Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-13-2007, 20:13
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Képernyőbeállítások

Sziasztok!

Félelmetes, hogy mennyire nem értek az előttem lévő dobozhoz, de megint akadt egy kis problémám. Tehát délben még minden tökéletesen működött, wowoztam egyet, majd kikapcsoltam a gépet. Most ahogy hazaértem és bekapcsoltam, minden bazi nagy lett. Először azt hittem, hogy a felbontás szimplán 600x480-ra visszaesett, de ha 1024x768-ra állítom be, akkor alul és felül kicsúsznak dolgok a képernyőből. Lehet az is, hogy a videokártya driverével van probléma, de ez megint csak az én hülye agyam tippje. ATI kártyám van.

Minden segítséget előre is köszönök.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-13-2007, 20:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
ATI kártyám van.
Persze, már megint rámfogod...



Komolyra fordítva: mekkora a felbontásod? Akkora, amekkora volt? (Jobbkatt az asztalon, Properties, Settings, Screen resolution)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 11-13-2007, 20:31
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Persze, már megint rámfogod...



Komolyra fordítva: mekkora a felbontásod? Akkora, amekkora volt? (Jobbkatt az asztalon, Properties, Settings, Screen resolution)
Most éppen 800x600, azelőtt 1024x768 volt. De hozzátenném, hogy nem csak ebben a felhasználói fiókban(xp-t használok), hanem a többiben, illetve már a windows betöltő ablakánál is szar a felbontás.

Mielőtt javasolnád, hogy állítsam vissza 1024x768-ra: próbáltam, de mindenirányban kilóg a cucc a képernyőből és el is nyújtja.(nem tudok szakmai nyelven nyilatkozni, ezért írom körbe ilyen óvodás módon.)
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #4  
Old 11-13-2007, 20:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Most éppen 800x600, azelőtt 1024x768 volt. De hozzátenném, hogy nem csak ebben a felhasználói fiókban(xp-t használok), hanem a többiben, illetve már a windows betöltő ablakánál is szar a felbontás.

Mielőtt javasolnád, hogy állítsam vissza 1024x768: próbáltam, de mindenirányban kilóg a cucc a képernyőből és el is nyújtja.(nem tudok szakmai nyelven nyilatkozni, ezért írom körbe ilyen óvodás módon.)
És amikor kilóg, akkor a MONITORT nem tudod úgy utánaállítani, hogy ne lógjon ki? Ha analóg, akkor lehet rajta állítani, hogy a képet jobbra-balra tologatod, le-fel tologatod, összenyomod, széthúzod, ilyenek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 11-13-2007, 20:41
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Tipp: A felbontáshoz tartozó képfrissítési gyakoriság csúszhatott meg. Gyakori gond, hogy a játékból kilépve az ottani beállítást "nem felejti el" a winfos, és megtartja. (Pl ha lefagy a játék, vagy nem rendesen léptél ki, vagy ha csak úgy kinyomtad a gépet nem leállítottad, stb...)

Pálda: pl a windozod megy 1280*960-ban, 32 bites színmélységgel, 85 HZH-en.
A játékod ezzel szemben 1024*768-ban, 16 bitben, 75 herz-en...
Namármost kilépsz, és a vindóz átnyomja a te 1280*960-adat 75 hz-re. Már el is csúszik.

Nálam ezt a Starcraft Broodwar csinálja rendszeresen, mivel ott a max felbontás 640*480. Azt a monitorom normálisan 125 HZ-en tudja csak kirakni, ha lejjebb viszem, akkor ahogy te is mondtad, 'szétcsúszik' a kép... Szóval amíg nem sikerült fixálni a felbontáshoz tartozó HZ értékeket, addig úgy nézett ki, hogy minden játék után tekergettem a monitorom vissza normál helyzetbe...

Szerintem nézd meg, nem csúszott e le 60 HZ-re... VAgy ilyesmi.

JÓTANÁCS MINDENKINEK! (Elnézést, hogy offolok, de szorosan tartozik a monitorokhoz!)

A képfrissítést tartsátok cosinusban, hogy a villamos áram sinusának interferenciáját nullázza zérusban!
Értsd: A villamos energia Magyarországon 50 Hz-es. Ahhoz, hogy az interferenciát kiszűrd, elég ha a monitorod képfrissítését 75 HZ-re állítod, avagy 125 HZ-re, avagy 175 HZ-re, és így tovább. A lényeg, hogy pi-vel 'elcsúsztatva' állítsd be!
Nagyon sokan azt vallják, hogy minél nagyobb, annál jobb. Ez így is van! Bizonyos szempontból! Pl ha a monitorod 1280*960-as felbontásban bírja a 75 és a 85 HZ-es üzemmódot, akkor az emberek 90%-a 85 HZ-re állítja, mert az a 'jobb'. Igen, gyorsabb, talán folyamatosabb a kép... Ami egyébként nem érzékelhető, mert az emberi szem nem képes annyi 'képet' felfogni másodpercenként. No mindegy, ez már biológia.
A lényeg, hogy állítsd 75 HZ-re! Vagy mondjuk 1024*768-ban 125 HZ-re!

Azt nem mondom, hogy úgy egészséges lesz a monitort bámulni egész nap, de SOKKAL kevésbbé káros!!!!
On:
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #6  
Old 11-13-2007, 20:42
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És amikor kilóg, akkor a MONITORT nem tudod úgy utánaállítani, hogy ne lógjon ki? Ha analóg, akkor lehet rajta állítani, hogy a képet jobbra-balra tologatod, le-fel tologatod, összenyomod, széthúzod, ilyenek.
Persze, lehet rajta ilyen finomításokat csinálni, de olyan szinten szétcsúszik, hogy nem látom az asztalt például. És 1024x768 ide vagy oda, az ikonok ugyanúgy nagyobbak maradnak, mint kellene lenniük.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #7  
Old 11-13-2007, 20:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
A lényeg, hogy állítsd 75 HZ-re! Vagy mondjuk 1024*768-ban 125 HZ-re!
Kivéve, ha a monitor nem tud ilyet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 11-13-2007, 20:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Mivel közben kiderült, hogy a felbontás is módosult, nagy valószínűséggel az lehet a baj.

Állítsd vissza 1024*768-ra, és állítsd át 75 Hz-re.

Sajnos ha a windoz az őáltala preferált beállításhoz igazította a monitort (egyébként fordítva, de így egyszerűbb.. na mindegy.), akkor vissza kell állítanod.

ATI kártyákhoz hót hülye vagyok, de régen volt egy valami program, amivel ezeket lehetett fixálni. Asszem valami Catalyst, vagy micsoda. Biztos van újabb verziója annak, szerintem érdemes olyan drivert használni!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #9  
Old 11-13-2007, 20:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Persze, lehet rajta ilyen finomításokat csinálni, de olyan szinten szétcsúszik, hogy nem látom az asztalt például. És 1024x768 ide vagy oda, az ikonok ugyanúgy nagyobbak maradnak, min kellene lenniük.
Nem látod az asztalt? Hát pedig az elég nagy helyet elfoglal... Akkor mit látsz?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 11-13-2007, 20:47
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na most amit Te írsz Gee, az érdekes. Mert a beállításoknál 85 hz-t ír ki, de ha a megjelenítő eszközöket nézem, akkor 800x600-on 60 hz-s monitor van neki beállítva alapértelmezett monitorként.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu