Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Lassuljon-e a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül?
Igen 21 58.33%
Nem 14 38.89%
Mijaza katmorál? 1 2.78%
Voters: 36. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-05-2007, 11:59
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default A hadi morál csökkenése

Ez főleg hadis oriknak való téma lesz ugyanis úgy gondolom hogy kicsit változtatni kéne a katonai morál változón!Most ugye az a helyzet hogy bármely hadis ori amely kevés kocsmával rendelkezik képes vesztes csata nélkül is 100% os katonai morálról 89-92% ra esni rövid idő alatt(1-2 nap)miközben a sok kocsmás tolis orik akár egyetlen csata nélkül is őrzik hónapokig a 98-99% os katonai morált.Szerintem ez teljes mértékben igazságtalan és még csak nem is életszerű hiszen egy olyan ország katonáinak amely még életében nem harcolt esetleg sokkal magasabb a katonai morálja annál az országénál aki akár több ezer nyertes csatát vívott.Javaslatom hogy a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül ne történjen meg illetve sokkal lassabb mértékben mint eddig!
Vélemény?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-05-2007, 12:11
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Múltkor ütöttem 2-őt, persze jöttek a hiénák 2védés. A morál fel is ment 100-ra, de másnap le is esett 95-re, holott ezelőtt 98körül állt stabilan.
Hát ezt nem tartom igazságosnak, szóval a lassabb morálcsökkenést támogatnám. A többit még átgondolom.
Ha meg így marad, majd megpróbálok ellenni valahogy
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #3  
Old 09-05-2007, 12:13
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Múltkor ütöttem 2-őt, persze jöttek a hiénák 2védés. A morál fel is ment 100-ra, de másnap le is esett 95-re, holott ezelőtt 98körül állt stabilan.
Hát ezt nem tartom igazságosnak, szóval a lassabb morálcsökkenést támogatnám. A többit még átgondolom.
Ha meg így marad, majd megpróbálok ellenni valahogy
Mit gondolsz át?
Reply With Quote
  #4  
Old 09-05-2007, 12:13
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Mit gondolsz át?
Azt hogy jó lenne, ha egyáltalán nem csökkenne
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #5  
Old 09-05-2007, 12:14
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A véleményem, hogy ez a varázslókra is érvényes. Örülök, ha szegény óriás varázslóimnak a katmorálja 75 fölött marad. A kocsmás tolik katmorálcsökkentését enm támogatnám. Hiszen egy olyan helyen, ahol a katonák a zsoldjukat egész nap mulatókban és szórakozóhelyeken verik el, nem lenne magas a morál. Tele vannak pénzzel, állandóan buliznak, és nem nagyon van háború, tehát nincs mitől félni, hogy ki leszenk küldve menetelni... Szerintem roppant jól ézik magukat sörmámorban a tornyok mögött. Szerintem indokolt a magas morál.

A kevés kocsmás hadi oriknál viszont tényleg gyorsan esik (inkább zuhan) a katmorál. Néha szinte képtelenség 95% fölött tartani, mert egyszerűen nincs annyi célpont, hogy állandóan támadj. (Mellesleg az nem kis pénzekbe kerül fenntartani, állandóan zsoldot fizetni az útra, és pótolni az elesett seregeket.. Sok ezestben ezek több tíz, vagy száz milliós tételek.)
Ha meg állandóan kint vagy, védtelen is vagy mellesleg.

A hadi orik katonai moráljának alap csökkenését valóban lassíthatnánk, de nem angy mértékben. Mert azért az is igazságtalan lenne, hogy keresel valami lufit, és heti 2x megütöd, azt ott a 99-100% katmorál.

Ha már nem adsz a katonáknak szórakozási lehetőséget és biztonságérzetet, akkor elgalább mutassák meg, hogy mire képesek. Legyen versenyszellem.

Szóval a katmorál visszaesés kis mértékű csökkentését támogatnám.

Gee
Reply With Quote
  #6  
Old 09-05-2007, 12:16
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Igazából ha valaki hosszú ideig nem harcol csökkenjen a morálja,de ne úgy hogy tegnap volt 4 nyertes csatám és ha következő nap nem ütök akkor a harmadik napra már esik 5-8% ot
Reply With Quote
  #7  
Old 09-05-2007, 12:16
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Azt hogy jó lenne, ha egyáltalán nem csökkenne
Mármint hogy 200 hekin tele rakom magam lovakkal ,felverem magam 100%-ra, majd nyomok egy full íjászos seregcserét, és pusztán védekezéssel fent tartom 100%-on? Ez azért nem teljesen igazságos. Szerintem.
A toli legalább 'beáldoz' érte valamit. 30% kocsmánál már igencsak sebezhető.

Szóval a csökkenés mértékének lassítását támogatnám.
Reply With Quote
  #8  
Old 09-05-2007, 12:18
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Igazából ha valaki hosszú ideig nem harcol csökkenjen a morálja,de ne úgy hogy tegnap volt 4 nyertes csatám és ha következő nap nem ütök akkor a harmadik napra már esik 5-8% ot
Pl egy időarányosan egyre jobban fokozódó morálcsökkenés nem lenne rossz. Szóval ha 1-2 napig nem ütsz, akkor maradna magasan, és lasasn kezdene el csökkenni, és ha csak 4-5-6 napig nem támadsz, akkor kezdene el nagymértékben zuhanni.
Reply With Quote
  #9  
Old 09-05-2007, 12:20
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

[quote=Pax Hungaricum;122934]A véleményem, hogy ez a varázslókra is érvényes. Örülök, ha szegény óriás varázslóimnak a katmorálja 75 fölött marad. A kocsmás tolik katmorálcsökkentését enm támogatnám. Hiszen egy olyan helyen, ahol a katonák a zsoldjukat egész nap mulatókban és szórakozóhelyeken verik el, nem lenne magas a morál. Tele vannak pénzzel, állandóan buliznak, és nem nagyon van háború, tehát nincs mitől félni, hogy ki leszenk küldve menetelni... Szerintem roppant jól ézik magukat sörmámorban a tornyok mögött. Szerintem indokolt a magas morál.


Ha nem a katonai morálról beszélnénk akkor igazat is adnék neked de egy sörsátorban vedelő tapasztalatlan ujonc morálja miért lenne magasabb mint a harcedzett tapasztalt katonáké?Nem a tolisokét akarom egyébként csökkenteni eszembe se jutott,a javaslat fő csapásiránya hogy a sok nyertes csata után ne essen le vesztes csata nélkül ennyire hamar a katmorál!
Reply With Quote
  #10  
Old 09-05-2007, 12:35
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Mert biztonságérzete van, és az alkoholtól sokkal bátrabb/vakmerőbb.
És nem mondtam, hogy konkrétan felhozad, hgoy a toliknak csökkenjen, csak mivel itt a külsőn néha érdekes dolgokat lehet látni (pl fegyver + drágakő = lézerpuska...), és a tolik magas morálját igazságtalannak tartottad, gondoltam még mielőtt valakiben felmerül, hogy húzzuk le az övékét is, inkább megelőzöm a felvetését.

Nyilván, azt, hogy a nyertes csaták után kevésbé csökkenjen a katonai morál, azt a fenti hsz-aimban leírtak szerint nagyon is támogatom.

Ne tudd meg miket szívok a hadi orijaimmal, főleg szintlépéskor, amikor már (legalábbis én) nem szoktam kitámadni, hagyorsan lépni kell, vagy bármi van, ne vesszen a sereg, vagy ne pont lépés előtt tetszen meg egy üres ori, azt üt ki a top-ból... Szóval fél napig tuti nem mozdulok ki. Aztán szintlépés. Utána még 3 napig.
Aztán a következő szinten azt veszem észre, hgoy bezuhanok a csoport kellős közepére, és azt veszem észre, hogy 79% a katmorálom. Aztán még a hülye is bever, én meg még a hullákhoz is alig férek be...

Szóval az ötletet támogatom (kivéve azt , hogy egyáltalán ne csökkenjen), csak nehogy rossz irányba menyjen el. Lásd: az agyon offolt idióta javaslatokkal előrukkoló akárkik hozzászólásait, akik lézerfegyvereket meg ilyesmiket akarnak itt bevezettetni. Szóval nehogy a tolik szívjanak rá, mert a sok akárki, akinek vagy tolija vagy hadija vagy egyik fajta orija sem volt soha, állatságokat írnak ide be. Szóval veled vagyok Serg
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A kláncsaták megjegyzése a hadi események közé Hunor a sirály Elvetett javaslatok 11 05-03-2007 16:43
Katonai morál /igen,én is :D/ Zoli Elvetett javaslatok 11 03-15-2007 20:48
Katonai morál, mégegyszer, kicsit másképpen Vili Elvetett javaslatok 5 03-04-2007 22:39
Katonai morál Szilvagee Elvetett javaslatok 0 02-04-2007 20:41
Hadi VS Toli taktikák... Nekro Stratégia & Tippek 46 08-09-2006 21:25


All times are GMT +1. The time now is 15:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu