Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 07-04-2006, 08:37
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Off

Tudd meg, elöször is nagyon felhúzott ez a mondatod! Első üzenetem nem is küldtem el, mert túl reagáltam a dolgot. Végeredményben a mondat fele mindenkire elmondható és legalább bevallotad a "komolyabbakat" nem bántod.
Az őszinteség szép dolog.

Persze egy hasonló humorérzékkel megáldott fél-elfet kívánok a gnómodnak 4 körrel alád
Elhiszem, sajnos két okból is muszáj:
1; a szövim eléggé széthullott, és azt a maradék két orit fel szeretném vinni kövi szintre, megígértem nekik, muszáj lesz. Ráadásul a körzetben (2 kör) 30 helyezéssel előttem nincs 5 olyan ori, amelyik komolyabb, ki lenne élezve. Tegnapi gömbözésem eredménye például egy ember, akinek vmi 30 heki üres, de a 2000 íja nem volt toronyban. Különben elég jó lett volna.
Aki komolyabb, az szöviben van, azt pedig nem kockáztatom meg, hogy engem meg a tolist négyen leverjenek, az csak nekik jó A többiek viszont közepesek.
2; engem az tud felhúzni, hogy nekem a szövimbe nem követelmény a komolyabb tapasztalat, HA meghallgat, és megcsinálja, amit én/többiek mondunk neki. A probléma az, hogy sokan nem tudják felmérni a dolgokat, és saját erőből mennek. Az én varim pontosan ilyen, 5× én részletesen leírtam neki, hogy spóroljon házon, és ne a könyvtáron, ha vari, akkor varit csináljon, ne elitet stb.
Másik ilyen dolog, hogy ha egy ori látja, hogy az összes katonája nagyjából 500 fő, nem beszél a szöviivel, és két másik szövi is rá van indulva, akkor még megjátsza, hogy ő egy nagy akárki... azóta megszüntette az oriját, a szövii (akik ellen háborút indítottunk) pedig korrekten megállapodtak velünk, hogy legyen béke, kezdők.

Fél-elf tolist én nem kaptam, a tolisom igen
Remélem érthető a dolog így. Viszont vicces, hogy lent (5. szint, mivel nemrég kezdtem újra), sokan vannak úgy, hogy szövetség tagja, és nincsenek szövii, vagy van egy, mondjuk tőle 4-5 körre.

Hadisoknak ilyenekért lenne praktikus egy morálos személyiség, mivel nem kellene naponta kimenni vkire, hogy meglegyen egy tisztességes katonai morál. Mondjuk én nem használnám, de ez legyen az én bajom
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 07-04-2006, 08:57
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

és mi lenne, ha nem mészárolnád, meg pusztitanád poénból, hanem pl fosztogatnád, hamár semmit se ártott neked...
Reply With Quote
  #23  
Old 07-04-2006, 09:28
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Aronm, te mióta játszol a játékkal? Nem csesztetni akarlak, csak kérdem. Mielőtt visszakérdezel: én is csak egy éve kezdtem, és még sok mindent meg kell tanulnom a játékról...
Reply With Quote
  #24  
Old 07-04-2006, 09:50
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Szerintem vezessük be a tűzoltó személyiséget, ami a házgyújtás okozta károkat enyhítené Továbbá az életmentő személyiséget, amely a varázslók gyilkolása, és a tolvajok mérgezése ellen hat Illetve vezessük be a randalírozó személyiséget, ami az előző 3(rendőr, tűzoltó, életmentő) ellen kapna valamiféle előnyt
Én ha lehet, szeretnék egy Hippi személyiséget, aminek az lenne a hatása, hogy ha valakit megütök, akkor mondjuk 1 hónapra csökkenne a max katmorálja 10-el és az aktuális katmorálja is 10-el, viszont a lakossági morál nőhetne 5-el, valamint a lakosság létszáma is nőhetne 10%-al neki, mivel a hippijeim átmennének hozzájuk terjeszteni a Szeretkezz ne háborúzz igét és füves cigivel, valamint béke tüntetésekkel gyengítenék az ellen seregeit!
Valamint jó lenne egy koldus személyiség, ami x mennyiségű pénzt termelne és a környező országok, amik nem rendelkeznek ezzel a személyiséggel, ugyanennyit vesztenének, mert náluk kéregetnének a koldusaim...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #25  
Old 07-04-2006, 09:54
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Hadisoknak ilyenekért lenne praktikus egy morálos személyiség, mivel nem kellene naponta kimenni vkire, hogy meglegyen egy tisztességes katonai morál. Mondjuk én nem használnám, de ez legyen az én bajom
Ez így megint marhaság... gondold végig, a hadisnak megnöveled a morálos személyiséggel a katmorálját 5-el, miközben a tudós is növelne a hadi erején 5%-ot, csak az még a kaja termelését is növeli (kevesebb tanya), a vari és toli erejét is... ráadásul a hadisnak pont az az egyik nagy előnye, hogy ütésekkel fenn tudja tartani a katmorálját ha akarja és így van esélye beütni a tolisokat is, akiknek amúgy is magasan van a katmorálja... ráadásul ahogy egyszer már írtam, csak a játék élvezeti szintjét csökkentené egy ilyen személyiség és tényleg hátrányba hozná azokat akiknek nincs legalább 2 személyiségük...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #26  
Old 07-04-2006, 09:57
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Aronm, te mióta játszol a játékkal? Nem csesztetni akarlak, csak kérdem. Mielőtt visszakérdezel: én is csak egy éve kezdtem, és még sok mindent meg kell tanulnom a játékról...
Játszottam régebben 6-8 hónapot, nem tudom pontosan, most pedig újra kb 1,5 hónapja. Rengeteget kell tanulnom, de a régebbi orim szövii nagyon rendesek voltak, rengeteget sikerült onnan tanulnom, például ezt a nem túl emberbarát/szeretetteljes játékstílust is.

Quote:
Originally Posted by Láma
és mi lenne, ha nem mészárolnád, meg pusztitanád poénból, hanem pl fosztogatnád, hamár semmit se ártott neked...
Szerintem azzal többet ártok neki, ha mondjuk abból a néhány százezer aranyból, amit lassan összeszedett, elviszek vmennyit, mint ha abból a néhány katonájából lemészárolok mondjuk 40-50-et. Emberveszteség nemszámít egy mészárnál. Pusztítás akkor kell, ha utána megsértődik és meg akar támadni... az ilyenek sajnos nem értenek a szép szóból, nem értik meg, hogy nekik egyszerűbb küldeni egy MNT-t.

aúú: személyiségnek szerintem túl erősek ezek, viszont gyengítve lehet, hogy vki lát bennük fantáziát
Reply With Quote
  #27  
Old 07-04-2006, 10:02
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
aúú: személyiségnek szerintem túl erősek ezek, viszont gyengítve lehet, hogy vki lát bennük fantáziát
Túl erősek?
Kérdezd meg az Amcsikat a Vietnámi háborúról!
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #28  
Old 07-04-2006, 10:10
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A viccet félre téve, nem látom, hogy miért kellene új személyiség... egy hadis fenn tudja tartani a katmorálját, sokat kell támadnia, de cserébe az orija jelentősen erősebb egy olyan orihoz képest, aminek a katmorálja 75%... tehát ha egy ilyet bevezetnénk, akkor, hogy úgy foglamazzak, elvesszük a jól megérdemelt munka gyümölcsét azoktól, akik tényleg harcolnak és odaadjuk azoknak, akik semmit nem csinálnak érte, csak kiválasztják egy listából... ez nem hiszem, hogy cél kell, hogy legyen...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #29  
Old 07-04-2006, 10:20
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Túl erősek?
Kérdezd meg az Amcsikat a Vietnámi háborúról!
Amellett erős, hogy a tábornok kap +1 tábornokot, amivel kap néhány százalék előnyt, vagy a tudós majdnem az összes téren +5%-ot.
Úgy még elképzelhető, hogy 5-10 köre vhogy a hippi csökkenti az őt megtámadó katonai morálját, esetleg csak nem javít azon.
A koldus meg lehetne úgy, hogy a környező 10 ország pozitív adóbevételének a felét kapná meg (tehát ha körönként 5000 az adóbevétele, mindent levonva, akkor a koldus ettől az oritól 2500 pénzt kap). Ennek értelme nincs, mivel többnyire mínuszban vannak.

Szóval az eddig felsorolt személyiségekből akkor választanék, ha már az összes többi megvan. Bár a hippi még mindig jobb, mint a tekilopás-ellenes, ami 20%-kal csökkenti az ellened elkövetett tekilopások hatékonyságát...

Szóval elméletben jók, de hasznukat én spec nem látom.Még az életmentő betegségbeni szerepe is határeset
Reply With Quote
  #30  
Old 07-04-2006, 10:25
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Amellett erős, hogy a tábornok kap +1 tábornokot, amivel kap néhány százalék előnyt, vagy a tudós majdnem az összes téren +5%-ot.
Úgy még elképzelhető, hogy 5-10 köre vhogy a hippi csökkenti az őt megtámadó katonai morálját, esetleg csak nem javít azon.
A koldus meg lehetne úgy, hogy a környező 10 ország pozitív adóbevételének a felét kapná meg (tehát ha körönként 5000 az adóbevétele, mindent levonva, akkor a koldus ettől az oritól 2500 pénzt kap). Ennek értelme nincs, mivel többnyire mínuszban vannak.

Szóval az eddig felsorolt személyiségekből akkor választanék, ha már az összes többi megvan. Bár a hippi még mindig jobb, mint a tekilopás-ellenes, ami 20%-kal csökkenti az ellened elkövetett tekilopások hatékonyságát...

Szóval elméletben jók, de hasznukat én spec nem látom.Még az életmentő betegségbeni szerepe is határeset
Figyi, én vicből írtam... szóval nem kéne ám komolyan venni... főleg ha belegondolsz, hogy ez egy elvileg középkor környéki fantasy játék... akkoriban nem nagyon rohangáltak életmentők a parton, ahogy a hippi korszak is kicsit messze volt... hogy a tűzoltókat már ne is említsem...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
32.02. Harc az Ork ellen Ati Hódító Kézikönyv 4 08-16-2010 01:45
32.01. Harc az Elf ellen Ati Hódító Kézikönyv 5 08-16-2010 01:45
Tolvajok ellen. Montee Stratégia & Tippek 3 10-11-2008 15:35
Törölt az ellen Zoli Elvetett javaslatok 14 05-15-2008 19:19
Tekilopás ellen System Stratégia & Tippek 172 02-21-2008 17:30


All times are GMT +1. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu