Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #181  
Old 10-25-2012, 23:54
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Az én szívem az ember fajért fáj az eredeti tükörvarázzsal... hogy visszakapja? Erre annyi az esély, mint a félelfnek a fenti csoport. 1 vari 1 toli 2 hadi... mára már nem az ilyen szövik a menők, inkább 1 hadivari és 3 hadis max egy tolissabb hadi. Ennek oka pont a sorozatos fejlesztések, aminek köszönhetően; a helytartó teszi fel a varikat, nehogy egyszer véletlenül is leessen a kulcs egy gnómról vagy egy másik felesről a tisztánlátás vagy az árnyak, képez, vip esetén 5 piac, hogy lehessen etetni 5 körönként a sereget. A kufár a Súgónak ellentmondva használja a piacot raktárnak -pedig a "piac nem raktár"- nehogy véletlenül legyen mit is lopni a raktárból stb, úgy érzem maga az emberi faktor és a benne rejlő hibalehetőség kezd háttérbe szorulni, de... Az ilyen aprósságok miatt nem tud a feles "meggazdagodni". Ha most a feles kap olyan tulajdonságokat, amik lehetővé teszik a létét a fenti csoportokban, ki tudja hosszú távon mi látja kárát. Most vissza kanyarodnék az emberhez. Anno akik emlékeznek rá tudják, hogy a tükörvarázst nem lehetett átütni. A sok vari tombolt is, mert nem tudtak mit kezdeni velük -pedig hadival és egy hasonló emberrel v felessel fogható volt bőven, de akkoriban a varik voltak a menők- és lásd. 5xös túlerővel lehet ártózni, a varik örültek az embert pedig már csak kezdők választják 5ik szinten. Gondolom megérte... Amire ki akarok lyukadni, hogy érdemes lenne hosszú távon is gondolkozni és mérlegelni mit nyerünk vele és mit veszíthetünk.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #182  
Old 10-26-2012, 10:35
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Szerintem nem a félelffel van a baj, hanem egyszerűen a föld a legnagyobb érték, minél fentebb megyünk. Ha földet tud szerezni magasabb hekin a feles, akkor az már nem feles, mert még egy törpe is lelopja...
Lehet finomítani szerintem is esetleg, de egyszerűen a föld értéke miatt hadis a játék, ezen nem fog változtatni az ha megváltozik a feles tanya- vagy támadóérték málusza.
De legalább meg tudná védeni a földjét, ha már akkora érték, és talán vissza is tudna csapni. Az a helyzet, hogy elvileg a legjobb tolis faj, de felfele egy gnóm akármikor keresztbe tesz neki. És ez az egyik fő szempont, hogy elvileg nem kéne egy gnóm haditoli jobb legyen egy felesnél, főleg nem tolizásban.

Erre pedig a megoldás a Pool által felsoroltak közt keresendők, hogy közel annyira(de kicsit kevésbé) vissza tudjon csapni mint egy gnóm, legalább annyira tudja megvédeni a földjét, és tolikban múlja felül. Mert az +10% gnómteki miatt az árnyakat kidobhatod a kukába. Ezért lenne jó, ha a felesnek több toli férne a kocsmákba, és esetleg kevesebbet is zabálnának, mert ugyebár a gnóm pl. holtversenyben a második legjobb gabonagépezet.
Reply With Quote
  #183  
Old 10-26-2012, 11:22
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
De legalább meg tudná védeni a földjét, ha már akkora érték, és talán vissza is tudna csapni. Az a helyzet, hogy elvileg a legjobb tolis faj, de felfele egy gnóm akármikor keresztbe tesz neki. És ez az egyik fő szempont, hogy elvileg nem kéne egy gnóm haditoli jobb legyen egy felesnél, főleg nem tolizásban.

Erre pedig a megoldás a Pool által felsoroltak közt keresendők, hogy közel annyira(de kicsit kevésbé) vissza tudjon csapni mint egy gnóm, legalább annyira tudja megvédeni a földjét, és tolikban múlja felül. Mert az +10% gnómteki miatt az árnyakat kidobhatod a kukába. Ezért lenne jó, ha a felesnek több toli férne a kocsmákba, és esetleg kevesebbet is zabálnának, mert ugyebár a gnóm pl. holtversenyben a második legjobb gabonagépezet.
ne haragudj, de ha egy gnóm átlop tolival egy fél-elfet, akkor ott a fél-elf van rosszul felépítve...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #184  
Old 10-26-2012, 12:04
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ne haragudj, de ha egy gnóm átlop tolival egy fél-elfet, akkor ott a fél-elf van rosszul felépítve...
Nem átlopásról beszéltem. Nem a gnóm vs félelf volt, hanem gnóm vs többiek és félelf vs többiek. És a félelf elteheti a tolijait sajnos a nemesebbik felébe, mert egy gnómmal közel ugyanúgy lehet éplistázni, mérni, de még csapolni is mint a felessel, ezzel szemben haditéren a felesnek óriási a handicapje a gnómhoz képest.

Erre akartam rávilágítani a hozzászólásomban.
Reply With Quote
  #185  
Old 10-26-2012, 18:10
lacy lacy is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Makó
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

minden fajnak vannak előnyei és hátrányai kivétel az embernek.lassan a felsoroltak az összes hátrányt az előny részére szeretnétek át terelni.legyen toliban is erősebb,legyen hadiban is erősebb meg a tanyái is legyenek lassan elf szintű.szerintem így is túl erősek a tolija nem kell ezen erősiteni.ha egy hadi-toli gnóm átlopja a 14-15%ék kocsmájával egy félelfet ott tényleg gondok vannak.a félelfezést is meg kell tanulni szerintem,nem egyből már esősiteni mert nem értek hozzá és ez igy túl gyenge.egy ork hogy szerez pénzt például.nagyon még lopni se tud úgy mint egy félelf.neki áll termelni például,de aki lusta termelni az vessen magára szerintem
Reply With Quote
  #186  
Old 10-26-2012, 19:39
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
De legalább meg tudná védeni a földjét, ha már akkora érték, és talán vissza is tudna csapni. Az a helyzet, hogy elvileg a legjobb tolis faj, de felfele egy gnóm akármikor keresztbe tesz neki. És ez az egyik fő szempont, hogy elvileg nem kéne egy gnóm haditoli jobb legyen egy felesnél, főleg nem tolizásban.

Erre pedig a megoldás a Pool által felsoroltak közt keresendők, hogy közel annyira(de kicsit kevésbé) vissza tudjon csapni mint egy gnóm, legalább annyira tudja megvédeni a földjét, és tolikban múlja felül. Mert az +10% gnómteki miatt az árnyakat kidobhatod a kukába. Ezért lenne jó, ha a felesnek több toli férne a kocsmákba, és esetleg kevesebbet is zabálnának, mert ugyebár a gnóm pl. holtversenyben a második legjobb gabonagépezet.
Van egy marha nagy különbség, gnómmal nem lehet tekit lopni.

Ha már erősítés, szerintem a feles varijait lenne érdemes erősíteni, mert abból nagyon sok kell egy nyomas felesnek és így a varik sokat is zabálnak.

Amúgy szerintem semmi szükség rá, hogy hadilag erősebb legyen. Ha valami akkor már inkább arra érdemes elmozdulni, hogy több zsákmányt tudjon szerezni a lopással, ezért megérje tartani.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #187  
Old 10-26-2012, 19:50
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by lacy View Post
minden fajnak vannak előnyei és hátrányai kivétel az embernek.lassan a felsoroltak az összes hátrányt az előny részére szeretnétek át terelni.legyen toliban is erősebb,legyen hadiban is erősebb meg a tanyái is legyenek lassan elf szintű.szerintem így is túl erősek a tolija nem kell ezen erősiteni.ha egy hadi-toli gnóm átlopja a 14-15%ék kocsmájával egy félelfet ott tényleg gondok vannak.a félelfezést is meg kell tanulni szerintem,nem egyből már esősiteni mert nem értek hozzá és ez igy túl gyenge.egy ork hogy szerez pénzt például.nagyon még lopni se tud úgy mint egy félelf.neki áll termelni például,de aki lusta termelni az vessen magára szerintem
Senki nem mondta, hogy egy gnóm átlopja a felest, sőt előtted már leírták, hogy még véletlenül se gondoljon erre senki. Azt pedig röhejesnek tartom, hogy egy félelf termeljen. Tolvaj, az ég áldja meg. Tudjon már lopni a termelőktől. Cserébe ha a termelő átépül, akkor az meg szét tudja csapni. De jelenleg sem lopni nem tud érdemben, sem megvédeni magát. Ne keltsünk olyan illúziókat, hogy ez másképp lenne.

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Van egy marha nagy különbség, gnómmal nem lehet tekit lopni.

Ha már erősítés, szerintem a feles varijait lenne érdemes erősíteni, mert abból nagyon sok kell egy nyomas felesnek és így a varik sokat is zabálnak.

Amúgy szerintem semmi szükség rá, hogy hadilag erősebb legyen. Ha valami akkor már inkább arra érdemes elmozdulni, hogy több zsákmányt tudjon szerezni a lopással, ezért megérje tartani.
De, hogyan tudna lopni? A tekik védettek*, a pénz védett, kábé minden védett. Max a kezdőktől tud elhordani ezt-azt, de náluk meg nem sok minden van, ráadásul elég zavaró ezzel elvenni szegények játékkedvét folyamatosan.
Szóval a kérdésem, hogyan tudnád lehetővé tenni neki a lopást?

*600 heki alatt a hadisok 90%-a gnóm, vagy óriás. Tőlük nem lehet elhordani ugyebár. 600 heki fölött pedig már ellehetetlenül egy félelf élete.
Reply With Quote
  #188  
Old 10-26-2012, 19:55
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
*600 heki alatt a hadisok 90%-a gnóm, vagy óriás. Tőlük nem lehet elhordani ugyebár. 600 heki fölött pedig már ellehetetlenül egy félelf élete.
hát, nem tom melyik csoportban van így, de ahol én járok, messze nem igaz
Reply With Quote
  #189  
Old 10-26-2012, 19:58
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
hát, nem tom melyik csoportban van így, de ahol én járok, messze nem igaz
W és L. Holnap este tudok hozni egy listát. Az orik 99%-át végiggömböztem, így egy viszonylag értelmes statisztikát össze tudok dobni.
Reply With Quote
  #190  
Old 10-26-2012, 20:05
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
W és L. Holnap este tudok hozni egy listát. Az orik 99%-át végiggömböztem, így egy viszonylag értelmes statisztikát össze tudok dobni.
az igen, akkor neked van bőven varid
régen a W 1000 feletti volt asszem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 12:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu