Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-29-2009, 11:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ilyenkor szoktak menni a filmeknék a seed please, meg hasonló dolgok
A mezőgazdaságot pedig témogatni érdemes! No de ennyire ne kanyarodjunk el a témától.

Én, mint mezei felhasználó, nem látom mi a különbség a 20 és a 80 mega között.

Ha megosztom 10 gépre, akkor biztos látványos a különbség.

Sőt, vannak olyan speciális helyzetek, amikor tényleg nem mindegy, hogy valamit 10 perc alatt töltesz le, vagy 40 perc alatt. De ez szerintem az emberek 99%-át nem érinti.

Mindenesetre az a jó a szolgáltatóban, hogy nincs hűségnyilatkozat. Vegyél egy 20/10-es csomagot, nézd meg, aztán vált át egy 80/akármire, és nézd meg látsz-e különbséget. Nem olyan vészesen nagy összeg.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 11-29-2009, 11:39
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A mezőgazdaságot pedig témogatni érdemes! No de ennyire ne kanyarodjunk el a témától.

Én, mint mezei felhasználó, nem látom mi a különbség a 20 és a 80 mega között.

Ha megosztom 10 gépre, akkor biztos látványos a különbség.

Sőt, vannak olyan speciális helyzetek, amikor tényleg nem mindegy, hogy valamit 10 perc alatt töltesz le, vagy 40 perc alatt. De ez szerintem az emberek 99%-át nem érinti.

Mindenesetre az a jó a szolgáltatóban, hogy nincs hűségnyilatkozat. Vegyél egy 20/10-es csomagot, nézd meg, aztán vált át egy 80/akármire, és nézd meg látsz-e különbséget. Nem olyan vészesen nagy összeg.

ha felénk lenne Digi, már rég nem tonlányos lennék de mivel már nem torrentezek, így már nem érint a dolog
mondjuk engem sosem érdekelt, hogy milyen sebességgel tudok letölteni, előbb-utóbb lejön úgy is
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #23  
Old 11-29-2009, 12:30
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Erről azt kell tudni, hogy normál nethasználat mellett ennél nagyobb csomag parasztvakítás, mert a szerveroldalról úgyse fogsz tudni sokkal többet eélrni, egyszerre 4000 oldalt meg gondolom nem akarsz betölteni, egyazon másodpercben.

Szóval ez teljesen jó, árban töredéke annak, amit más drágán, sokkal lassabbat ad.
Elég sokat torrentezem mostanában, bár kiírni nem szoktam, csak megnézni aztán egy idő után törölni, de gondolom a csomagnak köszönhetően elég jól megy. Átlagosan 2,5 MB / sec a letöltési sebesség, fele ennyi a feltöltési igények szerint persze. Így a nagyobbacska filmek (~4,7GB) is lejönnek max 25-30 perc alatt.

Köszi.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #24  
Old 11-30-2009, 12:33
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default




DSL Classic Medium
(8 Mbit/s, 480 kbit/s)
csomagra fizettem elő

nekem akkor most jó ez vagy nem?
Reply With Quote
  #25  
Old 11-30-2009, 12:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post



DSL Classic Medium
(8 Mbit/s, 480 kbit/s)
csomagra fizettem elő

nekem akkor most jó ez vagy nem?

Valószínűleg a háttérben fut valami, ami használja, ráadásul ez csak egy átlagot mér. Lehet, hogy valami progi épp frissített, vagy töltesz le valamit, az az 1 megabit az hamar el tud használódni valamire. A feltöltés meg annyi kb, amennyi. Szóval ez így annak a csomagnak tűnik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #26  
Old 11-30-2009, 12:45
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Valószínűleg a háttérben fut valami, ami használja, ráadásul ez csak egy átlagot mér. Lehet, hogy valami progi épp frissített, vagy töltesz le valamit, az az 1 megabit az hamar el tud használódni valamire. A feltöltés meg annyi kb, amennyi. Szóval ez így annak a csomagnak tűnik.
4 hódos ablak, a speedtestes van nyitva és egy számológép
frissíteni nem látok semmit, víruskereső kiírja mikor frissít, reggel csinálta amikor bekapcsoltam .. mondjuk attól még frissíthet bármi is, nem nagyon értek én ehhez

Köszi Ati!
Reply With Quote
  #27  
Old 11-30-2009, 12:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
4 hódos ablak, a speedtestes van nyitva és egy számológép
frissíteni nem látok semmit, víruskereső kiírja mikor frissít, reggel csinálta amikor bekapcsoltam .. mondjuk attól még frissíthet bármi is, nem nagyon értek én ehhez
MSN? Skype? Google Talk? Yahoo messenger? Adobe reader? Bármi egyéb program, amit netről töltöttél le? Ezek mind frissíthetnek neten keresztül, anélkül, hogy külön ablak lenne nekik nyitva. Sőt, a böngésző is szokott frissítéseket letölteni, a FireFox legalábis biztosan.

Windows frissítés? Néha eszméletlen mennyiséget tölt le, hogy kikapcsoláskor frissíthessen.

Ez a mennyiség észrevétlenül el tud használódni, emiatt nem nagyon aggódnék.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #28  
Old 11-30-2009, 13:12
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
magyarul az enyém vicckategória, a tiéd nagyon király
Nem, a vicckategória ez (havi 6k HUF az ára):

__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #29  
Old 11-30-2009, 13:26
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
MSN? Skype? Google Talk? Yahoo messenger? Adobe reader? Bármi egyéb program, amit netről töltöttél le? Ezek mind frissíthetnek neten keresztül, anélkül, hogy külön ablak lenne nekik nyitva. Sőt, a böngésző is szokott frissítéseket letölteni, a FireFox legalábis biztosan.

Windows frissítés? Néha eszméletlen mennyiséget tölt le, hogy kikapcsoláskor frissíthessen.

Ez a mennyiség észrevétlenül el tud használódni, emiatt nem nagyon aggódnék.

Egyik sem .. nagyon ritkán használok csevegőprogramokat, ha mégis kézzel indítom, adobet használom sokszor .. de az nem megy most. Letöltés sem megy semmi. Explorerem van és automatikus frissítésre van állítva a windows, szóval az lehetséges hogy ott a hunyó. Szinte csak böngészésre és hódozásra használom a netet, banki utalásokra .. de most utalni sem utalok.
Reply With Quote
  #30  
Old 11-30-2009, 13:45
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
MSN? Skype? Google Talk? Yahoo messenger? Adobe reader? Bármi egyéb program, amit netről töltöttél le? Ezek mind frissíthetnek neten keresztül, anélkül, hogy külön ablak lenne nekik nyitva. Sőt, a böngésző is szokott frissítéseket letölteni, a FireFox legalábis biztosan.

Windows frissítés? Néha eszméletlen mennyiséget tölt le, hogy kikapcsoláskor frissíthessen.

Ez a mennyiség észrevétlenül el tud használódni, emiatt nem nagyon aggódnék.
a szolgáltató mikor megadja mondjuk a sebességet jelen esetben a 8 mbit / akármennyit akkor csak azt írja ki , hogy mennyi az elméleti max amit tud neked ebben a díjcsomagban adni...A szerzödésben a GARANTÁLT letöltési sebesség a lényeg...

Én ebböl az okból kifolyólag nem hosszabítottam meg a T-home elöfizetésemet ugyanis 8 mbites volt nekem is és sosem érte el max a 4 mbitet elmentem reklamálni és ezt vágták a fejemhez, hogy ha a Garantált meg van ami egy 8 mbitesnél 2 mbit addig ök teljesítik a szerzödésben leírtakat...Azt való igaz a szerzödésben 8 mbites az elöfizetésem de a garantált csak 2 mbit így szépen az elöfizetés végén nem hosszabítottam meg..

Nem kell ahhoz progoknak menni, hogy ne legyen meg az a sávszél amit az elöfizetésben írtak sajnos..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu