Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 07-31-2007, 11:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris View Post
Az csak egy példa volt (a 90 nap lentebbi szinteken van, csak a két játék rész eltérésire szerettem volna rávilágítani, ezek szerint sikertelenül... ), ettől függetlenül továbbra is érdekelne, miért nem fér el ez az eltérés a többi mellett. Előre is köszi a választ!
Én már most is úgy érzem, hogy túl sok az eltérés, és ha ezeken bármit változtatunk, akkor az max ezek csökkentése. Gondolok itt például a morláromlás bevezetésére, ami ezt a problémát pillanatok alatt megoldaná. De tisztában vagyok azzal is, hogy ez a változás ellenkezne a nagy országok érdekeivel. Ahogy a mostani rendszer ellenkezik a fordulni vágyók érdekeivel.

Azt nonszensznek tartom, hogy szélsőséges esetben a top90%-ról egy 10 személyiséges ország fordulhasson. Adott esetben sokkal könnyebben, mint egy egyszemélyes, akinek a top30%-ot kell teljesíteni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 07-31-2007, 11:19
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

latom megint csak a kotozkodes megy
es probalod ott kiforgatni a szavaimat ahol lehet
arden nyitotta meg a temat mert msn beszelbettunk eppen es megkertem hogy segitsen picit mert ez kozos problemank
ezzel nem ertem mi a gond megint?
de inkabb megyek is mert nem akarom tonretenni az idegrendszerem egy lye jatek miatt...
meg kitiltatni sem akarom magam
probalom visszafogni magam nem durvan fogalmazni es te max az adrenalinszintem kuldod fol az egekbe
Reply With Quote
  #73  
Old 07-31-2007, 11:19
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Végigolvastam. Érdekes volt. Főleg az hogy valaki nem is tudja eldönteni a jelek szerint mit akar. (a teljesség igénye nélkül pl Jack is elég furán fogalmaz-ír néha, az előzőekkel ellentétes értelműeket. De ez nem csak rá vonatkozik, de nála szembeszökően )

Életbeindítás durván az anarch 2/D-ben:
Áthozni a D-be az 1/A klánszabis rendszerét orikra vonatkozva és a sokáig nem ránézett (nem lép be gazda 2 hétig asszem?) ori sem kap automatikus védelmet.

Vagyis: ha sokat játszol akkor sok szabid lesz (nemtom hogy vagy A-ban de pl 10 játékban töltött kör után kapsz +1 kör szabiidőt), Vipes ha szabira megy akkor maradhat azon túl is, de akkor körönként -1 vipkör ugrik. Nincs 72 óra szabi minimum, hanem amennyid van, de "önként" belépni (ha még nem jártak le a szabiköreid,) csak a 72-ik után tudsz. Vagyis nézdd meg mielőtt elmész.

Hogy miért? Mert messze nem annyi ori van D-ben mint amennyi most látszik. Rengeteg a mélyszabis.
Ha viszont valaki rá van kényszerítve arra, hogy vagy játszik vagy szétkapják, akkor választhat. Lehet felvinni pusztán létszámnak is az orikat (már ha átjut a 3-on) és biztos lehet benne mindenki, hogy előbb utóbb az is lefordul a székről aki 2-300 orit próbál irányítani és akkor mehet a roham.

De nem kellene ígyattól tartani ami most van, hogy a legtöbb helyen 10-15 körre van az első nem szabis ori. (és az is saját, vagy ismié. De van olyan rész ahol 100 feletti kört kellene ugrani az első nem szabis orihoz.)

Jahh mégegy dolog, mert úgyis tudják sokan. Igen van gigaorim 3 törpe és termelnek ezerrel amit tudnak és felfedeznek azóta is, hogy 300k kati felett van egy heki. Rakok a piacra igen. Napi 50-60 milla nyersit (gabi 45-50 milla) és elfogy. És nem egybe tételekben általában.
De tudjátok veszik az ojan harciorik ahol nagyítóval sem lelsz bányát csak barakot, házat meg pár kör gabonához elég raktárat és ennek ellenére esze ágában sincs ütni senkit. Még magát sem. pedig ugyi arra is lehetőség van nem?
Én lebontottam Arden és mások kedvéért egy toppos orim, hogy tudjon földet vinni mert segítséget kért. Kapott.
Mindegy nem hergelem tovább a kedélyeket, lehet cincálni a szabis ötletet is. De gondolom a legtöbb éhezős harcis rendesen ellene lesz, mert lehet, hogy tanyákat kell építeniük?
Reply With Quote
  #74  
Old 07-31-2007, 11:23
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt nonszensznek tartom, hogy szélsőséges esetben a top90%-ról egy 10 személyiséges ország fordulhasson. Adott esetben sokkal könnyebben, mint egy egyszemélyes, akinek a top30%-ot kell teljesíteni.
A top 10-15% és a top 90% között azért van még néhány szám. Lehet, hogy van olyan kompromisszumos százalék (top 30%?), ami elfogadható lenne (természetesen nem az lenne cél, hogy kis számmal könnyebb legyen fordulni, mint kis szám nélkül).
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #75  
Old 07-31-2007, 11:24
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=Ati;113679]Érdemes olvasni a többi témát is, nemcsak ezt az egyet. Különösen akkor, ha már hivatkoztam rá előző beírásaimban.
QUOTE]

nem tudom de szerintem ha engem ez erdekel csak akkor nem ertem miert kene masik temakban 20ezer oldalt elovasgatnom
bocsesz de erre nincs idom sajna
Reply With Quote
  #76  
Old 07-31-2007, 11:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Never View Post
Én pl. mostanában jáccom D-ben,és ütök,ha van kit,de eddig még nem fenyegetett meg senki,hogy nem lesz kaja a piacon,ha folytatom
Ez most úgy látom kijött ide erre a fórumra. "Abbahagyom a játékot az összes országommal, ha nem lesz azonnal változás." Mindezt ugye annak fényében, hogy kifejezetten az anarchosok kérésére lett eltörölve a morálromlás. Kifejezetten az anarchosok kérésére lett eltörölve a D-ben a 90 nap, hogy had lehessen hatalmas országokat felépíteni.

Elhiszem, hogy ezek egyike sem a mostani témát felvető ember ötlete volt, hiszen most is más segítsége kellett ahhoz, hogy elindulhasson ez a téma, ebből is látszik, hogy nincs tisztában azzal, hogy mi megy itt a fórumon. Hatalmas ötletként van felvetve olyan téma is, ami egyébként már rég a megfontolás alatt állók között van, és kismillió helyen írtam, hogy ezügyben változás lesz, de mivel a saját témáján kívül semmi mást nem olvas, ezért erről se tud. Nem véletlen, hogy nem indíthatott volna saját maga témát.

Én azt kérném továbbra is, hogy mielőtt valaki hatalmas korszakalkotó ötlettel áll elő, vegye a fáradságot, és olvassa el a fórumot, olvassa el, hogy mi miért van. És akkor talán az is kiderül, hogy a mostani helyzet nem poénból van, hanem azért, mert ti harcoltátok ki, hogy ez így legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #77  
Old 07-31-2007, 11:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by VérGyöngyTyúk Z View Post
Áthozni a D-be az 1/A klánszabis rendszerét orikra vonatkozva és a sokáig nem ránézett (nem lép be gazda 2 hétig asszem?) ori sem kap automatikus védelmet.
Felesleges a szabi rendszerének változtatásán gondolkozni, amikor a szabadság rendszere a következő módosításokkal változni fog.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #78  
Old 07-31-2007, 11:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by jack herrer View Post
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Érdemes olvasni a többi témát is, nemcsak ezt az egyet. Különösen akkor, ha már hivatkoztam rá előző beírásaimban.
nem tudom de szerintem ha engem ez erdekel csak akkor nem ertem miert kene masik temakban 20ezer oldalt elovasgatnom
bocsesz de erre nincs idom sajna
Ez esetben nem véletlen nem indíthattál volna témát. Bocs, de elvárom, hogy aki hatalmas, korszakalkotó ötlettel akar előállni, az legalább arra vegye a fáradságot, hogy elolvassa, hogy mi folyik épp most a háttérben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #79  
Old 07-31-2007, 11:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris View Post
A top 10-15% és a top 90% között azért van még néhány szám. Lehet, hogy van olyan kompromisszumos százalék (top 30%?), ami elfogadható lenne (természetesen nem az lenne cél, hogy kis számmal könnyebb legyen fordulni, mint kis szám nélkül).
Fix földértékekről beszélünk, miközben a top arányok folyamatosan változnak. Mi különbség van a D és az M között? Oda most még ne vezessük ezt be, mert ott még a témanyitónak nincs országa. Majd amint az Y-ból nem tod fellépni, akkor azonnal és rögtön az Y-t is változtassuk meg. Aztán az M jön majd, amikor onnan se tud fellépni.

Nem véletlenül van a legtöbb esetben százalékos arány megadva az elérendő helyezéshez.

Ha változtatunk, akkor az anarch rendbeszedése érdekében nem foltozgatásokra van szükség -- annak függvényében, hogy egy a játék abbahagyásával fenyegető ember épp hol akadt el --, hanem arra, hogy a gigaországok életete sokkal nehezebb legyen, és ne érje meg tartani őket. Így a fordulás is mindenki számára sokkal egyszerűbbé válna.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #80  
Old 07-31-2007, 11:42
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem tudom de en ugy vagyok vele hogy 6 ev jatektapasztalat eleg ahoz hogy hozzaszolhassak a forumtemak akarmelyikehez
majd ha nagyon idegesitellek elveszed az irasjogomat esugyse fogok tobbet tudni irni
amugy en nem veszekedni akartam es ha valakinek beszelek rola hogy ez meg az a tema akkor odamasolom
hogy a gyengebbek mint en is ertsuk hogy pl errol a temarol beszeltem
Queosia / Hodito forum > Hungarian forum / Magyar nyelvű fórum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések > Ötlet a 2/D-s kék számos fordulásához!

nem tom miert kell elvarni mastol hogy napi 8orat kulsőforumoljon es tobbezer oldalt elolvasson mielott barmihez hozzaszol
szoval ha masik temat emlitesz szepenkerlek azt is ird oda hogy melyikrol beszelsz
koszi
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 16:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-12-2007 23:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 09:47


All times are GMT +1. The time now is 07:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu