Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-13-2007, 20:47
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kivéve, ha a monitor nem tud ilyet.
Nyilván. De a nem létezik olyan monitor, ami nem bírja ezeket... Csak épp nem a kívánt felbontásban mondjuk.

Volt olyan monitorom, ami kirakta az 1024*768-at, de csak 60 HZ-ben. Tehát úgy szenvedte ki magából... Miután 3 óra használat után kiégett a szemem a helyéről, leraktam 800*600-ba, 75 HZ-re... 36 órát játszottam gond nélkül egy LAN party-n.... Szóval nem csak az öskolában mondják, hogy jobb, hanem gyakolrlatban is működik.

De szerintem Beelordnak bírja 75 HZ-en az 1024*768-at. Én azt javaslom neki!

Én most így tolom: 1280x*960y*32bit*75Hz... Fel lehet még rakni 85 HZ-re, meg 100 HZ-re. 100 Hz alapból kilőve, az teljesen átengedi az áram vibrálását. 85 Hz még annál is rosszabb, mert egyenesen többletinterferenciát generál... Úgyhogy 75 Hz forever
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 11-13-2007, 20:48
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem látod az asztalt? Hát pedig az elég nagy helyet elfoglal... Akkor mit látsz?
Tálcát...

(túl rövid)
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #13  
Old 11-13-2007, 20:49
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Illetve tudni kell, hogy ez nem egy mai monitor, szóval nem tudom mit bír.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #14  
Old 11-13-2007, 20:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nyilván. De a nem létezik olyan monitor, ami nem bírja ezeket... Csak épp nem a kívánt felbontásban mondjuk.
Most megnéztem, választhatok 60 és 70Hz között. A többit is előcsalhatom, de azokat nem támogatja a monitor, úgyhogy ha valami olyat állítok, annak nem fog éppen örülni...

De igazából ehhez kicsit hülye vagyok, mert nem is tudom, hogy egy digitális, lcd monitornál ennek mi szerepe van...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 11-13-2007, 20:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Tálcát...

(túl rövid)
És semmi mást? A tálca az aljától a tetejéig ér? Ööö, próbáld meg a tetejére vinni az egeret, és ha átváltozik lehúzósra, akkor lehúzni. Nem lehet, hogy csak valaki vicces kedvében volt, és felhúzta a tálca magasságát a teljes képernyőre?

Bár akkor meg hogy nézed meg, hogy milyen felbontásban van, meg milyen monitor, ha csak a tálca látszik?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #16  
Old 11-13-2007, 20:52
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Na most amit Te írsz Gee, az érdekes. Mert a beállításoknál 85 hz-t ír ki, de ha a megjelenítő eszközöket nézem, akkor 800x600-on 60 hz-s monitor van neki beállítva alapértelmezett monitorként.
lehet hogy hülye vagyok... de nem lehet, hogy elszállt a monitor driver ? (nem a videókártyáé) mert hogy 2 különböző helyen két különböző HZ-et ír ki, az még azért a winfostól is durva húzás...

Kb mintha az eszközökben közölné, hogy 2200 mhz-s a processorod, a dxdiagban meg közölné, hogy 1466....

Nem akarok hülyeséget írni, de én megnézném a helyemben, hogy milyen monitort ismer fel... Mert van egy tippem, hgyo 'Alapértelmezett plug and play monitor' van odaírva...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #17  
Old 11-13-2007, 20:53
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha nem jönnek össze a beállítások és nem akarsz velük felesleges köröket futni, szedd le a driver-t és rakd fel újra.

1024-en 75Hz-et egy régi 17"-os monitor is kitolja magából.
15"-os már kevésbé.

Ami gyanús. Azt írtad, az XP betöltésnél (mikor a csík rohangál?) is rossz a kép.
Pedig ott a driver még nem töltődik be, 640x480 60Hz az aktuális.
Ha pl: bios-ban is szar a kép, akkor akár kártya probléma is lehet.
__________________
Sorry, this account has been suspended

Last edited by Csokibácsi; 11-13-2007 at 20:56.. Reason: nem 604, 640, értem? :)
Reply With Quote
  #18  
Old 11-13-2007, 20:55
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És semmi mást? A tálca az aljától a tetejéig ér? Ööö, próbáld meg a tetejére vinni az egeret, és ha átváltozik lehúzósra, akkor lehúzni. Nem lehet, hogy csak valaki vicces kedvében volt, és felhúzta a tálca magasságát a teljes képernyőre?

Bár akkor meg hogy nézed meg, hogy milyen felbontásban van, meg milyen monitor, ha csak a tálca látszik?
Nem, úgy értettem, hogy a tálcát nem látom.

Illetve most visszamenőleg tudtam mindent elolvasni, amit írtatok, mert term. az explorer is akkor, mint egy ház.

Tehát összegezve: alapjárton most 800x600-as felbontás van beállítva és a spec beállításoknál a monitor fül aatt 85 hz. Kipróbáltam, hogy így beállítottam 1024x768-ra, de szétcsúszott. Átállítottam 60 hz-re, majd ezen 1024x768-ra, de ugyanúgy szétcsúszott. És bár most 85 hz van beállítva, az ATIhoz tartozó fülek között van egy olyan, hogy megjelenítő eszközök: na itt az alapértelmezett megejelnítő ezsköz 800x600-as felbontáson és 60 hz-en megy. Ez már egy olyan ellentmondás, amit nem igazán értek.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #19  
Old 11-13-2007, 20:55
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most megnéztem, választhatok 60 és 70Hz között. A többit is előcsalhatom, de azokat nem támogatja a monitor, úgyhogy ha valami olyat állítok, annak nem fog éppen örülni...

De igazából ehhez kicsit hülye vagyok, mert nem is tudom, hogy egy digitális, lcd monitornál ennek mi szerepe van...
LCD-d van asszem
Ott nem kell állítani, mivel igazából nincsen szerepe (maradhat 60Hz). Illetve 75 fölött nem is támogatnak frissítést.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #20  
Old 11-13-2007, 20:56
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most megnéztem, választhatok 60 és 70Hz között. A többit is előcsalhatom, de azokat nem támogatja a monitor, úgyhogy ha valami olyat állítok, annak nem fog éppen örülni...
Ez is egyértelmű.. Újabb videókártya riverekben az összes létező lehetőséget bevitték. Én 400*300-as felbontásra is le tudom rakni, mellé 52 HZ-es képfrissítéssel. De ha akarom, ugyanazzal a felbontással 240 HZ is lehet.. ugyanezek az opciók 2048*1536-os felbontásra.

Szerintem egy 19"-os monitoron az 1280*960*32*75 az ideális. A 17"-os monitorokon meg az 1024*768*32*75. Kivéve ha vadizsír digitális 17", mert akkor a 75 helyett lehet 125 HZ is.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu