Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 01-04-2014, 11:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Hazafele eszembe jutott mégegy dolog, amivel akár el is játszanék.

A piacra tett áru mindenképp eladásra kerül. Ha 24 órán belül nem kel el, akkor X%-kal csökken az ára, majd újabb 24 óra után ismét csökken az ára, ...

Ez jó, mert nem veszik el egy darab se az áruból, lehet azzal is játszani, hogy a saját árudat visszaveszed, és ismét eladod magas áron. A piacra termelőknek garantált az eladás piaci áron. A hátulütője ugyanaz, mint a fenti, hogy X aranyig néhány ember felvásárolja az árukat, ezzel mesterségesen magasan tartva a szintet.

Tudom, hogy ez most is megvan, de nem annyira, mintha "muszáj" lenne felvásárolni az olcsó árukat, ha nem akarsz rajta bukni.

Azért is tetszik, mert ezzel nincs az, hogy 24 órára kiteszed a katonáidat, és majd visszajönnek. Ha kitetted, akkor nem jönnek vissza, ha kell katona, akkor venned kell, vagy képezned kell.

Mi akadályozza meg az embereket abban, hogy maximum áron tegyék ki az áruikat? Semmi. Majd egyszercsak reális árra csökken, ahol megveszik. Ha valaki ki tudja várni ezt, és nem kell neki rögtön a pénz, akkor kitehet mindent maximum áron.

Ez egy érdekes gondolat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #122  
Old 01-04-2014, 11:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ez összességében hova vezetne? Egyáltalán mi célja lenne?
Persze nyersi piacot fel lehet vásárolni és egy valakinek vinni, de teki piacot most nem.. irtó sok ember bukna el tekit folyamatosan.. ez jó eséllyel kb 0-ig verné a teki árát mindenhol, illetve, aki nem akarja eladni, vagy szabin vár pár hetet, vagy abbahagyja.. szerintem elég erősen leredukálná a tekipiacot..
nézzük a katipiacot.. alsóbb szinteken talán át lehet venne 1-1 fajta egységet, esetleg több idő ráfordítással a katipiacot is.. ez talán bben kicsit nehezebb a többit meg lehet oldani.. viszont ott van az 1/A.. egy klántámadáshoz több millió egység szükséges, minden olyan nagyobb klánnak, aki ütni akar valaha.. kb értelmetlen lenne 1/A-ban a játék, ha napi szinten 1%-al kopik a klánvagyon..
Ezen felül felmerül a kérdés bennem lenne-e olyan valaki, aki átveszi a piacokat minden szinten? Mert, ha nem akkor ott vagyunk, hogy kb üresek a piacok, ami igencsak lekorlátozza a játékot..
Ez mindenképpen bekorlátozza a piacot, ami nem tetszik belőle. A mindenképp el lesz adva, és tuti nem buksz rajta elv viszont tetszik, ez kifejezetten piac-élénkítő lehet. Sokszor hallom, hogy "dehát olyan áron tettem ki, amennyiért épp kint volt, miért vitte el a rablóbanda?". Minden ilyen helyzetet semmissé tenne ez. El lesz adva az árud. Reális aktuális piaci áron. Tök mindegy mennyiért teszed ki. Csak tedd ki a felesleget, a többit a piac intézi.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #123  
Old 01-04-2014, 11:44
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hazafele eszembe jutott mégegy dolog, amivel akár el is játszanék.

A piacra tett áru mindenképp eladásra kerül. Ha 24 órán belül nem kel el, akkor X%-kal csökken az ára, majd újabb 24 óra után ismét csökken az ára, ...

Ez jó, mert nem veszik el egy darab se az áruból, lehet azzal is játszani, hogy a saját árudat visszaveszed, és ismét eladod magas áron. A piacra termelőknek garantált az eladás piaci áron. A hátulütője ugyanaz, mint a fenti, hogy X aranyig néhány ember felvásárolja az árukat, ezzel mesterségesen magasan tartva a szintet.

Tudom, hogy ez most is megvan, de nem annyira, mintha "muszáj" lenne felvásárolni az olcsó árukat, ha nem akarsz rajta bukni.

Azért is tetszik, mert ezzel nincs az, hogy 24 órára kiteszed a katonáidat, és majd visszajönnek. Ha kitetted, akkor nem jönnek vissza, ha kell katona, akkor venned kell, vagy képezned kell.

Mi akadályozza meg az embereket abban, hogy maximum áron tegyék ki az áruikat? Semmi. Majd egyszercsak reális árra csökken, ahol megveszik. Ha valaki ki tudja várni ezt, és nem kell neki rögtön a pénz, akkor kitehet mindent maximum áron.

Ez egy érdekes gondolat.
Mennyire fogod megnövelni a max kpt?
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #124  
Old 01-04-2014, 12:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Mennyire fogod megnövelni a max kpt?
Hmm, ez nem is feltétlenül hülyeség. Ha 1 millió hektáron a 30 darab bank nem gátolja már a pénz lopását, akkor akár lenne is ennek értelme.

Persze igazából nem, mert ez a top korlátlan termelését tenné lehetővé. (Ahogy jelenleg az is, hogy a piacot raktárként használják sokan, miközben eszük ágában sincs ténylegesen eladni az árukat.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #125  
Old 01-04-2014, 12:26
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hmm, ez nem is feltétlenül hülyeség. Ha 1 millió hektáron a 30 darab bank nem gátolja már a pénz lopását, akkor akár lenne is ennek értelme.

Persze igazából nem, mert ez a top korlátlan termelését tenné lehetővé. (Ahogy jelenleg az is, hogy a piacot raktárként használják sokan, miközben eszük ágában sincs ténylegesen eladni az árukat.)
Hát, ha piac nem használható raktárnak, Aban a 4 mrd piszkosul kevés.. Tehát, talán nem halna meg a játék 8-10k heki felett, ha a max pénz több lenne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #126  
Old 01-04-2014, 13:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A piac területe szent és sérthetetlen. Az árud biztonságban van a piacon. No de amint elhagyja a védett övezet vastag falait... Visszatérő áruidra hatalmas, mindenre elszánt rablóbandák vetettek szemet...

...

... és játékostársaid, akik egy új katonai támadóakcióval az éppen piacról hazatérő áruidat tudják megdézsmálni. Viszik a tekercsek egy részét, viszik a nyersanyagok egy részét, és komoly mészárlást végeznek a visszatérő seregben.

... persze csak ha sikerül áttörni a védelmeden.

... és ha abban a körben pont jött vissza valami árud.

__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #127  
Old 01-04-2014, 13:47
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
elég poén lenne kiteszek 1 aranyra 1 valamit és valakinek jön haza a hónapok óta megtermelt pénze és elmegy
Pont h nem lennenek honapok ota tartogatott javak? Pont azert mert keptelen kitenni?
Amugy ez most perpill nem mukodik?

Amugy... ebben a beszelgetesben mennyire lettek kihagyva a tolvajok?

Az h valakinek aruja van az azt jelenti h termel. amihez raktar kell, mert semmi nem rakja neki ki a piacra a cuccot.
Ha sokan meglopjak tobb tolvaja lesz. Ha jol termel sok penze lesz, igy sokan fogjak lefosztani. Raadasul nem is biztos, h neki abbol a nyersanyagbol van igazan termelese amire szuksege van.

A/1-ben amugy mennyire vannak betonelfek? Varjal.... A/1ben vannak Elfek?
Esetleg felesek? Nezd, valoban nem tudom mi folyik A/1ben. Ezt barhol, barmikor alairom. De azt meg kell kerdeznem h szerinted az A/1-et mikor kitalaltak, akkor ugy szamoltak h millios nagysagrendu tartalekok lesznek egysegekbol? Ugye ezt te sem gondolod komolyan.

Az hogy megprobalod rahuzni a mostani oridat a jovobeni allapotokra nem fog mukodni. Mert at kell epulnod, at kell tervezned a dogokat.


Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem a hiba benned van, és ugyan úgy a játékosokban.. szimplán a többség már nem akar komolyan játszani.. (ha akarnál te sem tekit írtanál, hanem pl tolival törnéd fel őket) én sem akarok már lent erőlködni, mert szerintem elég jókat játszottam pár éve és már hasonlóra sem lenne esély..
Pont azt mondom h akar a halal, de amig olyan mentalitassal talalkozom h:
"aki meglop, azt nullara meszarlom" by Pool, addig mindig felmerul bennem a kerdes h "es ez neked hol erte meg a konyvelesben? Mert amig vannak honapokra elegendo tartalekok addig senkit nem fog erdekelni.
Quote:
Originally Posted by none View Post
Amúgy, ha ennyire zavarnak a tekiírók egyszerű a képlet.. tekizd ki őket.. kell hozzá gondolkozni, kell hozzá aktivitás, mindjárt meglesz a játékélmény.. vagy ehhez már valamit tenni is kéne?
Tulelni, pont az elobb emlitett abra miatt. Raadasul ki se lehet tekizni mert ahogy neki is, nekem is a piacon van a tekim. Nem nala.


Abbol a buvkorbol kellene kikerlni h ezzel a jatekkel mar nem jatszik senki uj. Vagy a buvkor eppen az, hogy ide uj be ne tegye a labat? Barmeik is a ketto kozul, amig nincs verfrissites addig mi itt doglodni fogunk. Mert te magad is megmondtad, h "én sem akarok már lent erőlködni". Betokozodtunk, kioregedtunk, es felvettunk egy olyan strategiat, ahol az ujaknak eselyuk sincs h megalljak a helyuket.

Az hogy termel valaki nem azt jelenti, hogy varazsutesre megjelenik neki a kivant mennyisegu nyersanyag. Azt jelenti, hogy folyamatosan kipakolgatja a piacra, majd ha kell neki valami hirtelen, akkor megveszi a befolyt penzbol. Elso orszagom hiaba termelt, mikor utottem akkor bizony kimentem a piacra es vasaroltam. Mert kellett. Kiszamoltam mennyi konyvtar kell, hogy a tekercs ne kopjon tul... de az 19 koronkent kopik. Vagy tobb konyvtaram volt, es akkor feszt eladtam, vagy kevesebb es akkor feszt vasaroltam. Olyan h pont annyi, olyan nincs.

Viszont:
"Attól, hogy a piacra teszel árukat, még nem lesz pénzed. Ahhoz, hogy pénzed legyen, azt az árut valakinek meg is kell vennie. Tehát ki kell elégítenie egy keresletet. Ha nincs kereslet, akkor hiába a 600millió tekercs, egy árva filléred se lesz belőle. 600millió mezőgazdasági tekerccsel pedig nem fogsz tudni csatát nyerni." by Ati
Racafolnek. Ha jo aron dobom ki a tekiket akkor siman felvasaroljak a horcsogok, mert megtehetik. Multkor egy vasarlo megvett 50K tekercsem, aztan az ami felette volt 100al azt meg otthagyta. Valszeg a piacot akarta beboritani... nem is... Szuksege volt 50K lakashelyzetre. Igen ez biztos.

"Ezt a részt nem szabad korlátozni, hiszen ezzel az egész csoportnak jót tesz. Ettől tud pörögni a játék. Ha nem tudsz építkezni, mert nem jutsz nyersanyaghoz, akkor nem fogsz támadni, mert egyfelől óriási rizikó, másfelől minek a plusz föld, amikor úgyse tudod beépíteni?" by Ati
A lo masik oldalan vagyunk per pillanat. Mivel nem korlatozunk, igy barmikor megvehetem akarmekkora aron ha szuksegem van ra. Leven horcsog vagyok. yardos horcsog. Es mivel tudom h mas is az, igy tudom h mikor kidobja a tekiket alacsonyabban akkor rakoltom az osszes penzem h megvegyek amennyit csak tudok a maradek lebol, h potoljam a fellepett hianyt.

"Kell a piac, és kell, hogy onnan áruhoz juthass. És kell, hogy ott egy jól piacozó ember meggazdagodhasson." by Ati Es az is kell, hogy amig a tolvaj ilyet talal, addig talalhasson par termelot akiktol ha lop nem meszaroljak nullara akkor is ha az amit lop, toredeke annak a vesztesegnek amit a tamado orszag kopaskent elszenved a meszarban. Ha mindenki lopkod, mint regen nincs az a hadis, amelyik birna a napi szintu 2-3 ori lopasat haddal.

Viszont neki meg lenne hada, ami ha kell leszallit neki egy valag penzt, h megvegye a piacon azt amit leloptak tole. Amit ugye masok vagy termeltek, vagy loptak. Jelenleg a tartalekok miatt minden tolvajt nullara meszarolnak.
Viszont a jatekban az arany mindenkit csabit. Akkor is ha nem kolti el semmire. Igy lesz olyan aki termel, csak az arany kedveert. Aki ezt lelopja, csak az arany kedveert, akiket lefosztanak csak az arany kedveert.

Amig nem forog a gazdasag addig az egesz halott ugy ahogy van. Akar a piacon, akar a csatamezon.

"Ha valamibe beleszólunk, akkor csakis a "raktározók" életébe szabad beleszólni. (Ami egyébként önmagában is veszélyes, mert a piaci kínálat csökkenését vonja magával!) A raktározót abban tudjuk a piacolótól megkülönböztetni, hogy nem adja el az áruját."
Igen ezt szeretnem elerni, h ne legyenek raktarozok. Ezert gondoltam arra, h szankciokat vezetni be a kitett aruk mennyisegere.
A spekulansok ugyanigy megjarnak, mert bar meg tudjak venni az arut buntetlen, de azt a hajukra kenhetik, ha nem tudjak visszatenni a piacra. Tekercs elkopoik, katona elmegy, raktar kifolyik.
Viszont ha mindenki termel, akkor a tolvajok le fogjak lopni, ami esetleg nem is aznap kellett az illetonek, igy o nem veszi meg, megveszi mas, aki eppen akkor szorult meg, a tolvajt lefosztjak a hadisok, elkoltik a penzt a piacon esigytovabb. Porog a gazdasag. Jelenleg van par termelo, azok fenntartjak a csoportot, nincsenek tolvajok, vagy ha igen nullara meszaroljak oket, mert penznemszamit ugyanis tartalekvan. Ez nem gazdasag, bar rendszer, es kenyelmes, es igy nem kell izgalmasat jatszani.
Van egy csomo lehetosegem a termelesnel hiszen vagy mindenbol egy keveset termelek, es aprokat teszek ki, vagy specializalodom, ami maga utan vonja h hianyom lesz mas dolgokbol, vagy ugy dontok nem termelek, megszerzem ami nekem kell. Legyen kozvetlen (lopas) vagy kozvetett (fosztogatas majd piac).
Es valoban "irtó sok ember bukna el tekit folyamatosan.. " by none ugyanis jelenleg a tekiben lehet tartani a tartalekokat. Varj... ezt leirtam tegnap mint kovetkezmenyt. Igazabol sok eve no ez a rakos sejt, es nem fogsz belole kigyogyulni 2 nap alatt. A kopas majd lerendezi a dolgot. Akkor majd szukseged lesz tekercsre, venni fogod, mas meg hasznot lat benne es termeli. De raktarozni nem fog. Nekem se lesz fel milla tekercsem. Masnak se. A strategia es idozites fog szerepet jatszani egy strategiai jatekban, nem az h mennyi let tarhaltak ossze nekem a haverok az 5. szinten az elso 72 oraban.

Es vissza is kanyarodtunk ahoz h vannak tartalekok.
"A piacra tett áru mindenképp eladásra kerül. Ha 24 órán belül nem kel el, akkor X%-kal csökken az ára, majd újabb 24 óra után ismét csökken az ára, ..." AMi tokre segitene nekem abban, h ne kelljen bajlodnom a tekivel naponta, ha eppen nyugis idoszak van, vagy azt mondom h bajlodok vele naponta, de csak egyszer, es eggyel, mert a tobbivel mas napokon kell, mire lecsokken annyira az ara.
Majd elkezd hasonlitani az egesz a gyertyas arvereshez: Mennyi ideig birom idegekkel, h csokken az ara, majd hirtelen felvasarolom az egeszet h legyen tartalekom olcson.
A gondolatmeneted jo, hiszen lennenek korlatok, a tartalekokra vonatkozoan, csak amig a kitett aru mennyisege nincs valamihez kotve addig korlatlan lehet hazardirozni 0 hekivel is. hiszen: "A hátulütője ugyanaz, mint a fenti, hogy X aranyig néhány ember felvásárolja az árukat, ezzel mesterségesen magasan tartva a szintet." A kerdes az, mivel gatolod, h a megszerzett aruja rarohadjon a horcsogre?
Reply With Quote
  #128  
Old 01-04-2014, 14:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
A gondolatmeneted jo, hiszen lennenek korlatok, a tartalekokra vonatkozoan, csak amig a kitett aru mennyisege nincs valamihez kotve addig korlatlan lehet hazardirozni 0 hekivel is.
Ezen nem is változtatnék. Kereshet valaki sok pénzt lopással, kereshet valaki sok pénzt fosztásokkal, kereshet valaki sok pénztr piacra termeléssel, kereshet valaki sok pénzt bankok tartásával, miért ne kereshetne valaki sok pénzt tőzsdézéssel? Semmiképp nem venném ki annak a lehetőségét, h ogy ha olcsón hozzá tudsz valamihez jutni, és drágán el tudod utána adni, akkor ezt megtehesd. Ha ezt kivesszük, akkor egy fontos és izgalmas stratégiai elemtől búcsúzunk, amit nem kellene.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #129  
Old 01-04-2014, 14:44
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezen nem is változtatnék. Kereshet valaki sok pénzt lopással, kereshet valaki sok pénzt fosztásokkal, kereshet valaki sok pénztr piacra termeléssel, kereshet valaki sok pénzt bankok tartásával, miért ne kereshetne valaki sok pénzt tőzsdézéssel? Semmiképp nem venném ki annak a lehetőségét, h ogy ha olcsón hozzá tudsz valamihez jutni, és drágán el tudod utána adni, akkor ezt megtehesd. Ha ezt kivesszük, akkor egy fontos és izgalmas stratégiai elemtől búcsúzunk, amit nem kellene.
Ertem. Akkor jelenleg a rakos sejtek (horcsogok) a piac sziven nottek. Leven:
Amig ok buntetlenul tarthatjak, az arut a piacon, addig a horcsogok is.
Mig a tozsdezok, semmi komoly kart nem csinalnak, csak eletben tartjak ezt az uj gazdasagot is, addig a horcsogok kiirtanak egy masik elemet, megpedig a tolvajokat. Es szo szerint kell erteni. Nullara meszaroljak oket. Az uj rendszerben sok kisstilu tozsedzo lenne. Mert anno, ha volt egy kis penzem, akkor mindig 50 felett tartottam a gabonat, ami nem volt nagy megterheles, de hozott hasznot. Most se lenne nagy megterheles. Meg piaccal se. Csak nem 5 multi csinalna, hanem 50 kiskereskedo. Ez ugyanugy megmaradna, mindissze nem egy kezben lenne hanem sokban. Es mivel a tolvajok ujra viragkorukat elnek, igy szukseg lenne a piacra, mert ugye azt senki nem akarja bemagyarazni nekem, h mikor szerez valaki 30-40 hekit, akkor azt siman beepiti, mert van eleg raktara a megtermelt javakbol. Nem lesz, mert inkabb kiteszi a piacra, csak a tolvajok (nem csak felesek, hanem gnomok, emberek, torpek) megprobalnak lelopni.
De ha PL nekem van egy ork orim, ami nem igazan tudja megvedeni a termelt javakat, akkor inkabb kimegyek a piacra tozsdezni. Ha tudom h megveszik a gabonat 100ert, akkor felvasarolom teszem azt 80ig, mert annyi piac epuletem van, aztan kiteszem mondjuk 90ert, mert tudom, h a kereslet el fogja vinni, nekem meg az az egy % meg nem termel deficitet.
Igen. Teny, h nem par ember fog ezzel szorakozni, hanem nagyon sok. Igy nem h szurkulne, hanem szinesedik a strategia tarhaza.
Ami most van nem fog mukodni ugyanebben a formaban. Ugy nem ahogy most van. Maskeppen fog, de minden megmarad. Csak nem egy orszag fog monopoliumot bevezetni hanem sok kicsi fogja ugyanazt csinalni kicsiben.

Tudom hulye pelda lesz, de vedd a Tescot. 2000ben egy penztar 8 ora alatt 2 milliot forgalmazott. volt vagy negyven penztar. Egy kiskereskedo vegyunk egy kiemelkedoen jo napot 100ezret (ez forgalom nem haszon mielott valaki felhordulne). Ha megszuntetnem a Tescot, a termelt termekek ugyanugy elfogynanak, csak dragabban, ezert tobb ember foglalkozna termelessel, illetve annak eladasaval, amit sok kiskereskedo latna el. Ebbe beleveszem a megelhetesi bunozoket, es maris itt ulok a hoditoban.
Tudom h meredek a pelda, de amibol jelenleg par tozsdezo el meg, abbol sok kis hazardor megelheteset vagja gallyra.
Reply With Quote
  #130  
Old 01-04-2014, 16:23
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Pont h nem lennenek honapok ota tartogatott javak? Pont azert mert keptelen kitenni?
Amugy ez most perpill nem mukodik?
...
Az a baj, hogy nem ismered a játékot, így meg nem hiszem, hogy módosításokhoz érdemben tudsz szólni..
Utoljára válaszolok neked, mert igazából nehéz olyan dologban vitázni, amit nem ismersz.. nem hiszem, hogy meg tudlak gyűzni szimplán mert nincs hozzá kellő ismeretséged..
1/A-ban 50-60% elf volt régebben.. úgy 2-3 éve.. szerintem ez az arány kb reális most is, bár azóta fele annyian vannak a csoportban..
Hát 1/A-ban a max heki 100k.. ami igenis milliós egységszámot jelent.. de egy 50k-s klán is már bőven milliós lóval megy támadni.. mivel a max kp 4,3 mrd, azt jelenti, hogy csak piacról tudsz egységet venni.. tehát 1/A katipiac nélkül meghalna.. most sincs sok esély hogy az első klánt valaki érdemben leverje, de legalább volt próbálkozás.. ha nem lehetne egységet piacon tartani, az 1/A azok számára akik ütni akarnak és nem csak fedezni érdektelenné válna..
Ja át kell terveznem.. mond már meg hogy ütök be egy 30/30-as vagy durvább elfet termelő épülettel? volt olyan ori, akihez 85% barakkal nem fértem be (igaz klántámadásnál)..

Ki lehet tekizni a tekiírókat, ha nem tudod hogyan, akkor még van mit tanulnod.. Ha nagyon akarnálak kitekiznélak úgy is, ha piacon van a tekid, de nekem nem ér annyit ez, hogy rászánjak néhány hetet full aktivitás mellett.. pláne hogy simán lehet duplázni újrával a tekit.. (anno írtam, hogy ha újrát módosítsuk akkor legyen fullra módosítva vagy sehogy.. de csak úgy lett hogy minket szívasson mindegy ez más téma..)

Én nem találkozok új játékosokkal, szimplán azért mert csak 1. és 2. szinten játszom már kb egy éve.. De, ha fordulnék is kicsi csoportba mennék, mert nem fogok tekit írni..
Egy új sosem fogja megállni egy tapasztalt és jó játékos ellen.. ha megállná az nem stratégai játék lenne.. mert szimplán egy új nem ismerheti úgy a játékot, mint egy régi játékos..

Amúgy 1 mrd az mi? 1k kör alatt úgy hogy 200ról 600ra megyek új orival többet hozok össze.. erőlködés nélkül.. 1 mrd az aprópénz igaz én kpt szoktam termelni..

Szerintem sokkal inaktívabb a paic min néhány éve..
Nem mellesleg, ha ennyire egyszerű a dolog, vegyél az összes kpdból nyersanagot és tarts meg 1 hónapig, anélkül hogy mindig kivennéd.. fogadok 1 hétig sem lesz meg Nem kéne azoknak a játékosoknak a játékát nehezíteni, akik lehetővé teszik, hogy legyen nyersanyga a piacon, ha vannak még ilyenek(?)

A piac lekorlátozásával már elkéstünk.. szerintem ha bárki elbukná a hónapok alatt összehozott tartalékát, az erősen elgondolkozna azon folytassa-e a játékot.. és nem hiszem, hogy jót tenne a játéknak ha még kevesebb játékos lenne..

Sokkal inkább azzal kéne foglalkozni, hogyen lehetne új játékosokat csábítani a játékhoz, és megtartani őket.. ha vannak olyan emberek, akik túlzásba viszik a gyengébbek ütését, akkor meg kell válni tőlük.. ha 1-2 ilyen ori repül anarchba rögtön meggondolja mindenki mennyire szívassa a gyengéket..

Nem értem miért zavar téged, ha valaki játszik a paiccal, vagy pl egybe veszi a nyersit? Ha lekorlátozod mennyit lehet kitenni, egy ütés után nem lesz elég nyersi hogy beépülj.. üres piaccal a játék piszkosul unalmas..
Szép amit leírsz, cska nem reális.. jó eséllyel nem nagyobb aktivitás lenne a vége, hanem nagyobb passzivitás..
Az a gond az ötleteiddel, hogy én már most látok kiskapukat

Amúgy, aki most mnt-t köt ezután miért ne kötne? Aki most termel miért ne termelne? Termel majd bankkal kpt és nem tekiírók lesznek, hanem bankolók
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 01:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu