Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-18-2006, 12:43
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Még az is édeskevés lenne most kell 50% barakk + 10% toronyhoz 78% barakk full ló, sztem nem elég a +7-10%...
A 7-10% bónusz te is tudod, hogy csak az átlag fajoknál jön ki... egy ork esetében ez hatványozottan jön elő, mert neki ott a 8 tábornok lehetőség és még eleve ki is lövi a 30% torony védőt a faji bónusszal...
Meg gondolj bele, gyakorlatilag aki most klántámad (vannak azért már páran), azoknak eleve van annyi barakkja, hogy át tud ütni valakit, ha ezt megerősítjük mondjuk 1,21-el (10%*10% bónusszal az alultámadással együtt), extrém esetben egy ork tudós tábornok esetén 1,32-vel, akkor az nem azt fogja jelenteni, hogy ennyivel kevesebb barakkot fogsz tartani, hanem azt, hogy ennyivel kevesebb sereget fogsz küldeni és ha megpróbálnak visszakísérni, akkor a teki mókázással együtt az otthon maradt védő erőd is jelentősen megnő. Gyakorlatilag ezzel megint csak azt érjük el, hogy ha éjjel meg fog nőni a támadások száma, mert akkor eleve kevesen vannak gépnél, míg védekezni nem igazán fogsz tudni, hisz egy 4 fős szövi támadással ellentétben itt nem csak a seregek fele segít ütni, hanem akár az egész is... és ha valaki majd védekezni akar, akkor szépen csinál egy 10 fős elf szövit, aki meg támadni, az meg 10 fős ork tábornok (tudós) szövit és a többi fajt úgy kirúgjuk az 1/a-ból, hogy pislogni sem lesz idejük... ez meg nem hiszem, hogy a célunk kell, hogy legyen... mint ahogy az sem, hogy a klántámadás ugyanaz legyen mint a 4 fős szövi, vagy mf támadás a többi szinten, csak nagyobb hekikkel és seregekkel...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 05-19-2006, 12:17
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
A 7-10% bónusz te is tudod, hogy csak az átlag fajoknál jön ki... egy ork esetében ez hatványozottan jön elő, mert neki ott a 8 tábornok lehetőség és még eleve ki is lövi a 30% torony védőt a faji bónusszal...
Meg gondolj bele, gyakorlatilag aki most klántámad (vannak azért már páran), azoknak eleve van annyi barakkja, hogy át tud ütni valakit, ha ezt megerősítjük mondjuk 1,21-el (10%*10% bónusszal az alultámadással együtt), extrém esetben egy ork tudós tábornok esetén 1,32-vel, akkor az nem azt fogja jelenteni, hogy ennyivel kevesebb barakkot fogsz tartani, hanem azt, hogy ennyivel kevesebb sereget fogsz küldeni és ha megpróbálnak visszakísérni, akkor a teki mókázással együtt az otthon maradt védő erőd is jelentősen megnő. Gyakorlatilag ezzel megint csak azt érjük el, hogy ha éjjel meg fog nőni a támadások száma, mert akkor eleve kevesen vannak gépnél, míg védekezni nem igazán fogsz tudni, hisz egy 4 fős szövi támadással ellentétben itt nem csak a seregek fele segít ütni, hanem akár az egész is... és ha valaki majd védekezni akar, akkor szépen csinál egy 10 fős elf szövit, aki meg támadni, az meg 10 fős ork tábornok (tudós) szövit és a többi fajt úgy kirúgjuk az 1/a-ból, hogy pislogni sem lesz idejük... ez meg nem hiszem, hogy a célunk kell, hogy legyen... mint ahogy az sem, hogy a klántámadás ugyanaz legyen mint a 4 fős szövi, vagy mf támadás a többi szinten, csak nagyobb hekikkel és seregekkel...

Azért azt ugye te se gondolod komolyan, hogy az első 3 klánon kivül támad még valaki 80% barakkal...Nem hinném, hogy az első 3 klánon kivül bárki is mérlegelné hogy felépitem magam 90% barakkra, és csak 80% sereget küldök ki, amikor elég csak 80% barakk. Azért az ork tábornok még mindig ritka gyatrán védekezik, a gnóm most egyértelműen jobb nála. A 30% bónusza most is megvan. Elfet nem ver be valami könnyen, óriás, gnóm jól véd, a törpe se olyan szörnyű, ork vs ork ba meg cumi van, de ez most is így van. A felfele bónuszt meg mindenki megkapná, ha támadnak, akkor alá kell bontani, ennyi, ezt egyénibe is el lehet játszani, aki beleszámitja a 10% ot az mázlira játszik...Ez a változás pont azt segítené elő, hogy amelyik klán figyel, a tagok elérhetőek, azoknak nagy baja nem esik ezzel. Azt meg nem értem miért baj, hogy ha a termelő oriknak több védelmet kell tartaniuk ugyanannyi területen...Egyénibe se véletlenül van 10% felfele bónusz, a klánoknál miért nincs? Egy egész klán, akár 10 ori is fullra kitámad...
Reply With Quote
  #13  
Old 05-24-2006, 12:22
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Átmásoltam ide azt, amit a másik fórumon felvetettem, aminek igazából itt a helye:

A torony védő...
Szerintem nagyon is jó, hogy benne van a játékban, mert azt elfelejtitek, hogy míg egyéniben ütnek pár száz hekit, addig klántámadás esetén akár sok ezer hekiket is lehet veszteni, éppen ezért a nagyobb kockázathoz nagyobb zsákmány is jár....
A klántámadásnál az országoknak a támadó ereje ugyanúgy számolódjon, mint ha egyéniben mennének és ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden ország bejelölhetné, hogy mennyi tábornokot küld az orijában rendelkezésre állók közül a klántámadásba.... ugyan úgy, ahogy a 4 fős szöviknél megadhatod, hogy mennyi sereged menjen ütésnél segíteni. Mindezek mellett viszont az alulról támadás esetén kapható 10% bónuszt NEM támogatom, mert a tábornokok bevezetése jelentősen megváltoztatja az erőviszonyokat (főleg egy tábornok ork esetén), miközben a zsákmány eleve nagyságrendekkel nagyobb mint amit egyéniben össze tudsz hozni...


Várom a reakciókat rá...

Szóval...
Igen mindenképpen egyetértek a támadások erősítésével. Szerintem jelenleg az egyéni támadásokkal nincs igazán baj, támadni is jól lehet védekezni is ennek megfelelően, magyarul jól működik a rendszer.Mindenképpen támogatnék olyan megoldást a klánok esetében is, mint egyéniben! A felfelé ütés bónuszt pedig MEGADNÁM, mert anélkül az egyéni támadásokkal is baj lenne sztem.

A klántámadások erősítése annyira szükséges lenne sztem, hogy még a toronybónuszok elvétele is jobban tetszene, mint a mai állapot...annak ellenére, hogy nem ezt tartom a megfelelő megoldásnak.

El kellene mindenkinek fogadni, hogy van pár deffenzív tipusú játékostárun akik vagy a napi ráfordítható időmennyiség vagy egyszerűen a lelki beállítottságuk miatt szeretnének "biztonságosabban" kevésbé figyelmet igénylő stílusban játszani. Mivel ezt egyéniben meg tudja tenni "lsd elfek" nem lenne szerencsés ha klánnal pofozógépek szerepére lennének kárhoztatva csakazért, hogy mi akik többet játszunk ki tudjuk "élni" magunkat. Sztem ugy kell erősíteni a támadásokat, hogy a védekezést nem gyengítjük le. Megvan rá egy jól működő szisztéma (lsd egyéni játék) csak adaptálni kellene a klánokra.
Reply With Quote
  #14  
Old 05-24-2006, 12:29
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
A 10%-os bónuszt én sem támogatom...
Ez a tábornokos 5letet már én is felvetettem kb fél éve... Akkor lehurrogtak... Remélem nagyobb sikere lesz most

Mondjátok már el mi bajotok a 10% bónusszal?
Többet visz? Na és? Támadj vissza te is többet viszel majd. A támadások így is elég nehézkesek sajnos. Egyéniben is az van, hogyha át akarsz valakit ütni akkor majdnem biztos, hogy 2 sereggel is befér hozzád akit támadsz ha van minimum 45% barakja. Tehát a felfelé bónusz SZÜKSÉGES! Inkább legyen kevesebb a foglalható föld mennyisége ha ez zavar titeket. De a rendszer csak ugy teljes ha minden lehetőség adaptálva van ami az egyéniben adott.

Az egyéni harcok rendszere kiforrott jól működő rendszer. Nem sok problémát tapasztaltam a közel 7 év alatt mióta játszom. Nincs más dolgunk mint egy letesztelt bevált módszert átültetni a kláncsatákra.
Reply With Quote
  #15  
Old 05-24-2006, 12:36
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát azért én tudok párat...
a támadás ereje a tábornokokkal így is jelentősen megnőne...
Nem eléggé sajnos...
Egy tudós elfet egyénileg egy tudós, tábornok ork sem tud beverni pld, felfelébónusszal és 100-as morállal sem. Innentől kezdve elvi síkon létezik olyan klánfelállás amit nem lehet beverni és ez eleve nem jó!

Ha ebből a fenti mondatból indulok ki akkor a 10% felfeléütésbónusz nélkül még a fenti helyzethez képest is gyengítem a klán erejét. Tehát mondhatjuk azt, hogy még a felfelé bónusszal együtt sem elég erős a klántámadás ha a szélsőértékeket nézzük. Pedig az nem lehet okos fejlesztés, hogy hagyunk "beverhetetlen" klánfelállást.
Reply With Quote
  #16  
Old 05-24-2006, 12:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Half
Akár nem csak felfleé hanme midnne klán támadásra behoznám ezt
Ez már sokal jobb 5let sztem
Reply With Quote
  #17  
Old 05-24-2006, 12:44
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Azért azt ugye te se gondolod komolyan, hogy az első 3 klánon kivül támad még valaki 80% barakkal...
Ez téves elképzelés. A top 3 klán közül 1 aki ilyesmit csinált. Mi pld sosem támadtunk még 80% barakkal.Csak az tud ilyet tenni aki hónapokig készül és a megfelelő időben átépít pár kör erejéig aztán a támadás után vissza. Minden tiszteletem azoké akik ezt meg tudják tenni saját erejükből és kitartó játékuk gyümölcséből. Nekem ez sosem menne, mert nem vagyok ennyire türelmes.
Reply With Quote
  #18  
Old 05-25-2006, 15:00
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Leírom akkor én miért nem támogatom, hogy minden bónuszt megadjunk a klántámadásoknál is, ugyanúgy, mint ahogy az egyéni csatákban.

Ha minden szempontból ugyanúgy kell számolni a klántámadást, mint az egyénit, akkor szépen átnevezhetjük egyéninek, mivel ebben az esetben a klántámadásnál ha beütsz minimálisan annyi földet fogsz hozni mint egyéniben a maximum elhozható, ha pedig sikerül alulról beütnöd, akkor 2x annyi...
Ráadásul mindenki azt gondolja, hogy ha mindenféle bónuszt megadunk akkor könnyebb lesz sokkal támadni, ami igaz is de csak egy kis ideig... mint arra páran emlékezhettek még, régebben jóval kevesebb sereggel voltak megáldva az orik, ám ez a helyzet a szerint változott, ahogy változott a támadások erőssége... tehát ha növeljük a támadó értéket, akkor hosszú távon valószínű nőni fog a védők sereg létszáma is és nem fognak megállni 50+10-es orifelépítésnél ami a tolik és vari mégnagyobb visszaesését fogja eredményezni (kivétel ez alól az elf beton ori). Szerintem az igazi egyensúly akkor állna vissza, ha lennének toli és vari akciók klánszinten is, ekkor ugyanis átrendeződne a védekező orik éplistája is jelentősen, hisz ha minden ellen védekezni akarnak, akkor szükséges lesz a kisebb sereg tartása az orikban...

Várom erre a reakciókat.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #19  
Old 07-30-2006, 08:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy hasznos topic hal befele, pedig kár érte

A magam részéről inkább kérdésem lenne: klánszintű vari és toliakciók alatt azt érted, hogy lehessen pl klános gyújtást rendezni az alattomban közeledő orkos szövi ellen, meg viharzani a komplett klánt? Mert ha igen, nekem tetszik, és csakugyan pozitív irányba befolyásolhatja a kláncsatákat. Már csak ha azt vesszük, hogy egy klános éplistát szerezni az ellenségről, akinek némely tagja egyéniben elérhetetlen távolságban is lehet.
Reply With Quote
  #20  
Old 07-30-2006, 10:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Ha egyéniben van 10% itt miért ne legyen? Egyéni akciónál, szerezhetek maximum 7% földet egy ütéssel. Kapok tábornok, és felele bónuszt. Amig támadok üres az orim, bárki megtámadhat ezalatt. Klánnál kaphatok maximum 15% földet, cserébe az egész klán üres, betámnadhatnak mind egyéniben, mind klánilag. Sztem klánnál is járjon a 10%...
Ugyvan! Mindenképpen kellene ahhoz a 10%, hogy a rendszerek (egyéni-klán) ugyanazt az erőt tudják. Az mellékes, hogy 7% vagy 14% a foglalás mértéke. Az visszatámadás esetén is annyi lesz a másiknak. Viszont ha ez a rendszer be lesz vezetve akkor meg kell szüntetni a mostani "sunnyogós" klántámaási forma lehetőségét! Igenis meg kell oldani, hogy az ellenfél vissza tudjon támadni ha már ott ül a gép elött és látja, hogy jönnek felé! Ez a kettő csak együtt működhet, különben az egész erősítés csak növeli majd azt az "inkorrektséget" amit jelenleg a szabályok lehetővé tesznek és buta aki nem él vele.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu