Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-07-2016, 15:58
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Pool: hogyan szűnhet meg valami, ami nem is volt?

Ráadásul még az aktív játékos is leszabizik, ha ép rá jár a rúd. Így is elég sok a szabis, nem érdemes őket gyarapítani kis meglepetésekkel.

None: lehet hogy te csak a rágcsálókat nem szereted, de van aki a démonokat, a különadót nem bírja vagy a lovas+ láttán szabizik el.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 05-07-2016, 16:38
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Pool: hogyan szűnhet meg valami, ami nem is volt?

Ráadásul még az aktív játékos is leszabizik, ha ép rá jár a rúd. Így is elég sok a szabis, nem érdemes őket gyarapítani kis meglepetésekkel.

None: lehet hogy te csak a rágcsálókat nem szereted, de van aki a démonokat, a különadót nem bírja vagy a lovas+ láttán szabizik el.
Igen, és pl a lovas+ ha előre tudod, akkro csak előbb szabizol..
Nem arrol van szó, mi miatt szabizik valaki, hanem mi okozhat gondot, ha nem tudod előre.. és ez egyedül a rágcsálók(igazából ez sem kéne), ha nem így van, akkor ott más gondok vannak.. ha van lovas+, ha nincs, egy nem túl aktív ori úgysem tud kb semmit tenni, max az elfek szabiznak miatta, de abból olyan sok nincs lent.. Ha tudod, hogy jönnek a démonok, hogy készülsz fel rá? Tudtommal szabis orikra is hat, meg pl azok is megbetegedhetnek, de a betegség kb semmit nem okoz, mert annyira le van gyengítve..
(Engem spec a rágcsálók is hidegen hagy.. )
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #13  
Old 05-07-2016, 23:19
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Igen, és pl a lovas+ ha előre tudod, akkro csak előbb szabizol..
Nem arrol van szó, mi miatt szabizik valaki, hanem mi okozhat gondot, ha nem tudod előre.. és ez egyedül a rágcsálók(igazából ez sem kéne), ha nem így van, akkor ott más gondok vannak.. ha van lovas+, ha nincs, egy nem túl aktív ori úgysem tud kb semmit tenni, max az elfek szabiznak miatta, de abból olyan sok nincs lent.. Ha tudod, hogy jönnek a démonok, hogy készülsz fel rá? Tudtommal szabis orikra is hat, meg pl azok is megbetegedhetnek, de a betegség kb semmit nem okoz, mert annyira le van gyengítve..
(Engem spec a rágcsálók is hidegen hagy.. )
Ez igaz, csakhogy én arra céloztam, hogy ha a nem annyira aktív játékosok rájönnek, hogy még kevésbé tudnak haladni a játékban, mert az aktívakat plusz előnyhöz juttatták, elmegy a kedvük a játéktól és abbahagyják, ami senkinek sem jó.
A közel múltban B-ben szabira ment az összes szövim, mert rájöttek, hogy nem fognak tudni olyan aktívak lenni, hogy topba jussanak. Ez pár hónapja volt, azóta se jöttek vissza. És akkor nem volt meglepetés az esemény..
Persze lehet, hogy felfújom a dolgot, mindenesetre felesleges lenne plusz előnyhöz juttatni azt, aki már alapból tapos a kicsiken. Mondom ezt úgy, hogy én aktívnak tartom magam.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
  #14  
Old 05-08-2016, 07:40
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Ez igaz, csakhogy én arra céloztam, hogy ha a nem annyira aktív játékosok rájönnek, hogy még kevésbé tudnak haladni a játékban, mert az aktívakat plusz előnyhöz juttatták, elmegy a kedvük a játéktól és abbahagyják, ami senkinek sem jó.
A közel múltban B-ben szabira ment az összes szövim, mert rájöttek, hogy nem fognak tudni olyan aktívak lenni, hogy topba jussanak. Ez pár hónapja volt, azóta se jöttek vissza. És akkor nem volt meglepetés az esemény..
Persze lehet, hogy felfújom a dolgot, mindenesetre felesleges lenne plusz előnyhöz juttatni azt, aki már alapból tapos a kicsiken. Mondom ezt úgy, hogy én aktívnak tartom magam.
"Tedd próbára Magad, és győzz le mindenkit!"

Idézet a kezdőlapról...
asszem ebben az egy mondatban benne van a játék lényege...

ami nem az, amiről Te írsz....
Reply With Quote
  #15  
Old 05-08-2016, 19:03
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
"Tedd próbára Magad, és győzz le mindenkit!"

Idézet a kezdőlapról...
asszem ebben az egy mondatban benne van a játék lényege...

ami nem az, amiről Te írsz....
A játék lényege maga a játék. Sokféleképpen lehet értelmezni, de olyannal még nem találkoztam, aki azt hiszi, meg lehet nyerni a játékot. Ha többen hiszik ezt, talán szlogent kellene változtatni..
De még ha így is lenne.. nem hiszem, hogy a nagy többség azt támogatná, ami Poolnak a legkényelmesebb. Ehhez hasonló, önző ötleteket én is ki tudok találni.

Lehetne pl. Pool hónapja, amikor minden országnak le kell adnia Poolnak bizonyos hekit, mert addig, míg nem tette meg, 20%-al gyengébb minden az országában. Hátha segítene legyőzni mindenkit..
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
  #16  
Old 05-08-2016, 21:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
A játék lényege maga a játék. Sokféleképpen lehet értelmezni, de olyannal még nem találkoztam, aki azt hiszi, meg lehet nyerni a játékot. Ha többen hiszik ezt, talán szlogent kellene változtatni..
De még ha így is lenne.. nem hiszem, hogy a nagy többség azt támogatná, ami Poolnak a legkényelmesebb. Ehhez hasonló, önző ötleteket én is ki tudok találni.

Lehetne pl. Pool hónapja, amikor minden országnak le kell adnia Poolnak bizonyos hekit, mert addig, míg nem tette meg, 20%-al gyengébb minden az országában. Hátha segítene legyőzni mindenkit..
Nem kell személyeskedni azért, mert nem tetszik más véleménye.
Gondoltam, jobban feldobná a játékot egy ilyen lehetőség, de ha Te csak ennyit tudsz belőle leszűrni, akkor hagyom is a témát, innentől nem szólok hozzá, lezártnak tekintem...
Reply With Quote
  #17  
Old 05-11-2016, 11:07
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

egy stratégiai játékba szerintem nem férnek bele a random dolgok. pont erről szól ez az egész, hogy ki tudsz e fejleszteni egy olyan stratégiát az adott hónapra, amivel erősebb lehetsz a többieknél. nem arról, hogy az első nap le tudjam rabolni könnyebben azt, aki pont nem ér rá..

(nekem csak a lovas+al van gondom, így is sok a szabis A-ba most 3-4 full elf klán szabizott el. így is sok a szabis, így semmi értelme.)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #18  
Old 05-12-2016, 08:45
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Pool: hogyan szűnhet meg valami, ami nem is volt?

Ráadásul még az aktív játékos is leszabizik, ha ép rá jár a rúd. Így is elég sok a szabis, nem érdemes őket gyarapítani kis meglepetésekkel.

None: lehet hogy te csak a rágcsálókat nem szereted, de van aki a démonokat, a különadót nem bírja vagy a lovas+ láttán szabizik el.
az aktív játékos nem szabizik, mert épp nem jött ki a lépés.
Az szabizik, akinek nincs elég ideje arra, amire kéne...
Reply With Quote
  #19  
Old 05-12-2016, 08:52
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A különadó úgy lett belőve, hogy a csoportra vonatkozóan összességében se a piacon lévő készlet, se egy 1-2 napi termelés ne fedezze. Aki gyorsan kapcsol, az még tud a piacról vásárolni. Aki extra pénzt szeretne, az ilyenkor tud a piacra termelni, mert talán drágán is megveszik. Aki pedig az ellenfelei gyengeségeire hajt, az tudja a kevésbé gyorsaknál húzni az időt, hogy minél tovább megmaradjon nekik a 10% malusz.
Ati te látod országonként a vagyonokat, illetve, hogy mik pihennek a piacon, vagy csak azt látod, hogy a csoport piacán mi van, de a tulajdonost nem ismered?

lehetne a különadó %-os arányú a teljes vagyon tekintetében.... ( Mint, ahogy Svájcban a közlekedési bírságok)
A fordulónapon éppen aktuálisan piacon lévő árukat is beleértve, azon az áron beértékelve, amire ki van téve. Ugye a piac nem raktár alapon, aki csak parkoltat ott vagyonokat, az ilyenkor elég rosszul jár. És mondom ezt úgy, hogy nyilván én is tartok plusz seregeket, tehát saját magammal is kitolnék, de a játék kiegyenlítésének érdekében én hajlandó lennék áldozni.
Reply With Quote
  #20  
Old 05-14-2016, 16:18
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Ati te látod országonként a vagyonokat, illetve, hogy mik pihennek a piacon, vagy csak azt látod, hogy a csoport piacán mi van, de a tulajdonost nem ismered?

lehetne a különadó %-os arányú a teljes vagyon tekintetében.... ( Mint, ahogy Svájcban a közlekedési bírságok)
A fordulónapon éppen aktuálisan piacon lévő árukat is beleértve, azon az áron beértékelve, amire ki van téve. Ugye a piac nem raktár alapon, aki csak parkoltat ott vagyonokat, az ilyenkor elég rosszul jár. És mondom ezt úgy, hogy nyilván én is tartok plusz seregeket, tehát saját magammal is kitolnék, de a játék kiegyenlítésének érdekében én hajlandó lennék áldozni.
Muszáj ellenkeznem. Most legyen szó A-ról, mert a többi csoportban nincsenek kirívóan nagy vagyonbeli különbségek, de A-ban a 0-tól a több 1000 mrd összegig lévő tartalékokról beszélünk, általában egységben.

Azok az elf klánok, akik a lovas+ alatt egy hónapos szabira mennek, nyilvánvalóan nem rendelkeznek tartalékkal, maximum olyannal, ami a szabadság alatt is megmarad (tekercsek, rúna). Szóval nem is nagyon terhelné őket az általad felvetett különadó. Se rendes aktivitás, se játék, csak tamagocsi, amit még csak nem is "büntet" senki semmivel, hiszen klánban beüthetetlenek (lovas+ idején is, mert az nem számít oda), egyéniben csak a nagyon kigyúrt (értsd 75% feletti barakk) tudós tábornok orkok tudják őket beütni, akikkel szemben előnyben vannak, mivel általában egy halomban leledzenek. Ezzel szemben egy aktív klánt, annak aktív országait jelenleg rengeteg dolog hátráltatja. Többek között a rengeteg elf. (Biztosan meg sem próbálnék most felhozni egy törpét, mert közel lehetetlen.)
Ezek az aktív klánok rendelkeznek a vagyon nagy részével. Teszik ezt azért, hogy ha mással nem, akkor pénzzel le tudják győzni a sok elfet, és képesek legyenek haladni (gondolok itt pl nagy házhiányra, ami eléggé falja az egységeket, de legalább van reális esélye egy orknak egy elfet beverni). Ezzel a javaslattal éppen azt a néhány, megmaradt aktív, játszó klánt sújtanád.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami egyedi időszak. Pool Segítség 22 02-07-2016 23:22
Egyedi időszakok Pool Segítség 20 12-13-2015 14:29
Egyedi időszakok. Pool Segítség 20 09-06-2015 13:15
A 2008-as azonosítási időszak lezárása Ati Fontos bejelentések 4 10-01-2009 22:15
600.000 egyedi látogató 2007-ben! Ati Fontos bejelentések 0 06-21-2007 18:09


All times are GMT +1. The time now is 19:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu