Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #521  
Old 03-10-2011, 23:06
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Kösz, de megértettem, nem muszáj elmagyaráznod a Tescos árufeltöltés éveid alatt szerzett tapasztalatokat...


*(Elnézést minden Tescos árufeltöltőtől)*
Hát ott én konkrétan nem szoktam járkálni , magyar tulajdonú cégeknél vásárolok csak , lehetőleg magyar terméket csak , mert nem az ár a döntő tényező ....
(Ha szemétre van szükségem azt kiveszem a kukából

Mindenkitől elnézést kérek , hogy poollal itt vitázok többet nem teszem

Viszatérve a témához miért ne játszhatnának a "bálnák" külön csoportban a normál csoport szabályai szerint fizetett ellneségek ellen és sok pénzt a játékra költve ?
Mi ennek az akadálya ?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
Sponsored Links
  #522  
Old 03-10-2011, 23:08
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ez a hozzáállás nekem sem tetszik. Már csak azért sem, mert önmagában ez teljes zsákutca lenne, egy olyan szegmenst megcélozni, ahol már elve halálos a verseny

A monetizálásnak egyáltalán nem ez az egyetlen járható útja szerintem, és ezt még csak nem is sugalltam sosem.

Szerintem félreérthettél valamit ezügyben.
Igen így utolag már én is látom,hogy félreolvastam egy részt benne
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #523  
Old 03-10-2011, 23:09
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Szerintem Von olyan "pénzes dolgokra" gondol, amik a játékmenetet nem befolyásolják, azaz a csilli-villi dolgokat, meg még pár dolgot leírt anno, ami jól hangzott.
Abban megállapodhatunk, hogy normál csoportokban a játékmenetet befolyásoló monetizálási eszközök nem járható utat képviselnek, igen. Ezt előre is gondoltam, de biztos ugye csak akkor lehet az ember akármiben, ha meg is kapta a reakciót rá (iteráció)

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Von: Oké, hogy annak nincs rossz ötlete, akinek egy sincs. De Neked mekkora hévvel estünk Neked, az egyetlen gázos ötletedért? Csak megjegyeztük, hogy nem igazán jó. Talán mert értelmes dolgokat írtál a hsz 80-90%-ában?
Lehet félreérthető volt, de nem magamra gondoltam, én nem is éreztem, hogy nekemesett volna valaki
Inkább arra értettem, ami ezen kívül előfordul egy-egy esetben
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #524  
Old 03-10-2011, 23:10
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Aki támogatja, hogy szemet lehessen vásásrolni, sztem nyisson egy új topicot "Hogyan csökkentsük a játékosállományt" címmel.
Csak gondoljatok bele. Egy rakás többszemes itt hagyná a játékot... Aki meg vásárol magának 5 szemet, az meg 2 hónap múlva megy el, mert marhára nem fog tudni top 8%-ba kerülni, mert aki marad, azok szétkapják pillanatok alatt. És ha nincs sikerélmény, akkor játszani sem fog.
Persze lehet, hogy az első pár hétben még növekedne is a játékosállomány... Csak úgy érzem, ennél kicsit hosszabb távon kellene gondolkozni...
Reply With Quote
  #525  
Old 03-10-2011, 23:12
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Hát ott én konkrétan nem szoktam járkálni , magyar tulajdonú cégeknél vásárolok csak , lehetőleg magyar terméket csak , mert nem az ár a döntő tényező ....
(Ha szemétre van szükségem azt kiveszem a kukából

Mindenkitől elnézést kérek , hogy poollal itt vitázok többet nem teszem

Viszatérve a témához miért ne játszhatnának a "bálnák" külön csoportban a normál csoport szabályai szerint fizetett ellneségek ellen és sok pénzt a játékra költve ?
Mi ennek az akadálya ?
Mert a "bálnák" nem bírnák elviselni,hogy ráköltenek nagy pénzeket a játékra, ugyanakkor ők vannak kiközösítva, mi közben ők pénzelik az egész mükődést...

de ha belegondolsz,te se fizetnél azért,hogy kiközösitsenek kb egy "2. anarchista" csoportba
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #526  
Old 03-10-2011, 23:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Lehet félreérthető volt, de nem magamra gondoltam, én nem is éreztem, hogy nekemesett volna valaki
Inkább arra értettem, ami ezen kívül előfordul egy-egy esetben
Arra próbáltam rávilágítani, hogy értelmes hozzászólásra értelmesen reagálunk, de amikor valaki nagyon vad ötletekkel jön, akkor nehéz türtőztetni magam, hogy ne írjak.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #527  
Old 03-10-2011, 23:16
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Mert a "bálnák" nem bírnák elviselni,hogy ráköltenek nagy pénzeket a játékra, ugyanakkor ők vannak kiközösítva, mi közben ők pénzelik az egész mükődést...

de ha belegondolsz,te se fizetnél azért,hogy kiközösitsenek kb egy "2. anarchista" csoportba

jaja, pont az élvezet menne el, ami abból áll, hogy mutogassuk a pénzünket olyanoknak, akiknek nincs
Ez már milyen dolog lenne, ha ezt se lehetne megcsinálni (mert mindenkinek lenne pénze a környezetedben)? agyon lenne csapva az egész

Szokták mondani, hogy a "pénz nem boldogít... akinek 4 milliárdja van, semmivel nem boldogabb, mint akinek csak 3"
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #528  
Old 03-10-2011, 23:17
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Viszatérve a témához miért ne játszhatnának a "bálnák" külön csoportban a normál csoport szabályai szerint fizetett ellneségek ellen és sok pénzt a játékra költve ?
Mi ennek az akadálya ?
Gondolom, Ati pozitív és mindenképp megsüvegelendő hozzáállása...
Tisztelet érte...
Reply With Quote
  #529  
Old 03-10-2011, 23:19
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nagyon nem tetszik nekem ez a hozzáállás
az online játékok közül ez az egyetlen olyan játék ahol komolyabb célok is elérhetőek nagy anyagi áldozatok nélkül. mert a vip által nyújtott szolgáltotatások 90%-a kiváltható folyamatos aktivitással. És az elmúlt jó pár évben ez a fejlesztés is ebbe az irányba ment el.
Véleményem szerint sokkal több embert vesztene a játék mint amennyit nyerne, Egyszerüen azért, mert sokan azért maradtak meg a hód mellett hosszútávon,mert itt nem követel meg hatalmas pénzeket az hogy sikeres legyél. Lehet hogy Ati-éknak rövid távon megérné az,hogy anyagiasabbá tegye a játékot, de hossszútávon pont emiatt esnének sokan ki...
a játék legnagyobb varázsa veszne el, mert a társaság átalakulna, és a játékosok legnagyobb része nem maradna meg hosszútávon évekig a játékban, mert nem lennének motiváltak híszen tudnák,hogy ha nem költenek havi x ezret a játékra, akkor úgyse kerülhetnek a top klánok közelébe....
Mit ne mondjak érdekes, lényegre törő és mindenképpen lojális vélemény. Tetszik
Az ötletemmel sajnálom ha valakinek az "elveibe" gázoltam de lássuk be valami nem működik hatékonyan. 3 éve voltak itt országaim csak na más lett az élet. Akkor 2500 an voltak 5. csopiban még volt hogy többen is. Most 800 an voltak mikor regeltem. Vip akkor is volt tehát nem amiatt.
A játékban való jutalmazást mindenképpen okos ötletnek tartanám, mint pl tutorialban is az fogja termelni az endorfint 1 kezdő hódítósban. Mint 1 gyerekben mikor megsimogatják a fejét hogy ügyes voltál így tovább.
Én például rááldoznék a hétvégi játékra vagy a hétvégi vip játékra annyi időt ha a nyertese kapna x környi vipet aminek nem csak én örülnék sztem mindenki elkezdené
Finanszírozni +bevételből lehetne. Drágítani is lehetne a vipet de azzal újat nem mutatsz max böksz egyet az infláció felé mutatva hogy szorul a hurok. A telefontársaságok általában nem fix forintban dolgoznak hanem % ban ezért +50 ft emelés max 20 forintot jelentene az oldalnak. Ezért ez így ebben a formában nem megoldás.
Gondolom atiéknak is eszükbe jutott, hogy a nagyobb erőforrást igénylő dolgokért honoráriumot várnának. Minimum azt hogy több új játékos legyen amit értek is.
Több megbecsülés és pénzbeni jutalom illetné meg Atit és a fejlesztői csapatot amiért
van lehetőségünk játszani ezt a "békés" játékot.
Tessék ötletelni ne egymást gyilkolni. Kifog sülni valami finomság. Már érezni az illatát

Ui: Kutyuleee : Jelenleg most is simán feltudsz menni A ba Vip nélkül is. Pedig az többet segít mint 1-2+ szem. Szerintem. Termelsz, piacolsz, fosztasz így is úgy is.
Reply With Quote
  #530  
Old 03-10-2011, 23:20
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Jöjjenek a bálnák, de jáccunk úgy, hogy aki jól elveri őket, az kap vmennyit az általuk befizetett összegből...
Mondjuk adjunk nekik 2 hónap felkészülési időt és csak akkor lehessen oda menni A/B csoportból. Addig csak pl. 100.000 HUF a belépő oda...
Sztem rögtön megindulna az élet a csoportban...
Nah,nah,nah?

*hülyeséget én is ki tudok találni, ha nagyon akarom *
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 13:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu