Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-22-2006, 12:43
SiMON SiMON is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 133
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Új személyiség lopások ellen

Sziasztok,

Tekercslopások hatékonysága témából nőtte ki részemről ez az új téma magát.

Sokunknak gondot okoz, hogy egy kihegyezett orinál (amelyik teljesen teli van tekercsekkel) könnyen tönkretehető, ha egy fél-elf vagy mási komolyabb toli megtalál.

Emlékeim 1x-i lopással a tekercsek 58-60% megszerezhető egyszerre amely komoly károkat okozhat. 10000e tekercs esetében 6000db/típus. Min. 30-40 miliós kár + elmennek a hadik tolik varik.

Erre tenném azt a javaslatot, hogy legyen egy új személyiség pl. egy Őrző megnevezéssel amivel körülbelül 60-65% os lopás védelemet lehetne elérni.
Lényeg, hogy a 10000 db ne 6000db ot zsákmányoljanak hanem 2500-max3000 igy játszható maradna minden faj.


Pro és Kontra.:
1, Felmerül a kérdés, hogy az óriás faj nehogy Gnom fajjá változzon akit nem lehet nagyon lelopni.
-a, Az én észrevételem az, hogy óriást nem lopnak kitartóan 3-4 napig és ha 1x is lelopják akkor se hoz sok bevételt. A lopásért meg mindenki vállalja a következményt a szövitől.
-b, Úgygondolom, hogy az óriás fajjal lévők nem is választanák ezt a személyiséget, mert ha valaki károkat akar okozni neki azt gyújtogatással sokkal hatásosabban megteheti mint tekercs lopással és mivel igy is keveset lopnak egy óriástól ez a személysig már nem sokat segítene rajta.

2, Másik észrevételem pedig, hogy ezáltal a többi tolit is lehetne védeni nemcsak a hadikat.


Üdvözlettel
S.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-22-2006, 12:56
SiMON SiMON is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 133
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

BY Aúúú:

"A külön személyiséges megoldást azért nem támogatom, mert az a helyzetet nem oldaná meg, hisz ha választani kell egy tudós óriás, egy tudós gnóm, vagy egy nem tudós (tehát 5%-al eleve mindenben gyengébb), de teki védős törpe között, akkor én tutira nem a törpét választanám... és ahogy megnézed a különböző szinteket, a játékosok nagy többsége se választaná..."


Ezt pl nem értem miért ne választaná ? Jobb ha megmaradnak a tekijeid mint hogy nyerjél 5% ot. szerintem
Reply With Quote
  #3  
Old 04-22-2006, 14:14
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nézd meg a különbséget a tudós óriás meg az örző töpe között:P a tekijeid ugyannanyira védettek (bár ez is erős tulzás) az óriás mégis kap +5% mindenre...
Reply With Quote
  #4  
Old 04-23-2006, 12:38
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Láma
nézd meg a különbséget a tudós óriás meg az örző töpe között:P a tekijeid ugyannanyira védettek (bár ez is erős tulzás) az óriás mégis kap +5% mindenre...
ühüm jah a törpi meg ugye nem kap bányabonuszt /ami felsőbb szinteken alig ér vmit/ meg nemis neki van a legtöbb férőhelye ha fullos a tekije
Reply With Quote
  #5  
Old 04-23-2006, 12:38
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó nem sértegetek csak sztem nem egyértelmű a választás
Reply With Quote
  #6  
Old 04-24-2006, 07:38
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by SiMON
BY Aúúú:

"A külön személyiséges megoldást azért nem támogatom, mert az a helyzetet nem oldaná meg, hisz ha választani kell egy tudós óriás, egy tudós gnóm, vagy egy nem tudós (tehát 5%-al eleve mindenben gyengébb), de teki védős törpe között, akkor én tutira nem a törpét választanám... és ahogy megnézed a különböző szinteket, a játékosok nagy többsége se választaná..."


Ezt pl nem értem miért ne választaná ? Jobb ha megmaradnak a tekijeid mint hogy nyerjél 5% ot. szerintem
Azért nem választanám azt, mert:
1. a gnóm tekijeit nem fogod lopni és jóval erősebb így mint a törpe, hiába van a törpének kicsivel nagyobb férőhelye, olyan hátrányai vannak eleve, ami ezzel együtt gyengébbé teszi (tudós nélkül 5%-al kevesebb kaját termel, 5%-al gyengébbek az amúgysem túl erős varázslói és még seregben is jelentősen gyengül).
2. A tudós óriás üt az ork után a legjobban és minimális mennyiségű tekit lehet tőle lopni és férőhelyben sem marad el sokkal a törpe után, sőt, mivel nem kell neki csak nagyon kevés tolit tartani és emellett variban a legjobb, ezért összességében több lesz a serege és védettebb is lesz mint egy törpének.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #7  
Old 04-24-2006, 09:03
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by SiMON
Erre tenném azt a javaslatot, hogy legyen egy új személyiség pl. egy Őrző megnevezéssel amivel körülbelül 60-65% os lopás védelemet lehetne elérni.
Nem rossz 5let, de én maximum 20% védelmet adnám csak oda. Mint a túlélőnek...
60-65% NAGYON sok...
Reply With Quote
  #8  
Old 04-24-2006, 17:06
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
nézd meg a különbséget a tudós óriás meg az örző töpe között:P a tekijeid ugyannanyira védettek (bár ez is erős tulzás) az óriás mégis kap +5% mindenre...

vicces de a törpe termel mint az állatD
Nem kell sajnálni a törpéket nagyon jó kis faj...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #9  
Old 07-03-2006, 08:04
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Remélem nem írok megint nagy lámaságot

Szóval ez a személyiség gyakorlatilag a gnómot gyengítené, mivel abban pont a teki az erősség. Más jó a gnómban nincs, csak az, hogy nem lophatnak tőle tekit és nagy a hatékonyságuk. Ha ez a személyiség van, akkor kissé ez gyengül, lehetne mondjuk egyenlíteni annyival, hogy mondjuk csak 20-25%-os haderőveszteség jár extraként a 30 helyett, esetleg nem menne az a -1 tábornok, bár az első szerintem reálisabb.
Óriásnál pedig akkor a fajvarit kellene gyengíteni, szóval SZERINTEM ez a személyiség pár mellékes változtatással járna a fajok terén. Inkább kellene egy morálos, amivel a lakossági és haderomorál lassabban megy le, vagy hasonló.
Reply With Quote
  #10  
Old 07-03-2006, 10:33
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az első ötlet gyakorlatilag a fajok gyengítésére szolgálna? Ki az az állat, aki egy ilyen személyiséget választ? A másodiknak, a morálnövelő személyiségnek inkább van értelme. De tegyük fel, hogy ez emel 10%-ot. Tehát 75 helyett minden fajnál 85höz közelít a morál: akkor az elfnél ez 95% lenne? Hát nem tudom.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
32.02. Harc az Ork ellen Ati Hódító Kézikönyv 4 08-16-2010 01:45
32.01. Harc az Elf ellen Ati Hódító Kézikönyv 5 08-16-2010 01:45
Tolvajok ellen. Montee Stratégia & Tippek 3 10-11-2008 15:35
Törölt az ellen Zoli Elvetett javaslatok 14 05-15-2008 19:19
Tekilopás ellen System Stratégia & Tippek 172 02-21-2008 17:30


All times are GMT +1. The time now is 23:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu