Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-03-2006, 08:33
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Syn: sok rosszat nem mondtál. sőt igazából egyáltalán nem mondtál rosszat, és legalább vetted a fáradságot, hogy összeírjad
igen kb ennyi amit így elsőre el lehet mondani, amúgy meg túl általános a kérdés, azért nem nagyon válaszolt senki ...
Sponsored Links
  #12  
Old 07-03-2006, 09:10
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Syn: sok rosszat nem mondtál. sőt igazából egyáltalán nem mondtál rosszat, és legalább vetted a fáradságot, hogy összeírjad
igen kb ennyi amit így elsőre el lehet mondani, amúgy meg túl általános a kérdés, azért nem nagyon válaszolt senki ...
Tegnap én is elkezdtem egy választ írni, de feladtam
Tényleg túl általános a kérdés és egy válaszban nem igazán jött össze az összefoglalás, mert semmi konkrétumra nem kérdezett rá!
De Synkel válasza tényleg nagyon jó!!!

BeeLord: Ha konkrétumokat és irányzott tanácsot is kérnél, legalább némi infót árulj el, hogy fordulni szeretnél személyiségért vagy hosszabb távon gondolkozol?, milyen fajjal?, ütögetni vagy felfedezni? stb...

Last edited by Colony; 07-03-2006 at 09:12..
  #13  
Old 07-03-2006, 10:05
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Tegnap én is elkezdtem egy választ írni, de feladtam
Tényleg túl általános a kérdés és egy válaszban nem igazán jött össze az összefoglalás, mert semmi konkrétumra nem kérdezett rá!
De Synkel válasza tényleg nagyon jó!!!

BeeLord: Ha konkrétumokat és irányzott tanácsot is kérnél, legalább némi infót árulj el, hogy fordulni szeretnél személyiségért vagy hosszabb távon gondolkozol?, milyen fajjal?, ütögetni vagy felfedezni? stb...
Nekem lenne egy konkrét kérdésem:ha én szemáélyiségért akarok csak menni 1/a-ba és amit pl ott választok utsónak azt kapom a kövinek alapba..tehát ha ork harcos vok 1/a-ba utánna fordulásnál a harcos szemáélyiség lesz alapba+amit akkor ép választok???
  #14  
Old 07-03-2006, 10:07
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mivel első országom lesz az A-ban, először csak békésen fordulni szeretnék felfedezgetéssel. Ehhez mi ajánlott akkor? Elf? És akkor itt jön be a kérdés, hogy az íjászokat elfnél toronyban tartsam-e? Mert ügyi az elfnek megéri, viszont akkor nem tudok olyan nagy támadóseregre váltani, ha hirtelen szükségem van rá...
  #15  
Old 07-03-2006, 10:13
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Újabb konkrétum a pénzzel kapcsolatban: azt írtátok sok bank kell - ergo tartsam a pénzt az országban, ne forgassam a piacon tekikben?

Illetve az elfnek mi a szerepe ilyen stílusban egy szövetségben? Kaját termel a közös raktárba?
  #16  
Old 07-03-2006, 10:17
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_
Nekem lenne egy konkrét kérdésem:ha én szemáélyiségért akarok csak menni 1/a-ba és amit pl ott választok utsónak azt kapom a kövinek alapba..tehát ha ork harcos vok 1/a-ba utánna fordulásnál a harcos szemáélyiség lesz alapba+amit akkor ép választok???
A fordulás után minden rendelkezésre álló személyiség helyre új személyiséget szabadon választhatsz, ugyanúgy mintha szintet lépnél... tehát ez esetben 2 személyiséget választhatsz majd és azt te döntöd el melyiket és nem befolyásolja, hogy mi voltál 1/a-ban, vagy bármelyik más csoportban...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #17  
Old 07-03-2006, 10:18
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_
Nekem lenne egy konkrét kérdésem:ha én szemáélyiségért akarok csak menni 1/a-ba és amit pl ott választok utsónak azt kapom a kövinek alapba..tehát ha ork harcos vok 1/a-ba utánna fordulásnál a harcos szemáélyiség lesz alapba+amit akkor ép választok???
Nincs olyan, hogy "alap". Mikor több személyiséggel játszol, minden szint lépéskor belehet állítani, mit akarsz.
Pl: Ha 5-ös szinten kerekedő-vándor vagy, a 4-es szintre lépve lehetsz túdós-túlélő.
  #18  
Old 07-03-2006, 10:25
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Mivel első országom lesz az A-ban, először csak békésen fordulni szeretnék felfedezgetéssel. Ehhez mi ajánlott akkor? Elf? És akkor itt jön be a kérdés, hogy az íjászokat elfnél toronyban tartsam-e? Mert ügyi az elfnek megéri, viszont akkor nem tudok olyan nagy támadóseregre váltani, ha hirtelen szükségem van rá...
Azt, hogy az elfed íjászait toronyban tartsd e, attól függ, hogy milyen szövibe kerülsz... logikusan, ha támadó klánban leszel, ahol neked is részt kell venni a támadásban akkor ne legyen minden íjász toronyban... ha viszont védekezni akartok, akkor minden íjászot legyen toronyban, mert úgy leszel beton elf...


Quote:
Originally Posted by BeeLord
Újabb konkrétum a pénzzel kapcsolatban: azt írtátok sok bank kell - ergo tartsam a pénzt az országban, ne forgassam a piacon tekikben?

Illetve az elfnek mi a szerepe ilyen stílusban egy szövetségben? Kaját termel a közös raktárba?

A sok bank akkor kell, ha kereskedő vagy, de azt meg nem feltétlenül ajánlanám elfként... amúgy 25 bank elegendő ahhoz, hogy akár a max pénzedet is megvédd... pénz pedig azért kell az oriba, hogy ha sereget akarsz cserélni, akkor tudj cserélni, de természetesen a piaci manipulálással is lehet kísérletezni, mert az is pénzt hoz és "védi" is a kint lévő cuccaidat.
Kaját is lehet persze vele termelni, de a védő szerepe jelentősen nagyobb, mint a kaja termelő szerepe (gondolj bele, egy óriással is lehet kaját termelni elég jól, de az sosem védekezik annyira dúrván mint egy elf)...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #19  
Old 07-03-2006, 10:39
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha pedig védekező típusú, felfedezgetéssel haladó elf vagyok, mit ajánlasz? Gazdálkodó személyiséget? Hisz gondolom a klánom irányába kell valamit tennem. Fegyvert termelni, bányászkodni nem érdemes elf-fel. Marad a tekercsírás, kajatermelés...
  #20  
Old 07-03-2006, 10:50
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Ha pedig védekező típusú, felfedezgetéssel haladó elf vagyok, mit ajánlasz? Gazdálkodó személyiséget? Hisz gondolom a klánom irányába kell valamit tennem. Fegyvert termelni, bányászkodni nem érdemes elf-fel. Marad a tekercsírás, kajatermelés...
Szerintem személyiséget ne válasz mig klánba nem lépsz!
Attól függ a klánnak mire lenne szüksége. Elképzelhető, hogy kaját kéne termelni, de lehet ez már megvan oldva. Lehet egy kereskedőre van szükségük, akinek van 100 bankja, full tornyos ijásza és átraknak hozzád 3-4 milliárdot olyan banknak, hogyha szükségük van mindig legyen kéznél arany, vagy támadáshoz is kellenél akkor min. egy túdós kéne stb...

Szóval ezt klánhoz kell igazítani.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdések és válaszok az Anarchista csoporttal kapcsolatban. aúú Segítség az Anarchista csoporthoz 250 09-11-2021 16:31
1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok Gaben Stratégia & Tippek 379 06-06-2016 21:15
FAQ - szezonális gyakori kérdések és válaszaik Ati Segítség 15 01-09-2014 19:29
Elvesztett irasjoggal kapcsolatban Lik-lak Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 03-16-2007 10:41
Segítségkérés, asztali DVD-lejátszóval kapcsolatban Croissant Egyéb 5 12-06-2006 14:31


All times are GMT +1. The time now is 06:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu