Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-13-2008, 15:31
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default Kezdők istápolása

Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek,hogy szerintetek melyik eset a helyesebb: ha a tapasztalt játékos készséggel segít a tőle kérdező kezdő játékosnak,hogy az ezzel gyarapíthassa az akkor még hiányos ismereteit,vagy ha a fentiekkel ellentétben a kérdést figyelembe sem véve kineveti a kérdezőt,ledegradálja,majd a viccek topicba javasolja a hozzászólását.

Az utóbbi napokban,hetekben voltak érdekes kilengések ezzel a dologgal kapcsolatban,amiket nem csak én vettem észre és igencsak zavarnak.

Sok ember nem szereti,az Adminisztrátor pedig bünteti is az offolást bizonyos topicokban. Szerintem jobb lenne,ha a második esetet szorgalmazók inkább bölcsebbek maradnának minden ilyen esetben,vagy sújtsa Őket is hibapont az offolás miatt.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 10-13-2008, 15:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek,hogy szerintetek melyik eset a helyesebb: ha a tapasztalt játékos készséggel segít a tőle kérdező kezdő játékosnak,hogy az ezzel gyarapíthassa az akkor még hiányos ismereteit,vagy ha a fentiekkel ellentétben a kérdést figyelembe sem véve kineveti a kérdezőt,ledegradálja,majd a viccek topicba javasolja a hozzászólását.

Az utóbbi napokban,hetekben voltak érdekes kilengések ezzel a dologgal kapcsolatban,amiket nem csak én vettem észre és igencsak zavarnak.

Sok ember nem szereti,az Adminisztrátor pedig bünteti is az offolást bizonyos topicokban. Szerintem jobb lenne,ha a második esetet szorgalmazók inkább bölcsebbek maradnának minden ilyen esetben,vagy sújtsa Őket is hibapont az offolás miatt.
Szerintem egyértelműen az első a helyesebb, de hogy ki milyen személyiség, és neki éppen van-e kedve segíteni, esetleg kedve van-e beszólni, az már embertől függ. Van olyan akitől sokszor 80-20%-ban beszólást lehet látni, nem segítséget. És ez nem a legjobb.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 10-13-2008, 16:30
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nyilván az első, de ha a kérdező olyasmit kérdez, ami pl. már 20 topicban meg van válaszolva, illetve ha látszik hogy egyszerűen nem hajlandó utánaolvasni legalább a Súgóban mert nyitni egy új témát vagy beleoffolni egy másikba könnyebb, akkor az elég bosszantó tud lenni.

Én legalábbis először megpróbálom magam megtalálni a választ, és csak ha nem megy, akkor kérek segítséget.

És ha tudok, segítek annak aki kérdez, de ha egyáltalán nem hajlandó együttműködni (utánaolvasni ott, ahova elirányítom a válaszért), akkor hagyom a fenébe a dolgot.
Reply With Quote
  #4  
Old 10-13-2008, 16:32
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Tsobi, te is tudod, hogy mindenki szerint az első amit mondtál a helyes, szerintem evvel te is tisztában vagy.
Amikor azt a topikot a viccek témába kívántam, szerintem nem voltam ellenséges a kezdőkkel, csupán a figyelmetlen, rossz helyre topikot nyitókkal szemben voltam kicsit lenéző. mivel azt a hsz-emet amúgyis teljesen viccnek szántam, amikor megláttam a lefele mutató kezecskét majd kiestam a fotelből. Szerintem egy olyan témát ami az általános beszélgetésekbe fér, esetleg a megbeszélésekbe, de értelmetlenül leszólok, akkor nem követek el hibát. Figyeljen a témanyitó hogy hova nyitja a témáját, és ha VICCBŐL elküldöm a viccek topikba, akkor ne kapjak lefele mutató kezecskéket. (tudom most Tsobi jönni fog avval hogy ha viccnek szántam akkor mértnem volt vigyorgó smiley stb, igen az akart is lenni, csak kifelejtettem a hsz-ből aztán már editelni nem volt időm, később meg nem jutott eszembe)
A másik az hogyha kezdő akkor minek nyit egy olyan témát amihez leginkább csak tapasztaltak "értenek"?

És amúgy tisztában vagyok vele hogy amikor én ide kerültem akkor még kezdő voltam, és sokan beszólogattak nekem néha amiatt mert okoskodtam, néha azért mert simán csak tévedtem. Sokan nem szerettek engem, ezidőben nyitottam a Kinek mi baja velem című topikot (nem emlékszem mi volt pontosan a címe) hogy megtudjam min kéne változtatnom, miért utálnak, és hogy ki utál. Na ekkor mindenki laposan sunnyogott, senki fel sem szólalt hogy min változtassak, mit vétettem.
Viszont abban biztos vagyok, hogy soha nem nyitottam direkt máshova egy topikot, ha meg véletlen előfordult akkor megkértem Atit szépen hogy helyezze át máshova, stb.
Sajnálom hogy egy viccnek szánt hsz-em ekkora port kavart hogy példaként szerepeljen a kezdőket ledagradáló, kinevető részében a témának. Én úgy gondolom hogy ahol tudtam segítettem a kezdőket, pl elég sok hadivari éplistát készítettem annak aki kért, a tolvajos topikban is próbáltam segédkezni, és még sok más helyen válaszoltam a kezdők kérdésére/kérésére, úgyhogy igenis magamra veszem, hogy egy viccemet így kerek perec meg kelljen jeleníteni egy ilyen topikban.
Reply With Quote
  #5  
Old 10-13-2008, 16:50
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Nyilván az első, de ha a kérdező olyasmit kérdez, ami pl. már 20 topicban meg van válaszolva, illetve ha látszik hogy egyszerűen nem hajlandó utánaolvasni legalább a Súgóban mert nyitni egy új témát vagy beleoffolni egy másikba könnyebb, akkor az elég bosszantó tud lenni.

Én legalábbis először megpróbálom magam megtalálni a választ, és csak ha nem megy, akkor kérek segítséget.

És ha tudok, segítek annak aki kérdez, de ha egyáltalán nem hajlandó együttműködni (utánaolvasni ott, ahova elirányítom a válaszért), akkor hagyom a fenébe a dolgot.
Magamból indulok ki. Mielőtt regisztráltam a fórumra,már olvasgattam ezt-azt,de olyannyira kuszának tűnt az egész rendszer,hogy komoly erőfeszítésembe került,mire megértettem. Bár ez lehet az én fogyatékosságom Szóval azért,mert valaki rossz helyre nyit egy topicot abszolut nem hibáztatom.

Az valóban ingerlő,ha egy kezdő kérdez,de nem hajlandó elfogadni a segítséget .. érdekes felfogás

Ugyanezt tudom mondani Beni,Neked is. Ahhoz pedig nem fűznék hozzá semmit,hogy így magadra vetted a dolgot. Bizonygatod az igazad,meg hogy ez így volt,ez meg úgy volt és blabla .. én mindent elhiszek.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”



Last edited by Tsobi; 10-13-2008 at 16:55..
Reply With Quote
  #6  
Old 10-13-2008, 16:56
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Az pedig,hogy valaki ekkora jelentőséget tulajdonít ezeknek a kezeknek,valóban ingerlő.

__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”



Last edited by Tsobi; 10-13-2008 at 17:06..
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #7  
Old 10-13-2008, 16:59
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De nem kell ahhoz egyből a fórumon keresgélni a választ (az tényleg bonyolult tud lenni), ott van a Súgó, meg a kézikönyv.
Reply With Quote
  #8  
Old 10-13-2008, 18:08
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post

Az valóban ingerlő,ha egy kezdő kérdez,de nem hajlandó elfogadni a segítséget .. érdekes felfogás
Tsobi, azt Te is tudod, hogy minden kezdő valamilyen sztereotípia szerint játszik, amit valószínű más játékokból vesz. És miután mondanak neki valamit, ami éppen segítség, nem biztos, hogy elfogadja. Anno nekem is volt hullával tolim, hogy majd én megmutatom, hogy 8 év ide, vagy oda, de én jobban tudom.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pepa For This Useful Post:
  #9  
Old 10-13-2008, 18:26
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Én itt általában a kezecskével fejezem ki, ha nem tetszik valami (elvégre arra való), nem oltom le durván (legalábbis én nem érzem annak) a megfogalmazóját, igyekszem felvilágosítani, hogy ez nem egy másik játék, hanem a hódító, de én inkább a belső "kezdők fóruma" nevű írkában szoktam okos lenni , meg privibe, ha látok valakit a gömbök között, akinek segítség kell (vagy netán utána még hozzám fordul tanácsért), nem irányíítom a súgóhoz, csak ha nincs időm rá, hogy normálisan válaszoljak, egyébként 200 szavas fogalmazásokat írok (), hogy legyen kedve ezután is játszani, mert így érzi, hogy törődnek vele ...(és talán ha valamennyire érti már, elkezdi érdekelni, és elolvassa a súgót )
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #10  
Old 10-13-2008, 18:32
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én régen segítettem kezdőknek. Mára meguntam. Hogy miért?
Mert amikor én kezdő voltam, vettem a fáradságot, és utánaolvastam, majd ami nem volt világos, arra kérdeztem rá.

Ellenben ma? Van az értelmes kezdő (szerencsére sok van belőlük), nekik lehet segíteni, és van is benne sikerélmény.
És van a hülye. Sok hülyével találkoztam. Aki nem hogy nem olvassa el a súgót (ez a legkissebb probléma), de még az értelmi képességét is kétségbe vonom. No azoknak aztán érvelhet az ember alkonyatig... Amikor addig nem fejlődik el hogy értelmesen kérdezzen... (volt rá példa a belsőn)
Igaz, ha én azt látom hogy az illető hülye akkor nem segítek neki, és inkább nem szólok hozzá.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 10-13-2008 at 18:34..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kezdők fóruma. Burning Általános beszélgetés Hódítós témákban 27 07-01-2008 09:55
Kezdők ide :) Phoenix Segítség 114 08-14-2006 10:55


All times are GMT +1. The time now is 13:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu