templom. Attól függ, hogy mennyire vagy aktív, milyen országok vannak a környéken, milyenek a piaci árak, stb stb.

Személyiségnek itt is a tudóst ajánlom. Ha a szöviben nagy ütőerőt akartok képviselni, akkor legyen 3 hadis, és a 4. ország legyen hadivari (kicsivel kevesebb barakk, több templom), hogy lássátok nagyjából a környék orijait. Ha tartalékot is akartok összeszedni, akkor 2 hadi, 1 vari és 1 toli.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
A legjobb viccek Csigusz:P Viccek 154 12-20-2010 14:53


All times are GMT +1. The time now is 18:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu