Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-03-2006, 11:10
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én spec egyiket sem választanám, de ha már vki szeretne új személyiséget, akkor legyen.
A morálos (legyen már neve is, mondjuk "Karizmatikus", áhh, gyenge) esetében az elfeknél lehet segíteni, hogy elveszünk mondjuk 5%-ot, vagy ez jelent csak 5%-ot. Ha 90-hez megy, akkor még nem akkora előny. Csak válassza bárki is. Sokkal jobban menne inkább varázslatban, hogy kidob egy x százalékot, vagy bejelölöd, hogy 1-50-ig hány százalékot akarsz emelni, baromi sok rúnát kirakod, és szépen sikerül/vagy nem.

Személyiségnél pedig az elf gyengítésével járna, ha már bele akarunk nyúlni a dolgokba, akkor mondjuk a +20%-os képzési költségből el lehetne venni mondjuk tízet, hogy csak 110%-ot fizessen szerencsétlen, és akkor el lehetne venni tőle a morálos előnyt.

A varázslat dolog szerintem egyszerűbb lenne, mivel ezt igazából csak a varázslók használnák, mivel ők emelnek legnehezebben morált, és nekik van ugye a legtöbb varijuk is.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 07-03-2006, 11:19
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Remélem nem írok megint nagy lámaságot

Szóval ez a személyiség gyakorlatilag a gnómot gyengítené, mivel abban pont a teki az erősség. Más jó a gnómban nincs, csak az, hogy nem lophatnak tőle tekit és nagy a hatékonyságuk. Ha ez a személyiség van, akkor kissé ez gyengül, lehetne mondjuk egyenlíteni annyival, hogy mondjuk csak 20-25%-os haderőveszteség jár extraként a 30 helyett, esetleg nem menne az a -1 tábornok, bár az első szerintem reálisabb.
Óriásnál pedig akkor a fajvarit kellene gyengíteni, szóval SZERINTEM ez a személyiség pár mellékes változtatással járna a fajok terén. Inkább kellene egy morálos, amivel a lakossági és haderomorál lassabban megy le, vagy hasonló.
Igazad van, tényleg pár mellékes körülmény, hogy 2 faj faji varijait kéne átalakítani és kidobni az ablakon...

Mint ahogy Atis már egyszer megírta, nem lesz faji gyengítés és nincs is értelme valamit gyengíteni, ami jól működik...
A katmorált meg bárki fel tudja tornázni, ha nagyon akarja, még ütés nélkül is, függetelenül attól, hogy milyen orival játszik és ha adunk egy olyan személyiséget, ami ezt megteszi minden erőfeszítés nélkül, akkor:
1. Csökkentjük a játék élvezeti és kombinációs szintjét...
2. Ténylegesen nagy előnyt adunk azoknak akik több személyiséggel rendelkeznek, ahhoz képest, akiknek csak egy van...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #13  
Old 07-03-2006, 11:44
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha az előző kettő közül bekerülne csak az egyik is, akkor pedig borulna az egyensúly, akkor pedig faji módosítás kellene ==> vagy nem rakják be

Lehetne még egy harmadik ötletem is:
Rendőr személyiség, minden lopás 5%-al kevesebbet visz el, a katonai morál 5%-al magasabb középértéket kap, a lakossági viszont 5%-al alacsonyabbat.

Remélem így azért elfogadhatóbb a dolog. A morálos rész azért így, mivel a katonáknak tetszik az, hogy egy diktátor vezeti az orit, viszont a népnek nem.
Szóval egy ilyenről mi a vélemény?
Reply With Quote
  #14  
Old 07-03-2006, 11:56
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem vezessük be a tűzoltó személyiséget, ami a házgyújtás okozta károkat enyhítené Továbbá az életmentő személyiséget, amely a varázslók gyilkolása, és a tolvajok mérgezése ellen hat Illetve vezessük be a randalírozó személyiséget, ami az előző 3(rendőr, tűzoltó, életmentő) ellen kapna valamiféle előnyt
Reply With Quote
  #15  
Old 07-03-2006, 12:22
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha ennyire gyártani akarod a személyiségeket, akkor jó!
Tűzoltó - 30%-kal csökkenti a gyújtogatás akció sikerességét
Életmentő - ez inkább alapból körönként levenne 4 kört a betegségből, ha már volt rá ötlet
Vandál - 15%-kal több halottat termel a mészárlás akció

emellett ugye ott van még a rendőr (vagy lehetne mondjuk Diktátor), ami +5% katonai morál, -5% lakossági morál, minden ellen irányíuló lopás eredményéből szintén 5%

Még vmi személyiség?
Reply With Quote
  #16  
Old 07-03-2006, 12:33
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Ha ennyire gyártani akarod a személyiségeket, akkor jó!
Tűzoltó - 30%-kal csökkenti a gyújtogatás akció sikerességét
Életmentő - ez inkább alapból körönként levenne 4 kört a betegségből, ha már volt rá ötlet
Vandál - 15%-kal több halottat termel a mészárlás akció

emellett ugye ott van még a rendőr (vagy lehetne mondjuk Diktátor), ami +5% katonai morál, -5% lakossági morál, minden ellen irányíuló lopás eredményéből szintén 5%

Még vmi személyiség?
Megnézem mennyire tünik ez majd neked jó ötletnek, amikor egy vandál harcos elkezd mészárolgatni csak úgy poénból
Reply With Quote
  #17  
Old 07-03-2006, 12:56
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Ha ennyire gyártani akarod a személyiségeket, akkor jó!
Tűzoltó - 30%-kal csökkenti a gyújtogatás akció sikerességét
Életmentő - ez inkább alapból körönként levenne 4 kört a betegségből, ha már volt rá ötlet
Vandál - 15%-kal több halottat termel a mészárlás akció

emellett ugye ott van még a rendőr (vagy lehetne mondjuk Diktátor), ami +5% katonai morál, -5% lakossági morál, minden ellen irányíuló lopás eredményéből szintén 5%

Még vmi személyiség?
Viccnek szántam. Konkrétan arra próbáltam utalni, hogy tökéletesen elég személyiség van most is Úgy látom félreértettél...
Reply With Quote
  #18  
Old 07-03-2006, 13:13
Aronm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tudom, nekem is elég ez, valószínűleg a vándort fogom választani a mostani tudós helyett, és gnóm helyett is óriás leszek kövi szinten
Viszont engem érzékenyen érint mindenféle olyan dolog, ami a gnómot gyengíti, szóval azokról érdekemben áll lebeszélni az embereket, persze tisztességes keretek között

Láma: ha be tud ütni, akkor valószínűleg azt csinálnám, hogy 4 sereggel lepusztítom, lemegy annyira, hogy nem kockáztatja meg a 3 körös támadást. Ha nem tud, akkor meg tudok rajta egy jót röhögni. Szövi támadásnál kicsit komplikáltabb, de nekem is vannak szöviim, szóval gyorsan kiszélesedne a dolog háborúvá

Egyébként gnómként szoktam mészárolgatni/pusztítgatni másokat poénból, ha pedig elkezd szórakozni, hogy ő mennyire tudja a dolgot, akkor néha bekap pár kör támadást. Komolyabbakat morálfenntartóval nem szoktam zaklatni
Reply With Quote
  #19  
Old 07-04-2006, 07:14
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Egyébként gnómként szoktam mészárolgatni/pusztítgatni másokat poénból, ha pedig elkezd szórakozni, hogy ő mennyire tudja a dolgot, akkor néha bekap pár kör támadást. Komolyabbakat morálfenntartóval nem szoktam zaklatni
Off

Tudd meg, elöször is nagyon felhúzott ez a mondatod! Első üzenetem nem is küldtem el, mert túl reagáltam a dolgot. Végeredményben a mondat fele mindenkire elmondható és legalább bevallotad a "komolyabbakat" nem bántod.
Az őszinteség szép dolog.

Persze egy hasonló humorérzékkel megáldott fél-elfet kívánok a gnómodnak 4 körrel alád

Last edited by Colony; 07-04-2006 at 07:25..
Reply With Quote
  #20  
Old 07-04-2006, 07:23
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Aronm
Tudom, nekem is elég ez, valószínűleg a vándort fogom választani a mostani tudós helyett, és gnóm helyett is óriás leszek kövi szinten
Viszont engem érzékenyen érint mindenféle olyan dolog, ami a gnómot gyengíti, szóval azokról érdekemben áll lebeszélni az embereket, persze tisztességes keretek között

Láma: ha be tud ütni, akkor valószínűleg azt csinálnám, hogy 4 sereggel lepusztítom, lemegy annyira, hogy nem kockáztatja meg a 3 körös támadást. Ha nem tud, akkor meg tudok rajta egy jót röhögni. Szövi támadásnál kicsit komplikáltabb, de nekem is vannak szöviim, szóval gyorsan kiszélesedne a dolog háborúvá

Egyébként gnómként szoktam mészárolgatni/pusztítgatni másokat poénból, ha pedig elkezd szórakozni, hogy ő mennyire tudja a dolgot, akkor néha bekap pár kör támadást. Komolyabbakat morálfenntartóval nem szoktam zaklatni
hol is van orid?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
32.02. Harc az Ork ellen Ati Hódító Kézikönyv 4 08-16-2010 01:45
32.01. Harc az Elf ellen Ati Hódító Kézikönyv 5 08-16-2010 01:45
Tolvajok ellen. Montee Stratégia & Tippek 3 10-11-2008 15:35
Törölt az ellen Zoli Elvetett javaslatok 14 05-15-2008 19:19
Tekilopás ellen System Stratégia & Tippek 172 02-21-2008 17:30


All times are GMT +1. The time now is 11:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu