Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #51  
Old 03-16-2014, 17:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Maradjunk a konkrét kiindulási példánál, és innentől egy kicsit játsszunk a gondolatokkal, hogy "mi lenne ha..."

7 óra múlva észrevetted, hogy szabin van a szövetség. Tegyük fel, hogy nincs szabin 7 óra múlva a szövetség, csak 12 óra múlva mehet szabira, tehát van még 5 órád a szabiig.

Ebben a konkrét esetben mi történt volna, ha van +5 órád?
Ha rólunk szól, akkor mehettem volna ébredés után egyből. Ha a szenvedő felet nézzük, neki minden kor segítség, hogy visszatamadhasson.

Aztán egy kigyurt klán igen nehezen etet 12 óráig egy klansereget. 3 korig kaja nélkül is kihúzza.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 03-16-2014, 18:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Szeretném jelezni, hogy a megbeszélések témakörben vagyunk. Ha egymásnak akartok esni, akkor azt máshol tegyétek, ez nem annak a helye.

Ne legyetek légyszíves annyira gyerekesek, hogy azért, mert nem akartok valamit, szétoffoljátok a témát.

(Érintett bejegyzések törölve. Mindenkitől.)

Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #53  
Old 03-17-2014, 18:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Eddig ott tartunk, hogy:
  • 72 óránál előbbi szabadságról visszajövetel 12 órás játékban maradást eredményezzen, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez mindenhol.
  • 1/A-ban ha 12 órán belül nem jön valaki vissza, akkor legközelebb csak a 72 óra letelte után tudjon visszatérni. Csak 1/A-ban!
  • Szövetségi támadás után 12 óráig ne lehessen szabadságra menni, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez értelemszerűen csak az 1/A-ban.
  • Szövetségbe belépés és szövetségből kilépés 3 körös várakozási időszakkal történjen a mostani 1 kör helyett. Ez is értelemszerűen csak az 1/A-ban.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #54  
Old 03-17-2014, 19:05
Gabree Gabree is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 55%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Eddig ott tartunk, hogy:[*]Szövetségbe belépés és szövetségből kilépés 3 körös várakozási időszakkal történjen a mostani 1 kör helyett. Ez is értelemszerűen csak az 1/A-ban.[/list]
Ebben az esetben a 3 kör SZK ugyanúgy játszik majd?
Vagyis 3 kör amíg kiraknak 3 kötelező SZK kör és 3 kör amíg bevesznek és bekerülök a szövibe?
Reply With Quote
  #55  
Old 03-17-2014, 19:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabree View Post
Ebben az esetben a 3 kör SZK ugyanúgy játszik majd?
Vagyis 3 kör amíg kiraknak 3 kötelező SZK kör és 3 kör amíg bevesznek és bekerülök a szövibe?
Megmarad, csak a kilépési és belépési idő válotozik a javaslat szerint.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #56  
Old 03-19-2014, 22:31
Gyu Gyu is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

1/A-ban ha 12 órán belül nem jön valaki vissza, akkor legközelebb csak a 72 óra letelte után tudjon visszatérni. Csak 1/A-ban!

Most ezt jól értem ha én elmegyek szabira este és vmi folytán kések 1-2 órát és csak 13-14 óra múlva szeretnék/tudnék vissza jönni akkor 3 napig nézhetem hogy szabadságon vagyok?
És ha ez többször előfordul akkor az elégé demotiváló.
Reply With Quote
  #57  
Old 03-19-2014, 22:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Eddig ott tartunk, hogy:
  • 72 óránál előbbi szabadságról visszajövetel 12 órás játékban maradást eredményezzen, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez mindenhol.
  • 1/A-ban ha 12 órán belül nem jön valaki vissza, akkor legközelebb csak a 72 óra letelte után tudjon visszatérni. Csak 1/A-ban!
  • Szövetségi támadás után 12 óráig ne lehessen szabadságra menni, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez értelemszerűen csak az 1/A-ban.
  • Szövetségbe belépés és szövetségből kilépés 3 körös várakozási időszakkal történjen a mostani 1 kör helyett. Ez is értelemszerűen csak az 1/A-ban.
Ha már erre tévedtem leírom én mit gondolok erről..
Szerintem szűnjön meg a topban töltött körökből adódó 1%os kilépés lehetősége, mivel nem vált be, jelentősen megoldaná a szétdobálás problémáját.. legalábbis kétszer meggondolnák az emberek, és a nagyok sem kerülnének behozhatatlan előnybe..
Az a gond, ha a szétdobálás magában megszűnik extrém, csak barakkos országokkal is üthetnek, akinek van pénzük, akár milliós mennyiségű egységet fokozva, ami lehetetlenné teheti az érdemi reagálást a védekező szempontjából .. pláne, ha a feltörekvő klán épp beáll picit termelni..
Ha egy 20%-kal kisebb klán fokoz egy nagyobbra, akkor akár a terület felét is le kéne bontani, hogy ne alulról verje be őket a támadó.. Persze ez extrém eset, de nem elképzelhetetlen.. abszolút előnybe kerülnek a nagyobb hekin lévők a kicsikkel szemben.. igazából csak elég egy biztos sereggel ütni és max egy sereget beengedni, onnantól már biztos a pozitív mérleg.. bár lenne mögötte tervezés elég komolyan, de nagyon egyoldalúvá válna a játék..
Persze még mindig lehet operálni ha a klán bevesz 3-4 betonelfet, csak az nem fog jót tenni a játéknak, plusz, ha ez bekerül rövidtávon visszafordíthatatlan előnyt fog jelenteni néhány klánnak, ha kihasználják mielőtt a többség felkészülhetne
Tehát, ahogy 2-3 éve írtam, ha szétdobást módosítjuk, módosítsuk a fokozást is.. Marad a nagyok előnye továbbra is, és még így is hatalmas, de ha nem a szétdobás szűnik meg, hanem az 1%, akkor nem fognak mindenre kimozdulni.. mert így egyedüli kockázat az, ha az ellenfél lefordul, ami ha egy 5-10 fős klán akkor valószínű hogy legalább a leadott földet fedezi az ütés..
De ott van még másik lehetőségnek, ha a támadóknál van egy közel 50/50es elf 100as katmorállal és kb 0 lakossal.. csak, ha kell, akkor fokoz be és máris iszonyat védelmet jelent viszont a pontokat minimálisan növeli pláne, ha még épületei is épp akkor jönnek be, amikor kell..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #58  
Old 03-20-2014, 06:45
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ha már erre tévedtem leírom én mit gondolok erről..
Szerintem szűnjön meg a topban töltött körökből adódó 1%os kilépés lehetősége, mivel nem vált be, jelentősen megoldaná a szétdobálás problémáját.. legalábbis kétszer meggondolnák az emberek, és a nagyok sem kerülnének behozhatatlan előnybe..
Az a gond, ha a szétdobálás magában megszűnik extrém, csak barakkos országokkal is üthetnek, akinek van pénzük, akár milliós mennyiségű egységet fokozva, ami lehetetlenné teheti az érdemi reagálást a védekező szempontjából .. pláne, ha a feltörekvő klán épp beáll picit termelni..
Ha egy 20%-kal kisebb klán fokoz egy nagyobbra, akkor akár a terület felét is le kéne bontani, hogy ne alulról verje be őket a támadó.. Persze ez extrém eset, de nem elképzelhetetlen.. abszolút előnybe kerülnek a nagyobb hekin lévők a kicsikkel szemben.. igazából csak elég egy biztos sereggel ütni és max egy sereget beengedni, onnantól már biztos a pozitív mérleg.. bár lenne mögötte tervezés elég komolyan, de nagyon egyoldalúvá válna a játék..
Persze még mindig lehet operálni ha a klán bevesz 3-4 betonelfet, csak az nem fog jót tenni a játéknak, plusz, ha ez bekerül rövidtávon visszafordíthatatlan előnyt fog jelenteni néhány klánnak, ha kihasználják mielőtt a többség felkészülhetne
Tehát, ahogy 2-3 éve írtam, ha szétdobást módosítjuk, módosítsuk a fokozást is.. Marad a nagyok előnye továbbra is, és még így is hatalmas, de ha nem a szétdobás szűnik meg, hanem az 1%, akkor nem fognak mindenre kimozdulni.. mert így egyedüli kockázat az, ha az ellenfél lefordul, ami ha egy 5-10 fős klán akkor valószínű hogy legalább a leadott földet fedezi az ütés..
De ott van még másik lehetőségnek, ha a támadóknál van egy közel 50/50es elf 100as katmorállal és kb 0 lakossal.. csak, ha kell, akkor fokoz be és máris iszonyat védelmet jelent viszont a pontokat minimálisan növeli pláne, ha még épületei is épp akkor jönnek be, amikor kell..
Nem 1-2 orszagot ismerek akinek 10% felett van a leadandoja. Ezek az orik a kedvezmeny nelkul kb mehetnek is a kukaba. Egy 50-50es elfet meg nem olyan egyszeru am a klanban tartani mint gondolnad.. Lehet klanban jol vedhet de a klanvagyon nagyresze a feltoltesre illetve a befokozasra menne el. Pluszban az allando szabi miatt tavolozni nem tud, egyeni harcokban nem tudja kivenni a reszet, klantutni tamado felkent szinte lehetetlen vele. Ez egy nagyon extrem pelda ami meg nem igen volt A-ban, nem hiszem, hogy szamitasba kene venni.

Pluszban mire alapozod, hogy a kilepesi kedvezmeny nem valt be?
Reply With Quote
  #59  
Old 03-20-2014, 09:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyu View Post
Most ezt jól értem ha én elmegyek szabira este és vmi folytán kések 1-2 órát és csak 13-14 óra múlva szeretnék/tudnék vissza jönni akkor 3 napig nézhetem hogy szabadságon vagyok?
Ha bármi miatt 13-14 órányi alvás szükséges, akkor jobb, ha Magadra figyelsz a következő néhány napban. Ezt még egy plusz előnynek is érzem ilyen szempontból, ami a valós életedre van jótékony hatással.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #60  
Old 03-20-2014, 11:02
Gyu Gyu is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Eddig ott tartunk, hogy:
  • 72 óránál előbbi szabadságról visszajövetel 12 órás játékban maradást eredményezzen, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez mindenhol.
  • 1/A-ban ha 12 órán belül nem jön valaki vissza, akkor legközelebb csak a 72 óra letelte után tudjon visszatérni. Csak 1/A-ban!
  • Szövetségi támadás után 12 óráig ne lehessen szabadságra menni, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez értelemszerűen csak az 1/A-ban.
  • Szövetségbe belépés és szövetségből kilépés 3 körös várakozási időszakkal történjen a mostani 1 kör helyett. Ez is értelemszerűen csak az 1/A-ban.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha bármi miatt 13-14 órányi alvás szükséges, akkor jobb, ha Magadra figyelsz a következő néhány napban. Ezt még egy plusz előnynek is érzem ilyen szempontból, ami a valós életedre van jótékony hatással.
nem feltétlen alvásról volt szó ami miatt nem tud valaki vissza jönni akármi közbejöhet,persze nyilván minek mész szabira indokkal lehetne maszatolni a dolgot, de ez így már annyira meglesz keverve hogy csak na. Ezek a dolgok be lesznek vezetve a mostani heti 1 klánütés viszafog esni 2-3 heti 1 klánütésre mert teljesen meglesz ölve a klánütés, mivel a következő lépcső az hogy a rendszer küld egy üzenetet az ellenfélnek hogy klánütés alatt leszel készüljetek fel időben és ne érjen meglepetés. A Meglepetés klán ütések is teljesen értelmét vesztik mert nem lehet kivitelezni az új javaslatok miatt. Dehát ez is csak a nagyoknak jó, aggodalomra semmi okuk.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Megszünt,eltünt,törölt klánból való kilépés Serg Segítség 6 06-06-2010 21:47
kilépés/belépés után az áldozás újra indul? Fanatixxx Segítség 5 04-02-2010 07:51
Kilépés után a játékban ragadt karakter Reni Segítség 7 09-15-2009 09:59


All times are GMT +1. The time now is 18:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu