Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1041  
Old 08-22-2010, 18:20
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
hogyne olvastam volna
bár nemhinném hogy egy olcsositott fedezés megoldana bármit is
Hát nem is mindenkinél csak a top50%-ig...
de mindegy más sem értett meg ahogy általában nem is szoktak

A bármi amit megoldana az pont a topic célja:
könnyebb lenne túljutni az 1A-n a fordulósoknak akármeddig is dagad a top30% alja, de nem lenne könnyebb azoknak akik már elérték a csoport felét.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1042  
Old 08-22-2010, 18:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A bármi amit megoldana az pont a topic célja:
könnyebb lenne túljutni az 1A-n a fordulósoknak akármeddig is dagad a top30% alja, de nem lenne könnyebb azoknak akik már elérték a csoport felét.
Én attól félek, hogy ez egy olyan "földgyár" réteget hozna létre, ami a csoport felső tetejét mégjobban elszakítaná a többiektől, és hosszútávon már azoknak is lehetetlenség lenne beérni, akik szeretnének az A-ban játszani.

Én azt gondolom, hogy aki nem akar az A-ban játszani, az "felesleges" földet se juttasson oda.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1043  
Old 08-22-2010, 18:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én attól félek, hogy ez egy olyan "földgyár" réteget hozna létre, ami a csoport felső tetejét mégjobban elszakítaná a többiektől, és hosszútávon már azoknak is lehetetlenség lenne beérni, akik szeretnének az A-ban játszani.

Én azt gondolom, hogy aki nem akar az A-ban játszani, az "felesleges" földet se juttasson oda.
Ez a földgyár ahogy nevezed nem táplálná jobban a nagyokat mint a kicsiket! Szépen eloszlódna a leverhető föld a kisebb és nagyobb országokon. Ez egy láncreakció ahogy most is ha kitámad egy ország... Arrakimegy egy hiéna akit lehiénázik egy másik ami által a klánja 2 körre kerül egy klántól és az leveri őket mert kinn a serege. Így gyakorlatilag 1 db esemény során akár 10-20 ori földje cserél gazdát extrém esetben.

De nem is ez a lényeg.
Attól, hogy több ország lehet top30% körül mint ma, mert kisklánoknak is jut rá pénzükez versenyhelyzetet teremt és sztem ütéskényszert is, hiszen ha nyer tök jó, de ha veszít akkor sem megy el rá 1 havi termelése a klánnak! És ez a lényeg!
Reply With Quote
  #1044  
Old 08-22-2010, 18:32
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Hát nem is mindenkinél csak a top50%-ig...
de mindegy más sem értett meg ahogy általában nem is szoktak

A bármi amit megoldana az pont a topic célja:
könnyebb lenne túljutni az 1A-n a fordulósoknak akármeddig is dagad a top30% alja, de nem lenne könnyebb azoknak akik már elérték a csoport felét.
ezt neharagudj de nem értem
most nekik azért lenne konnyeb mert konnyitve fordulnak ?
vagy ha top 40-50%ig fedez akkor utána már csak egy kicsi van hátra ugy erted ?
szerintem ezzel meggyorsulna a top30 novekedése
és nem hasamrautok 7-9k ig kéne menni
hanem 10k hekirol 15k-ra egy ido után
ami azt eredményezné hogy 50%ig fedez aztán még az eddiginél is sokkal drágábban a maradékot
tehát gyakorlatilag ugyanannyiba kerulne igyis ugyis (ha nem mégtobbe)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #1045  
Old 08-22-2010, 18:37
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezt neharagudj de nem értem
most nekik azért lenne konnyeb mert konnyitve fordulnak ?
vagy ha top 40-50%ig fedez akkor utána már csak egy kicsi van hátra ugy erted ?
szerintem ezzel meggyorsulna a top30 novekedése
és nem hasamrautok 7-9k ig kéne menni
hanem 10k hekirol 15k-ra egy ido után
ami azt eredményezné hogy 50%ig fedez aztán még az eddiginél is sokkal drágábban a maradékot
tehát gyakorlatilag ugyanannyiba kerulne igyis ugyis (ha nem mégtobbe)
Szerintem meg nem így történne hanem pont fordítva.
Idővel az országok az 1A-ban a top50% és a top30% között egyre sűrűbben lesznek .

Gyakorlatilag lesz olyan szituáció amikor 600 oris csopi esetén pld a top50% (300. ori) és a top30% (180.ori) között területben "csak" 5-600 heki lesz. Ezt kell drágábban fedezni VAGY ÜTNI EGY-KÉT NAGYOT!
Reply With Quote
  #1046  
Old 08-22-2010, 18:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
szerintem ezzel meggyorsulna a top30 novekedése
Ezt már mástól is hallottam de ezt én nem értem

Miért gyorsul fel a top30% növekedése ha top50%-tól ugyanannyiba kerül a föld mint ma?? Ez a javaslat csak arra hat, hogy gyorsabban utolérje a top30-at az ori. Ahogy eléri őket a fejlődés üteme ugyanolyanná válik mint nekikés olyanná mint ahogyan ma is van.
Reply With Quote
  #1047  
Old 08-22-2010, 18:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ezt már mástól is hallottam de ezt én nem értem

Miért gyorsul fel a top30% növekedése ha top50%-tól ugyanannyiba kerül a föld mint ma?? Ez a javaslat csak arra hat, hogy gyorsabban utolérje a top30-at az ori. Ahogy eléri őket a fejlődés üteme ugyanolyanná válik mint nekikés olyanná mint ahogyan ma is van.
Sokkal előbb jut fel a top50%-ba, ahonnan a föld sokkal gyorsabban jut el a top30%-hoz. Ha leverték, hát visszafedez olcsón, hamar, és ismét felmegy a föld a top30%-ba. Ami eddig így feljutott mondjuk egy év alatt, az a gyorsabb visszafedezés miatt feljut például egy hónap alatt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #1048  
Old 08-22-2010, 18:46
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Hát nem is mindenkinél csak a top50%-ig...
de mindegy más sem értett meg ahogy általában nem is szoktak

A bármi amit megoldana az pont a topic célja:
könnyebb lenne túljutni az 1A-n a fordulósoknak akármeddig is dagad a top30% alja, de nem lenne könnyebb azoknak akik már elérték a csoport felét.
Nem biztos, hogy jól látod a mostani probléma gyökerét, ami szerintem főleg az, hogy az A-ban lévő összes föld mennyisége folyamatosan nő. Ez a föld végül nagy részben a mostani topklánoknál köt ki, nem pedig a feltörekvőknél. Az olcsóbb fedezéssel még jobban felgyorsulna ez a folyamat, és ahogy Ati írta, még jobban elszakadna a top. Persze, jó lenne a feltörekvő fiatal klánoknak is, de ez a hatás elenyésző az előzőhöz képest. Főleg azért, mert elég kevés igazán komoly, ambíciózus klán van a fedezőkhöz képest, és ezzel a változtatással utóbbi csoport csak tovább nőne.
__________________
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Alg For This Useful Post:
  #1049  
Old 08-22-2010, 18:52
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha leverték, hát visszafedez olcsón, hamar, és ismét felmegy a föld a top30%-ba. Ami eddig így feljutott mondjuk egy év alatt, az a gyorsabb visszafedezés miatt feljut például egy hónap alatt.
A hangsúly a HA szón van!
Mi van HA levernek 100 lefordulót 1x2x és az visszafedez top30%-ig?
Akik őket leverték top30%-osok feljebb vannak már nem emelnek a "szinten". Ha alulról verték be őket annak meg hagy örüljünk már, hogy esetleg feljebb is lehet mozgás...

A top30%-ot lényegesen kisebb mértékben fejleszti a javaslat, mint az alatta lévőket!

Ennek a fejlődésnek az üteme ma teljesen egyforma top30 alatt és fölött! Vagyis a javaslat segít beérni a top30-at nem pedig leszakít róla!
Reply With Quote
  #1050  
Old 08-22-2010, 18:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A hangsúly a HA szón van!
Mi van HA levernek 100 lefordulót 1x2x és az visszafedez top30%-ig?
Akik őket leverték top30%-osok feljebb vannak már nem emelnek a "szinten". Ha alulról verték be őket annak meg hagy örüljünk már, hogy esetleg feljebb is lehet mozgás...

A top30%-ot lényegesen kisebb mértékben fejleszti a javaslat, mint az alatta lévőket!

Ennek a fejlődésnek az üteme ma teljesen egyforma top30 alatt és fölött! Vagyis a javaslat segít beérni a top30-at nem pedig leszakít róla!
Ez akkor igaz, ha azt feltételezzük, hogy aki a topba akar menni, az játszani akar. A javaslat viszont nem nekik szól. A javaslat azoknak szól, akik NEM akarnak az A-ban játszani. Ha őket minél magasabbra feltoljuk, hogy a játszani akaró topnak minél könnyebb legyen tőlük elhozni a földet, akkor a most játszó top egy hatalmas földkupachoz jut. Lehet, hogy az oda igyekvők is kapnak belőle, sőt, biztos. De egy év múlvba azt látod, hogy a top30% határa nem 20ezer hektár, hanem 80ezer hektár.

Jót tett-e ez a mostani nagy klánokat beérni akaróknak? Igen, mert ebből ők is kivették a részüket.

Ugyanolyan sokkoló-e egy ilyen emelkedés, mintha a mostani rendszer szerint lenne? Az első sokk után nem.

De ha meglátja, hogy a 2000 hektáros kis országával meddig kell eljutni, akkor a többség hagyja a játékot a fenébe.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 09:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu