Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 10-16-2012, 14:32
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Még annyit fűznék hozzá, hogy a klasszikus értelemben vett Hadi orik is már rég kihaltak a játékból. Összvissz, két embert tudok, aki szerintem klasszikus hadi orival játszott. Nem tudom, hogy most hogy nyomják. Már én sem a klasszikus hadisat játszom, mert szokott lenni 1-2k tolvajom dísznek. Természetesn A szintet most ne vegyük ebbe bele, csak az alsó négy sintet
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 10-16-2012, 14:34
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Elmorzsoltam egy könnycseppet szegény tolifree ork hadisokért.

7 körig nem volt elég házad, mielőtt szétmészároltad volna, és ez kényelmetlen volt. Ezt a kényelmetlenséget vállalnod kell, ha cserébe 100-szor hatékonyabban tudod őt elpusztítani, mint ő téged.

Ha nagyon sok a tolis, akkor pedig jól jöhet pár plusz% ház.
De amit bemásoltál éplista tényleg lehet kb. a jövő, nem lenne az olyan rossz.
1. nem voltam tolifree, csak nem volt 4-5-6k tolim
2. nem volt kellemetlen, mert nem tudták megborítani az országomat, mivel folyamatos földelések mentek rájuk és valljuk be, hogy eléggé szánalmas látvány volt, 2 ork és 2 törpe szövetségből egy sereget sem mertek rám küldeni, csak gyújtani, ártózni és lopni tudtak. Ha összeadjuk az okozott és kapott kárt, akkor kb. 4yard minusszal zártunk.
3. Ez az ori felépítés nem a jövő, hanem a jelen.
Reply With Quote
  #223  
Old 10-16-2012, 14:41
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Egy röpke szösszenet, hogy miért van ez a 'mentsük a tolisokat' dolog. Valami valaminek az ellenszere kell legyen és ez egy ördögi kört bezárjon, akárcsak a kő-papír-olló. Itt a varis a counterje a tolisnak. A varisnak pedig a hadis. De a tolis már nem képes ellenszer lenni egy hadis számára (nyílván így lenne teljes az egyensúly). Sőt tovább megyek, egy hadisnak, egy varis + egy tolis sem ellenszer, mert mindkettőt kitudja vonni a forgalomból.
Reply With Quote
  #224  
Old 10-16-2012, 15:07
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
A tolvaj tud lopni tekit, rúnát, pénzt is.
Sorrendben: piacon van, piacon van, bankok védik. Az már külön a játékos parasztsága, hogy gyújtogatásra használja el a készültségét és felteszem nem úszta meg szárazon...

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
...láttam már 10k tolis óriást is b-ben.
Nos, legalább gyújtogatni nem tudott.
De amúgy a viccet félretéve egészségére. Komolyan. Hány sereggel vertétek be?

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Egy régi B-és gömb, minden lényegi, nem idevágó infó kitakarva
Föld: ******hektár Katona: ****
Népesség: ****Védő: 0
Foglalkoztatottság: 96% Támadó: 0
Pénz: *****Íjász: 4.000
Étel: 2.853 bála Lovas: 34.000
Rúna: *****rúna Elit: 0
Morál: 81 % Varázsló: 20.957
Katonai morál: 92 % Tolvaj: 9.360
Szövetség: szövetség tagja Faj: Ork
Személyiség: Harcos, Tábornok, Vándor, Gazdálkodó, Tudós, Túlélő

Szóval itt nem a fajjal van a probléma, hanem a megváltozott szokásokkal. Ezt meg nem fogjátok megváltoztatni, egy ilyen javaslattal.
Közben eszembe jutott, hogy az összes általad említett ország és ez a gömb is nagyon hajaz a stratégiai kézikönyvben lévőkre, én ott keresném a probléma forrását.
Ha korábban mf volt és szövibe lépett, de nem épült át vagy nincs sok ideje a játékra vagy kezdő és a tutira megy, szintén ilyen felépítéseket fog produkálni.

A szokások megváltoztatása helyett én már azzal is tökéletesen elégedett lennék, ha valami kompromisszum születne.
Reply With Quote
  #225  
Old 10-16-2012, 15:53
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
Sorrendben: piacon van, piacon van, bankok védik. Az már külön a játékos parasztsága, hogy gyújtogatásra használja el a készültségét és felteszem nem úszta meg szárazon...
magyarul azért akarjátok ezt az ötletet, hogy nulla időráfordítással lehessen sok-sok lóvét szerezni.
Azért gondoljatok már bele, hogy 5. szinten én sokat tettem azért hogy 2 hónap alatt az akkori szövimmel gnóm tekiírókat törjek fel. Sokat voltam gép előtt ,sok gömb, sok próbalopás, sok fosztás és sok kitartás kellett hozzá. Ne hogy már csak azért csináljatok egy fajt, hogy 0 időráfordítással az aktív játékosréteget szívassátok, akik még játszanak is. Szerinted egy-egy ilyen gyújtás után hányszor éjszakáztam és hányszor kellett játszanom a piaccal, hogy elég legyen az 5 és hogy ne boruljon meg az országom, míg a tolvaj aludt este nyugodtan.
Egy tolvaj ha aktív és szemfüles, sok lóvét tud így is szerezni akár tekercs, akár más javak formájában.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #226  
Old 10-16-2012, 15:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Egy röpke szösszenet, hogy miért van ez a 'mentsük a tolisokat' dolog. Valami valaminek az ellenszere kell legyen és ez egy ördögi kört bezárjon, akárcsak a kő-papír-olló. Itt a varis a counterje a tolisnak. A varisnak pedig a hadis. De a tolis már nem képes ellenszer lenni egy hadis számára (nyílván így lenne teljes az egyensúly). Sőt tovább megyek, egy hadisnak, egy varis + egy tolis sem ellenszer, mert mindkettőt kitudja vonni a forgalomból.
Szivesen megboritom egyszer egy hadis orszagod egy db feles tolvajjal, csak hogy erezd a masik oldalon is a kuszkodest...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #227  
Old 10-16-2012, 16:46
lacy lacy is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Makó
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

én is szoktam tolizni.igaz nem felessel ,hanem gnómmal,de szerintem aki nem él meg belőle az próbálkozzon mással.nehogy már egy ori nehezen össze gyüjtött pénzét,egy 2-3 hete regélt félelf majd ellopja...nem sírni kell hanem megtermelni a tamagocsizáshoz a pénzt.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to lacy For This Useful Post:
  #228  
Old 10-16-2012, 16:49
Gege Gege is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

És ha az említett középút felé tendálnánk? Túl erősek a bankok, túl nagy részt védenek le, akkor - mint a tükörvarázsnál - állítsunk az értékeken, hektár alapon:

Most 15 bank esetén: 0.8(15. hatványon)

4kkk esetén lát bent: 140,737,488

Módosítás: 0.8+(aktuális hektár)/20000

200 hekin 15 bankkal: 169,564,633
500 hekin 15 bankkal: 223,289,972
1000 hekin 15 bankkal: 349,416,876

ezt nem tartom túl kemény változásnak.

Ez esetben felmerül, hogy 4000 hetárhoz érve mit érnek a bankok - pl 3000 heki felett marad a 0.95 szorzó -, de ennek nem is az a lényege, hogy kész útmutatást adjon.
Reply With Quote
  #229  
Old 10-16-2012, 16:57
lacy lacy is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Makó
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

az lenne ennek a vége hogy,lelopok 400-500 millát egy orktól,és 12 óra múlva két kézzel nyomom a szabi gombot.megvárom még fel megy a szövi,utánuk meg nézek még egy palimadár pénzes orit.
Reply With Quote
  #230  
Old 10-16-2012, 16:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by lacy View Post
én is szoktam tolizni.igaz nem felessel ,hanem gnómmal,de szerintem aki nem él meg belőle az próbálkozzon mással.nehogy már egy ori nehezen össze gyüjtött pénzét,egy 2-3 hete regélt félelf majd ellopja...nem sírni kell hanem megtermelni a tamagocsizáshoz a pénzt.
Ezzel visszatérünk az eredeti felvetéshez, miszerint alacsony hektáron pont jó védelmet adnak a bankok, a "2-3 hete regélt félelf" ne tudja továbbra se ellopni. Magasabb területen viszont ugyanennyi bankkal már igenis el tudja, ha a tolvajokon képes átlopni, és a másik fél 5.000 hektáron továbbra is csak annyi bankot tart, amennyit 200 hektáron.

(Nem foglalok állást ezügyben, de ez volt az eredeti felvetés, ami nem nyúlt volna a fajokhoz, csupán arra ösztönzött volna, hogy 5.000 hektáron több darab bankot tarts, mint 200 hektáron.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 14:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 21:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 12:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 22:06


All times are GMT +1. The time now is 11:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu