Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 10-12-2006, 20:38
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ha sokat ártanak neked rövid idő alatt, akkor az ártók hatékonysága csökken, ez az automata védelem. Ha magadra teszel/tetetsz 'előre' néhány olyan ártót, amelyek nem okoznak akkora kárt, akkor jobban jöhetsz ki egy adok-kapokból elvileg -bár még nem játszottam anarchban hogy ilyet próbálgassak


éééértem
amúgy az anarch jó dolog a maga szintjén:d egy csomó jó oldala van -pl nincs zsé hiány soha- csak szívás amikor vagy 20 ori üt téged
Reply With Quote
Sponsored Links
  #252  
Old 10-13-2006, 11:23
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
éééértem
amúgy az anarch jó dolog a maga szintjén:d egy csomó jó oldala van -pl nincs zsé hiány soha- csak szívás amikor vagy 20 ori üt téged
Ha hullával mész egy alapvetően hadis csoportban, akkor ott is bever 20 ori
Amúgy a pénzhiány leküzdéséről szól egy bizonyos szint felett a játék
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #253  
Old 10-14-2006, 10:42
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ha sokat ártanak neked rövid idő alatt, akkor az ártók hatékonysága csökken,
ha sokat artanak neked az artok hatekonysaga teljesen meg is szunik
de nem probaltam hogy muxik e
valoszinu hogy toli meg varigyilokra ugyanugy beall a zombi vedelme
de ha arra nem is akkor is lehet trukkozni hogy kitamadsz es az othon hagyott ijaszaid megdobalod tuzgolyokkal 4-5 oribol
utana tuti nem tudnak se rengetni se tuzzel dobalni
illetve tudnak csak mindennek 0 lessz a hatekonysaga

Last edited by jack herrer; 10-14-2006 at 10:49..
Reply With Quote
  #254  
Old 10-15-2006, 18:28
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
éééértem
amúgy az anarch jó dolog a maga szintjén:d egy csomó jó oldala van -pl nincs zsé hiány soha- csak szívás amikor vagy 20 ori üt téged
ezt nem értem miért mondjátok hogy a hulla könnyen beverhető? nem kell neki csak barakk meg ház max még bank vagy könyvtár ha zsét akar teremlni. egy nem hullának meg kell emellett tanya kocsma templom..
igaz a hulla nem tud tekit írni
Reply With Quote
  #255  
Old 10-15-2006, 18:34
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
ezt nem értem miért mondjátok hogy a hulla könnyen beverhető? nem kell neki csak barakk meg ház max még bank vagy könyvtár ha zsét akar teremlni. egy nem hullának meg kell emellett tanya kocsma templom..
igaz a hulla nem tud tekit írni

rá is világítottál a lényegre

erősebb a serege egy nem hullának úgy h tolit+ varit is tart mellette , ráadásul ő ezekkel is tud akciózni
Reply With Quote
  #256  
Old 10-15-2006, 18:38
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Napóleon View Post
rá is világítottál a lényegre

erősebb a serege egy nem hullának úgy h tolit+ varit is tart mellette , ráadásul ő ezekkel is tud akciózni
én még mindig azon vagyok hogy a hullát nagyon lenézik. voltam 4es hulla szöviben és bírtuk tartani magunkat max rengettek de amikor rájöttünk hogy kivolt mert rájöttünk 2-3 sereggel mészároltunk meg romboltunk
Reply With Quote
  #257  
Old 10-15-2006, 19:49
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
én még mindig azon vagyok hogy a hullát nagyon lenézik. voltam 4es hulla szöviben és bírtuk tartani magunkat max rengettek de amikor rájöttünk hogy kivolt mert rájöttünk 2-3 sereggel mészároltunk meg romboltunk

igen, itt jön be a játékudásbeli kül.

tegyük fel h egy full holt hadis szövi vs holt, ember, félelf kivételével 4 faj

egyenlő játéktudással a keverék szövi nyer
Reply With Quote
  #258  
Old 10-15-2006, 19:53
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Napóleon View Post
igen, itt jön be a játékudásbeli kül.

tegyük fel h egy full holt hadis szövi vs holt, ember, félelf kivételével 4 faj

egyenlő játéktudással a keverék szövi nyer
jó ez is lehet, de egy jól megszervett hulla szövi nagyon jó tud lenni főleg ha van egy variuk és akkor 3 hulla hadis. én pont ezért szeretem a hullát hadisnak. de ami a legigazabb rájuk hogy a 5. és a4. szinten a legjobban haladnak, mert míg más tanyát húz meg tesztelgeti az orit-persze ha csak kezdő- ő barakkot húz és sereget
Reply With Quote
  #259  
Old 10-16-2006, 07:34
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Egy faj gyengeségét mutatja, ha csak "bizonyos" körülmények közt olyan erős, mint más faj, nem gondolod dreaman68?

Nekem több hulla orim is van, pont hogy ne csak a levegőbe beszéljek, hanem csináljam is azt amit mondok/mondanak. A 3. szintől már csak hatalmas veszteségekkel és vergődéssel haladok fölfele. A nyersi árak magassága miatt egyáltalán nem vicces, meg főleg nem mindegy, ha támadás közben szembe gyalogol veled a célpont 5 sereggel és 100-150 épületeddel kevesebb lesz hirtelen, ami értelem szerűen főleg barakk, ház, és bank (hisz csak ez a három épületem van)...

Jelenleg az állandó gyújtás a legnagyobb problémám, miatta áll a kati képzés, ami az egyik fő bevételi forrás...és mielőtt azt mondanád, tartsak több bankot, számolj utána és akkor rájössz, hogy még 100 bank mellett (1000 heki) sincs akkor jövedelmed, hogy 2-3000 nyersi árak mellett vagánykodj...

100 bank = 750 000 / kör

Ehhez képest 4000 fa és 4000 agyag = 10 ház ami 4000*2000 + 4000*2000 = 16 000 000 pénz...(persze nem számolva, hogy az egyik néha hiánycikk is)
(Ha jól emlékszem kb 400/400 ilyen magasságban az ára egy háznak)

Ha játszottál valaha is élőholttal 400 heki fölött, akkor tudod, hogy nem 10 házat szoktak felgyútjani, hanem többet...
Reply With Quote
  #260  
Old 10-16-2006, 13:16
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Egy faj gyengeségét mutatja, ha csak "bizonyos" körülmények közt olyan erős, mint más faj, nem gondolod dreaman68?

Nekem több hulla orim is van, pont hogy ne csak a levegőbe beszéljek, hanem csináljam is azt amit mondok/mondanak. A 3. szintől már csak hatalmas veszteségekkel és vergődéssel haladok fölfele. A nyersi árak magassága miatt egyáltalán nem vicces, meg főleg nem mindegy, ha támadás közben szembe gyalogol veled a célpont 5 sereggel és 100-150 épületeddel kevesebb lesz hirtelen, ami értelem szerűen főleg barakk, ház, és bank (hisz csak ez a három épületem van)...

Jelenleg az állandó gyújtás a legnagyobb problémám, miatta áll a kati képzés, ami az egyik fő bevételi forrás...és mielőtt azt mondanád, tartsak több bankot, számolj utána és akkor rájössz, hogy még 100 bank mellett (1000 heki) sincs akkor jövedelmed, hogy 2-3000 nyersi árak mellett vagánykodj...

100 bank = 750 000 / kör

Ehhez képest 4000 fa és 4000 agyag = 10 ház ami 4000*2000 + 4000*2000 = 16 000 000 pénz...(persze nem számolva, hogy az egyik néha hiánycikk is)
(Ha jól emlékszem kb 400/400 ilyen magasságban az ára egy háznak)

Ha játszottál valaha is élőholttal 400 heki fölött, akkor tudod, hogy nem 10 házat szoktak felgyútjani, hanem többet...

teljesen egyet értek.
3.ban is van orim, és látom h a lista aljában vannak a hullák( ha egyáltalán akad ) .
há barakk bankal sincs akkora serege h beüssön egy közepes orit, ha az egészet küldi sem ( max full pacis v ha nincs otthon ellen serege).
ha pedig az egészet küldi akkor lenyesik 5 sereggel.
2-ben meg aztán tényleg oda nem is mennek holtak, legalábbis az épeszűje


szvsz a holt csak annak jó aki szereti mert a kedvenc faja.
aki eredményt akar az más fajt választ
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Írás, olvasás, kopás, avagy minden ami tekercs Lacc Stratégia & Tippek 3 08-05-2007 19:34
Tényleg halálra van ítélve az elf? -(0Kristóf0)- Stratégia & Tippek 94 05-19-2007 21:22


All times are GMT +1. The time now is 22:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu