Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-08-2010, 21:49
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default Bank reform. ;)

Üdv!

Sokszor, sokféleképpen volt róla már szó, hogy a bankokkal valamit kezdeni kéne.
Az ötlet ami felmerült, hogy területtel arányosan kelljen növelni a bankok számát ugyanahhoz a védelemhez. Most a gyakorlat azt mutatja, hogy ugyanannyi bankot elég tartani 10k hektáron is, mint 200 hekin, amin szerintem mindenképpen változtatni kéne. Aki biztonságban akarja tudni a milliárdjait, az igenis áldozzon rá a drága helyből, vagy dugja el és nem kell neki bank.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 05-08-2010, 21:57
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

A másik topicban megírtam egy ötletemet, így ezt most ide is berakom, mert ott nem született rá reakció:

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ezért arra gondoltam, hogy a bank ne %-osan védje a pénzt, hanem fixen, hisz fixen is kamatozik, meg fixen is kezeli azt. Így egy bank, teljes mértéken védje meg azt a pénzt, amit kezel, de azon felül semmit se... Így pl. 100 bank, mindegy mennyi pénzed van, 15.000.000 aranyat tesz lophatatlanná (ennyit kezel), és az ezen felüli pénzzel nem csinálna semmit. Szerintem teljesen logikus, hogy csak azt védje a bank, amit kezel...
Ezt persze, lehetne finomítani, pl. dupla annyit kezel, de fele kamattal, így védeni is dupla annyit fog...

Hozzáteszem még, ami fontos: ez is csak a lopások ellen védene, a sereges támadással szemben nem...
Reply With Quote
  #3  
Old 05-08-2010, 21:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Üdv!

Sokszor, sokféleképpen volt róla már szó, hogy a bankokkal valamit kezdeni kéne.
Az ötlet ami felmerült, hogy területtel arányosan kelljen növelni a bankok számát ugyanahhoz a védelemhez. Most a gyakorlat azt mutatja, hogy ugyanannyi bankot elég tartani 10k hektáron is, mint 200 hekin, amin szerintem mindenképpen változtatni kéne. Aki biztonságban akarja tudni a milliárdjait, az igenis áldozzon rá a drága helyből, vagy dugja el és nem kell neki bank.
Csak kivancsisag szintjen.. szerinted mennyi bank % kellene a mostani vedelemhez?

Mert ugye 200 hekin 25 bank az 12.5%, gondolom 10k hektaron nem 1250 bankot akarsz hogy tartson az ember a hasonlo vedelemert...


Egyaltalan: mi a fenenek kell ezt reformalni?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #4  
Old 05-08-2010, 22:05
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csak kivancsisag szintjen.. szerinted mennyi bank % kellene a mostani vedelemhez?

Mert ugye 200 hekin 25 bank az 12.5%, gondolom 10k hektaron nem 1250 bankot akarsz hogy tartson az ember a hasonlo vedelemert...


Egyaltalan: mi a fenenek kell ezt reformalni?


Azért, mert igy nem jól van:P

Egyébként ha 200hekin tudsz 12.5% bankot tartani, akkor 10k hekin miért nem tudsz?
Nem azt mondom hogy egyenes arányban kell nőnie a banknak a területtel, de akár azt is elfogadhatónak tartanám.
Mellesleg újra lehetne pénzt is lopni tolikkal, ami eléggé megdobná egy feles használhatóságát szerintem.
Reply With Quote
  #5  
Old 05-08-2010, 22:06
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A másik topicban megírtam egy ötletemet, így ezt most ide is berakom, mert ott nem született rá reakció
4 milliárdhoz kell 26.666 bank, hogy védje
szted?
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #6  
Old 05-08-2010, 22:06
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem érzem égető szükségét a változtatásnak
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #7  
Old 05-08-2010, 22:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Azért, mert igy nem jól van:P

Egyébként ha 200hekin tudsz 12.5% bankot tartani, akkor 10k hekin miért nem tudsz?
Nem azt mondom hogy egyenes arányban kell nőnie a banknak a területtel, de akár azt is elfogadhatónak tartanám.
Mellesleg újra lehetne pénzt is lopni tolikkal, ami eléggé megdobná egy feles használhatóságát szerintem.
Nekem 200 hekin van 5 bankom, aki meglop, azt 0-ra mészárolom...
ennyi...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #8  
Old 05-08-2010, 22:09
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Megértem, hogy azoknak nem tetszik ez az ötlet, akik az 5.szinttől több milliárddal rohannak felfele, hogy megint le tudjanak fordulni. Ha több bankot kéne tartaniuk, egyből nem lenne kifizetődő, hogy annyi pénzt tartanak folyamatosan az országban. Ha meg rákényszerülnek hogy eldugják, akkor egyből nem is olyan könnyü sereget cserélni. Szóval taktikai szempontból is jobb lenne szerintem, több odafigyelést igényelne a dolog.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #9  
Old 05-08-2010, 22:11
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Azért, mert igy nem jól van:P

Egyébként ha 200hekin tudsz 12.5% bankot tartani, akkor 10k hekin miért nem tudsz?
Nem azt mondom hogy egyenes arányban kell nőnie a banknak a területtel, de akár azt is elfogadhatónak tartanám.
Mellesleg újra lehetne pénzt is lopni tolikkal, ami eléggé megdobná egy feles használhatóságát szerintem.
Viszont mindenki mast szarra gyengitene. A felesbe csak ij kell, mig egy hadisnak mozgaster kell, szukseg eseten cserelni sereget, epitkezesre nyerset venni, fokozni... Ehhez mind mind penz kell. Rengeteg strategiai elemet kukaba dobnal, csak mert ez epp neked nem tetszik...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #10  
Old 05-08-2010, 22:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

RRRrrr, mégis vmi konkrét számokat hallhatnánk?

mondjuk 200, 600, 1.100, 1.700, 2.400, 3.000, 5.000, 7.000 és 10.000 hekire levetítve

lécci...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 14:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 21:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 12:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 22:06


All times are GMT +1. The time now is 11:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu