Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #441  
Old 11-14-2012, 09:06
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Én kifejezetten raktárnak használom. A tekercseket is azért tartom kinn, és a katonai egységeket is. Elhanyagolható százalékban rakom ki eladásra az árukat. De ezzel minden játékos így van. Ennek egyetlen célja, hogy ezek lophatatlanok legyenek. Ami a játék hibáinak egyik leglátványosabb pontja. Viszont ezen sose fognak változtatni sajnos.

.
Na erre szokták azt mondani, hogy a kígyó beleharapott a saját farkába...
Ezek alapján miért kell büntetni más szabálysértéseket?? teljesen logikus következtetés. Ha ez a szabály be lenne tartva máris volna mit keresgélnie a félelfnek...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #442  
Old 11-14-2012, 09:12
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
láttam már nem egy orkot elhullani, szerintem egyáltalán nem túlerős. hanem van csomó előnye és csomó komoly hátránya.
a 20% védelmet úgy kapja mintha annyival több tolija lenne. ha átjutsz a hatékonyság ugyan az.
ha keveset gyújtassz azért mert már nincs háza szinte, vagy már napok óta szívja befelé az ártó akciókat..
Ez egy mennyire idális megközelítés volt már...

Mondjuk egy ork beveri az 1500 hekis féleflet. Már meg is van a 10k értékkülönbség... A félelf hozzá nem tud szagolni a dologhoz, mint annyit, amikor látja, hogy jön felé sereg felgyújt nagyjából 20-25 házat... Milyen elégedetten fog lefeküdni aznap...
Reply With Quote
  #443  
Old 11-14-2012, 09:16
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post

Úgyhogy ezek az utak sajnos járhatatlanok. Van kedvetek esetleg akkor belőni, hogy kb miből hány % legyen cserélhető, milyen mennyiség felett lépjen érvénybe a limit? A hasznos részeket felhasználni, a haszontalanokat kidobni vagy hasznossá tenni és akkor összedobjuk egy értelmes megfogalmazásba, s nyitunk neki egy topicot.

Vagy ha valamelyikőtök tud topicot nyitani és lát fantáziát az elképzelésbe, megtenné?
ez a bizonyos %-olás a piacon teljesen életképtelen dolog több okból is... de ezeket bizonyára te is tudod...
illetve ez már megint nem félelf sajátosság lenne, hanem az egész játék menetére kiható változtatás, amit biztosan nem fognak bevállalni egy faj életbentartása végett...
Reply With Quote
  #444  
Old 11-14-2012, 09:37
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
De, ebből meg lehet élni, ha jól csinálod, viszont ehhez nem kell félelf egy törpe/ork is simán jó rá..

Az ártók közül a katigyilkolást lehetne növelni (sőt azt szerintem jó is lenne), a gyújtás elég jó így is, ha nem tudod kihasználni az a te hiányosságod nem a felesé..
A bank bizonyos %-os átlopása viszont szerintem mehetne felesnek és az embernek.. Legutóbb nem tetszett, hogy 5szörös toli kell ehhez, de pl lehetne az, hogy: 3szor annyi tolival elkezdi átlopni a bankot és pl 5ször annyival lopja át teljes hatékonysággal, közte meg lineárisan növekedik, bár ez lehet túl bonyolult
Igen. A tekilopás sem félelf sajátosság. attól ,hgoy lehet sok tekit lopni, nem lesz életképesebb a félelf faj...

De faji sajátosságnak a bankátlopás igenis jó ötlet. mert ha már ezzel a gyenge fajjal vagy, akkor kapsz valamit cserébe... teljesen normális kompromisszum.
A ház gyújtogatás igen, ideig óriág megy... De ha belegondolsz.. 7 kör alatt újraépülhet a ház, illetve az emberhiány is pótolható emberlopással átmenetileg... szóval azért elszállni nem kéne . nomeg ez sem faji sajátosság, hogy legyújtom az ellen házát, bárki megteheti. MIért kéne ennek örülnie a félelfnek?

a seregek meggyilkolása meg szintén szépen hangzik, de a hatékonysága sehol nincs ... Bár, ha mind az 50% készültséget rászánom egy felesnél, akkor már talán van valami látszattja. de akkor a feles meg van lőve 5-6 körig... nem tud csinánli semmit... tehát azért még mindig jobb ha mészárol az ember, minthogy sereget öl...
nomeg egy 10yard tartalékból csak futja már 1000 pacira a piacon. szóval IGAZI értelme nincs azon kívül, hogy lefárasztod a tolvajodat...

De viszont olyan, hogy seregek átállítása, hogy árulók felkutatása.
Gondoljatok bele... sok-sok háborúban okoz fejfájást a hadseregnek, ha áruló van beépítve... ezt át lehetne ültetni a hódítóba is.. pl. egy toliakcióval az ellenség seregének 1-2 százalékát X-körig árulásra fel lehet buzdítani.. ez kvázi felér egy tolvajok felfedése varázslattal... van egy 40% barakknyi támadó sereg, egy ügyes tolvaj a 30-50%át árulásra kényszerítheti, így azok nem indulnak el a csatába, ha támadást indít az ellenség. Ennek időtartama valahol a 2-5 kör között lenne ideális, hisz ha egy feles beszívja a tolvajok felfedését mondjuk 3-szor, és átlag 5-6%-al, akkor neki is legalább ennyi idő, míg a készülije visszamászik az eredeti értékre...

ugyanezt tábornokokra is lehetne alkalmazni, ennek az lenne az értelme,hogy súlyos készültséget áldoozok arra, hogy pl egy ork ne tudjon kísérni 7 sereggel (tudom, hogy sarkított példa, de matematikailag lehetséges), hanem maximum 2-vel, hiába van annyira nagy túlerőben... Erre most megint fel lehet háborodni, hogy dehát hogy nem azért vagyok hadis, hogy...
De azért valljuk be. még ígyis óriási előny az, ha egy felest bevernek földre, mert általában a feles, az nem nagyon szokott kísérni, főleg nem elsőnek támadni. neki marad a fedezés, ami bizony elég sokba kerül... plusz amint már említettem ha elég nagy értéken földelik a felest, akkor ütés után hatótávolságon kívül van a feles... azért ez eléggé egyoldalú hátránya szegény fajnak...
Reply With Quote
  #445  
Old 11-14-2012, 10:15
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Na erre szokták azt mondani, hogy a kígyó beleharapott a saját farkába...
Ezek alapján miért kell büntetni más szabálysértéseket?? teljesen logikus következtetés. Ha ez a szabály be lenne tartva máris volna mit keresgélnie a félelfnek...
Nem veszek semmilyen farkat a számba, még a sajátom sem.

Jelenleg raktárként működik a piac, én is annak használom. Senkit nem büntetnék érte, erről szó sem volt. Ha mégis büntetésnek érzed, hát akkor pont ugyanannyira büntetném saját magam is, mint bárki mást. Szóval nem tudom hol miről beszélsz.
Reply With Quote
  #446  
Old 11-14-2012, 10:44
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nem veszek semmilyen farkat a számba, még a sajátom sem.

Jelenleg raktárként működik a piac, én is annak használom. Senkit nem büntetnék érte, erről szó sem volt. Ha mégis büntetésnek érzed, hát akkor pont ugyanannyira büntetném saját magam is, mint bárki mást. Szóval nem tudom hol miről beszélsz.
Azt nem tudom te miről beszélsz...
Annyit mondtam, hoyg a szabályok között ott van, hogy " a piac nem raktár "
de 13 éve mindenki raktárnak használja... még az is, aki a szabályokat írja...
akkor mi értelme van a többi szabály betartásának???

Itt logikáról és elvekről van szó, nem konkrét dolgokról... érted!! már az alapok alapja eleve rosszul van lefektetve... maga a rendszer egy ellentmondásos dologra épül...

és logikusan: ha ez a SZABÁLY be lenne tartva, akkor a feles is előnyösebb helyzetben lenne ugyebár.
de mivel nem lehet betartani, akkor inkább vegyük ki a szabályok közül, az már logikusabb lépés, mert így egyértelmű ellentmondás a játékban. Mintha arra buzdítana mindenkit, hogy szegje meg a szabályokat, különben esélytelen vagy a játékban... itt ez elvi kérdés
Reply With Quote
  #447  
Old 11-14-2012, 11:00
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Azt nem tudom te miről beszélsz...
Annyit mondtam, hoyg a szabályok között ott van, hogy " a piac nem raktár "
de 13 éve mindenki raktárnak használja... még az is, aki a szabályokat írja...
akkor mi értelme van a többi szabály betartásának???

Itt logikáról és elvekről van szó, nem konkrét dolgokról... érted!! már az alapok alapja eleve rosszul van lefektetve... maga a rendszer egy ellentmondásos dologra épül...

és logikusan: ha ez a SZABÁLY be lenne tartva, akkor a feles is előnyösebb helyzetben lenne ugyebár.
de mivel nem lehet betartani, akkor inkább vegyük ki a szabályok közül, az már logikusabb lépés, mert így egyértelmű ellentmondás a játékban. Mintha arra buzdítana mindenkit, hogy szegje meg a szabályokat, különben esélytelen vagy a játékban... itt ez elvi kérdés
"Háborúban az első áldozat, az igazság." A játék egyáltalán nem támogatja a korrekt viselkedést, így ritkán is lehet vele találkozni, de ez talán nem is akkora baj.

Engem a 'piac-problémában' az zavar, hogy belülről rágja a játékot. Alapvető stratégiai és taktikai repertoárokat gyilkol meg, és ezzel sokkal többet árt, mint használ. Szóval azon része, hogy elvi síkon ennek a szabálynak a betartása, nem betartása mennyire megkérdőjelezhető, sajnos nem érdekel. Az annál inkább, hogy jelentősen rombolja a játékélményt. Viszont sajnos nem tudok olyan rendszert kitalálni ami helyettesítené a mostanit, PirosTraktorét pedig egyenlőre nem tartom járható útnak.
Reply With Quote
  #448  
Old 11-14-2012, 13:38
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Na erre szokták azt mondani, hogy a kígyó beleharapott a saját farkába...
Ezek alapján miért kell büntetni más szabálysértéseket?? teljesen logikus következtetés. Ha ez a szabály be lenne tartva máris volna mit keresgélnie a félelfnek...
azert az ilyenekkel ovatosan!!!
megneznem mihez kezdessz a 15000 hekis orszagoddal,ha a piacon nem tudsz semmit tarolni.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #449  
Old 11-14-2012, 17:38
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post

és logikusan: ha ez a SZABÁLY be lenne tartva, akkor a feles is előnyösebb helyzetben lenne ugyebár.
de mivel nem lehet betartani, akkor inkább vegyük ki a szabályok közül, az már logikusabb lépés, mert így egyértelmű ellentmondás a játékban. Mintha arra buzdítana mindenkit, hogy szegje meg a szabályokat, különben esélytelen vagy a játékban... itt ez elvi kérdés
Ez nem szabály. Szabály az, ami kötelezően ír elő valamit. Például, hogy nem szabad csúnyán beszélni, vagy nem lehet egy csoportban több országod. Ezt onnan lehet felismerni, hogy (elvi szinten legalábbis) szankció is tartozik hozzá.

Van ezen kívül etikai szabály is, pl, h nem illik 32-szer bemészárolni a kezdőt. Ezt a játékostársak rosszallásán kívül vagy büntetik vagy nem.

Az, hogy a piac nem raktár, az nem szabály, nincs is szankcionálva. Ez egy figyelmeztetés, ami alatta(és máshol is) ki van fejtve, hogy ha raktárnak használod, mindenféle bajaid származhatnak a dologból. Az a kitétel a súgóban pl h az "ork a legmilitánsabb faj" szintén nem szabály, nem kötelez semmire, lehet 70% templomos 0 barakkos orkod is, csak nem lesz olyan nyerő.

Ha így értelmezed, máris nem fog zavarni, hogy a súgóban ott van ez a szöveg. Egyébként meg egy ilyen hosszútávú játékban szerintem igenis szükséges, hogy legyen lehetőség a javak biztonságos elhelyezésére. A mértéken lehetne vitatkozni, de az elvvel szerintem kevesen nem értenek egyet. Nem hiszem, hogy a piac variálása előrevinné a dolgokat.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Mors For This Useful Post:
  #450  
Old 11-14-2012, 17:47
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Killer View Post
azert az ilyenekkel ovatosan!!!
megneznem mihez kezdessz a 15000 hekis orszagoddal,ha a piacon nem tudsz semmit tarolni.
ha senki nem tud, akkor egyáltalán nem vagyok hátrányban senkivel szemben...
és igen, itt jönnek ki a faji sajátosságok. nem lenne 10db ork egy klánban. hanem abszolút vegyes klánok lennének... kajatermelővel és törpével. ahogy most is van néhány,de gyakorlatilag állandó célpontok a full ork klánoknak, akik a fentről örökölt vagyonokkal 2 hét alatt felütik magukat topba...
Énis így csinálom persze, mint mindenki... de nem túl élvezetes.

nincs agyalás, nincs taktikázás. van egy előre megírt forgatókönyv, amit ha betartasz, akkor garantált a siker... nem túl nagy élvezet. én speciell írtózom az A-tól...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 11:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu