Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 10-12-2012, 09:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
1/A-ban magas hekin szükséged van a sok kp-re az oridban, nem lenne jó, ha ki tudnák belőled lopni.
Én azt gondolom, hogy pont az a javaslat lényege, hogy ezt meg lehessen tenni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 10-12-2012, 09:56
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én azt gondolom, hogy pont az a javaslat lényege, hogy ezt meg lehessen tenni.
Azzal nem a tolvajokat erosited, hanem a jatekot, strategiat olod meg teljesen... Igy is nagyon nagy problema, a max penz limit.

En ezert is ellenzek minden ilyesmi otletet.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #153  
Old 10-12-2012, 10:16
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Ati, szerintem első lépésnek bőven elég, ha az A-n kívül játszható lesz a tolis beállítottság. Aztán a bővebb visszajelzések esetén el lehet gondolkozni a folytatáson. Nem lenne jó egy esetleges A-t negatívan érintő rész miatt kidobatni az egész javaslatot a kukába. Legalább Btől lefele legyen működőképes, aztán az idő eldönti:P
Reply With Quote
  #154  
Old 10-12-2012, 10:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Ati, szerintem első lépésnek bőven elég, ha az A-n kívül játszható lesz a tolis beállítottság. Aztán a bővebb visszajelzések esetén el lehet gondolkozni a folytatáson. Nem lenne jó egy esetleges A-t negatívan érintő rész miatt kidobatni az egész javaslatot a kukába. Legalább Btől lefele legyen működőképes, aztán az idő eldönti:P
Nem tartom azt reális megoldásnak, hogy csoportfüggően működjenek egyes épültek vagy funkciók.

A legnagyobb problémát én abban látom itt is, és minden más fejlesztésnél, ami nem kényelmi szempontokat szolgál, hogy "változtassunk, de csak úgy, hogy nekem nehogy hozzá kelljen nyúlnom az országomhoz".

Tehát lehetőleg ne az legyen az ellenérv, hogy "nem akarok több bankot tartani".
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #155  
Old 10-12-2012, 10:27
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem tartom azt reális megoldásnak, hogy csoportfüggően működjenek egyes épültek vagy funkciók.

A legnagyobb problémát én abban látom itt is, és minden más fejlesztésnél, ami nem kényelmi szempontokat szolgál, hogy "változtassunk, de csak úgy, hogy nekem nehogy hozzá kelljen nyúlnom az országomhoz".

Tehát lehetőleg ne az legyen az ellenérv, hogy "nem akarok több bankot tartani".
Nem is lenne ez teljes megoldás. Ha bevezetésre kerülne is még mindig időbe kerül, amíg eldől, hogy valóban működőképes-e. De a jelenlegi helyzetben már egy részleges megoldás sokat segítene.

Persze értem a te álláspontod is, hogy ha már változtatunk, akkor az legyen igazi megoldás, csak kifejtettem a véleményem
Reply With Quote
  #156  
Old 10-12-2012, 10:33
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem tartom azt reális megoldásnak, hogy csoportfüggően működjenek egyes épültek vagy funkciók.

A legnagyobb problémát én abban látom itt is, és minden más fejlesztésnél, ami nem kényelmi szempontokat szolgál, hogy "változtassunk, de csak úgy, hogy nekem nehogy hozzá kelljen nyúlnom az országomhoz".

Tehát lehetőleg ne az legyen az ellenérv, hogy "nem akarok több bankot tartani".
Nem hiszem, hogy alapjában A-val lenne itt a probléma. Ott szinte csak a bunkerelfeket segítené a változás.. őszintén szólva ők szerintem nem érdemelnek semmi könnyítést.. Nem kéne a hadik helyzetét tovább nehezíteni, így is elég kevés van..
Alsóbb csoportokban viszont hozzá kellene nyúlni az országhoz.. Vagy kevesebb pénzt lehetne bent tartani, vagy több kocsmát, bankot.
Nem értem miért baj, ha a toli újból életképessé válhatna az alsóbb szinteken, jól belőve Padlócsempe utolsó javaslatát akár egészen B csoport topjáig, sőt 1/A 4k hekiig..(így akár könnyített fordulásig játszható lehetne a tolis), felette már nem lesz életképes egy tolis faj, mert ott a 10k pontos határ és a föld értéke is jelentősen növekszik, a fedezés is sokat drágul..
A másik lehetőség, hogy max pl 80%-ig védjen a bank, azzal szerintem az a probléma, hogy alacsonyabb hekin kevesebbet segítene(mert ott nem kell annyi pénzt bent tartani), pedig ott igazán használható a tolis.
__________________
same old song..

Last edited by none; 10-12-2012 at 10:36..
Reply With Quote
  #157  
Old 10-12-2012, 10:46
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
A másik lehetőség, hogy max pl 80%-ig védjen a bank, azzal szerintem az a probléma, hogy alacsonyabb hekin kevesebbet segítene(mert ott nem kell annyi pénzt bent tartani), pedig ott igazán használható a tolis.
Ez a javaslat úgy született, hogy alapvetően 5ben bármi játszható, és egy tolis könnyen kap célpontokat, rakis törpök, tekercses orkok, stb. De fent már nehezebb megélni, később pedig lehetetlen. Ez pedig lehetővé tenné, hogy felfele ne gyengüljön, hanem erősödjön a tolis. De akár össze lehetne gyúrni a két ötletet.
Reply With Quote
  #158  
Old 10-12-2012, 11:14
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem tartom azt reális megoldásnak, hogy csoportfüggően működjenek egyes épültek vagy funkciók.

A legnagyobb problémát én abban látom itt is, és minden más fejlesztésnél, ami nem kényelmi szempontokat szolgál, hogy "változtassunk, de csak úgy, hogy nekem nehogy hozzá kelljen nyúlnom az országomhoz".

Tehát lehetőleg ne az legyen az ellenérv, hogy "nem akarok több bankot tartani".
Szerintem ez egy igenis fontos ellenérv. 1/A-ban nem akarok több bankot tartani és más hadis ori sem. Ott a hadizásról szól a játék, így is nagyon nehéz beütni az elfeket, ha több száz bankot kéne tartani, akkor pedig kb. lehetetlen.
Csak egy olyan (meglehetősen drága) épület lenne belőle, amit egy bontóversenynél egyből letolnánk.

Ezért is mondtam a földterületes arányt: így a kecske is jóllakna és a káposzta is megmaradna. Alsóbb szinteken működne a tolizás, 1/A-ban pedig változatlan maradna a hadizás. És örülök, hogy többeknek is tetszik
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #159  
Old 10-12-2012, 11:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szerintem ez egy igenis fontos ellenérv. 1/A-ban nem akarok több bankot tartani és más hadis ori sem. Ott a hadizásról szól a játék, így is nagyon nehéz beütni az elfeket, ha több száz bankot kéne tartani, akkor pedig kb. lehetetlen.
Csak egy olyan (meglehetősen drága) épület lenne belőle, amit egy bontóversenynél egyből letolnánk.

Ezért is mondtam a földterületes arányt: így a kecske is jóllakna és a káposzta is megmaradna. Alsóbb szinteken működne a tolizás, 1/A-ban pedig változatlan maradna a hadizás. És örülök, hogy többeknek is tetszik
Az aránnyal nincs baj. Bár volt már itt olyan javaslat, ami sokkal jobban tetszett egy arányos megoldásnál.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #160  
Old 10-12-2012, 12:13
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Melyik?
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 14:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 21:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 12:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 22:06


All times are GMT +1. The time now is 10:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu