Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 02-06-2009, 15:32
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Inczi View Post
Erre en is gondoltam, csak nem voltam biztos benne hogy ugy is mukodik
Egy Inczi-fincit gondolkodj,mielőtt beszélsz (írsz)
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 02-06-2009, 16:52
Inczi Inczi is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sepsiszentgyorgy
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Egy Inczi-fincit gondolkodj,mielőtt beszélsz (írsz)
Sokszor az elmelet nem egyezik a gyakorlattal, ezert kertem toletek epuletlistat 1100 hekire, de ha azt mondjatok hogy ugyanaz mint 600 vagy 200, akkor megprobalom
Reply With Quote
  #123  
Old 02-06-2009, 17:19
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Inczi View Post
Sokszor az elmelet nem egyezik a gyakorlattal, ezert kertem toletek epuletlistat 1100 hekire, de ha azt mondjatok hogy ugyanaz mint 600 vagy 200, akkor megprobalom
van benne vmi igazából soxor ellett mondva itt is, hogy ezek csak alap számok amik ittvannak, az orit ténylegesen a környékhez alkalmazkodva kell alakitani. van egy alap amihez képest eltérsz ahogy megkivánja a környék. pl ha túl sokan ütnek be akkor több barakk+torony kell ugye, ha sok helyen bux tolikkal, akkor meg kocsmára kell rátenni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #124  
Old 02-07-2009, 16:27
Inczi Inczi is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sepsiszentgyorgy
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
van benne vmi igazából soxor ellett mondva itt is, hogy ezek csak alap számok amik ittvannak, az orit ténylegesen a környékhez alkalmazkodva kell alakitani. van egy alap amihez képest eltérsz ahogy megkivánja a környék. pl ha túl sokan ütnek be akkor több barakk+torony kell ugye, ha sok helyen bux tolikkal, akkor meg kocsmára kell rátenni.
Kb. erre akartam en is celozni
Reply With Quote
  #125  
Old 02-07-2009, 21:22
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Inczi View Post
Kb. erre akartam en is celozni
Mi úgyse fogjuk tökéletesen átlátni a helyzetet, gyerünk, készíts magadnak egy kis infozás után.Ha nem sikerül, javítgass rajta.Mindenki volt kezdő, sőt én is az vagyok még
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]

Last edited by Redback; 02-07-2009 at 21:27..
Reply With Quote
  #126  
Old 02-08-2009, 12:35
Inczi Inczi is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sepsiszentgyorgy
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Mi úgyse fogjuk tökéletesen átlátni a helyzetet, gyerünk, készíts magadnak egy kis infozás után.Ha nem sikerül, javítgass rajta.Mindenki volt kezdő, sőt én is az vagyok még
Tartalekom nem nagyon van, a nyersi nagyon draga, ugyhogy elso probalkozasra el kellene talaljam a tokeletes aranyt
Majd meglatom mire jutok
Remelem osszejon
Reply With Quote
  #127  
Old 02-19-2009, 23:14
Purode Purode is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 36
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Hm..., sokat gondolkodtam egy sikeres ép.listán, de minél többet gondolkozom rajta egyre inkább megvilágosodom, hogy ez egy olyan ország, amit mindig a helyzetnek megfelelően, folyamatosan alakítani kell.

(ja igen..., nem mazoista vagyok..., fellépésnél a felesemből egy ilyet szeretnék "varázsolni", ezért érdekel a téma)

Kezdőknek semmiképp sem ajánlanék egy ilyen orit. Szerintem sok idő és még tobb tartalék kell ahhoz, hogy egy ilyen orit sikerre lehessen vinni. (és persze fantomsereg ON!!!)
Ja... és a tartalékokat nagyon jól kell felosztani :P

Szal..., akárhogy gondolkozom nem tudok összerakni egy éplistát, mert nincs jó éplista ide, még kiindulásnak sem..., szerintem (legalábbis, ha belekezdek ebbe az oriba, akkor én) helyzetektől függően, gondolok itt háború, nyugis idők..., stb., mindig lecserélném a seregemet a lehető leggyorsabban és persze ezzel együtt azonnali ép.lista csere is történne.

Szóval érdekes..., így ennyit agyalva ezen, szerintem az egyik legszínesebben (és hozzá illően legnehezebben) megjátszható országot lehet ezzel összehozni, de ha valaki jól csinálja és van rá ideje... , akkor nehéz megfogni... és mindig lesz könnyebb célpont egy elfnél

Javítsatok ki, ha tévedek
Reply With Quote
  #128  
Old 02-23-2009, 23:16
Inczi Inczi is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sepsiszentgyorgy
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Üres 3
Ház 214
Barakk 410
Kovácsműhely 25
Tanya 139
Könyvtár 20
Raktár 8
Fatelep 0
Kőbánya 0
Fémbánya 0 0%
Agyagbánya 0
Drágakőbánya 0
Őrtorony 103
Kocsma 141
Templom 100 9%
Kórház 0
Piac 0
Bank 0
Kb. igy nezek ki jelenleg, ezen viszont meg alakitani kell, ugyanis a seregem tul nagy ( igy nem tudnak beutni ) ) azonban tolik eleg kevesen vannak. Jelzem hogy ez egy orias hadi-varibol volt atalakitva
Reply With Quote
  #129  
Old 02-24-2009, 09:43
Purode Purode is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 36
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Inczi View Post
Üres 3 Ház 214 Barakk 410 Kovácsműhely 25 Tanya 139 Könyvtár 20 Raktár 8 Fatelep 0 Kőbánya 0 Fémbánya 0 0% Agyagbánya 0 Drágakőbánya 0 Őrtorony 103 Kocsma 141 Templom 100 9% Kórház 0 Piac 0 Bank 0

Kb. igy nezek ki jelenleg, ezen viszont meg alakitani kell, ugyanis a seregem tul nagy ( igy nem tudnak beutni ) ) azonban tolik eleg kevesen vannak. Jelzem hogy ez egy orias hadi-varibol volt atalakitva
Ez 1155 heki..., ami azt jelenti, hogy:

ház 19%
barakk 35%
kovács 2% => minek is?
tanya 12%
könyvtár 1% => minek is?
raktár 1%
torony 9%
kocsma 12%
templom 9%

Százalékosan nem tűnik nagynak sem a könyvtár sem, a kovács, de ezen a hekin ez már 25+20 olyan épületet jelent, ami teljesen felesleges :P

Én ezt így alakítanám át békediőre ha támadni is szeretnél és nem csak védekezni:

ház 19%
barakk 35%
raktár 9%
kocsma 31%
templom 6%

Ja és emellé az éplista mellé forogna kint a piacon 3x egy teljes (15%-nyi) íj csapat :P, ezért... =>

Így alakítanám át, ha lenne egy kis gigszer:

ház 19%
barakk 25%
torony 15%
raktár 9%
kocsma 20%
templom 11%

Én nem szeretnék támadni az ilyen orimmal, csak védekezni, ezért az így nézne ki (békeidőben) :P

ház 19%
barakk 13%
torony 13%
raktár 9%
kocsma 40%
templom 6%

Amikor pedig egy komolyabb csatára készülünk, akkor átalakítanám ezt is, haosnló módon, mint az előzőt :P

Kicsit másak az éplisták, mert ez épp tf éplista. Viszont szerintem így működőképesebb :P (más tapasztalatok jöhetnek )
Reply With Quote
  #130  
Old 02-24-2009, 11:48
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Elf haditolinak minek van 13% toronyíjja csak? meg minek 30% kocsma?meg 40?az már inkább toli.Egy félhadi 35% barakknál kezdődik.Emellé kell belepaszírozni tornyot, és a kocsmákat.Nekem egyik éplista sem tetszik, hozzátéve hogy az építkezés nem lehet olyan olcsó a 3-as csopikban szerintem, bár egyikben sem vagyok most
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A kláncsaták megjegyzése a hadi események közé Hunor a sirály Elvetett javaslatok 11 05-03-2007 16:43
hadi, vari, toli Burning Általános beszélgetés Hódítós témákban 30 11-15-2006 19:22
Hadi VS Toli taktikák... Nekro Stratégia & Tippek 46 08-09-2006 21:25
toli vs. toli Magnum Stratégia & Tippek 22 08-07-2006 18:30
Több toli vs. kevesebb toli track Segítség 11 04-22-2006 10:34


All times are GMT +1. The time now is 21:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu