Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 07-03-2006, 10:59
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Ha pedig védekező típusú, felfedezgetéssel haladó elf vagyok, mit ajánlasz? Gazdálkodó személyiséget? Hisz gondolom a klánom irányába kell valamit tennem. Fegyvert termelni, bányászkodni nem érdemes elf-fel. Marad a tekercsírás, kajatermelés...
Ahogy Colony írta függ attól is, hogy mire van szüksége a klánnak, de hacsak nem kifejezetten pénztermelésre beálló kereskedő elf-re, akkor én a tudós személyiséget ajánlom, mert az kaja termelésben és védekezésben is segít egyaránt, ha szükséges... és mivel az elf eleve jól termel kaját, ezért az már nem lényeg, hogy 5%-al több vagy kevesebb kaját termelsz e (gazdálkodó 10%, tudós 5%), míg az, hogy a sereged, a varijaid és a tolijaid 5%-al gyengébbek vagy sem, igencsak számít...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
  #22  
Old 07-03-2006, 12:08
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na már kezdem kapisgálni, köszönöm segítségetek
  #23  
Old 07-03-2006, 12:38
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nincs mit.
  #24  
Old 07-03-2006, 13:44
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

annyit még hozzá h egy klánnak az is megéri ha betoníjjként végigvéded a 1000 kört nem adsz addig semmit se a közösbe míg lépés előtt kiárulsz nekik
  #25  
Old 07-03-2006, 20:58
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike
annyit még hozzá h egy klánnak az is megéri ha betoníjjként végigvéded a 1000 kört nem adsz addig semmit se a közösbe míg lépés előtt kiárulsz nekik
Ez is egy megoldás. Szal a végeredmény az, hogy ha klánba lépsz, akkor úgyis a klán érdekeinek megfelelően kell az oridat összeállítani, különben kitesznek, és kereshetsz másik klánt. Ha jó a klánod, nem lesz bajod a fordulással sem, hiszen nekik is érdekük, hogy az orid ellássa a feladatát, bármi legyen is az, meg érdekük, hogy fordulás előtt, mikor kiárulsz ott hagyd nekik a pénzed
  #26  
Old 07-05-2006, 09:14
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Noh, a topic címe kérdések 1/A-val kapcsolatban. Nos nekem lenne millió kérdésem, megpróbálom a lényegeseket leírni.

Készülök szép lassan fellépni az első szintre, de még fingom sincs, mi zajlik ott. Hallottam olyamiről, hogy főleg a csoport teteje felé a varázsló és a tolvaj országok gyakorlatilag életképtelenek. Egyértelmű, hogy csak hadisnak éri meg tehát lenni. Aztán a fajok szempontjából: ork ütni, törpe nyersanyagot termelni, elf kaját termelni hasznos. De melyikkel hogy érdemes játszani? Milyen arányban, és hogy(piaci mozgatással?) tartsak íjakat/eliteket/lovasokat? Továbbá mi a legjobb, leghatásosabb klánfelállás? Megéri-e 10en lenni? Esetleg egy fős klánként lehet-e boldogulni?

Ilyesmik érdekelnének engem a leginkább. Aki tud válaszoljon már, kössz előre is

Üdv Urak.

1. a csopi elején a tolis varis orik NEM életképtelenek, CSAK eddig nem volt értelme itt ilyennek lenni. Ugyanis egyetlen klán tagjai uralták a felső régiót mindenki más több tíz vagy százezer pontra volt tőlük. Butaság lett volna tolis-varis orikat építeni ott ahol nincs mire kihasználni.

2. fajok --- sztem ez egyéni beállítottság és ráfordítható idő kérdése. Én spec imádom az orkot, de ha csak napi 3x tudok ránézni akkor inkább gnómot vagy óriást választanék. Mondjuk ez a kérdés teljesen általános nem 1A specifikus sztem.

3. Hányan éri meg klánban lenni? ... hmmm...
Ez a leginkább elgondolkodtató kérdés, mert többféle stratégia is működhet. Sztem a legésszerűbb ha kicsiben kezditek. 2-3-4 fő és amint beleerősödtetek a helyetekbe (ezt ugy veszitek észre, hogy a piacon több egységtek van mint otthon) akkor vagy üttök vagy bevesztek egy uj tagot. Mindenképpen azt javasolnám,hogy csak akkor bővüljön a klán ha teljesen beleerősödött a környezetébe.

4. Kik kellenek egy klánba?
Egy hosszútávon működni akaró klán akiket nem "tápol" valami amerikai nagybácsi annak mindenképpen meg kell oldani a termelését. Fegyver, gabona, nyersanyag... Ehhez ugye kell 1x egy törpe és a gabonához vagy elf vagy óriás, de végülis lehet gnóm is és azt bármire át lehet alakítani késöbb.

Mindig annak kell "termelnie" a többiek részére is aki "biztonságos helyen van éppen.

Meg is fogalmazhatjuk egy induló klán legfontosabb feladatát:
Tedd olyan helyre a termelő országodat, ahol a legminimálisabb veszélynek van kitéve. Ezt is lehet többféle képpen. Mehet egyedül vagy adhatsz mellé kíséretet, vagy együtt mentek végig de ez esetben mindenkinél el kell osztani a termelés terheit, különben leszedik a leggyengébb láncszemet.

A törpén kivül a klán többi faját megint az határozza meg sztem, hogy mennyit vagytok játékban. A leg univerzálisabb mindenre használható faj nyilván a gnóm,mivel neki az előnyei a tekercsek száma bármilyen jellegű országgá alakítható. Egyébként a klántervezést egyénileg a játékidőhöz és a céljaitok egybevetése mellett lehet ésszerűen meghatározni.

Kevés játékkal - óriás, elf
Sok játékidővel - bármilyen faj ami szimpi
  #27  
Old 08-19-2006, 16:49
Markal Markal is offline
Banned
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default Segitség

Az igaz ha az 1/A ban 50x belépek az orimba, vesztettem?
De ha csak 49x lépek be kicsinálnak nem?
  #28  
Old 08-19-2006, 16:55
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Markal View Post
Az igaz ha az 1/A ban 50x belépek az orimba, vesztettem?
De ha csak 49x lépek be kicsinálnak nem?
ez hülyeség. teljesen, akárhonnét nézzük akitől hallottad ezt, azt verd le sereggel, vagy rengessed le tudomisén ..
50-szer cserélhetsz szövetséget amíg ott vagy.

persze minden egyes szövetség váltás drága. minél többedik annál több földedbe kerül. ezért általában nem váltogatod, hanem max 2 vagy 3-szor cserélsz, azalatt meg is találod a neked való csapatot

Last edited by Senki; 08-19-2006 at 16:57..
  #29  
Old 08-19-2006, 19:23
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
ez hülyeség. teljesen, akárhonnét nézzük akitől hallottad ezt, azt verd le sereggel, vagy rengessed le tudomisén ..
50-szer cserélhetsz szövetséget amíg ott vagy.

persze minden egyes szövetség váltás drága. minél többedik annál több földedbe kerül. ezért általában nem váltogatod, hanem max 2 vagy 3-szor cserélsz, azalatt meg is találod a neked való csapatot
Kicsit durva lenne az 50. belépésem valahová...
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
  #30  
Old 08-20-2006, 09:09
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Kicsit durva lenne az 50. belépésem valahová...
jah... szép lene teszem azt 15000 hekiről visszapottyanni 7500-ra
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdések és válaszok az Anarchista csoporttal kapcsolatban. aúú Segítség az Anarchista csoporthoz 250 09-11-2021 16:31
1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok Gaben Stratégia & Tippek 379 06-06-2016 21:15
FAQ - szezonális gyakori kérdések és válaszaik Ati Segítség 15 01-09-2014 19:29
Elvesztett irasjoggal kapcsolatban Lik-lak Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 03-16-2007 10:41
Segítségkérés, asztali DVD-lejátszóval kapcsolatban Croissant Egyéb 5 12-06-2006 14:31


All times are GMT +1. The time now is 12:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu