Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-17-2015, 15:41
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Exclamation Silmarilion

Sziasztok!

Másik topikban már elkezdtünk beszélgetni erről a programról de egy ötlet alapján most nyitok egy külön topicot a számára a jövőbeni egyszerűbb kommunikáció érdekében.

Jelenleg a következőket tudja a program:
  • Épület listát számolhatotk vele, betegség idejét, fenttartási költséget, és házakat számol. A kiszámolt épület listákat elmenthetitek és a jövőben be is tölthetitek ha valamit át kartok tervezni.
  • A kiszámolt vagy betöltött épület listából illetve az országotok jelenlegi listájából összehasonlítja és kiszámolja a különbségeket. Ha a különbség növekedett épület számot jelez akkor kiszámolja, hogy mennyi nyersanagy kell egy adott jelenlegi listából a tervezetre átépülni.
  • Piacot bemásolva azt az értelmezhetetlen adathalmazt egy jól átlátható táblázatba rendezi, hogy könnyű legyen a piac adatait értelmezni.

  • Tekercsek kopását előre kiszámolja és két hétre előre el is lehet menteni majd pedig betölteni.
  • A saját és az ellenfeled gömbjét bemásolva, illetve a kiegészítő adatokat megadva elmenthetitek a saját és a kedvenc ellenfeleitek adatait. Ezt be is lehet tölteni.

  • Ha megadtátok vagy betöltöttétek a saját és ellenfeletek adatait akkor kiszámolja a támadás sikerességét katonákkal, tolvajokkal vagy varázslókkal. Egyetlen kattintássla válhattok támadóból védőbe így hamar ki lehet számolni, hogy vica verzában mi a helyzet köztetek.

Tervezett fejlesztések:

  • Pontlista mentése és két mentés között az érték és hírnév változások kijelzése sorszám szerint.

  • Katonákkal való támadás esetén a támadó seregek méretének könnyű módosítása.


Ha valakinek van valami ötlete, örömmel veszem ha megírja. Ha hibát találtok a programban mindenképpen szóljatok mert szeretném a lehető legpontosabb programot a rendelkezésreetekre bocsátani.

A link amiről le tudjátok tölteni a programot és a használatához szükséges leírást is(ez a link mindig a legfrissebb verziót fogja letölteni azoknak akik frissíteni akarnak vagy most csatlakoznának be a fejlesztésbe):Mindig a legfrissebb verziót találjátok itt!

Android verziót innen tölthetitek le: Mindig a legfrissebb verziót találjátok itt!

Last edited by Farkas; 11-12-2016 at 21:32..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-18-2015, 00:18
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Arrow Frissítések

Az imént raktam fel a legújab változatot. Olvassátok el az Olvass el! fájlt mert kerültek bele új dolgok.

Akik esetleg ma már frissítették egyszer vagy ma tültötték le megint, elnézést egy technikai malőr miatt hamarabb töltötte fel a rendszerem a programot mint, hogy kijavítottam volna a felfedezett hibákat. A hadi, toli és vari füleken voltak nagyobb hibák amiket a frissítés okozott de a most felrakott verzióban ezeket természetesen már kijavítottam.

Újításként az került bele, hogy a hadi fülön felül tudjátok írni a gömbből szedett adatokat és ilyenkor a progi azzal számol a gömb helyett.

Továbbra is várom az ötleteket, tapasztalatokat és a hibákat.
Reply With Quote
  #3  
Old 04-19-2015, 00:36
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Arrow

Felraktam a legújabb fissítést. Zömében csak a vizuális megjelenítésen javítottam, kicsit szépítgettem a felületet amit láttok.

A programban csak annyi változás történt, hogy ha nem adjátok meg a mentés helyét de betöltötök egy mentett fájlt akkor a program aututomatikusn oda fogja menteni ahonnan betöltöttétek.
Reply With Quote
  #4  
Old 04-21-2015, 01:29
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Arrow 2.0

Üdvözletem Mindnekinek!

Az imént feltöltöttem a szokott helyre a program 2.0-ás változatát.

Javításra került az operációs rendszerek hibája ami így annyi kényelmetlenséget okoz azoknak akik eddig is tudták használni, hogy az eddig telepített LV RunTime-Engine nem lesz jó a jelenlegi és az elkövetkező verziókhoz. Sajnos ezt a 32 és a 64 bites rendszerek közötti átjárhatatlanság okozza azon a felületen amiben a programot írom.

Az olvass el fájlt is frissítettem ott mindenki megtalálja a jelen verzióhoz jó Engint, ha ez felrakjátok ugyan úgy mint az előzőt akkor továbbra is menni fog a progi frissített változata is. A régit ettől természetesen ugyan úgy lehet használni de ha változtatok valamit a jövőben akkor azt 32 bites platformon fogom fejleszteni, hogy 32 és 64 bites oprendszerekkel rendelkezők egyaránt tudják használni a programom.

Egyenlőre a hírnév és érték figyelő rész még nicns készen de annak is nekiállok amint időm engedi.

A 2.0-ás változatban kicsit optimalizáltam a futást illetve beraktam felugró ablakokat ha valmi hibát érzékelne a program. Ezen kívül csak a fent említett változás történt.

Remélem nem vettem el a kedveteket a kezdeti nehézségekkel a program használatától, örülnék neki ha minél többen használnánk, hogy a hibái kiforjanak és egy igazán hasznos kis programot bocsáthassak közkincsre.
Reply With Quote
  #5  
Old 04-22-2015, 12:23
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Egyszerűsítés

Kicist egyszerűbbé tettem a program használatának megkezdését. Azt a progit amit telepíteni kell, hogy az enyim fusson, betettem a rar-ba így ugyan az általam feltöltött anyag kb.280MB lett de nektek talán könnyebb mert így nem kell regisztrálgatni meg letöltögetni még egyebet hanem minden egy helyen van.

Maga a program amit én készítettem továbbra is csak 1,2MB de a LV-RunTime Engine sajna több mint 260MB....
Reply With Quote
  #6  
Old 04-26-2015, 17:35
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Vérfrissítés!

Felkerült az új verzió amiben már a pontlistát is menthetitek és össze is hasonlíhatjátok.
Reply With Quote
  #7  
Old 06-23-2015, 15:44
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default SilmarillionNG

Sziasztok!

Most folyik az új változat tesztelése, napokon belül várható a legújabb verzió. Megkérnék mindenkit, hogy a kellemetlenségek elkerülése végett ha eddig nem használta még a programot akkor várjon egy kicsit és csak az új verziót töltse majd le.

A legfntosabb különbség, hogy sikerült megoldanom a külön program telepítésének gondját. Az új verzió mérete ugyan 280MB-ra hízott de cserébe nem kell külön letölteni semmit csak ezt az egy programot telepíteni.
Reply With Quote
  #8  
Old 06-28-2015, 17:19
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Kis csúszás

Elnézést midnenkitől aki várta az új verziót.

Szerencsére a tesztelés során még találtunk pár hibát így ezek javítása és plussz funkciók berakása miatt ma készült el a véglegesnek mondható formáció. A jövő héten ezt is leteszteljük jó alaposan és ha nem találunk benne hibát akkor jövő hét végén felteszem nektek is.
Reply With Quote
  #9  
Old 07-07-2015, 21:48
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Cool Elkészült

Bocsánat a további két nap csúszásért.

Elkészült a legújabb verziója a programnak. Az eltő postban megadott linken letölthetitek a tömörített állományt amivel csupán annyi a dolgotok, hogy kicsomagoljátok és feltelepítitek a progit.

Jó szórakozást hozzá, a fejlesztési és javítási javaslatokat továbbra is örömmel fogadom.
Reply With Quote
  #10  
Old 11-10-2016, 21:53
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Android Változat

Sziasztok!

Korántsem tud annyit mint a PC-s testvére de elkészítettem a Silmarilion Android változatát. Ez jelenleg csak a katonai akciók számolására alkalmas de annak minden aspektusát figyelembe veszi.

Amire figyelnetek kell használat közben:
  • Nem figyeli a fajok által megadható maximum tekercset így figyeljetek mit állítotok be
  • Nem figyeli a morált maximális értékét így 100-nál magasabb számot ne adjatok meg
  • Nem figyeli a fajhoz tartozó maximális tábornokot így figyeljetek mit állítotok be
Ha bármilyen hibát találtok benne jelezzétek az első postban leírt módon. Természetesen ha ötletetek van a további fejlesztéssel kapcsolatban azt is szívesen fogadom
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Farkas For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu