Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-31-2014, 14:44
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
No ez biztos, hogy nem.

3 gyors ellenpéldát mondanék:
  1. Rengetegszer találkozom olyan kis 4-essel, kis 5-összel szaladgáló országgal is, aki még azzal sincs tisztában, hogy az országait össze kell kapcsolni.
  2. Vannak olyan játékosok, akik eredményesek ugyan, de a módszereiket inkább ne tanítsák másoknak, mert nem az a cél, hogy anarchba való országokat neveljünk ki.
  3. Ha az előző kettő nem is áll, akkor is lehet egy olyan stílusa az illetőnek, ami nem ide való.
Erre nem gondoltam. Azt igazából, hogy ki lehet mentor (ez a megnevezés jobban tetszik, mint a pártfogó), úgyis neked kellene eldönteni. De szerintem kapásból legalább 100 orinak meg tudnád ezt a lehetőséget adni, akiket már régebb óta ismersz és jónak tartod őket. Szerintem szívesen is vennék sokan.
Tényleg max. csak 1 szinten át mentorálnék egy kezdőt, utána már van alapja, menjen saját feje után, fedezze fel a játékot.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-09-2014, 04:14
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Sziasztok,
Csak nehany hozza szolas.
Nem kell, hogy valaki az elso 3 kezdo napokban legyen, hiszen van feljebb is aki megakad vagy nem tudja hogyan tovabb, de jo legyen egy ujjonan regisztralt jatekos.

Normal, gyors, lassu, anarch, mindegy hol van.

Igen van aki eleri par honap alatt, hogy sajat maga kitudja tervezni mit akar csinalni es veghez is tudja vinni, de van aki meg evek utan sem.

Azt senki sem irta, hogy nem biztos, hogy egy jol jatszo regi jatekos jo mentor is lenne, hiszen a tanitas egy mesterseg igy kell hozza nemi adottsag is.

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Tényleg max. csak 1 szinten át mentorálnék egy kezdőt, utána már van alapja, menjen saját feje után, fedezze fel a játékot.
Mentor csak az lehet aki ezt komolyan magara vallalja es nem csak egy szintre vagy egy bizonyos idore, habar meglehet egyezni ebben is elore, de nekem nem tetszik igy. Egy jo mentor mindig mentor marad. Nekem is volt egy, en mesternek hivom. A mai napig is, pedig mar reg nem vagyunk egyutt, tisztelem es meghallgatom a tanacsait. Egy jo mentor az marad a tanitvanynak orokre. Az en mesteremnek is volt mestere.

De ha valaki magara vallalja ezt, van hozza tehetsege es arany turelme egy nagyon egyszeru es bevallt modszert tudok javasolni erre.

Ha tenyleg egy 3 napon beluli regisztralt jatekost akarsz magad ala venni tanitani, akkor amikor te lefordulsz az 5be megint, vagy uj orszagot regisztralsz, tedd fel a diplomaciaba, hogy jelentkezhet a szovidbe egy uj jatekos is. Beveszed a szovibe, latod a tanacsadojat, ismered a csoportnak a beallasat es a tanitvany lat es tapasztal mindent gyakorlatban. Nem kell ide ossze kapcsolni mas szinten levoket, hiszen egy uj orszag ugysem tudja megmondani mi a helyzet a csoportjaban, te meg nem latod mert nem ott vagy. Beveszed, tanitod es megprobalod megszerettetni vele a jatekot es ha szerencsed van akkor meg is marad a jatekban.

Ne a vipert vagy a dicsosegert legyen valaki mentor, hanem azert mert tenyleg erre O kepes es fel is vallalja.

Jo mentorlast
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
  #13  
Old 02-12-2014, 16:46
Donát Donát is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Budapest-Keszthely
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Szerintem nem feltétlenül csak profik lehetnek mentorok. Nyilván kell egy bizonyos tudás nem azt mondom. De most mit is akarunk elérni ezzel? Azt,h a kezdő profi legyen? Nem nem azt, hanem hogy az ALAPOKAT elsajátítsa és itt MARADJON játszani. Véleményem szerint hülyeség azon vitatkozni,h ki legyen mentor meg ki nem. Lehessen jelentkezni és ha alkalmas rá az illető mondjuk egy teszt stb. akkor mentor lehet. Nyugodtan kövezzetek meg a véleményemért. Hall hamis infókat (nyilván nem jó)..de annyira nembaj..itt maradt majd megtanulja kitapasztalja.. Azt meg a tesztel vagy akármivel ki lehet szűrni,h ki mennyire megfelelő a feladatra nagyjából szóval olyan nagy baromságokat csak nem mondanak neki.

Last edited by Donát; 02-12-2014 at 16:47.. Reason: elírás
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Donát For This Useful Post:
  #14  
Old 02-14-2014, 22:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Másik témában felvetődött egy Hódítós "viszga" lehetősége, sok-sok kérdéssel, amire mindre legalább azt kell tudni, hogy hol lehet megtalálni a választ. Bár ezt csak önmagában gondoltam, de ez simán lehet követelmény egy esetleges pártfogói rendszerben is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 02-28-2014, 10:36
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
... ami végre a Hódító adatbázisában figyel, a helyes válaszokkal együtt.
Mikor lehet rá válaszolni? Mivel jár az eredmény? Bevehetek szövibe kezdőt? Azt eddig is lehetett Vagy megjelenik az orim neve mellett egy csillag, hogy milyen okos vagyok? Hogy nézne ki a mentorság rendszere? Ha jól töltöm ki, attól még kereshetek magamnak mentort? Szöviben kell lenni, vagy kapunk külön fórumot, lesznek mentorok közötti rivalizálás, hogy ki tanít jobban, ez mérhető egyáltalán?
Reply With Quote
  #16  
Old 02-28-2014, 13:23
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Mikor lehet rá válaszolni? Mivel jár az eredmény? Bevehetek szövibe kezdőt? Azt eddig is lehetett Vagy megjelenik az orim neve mellett egy csillag, hogy milyen okos vagyok? Hogy nézne ki a mentorság rendszere? Ha jól töltöm ki, attól még kereshetek magamnak mentort? Szöviben kell lenni, vagy kapunk külön fórumot, lesznek mentorok közötti rivalizálás, hogy ki tanít jobban, ez mérhető egyáltalán?
Lesznek mentorok? Mert én eddig ilyet nem olvastam Atitól, de lehet valamin átsiklottam
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #17  
Old 02-28-2014, 13:52
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Lesznek mentorok? Mert én eddig ilyet nem olvastam Atitól, de lehet valamin átsiklottam
Kb ez az egész topic erről szól. a vizsga is arra lenne jó, hogy kiderüljön ki lehet pártfogó (mentor)

Hogy tényleg lesznek-e azt nem tudom én is erre lennék kíváncsi, mert persze arra, hogy mi lesz az egész rendszere...
Reply With Quote
  #18  
Old 02-28-2014, 16:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
a vizsga is arra lenne jó, hogy kiderüljön ki lehet pártfogó (mentor)
Ennek a gondolata már régebben megszületett, úgyhogy nincs a kettő között ilyen összefüggés, hogy a teszt emiatt lenne.

Olyan összefüggés viszont van, hogy ha lesz valamilyen fajta mentorság, akkor annak feltétele lesz a teszten való megfelelés.

Nem lett annyira bonyolult, hogy a súgót kelljen bújni minden kérdéshez. 4-5 olyan kérdés van, amihez számolni kell, vagy esetleg érdemes a súgóra rápillantani, a többit pár szintlépés után már fejből meg lehet válaszolni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 11-16-2014, 20:30
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ezzel mennyire jutottunk el?
Lessznek mentorok?
Ki van dolgozva mik a feltetek? Hol lehet jelentkezni? Mert jelenleg igen JSZK ha valaki kerdez valamit es megvalaszolod, azt szovibe sem vagy vele, de lehet meg egy csopiban sem.

Fel lenne tuntetve a jatekon belul ki a segito?
Vagy itt a kulson lenne valami beteve?

Igen regota semmi elore lepes nem tortent, csak beszeljuk, hogy mi kellene. Konkret dolgok meg mindig nem szulettek meg. Ahhoz hogy megakarjuk tartani az ujjakat es minel elobb jatek kepesek legyenek es ne unjak meg mielott meg belejonnenek, talan ezzel kellene kezdeni?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
támadásnál a gabonát nem mindig számolja jól a rendszer NewJackCity Nem hiba 21 08-17-2010 12:25
Új op-rendszer telepítés Tsobi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 69 09-22-2008 13:45
Új ügyfélszolgálati rendszer Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 07-08-2007 09:35
Új ügyfélszolgálati rendszer Ati Fontos bejelentések 0 06-27-2007 18:14
Parányi varázslási rendszer módosítás Spicli Elvetett javaslatok 12 06-04-2006 20:34


All times are GMT +1. The time now is 03:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu