Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-04-2006, 13:33
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Szigibabe
szegyellve vallom be, hogy amint latom, eleg hianyos a muveltsegem... director filmjei kozul max a felet ha ismerem :o

az Amerikai Historia X, a Forrest Gump es a Tizenket majom elott le a kalappal... (bar megintcsak: a tizenket majmot vagy tizenketszer kellett megneznem, hogy megertsem mirol is van szo... de sikerult!!! :D)

Megemlitenem meg a Matrixot, amit vagy imad vagy utal az ember... en mondjuk csak az elso reszet imadom. Mikor eloszor lattam, moziban, nagyon jo volt, hogy a film vege utan 5 perccel meg mindenki nema csondben ult... :)
akkor itt a remek lehetőség, hogy bepótold.. ;)

jé, tényleg, mondjuk a mátrix kimaradt.. de az azért elég trivi, hogy ide tartozik:) jó az egész.. de tényleg az első az igazi.. a hangulat, a történet, meg minden.. jó.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-04-2006, 21:35
Enkidu
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by director
léon, a clockwork orange, shichinin no samurai, twelve monkeys, coffee and cigarettes
Ezeket én is komálom. Nem tudom, mi "alap" és mi nem, de mindegy, ami tetszik az embernek, azt érdemes megnézni, nem?
Jarmuschtól más? Kávé és cigarettán kívül. Pl Éjszaka a Földön: Kávé és cigaretta szerű, rövid beszélgetős sztorik, helyzetek. Mondjuk kevésbé jó. Szellemkutya: fekete városi bérgyilkos a szamuráj törvények és tanítások (Hagakure) szerint él, összetűzésbe keveredik a helyi (olasz "hangulatú") maffiával, nagyon jó film, király humorral és igazi hip-hop zenével (nem divatrepperekkel eminem és többiek)! Szintén király Jarmuschtól a Down by law (Tow Waits király! ) és a Dead man (nem vagyok oda Johnny Deppért, de tényleg marha jól játszik ebben a filmben).
Kubrick (Clockwork orange) legendás rendező, nekem kicsit túl precíz és mérnöki, Lynch elborult szürreális látomásait jobban szeretem, de azért a "Dr. Strangelove or How I Stopped Worrying And Started To Love The Bomb" és a Ragyogás így is zseniális művek, no meg persze a Mechanikus narancs.

Ázsiai filmekkel hogy álltok?
Reply With Quote
  #13  
Old 03-04-2006, 23:37
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Coffee and Cigarettes az jóó! de Jim Jarmusch-tól l: a Ghost Dog a kedvencem!
A Mechanikus Narancs is jó, és a Ragyogás is nagyon nagyon jó film hogy kiragadjak és én is dícsérjek párat Enkidu postjából

még sztem jó a Bullet Ballet, Ichi The Killer, Kiss Kiss Bang Bang (de nem az új amerikai gagyi ami lopta a jó film nevét!! ) 101 Reykjavík....

Ghost in The Shell (igaz az anime, de végülis valahol az a műfaj is idetartozik) nekem ezek a kedvenceim, de még a közelükben jár persze a Lock, Stock and two smoking barrels is a Pulp Fiction is.... nah... még gondolkodok jó filmeken, mert még tudok jópárat csak már fáradok

Last edited by Senki; 03-04-2006 at 23:40..
Reply With Quote
  #14  
Old 03-05-2006, 00:53
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát emberek! Nem hallottatok még az úristen@menny.hu-ról? Na az őszinte és tuti film
Reply With Quote
  #15  
Old 03-05-2006, 01:42
Cimbi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Thumbs up kedvencfilm

Harcosok klubja (ezt már többször írtátok) Trója (természetesen bradpittes ) Gladiátor, Majmok bolygója, Requiem egy álomért.. Nekem ezek a kedvencek.
Reply With Quote
  #16  
Old 03-05-2006, 02:42
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Enkidu
Ezeket én is komálom. :) Nem tudom, mi "alap" és mi nem, de mindegy, ami tetszik az embernek, azt érdemes megnézni, nem? :)
Jarmuschtól más? Kávé és cigarettán kívül. Pl Éjszaka a Földön: Kávé és cigaretta szerű, rövid beszélgetős sztorik, helyzetek. Mondjuk kevésbé jó. Szellemkutya: fekete városi bérgyilkos a szamuráj törvények és tanítások (Hagakure) szerint él, összetűzésbe keveredik a helyi (olasz "hangulatú") maffiával, nagyon jó film, király humorral és igazi hip-hop zenével (nem divatrepperekkel eminem és többiek)! Szintén király Jarmuschtól a Down by law (Tow Waits király! :D ) és a Dead man (nem vagyok oda Johnny Deppért, de tényleg marha jól játszik ebben a filmben).
Kubrick (Clockwork orange) legendás rendező, nekem kicsit túl precíz és mérnöki, Lynch elborult szürreális látomásait jobban szeretem, de azért a "Dr. Strangelove or How I Stopped Worrying And Started To Love The Bomb" és a Ragyogás így is zseniális művek, no meg persze a Mechanikus narancs. :D

Ázsiai filmekkel hogy álltok?
persze, night on earth is jó.. azt is szeretem.. és az is ide illik:) mondom, csak néhányat soroltam, ilyen kedvcsinálókat;)
dr strangelove is kimaradt, pedig az is jöhetett volna tényleg.. szóval nézzétek azt is! :)
dead man-t meg nem láttam, pedig depp-et szeretem, meg vki mondta is hogy nézzem.. na majd legközelebb nézem azt:)
Reply With Quote
  #17  
Old 03-05-2006, 02:44
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Cimbi
Harcosok klubja (ezt már többször írtátok) Trója (természetesen bradpittes:D ) Gladiátor, Majmok bolygója, Requiem egy álomért.. Nekem ezek a kedvencek.
áá requiem is kimaradt.. pedig az is elég alap mostmár:D.. emlékszem mikor néztem, némelyik résznél szabályosan rosszul lettem.. pedig nem vagyok olyan fajta.. :)
Reply With Quote
  #18  
Old 03-05-2006, 10:02
Enkidu
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
még sztem jó a Bullet Ballet, Ichi The Killer, Kiss Kiss Bang Bang (de nem az új amerikai gagyi ami lopta a jó film nevét!!!) 101 Reykjavík....

Ghost in The Shell (igaz az anime, de végülis valahol az a műfaj is idetartozik) nekem ezek a kedvenceim, de még a közelükben jár persze a Lock, Stock and two smoking barrels is a Pulp Fiction is.... nah... még gondolkodok jó filmeken, mert még tudok jópárat csak már fáradok
Ha már Bullet Ballet: Shinya Tsukamoto-tól nagyon jó még a Tetsuo és a Tokyo Fist. Ichi the Killer: őrült film, európai gyomornak néhol nagyon erős, de utolérhetetlenül beteg humora van! Kiss Kiss és 101: ezek kevésbé ismert filmek, de a budapesti művész mozik játszogatták őket néha, így a szorgalmas mozilátogatók ismerik. ^^ Szerencsére mind2 kijött dvdn is.

Tarantinotól szerintem csak a Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban jó (ez utóbbit a City on fire c. hongkongi filmről lopta), illetve a Négy szoba (aminek csak a 1/4-edét csinálta) és a Tiszta románc, aminek a forgatókönyvét írta.

Anime... nem hittem, hogy lesz, aki animéket is mond. ^^ Akira mindenképpen alap, minden cyberpunknak kötelező (márpedig az itt van pár ahogy láttam... Sh.run), és március 12-én mutatják be! Ne hagyjátok ki!
Reply With Quote
  #19  
Old 03-05-2006, 10:28
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az a Ragyogás, amit Stephen King írt? Annak a filmváltozatáról beszéltek, Jack Nicholson-nal a főszerepben?
Reply With Quote
  #20  
Old 03-05-2006, 11:16
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Dav: igen, az. legalábbis énis arra gondoltam

tényleg Enkidu! ^^ netán ismerlek? /legalábbis ezeknek az hogy ezeket a filmeket ismered, az ritka dolog, és pláne az hogy ennyire jól ^^
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu