Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 09-30-2007, 10:47
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Őszi Mátra 30

Mikor reggel elindultam itthonról, nem gondoltam, hogy ez lesz a vége. Ez a túra megint első volt valamiben... ez volt az első, amit feladtam.

De kezdjük tán a legelején.
Nagyon szép időnk volt szerencsére, bár kicsit párás volt a levegő, sőt odafele több olyan ködfolton haladtunk keresztül, hogy az utat alig lehetett látni. Később már nem volt köd, szépen sütött a nap szinte végig, ez hol áldás, hol átok volt.

Nagyon sokat nem haladtunk vízszintben, a túra elején leereszkedtünk Galyatetőről (itt volt a rajt és a cél is), sajnos ez nem használt senki térdének, az enyémnek meg pláne.
Alig hogy leértünk a lejtő aljára, már jött is a pont. A pont után az út kapásból egy újabb Hegynek ment neki.
Mint a hullámvasúton: Csak föl és le, föl és le.

Már az út legelején elmaradtunk a megszokott tempótól, én már akkor folyamatosan le-le maradoztam.
A túra leírásnál oda volt írva, hogy "csak jól felkészült túrázóknak", én nagy arccal a leírás alapján azt hittem semmiség, én ezt bármikor végigcsinálom. Hát nem, nem volt megfelelő a fizikumom és agyban sem voltam eléggé ott.

A táj gyönyörű volt, mikor épp nem akartam meghalni akkor én is megnéztem magamnak, nagyszerű képek tárultak elénk a hegyoldalakból.
A második pontnál két szelet csokival vártak minket, amit hihetetlen sebességgel tüntettem el. (Így jár aki elfelejt reggelit csomagolni, gyanítom ez is közrejátszott a végén.)

A harmadik pontig viszonylag "simán" eljutottunk... Olykor olykor voltak kisebb bizonytalanságok, de ezzel nem voltunk egyedül. Sajnos talán a túra egyetlen negatívuma, hogy a jelzések nem voltak túl jók. Ritkán és rosszul észrevehető helyeken voltak felfestve. Menet közben becserkelt(ünk) pár geoládát is.
A negyedik pont előtt egy majdnem függőleges falon kellett lemásznunk, érdekes volt, majd mikor én már a "fal" közepén jártam megjelent egy néni és mutatott egy egyszerűbb utat... a többieknek, mivel én már nem tudtam arra rátérni. De csak lejutottam.
A pontnál egy-egy üveg ice tea várt mindenkit.

Az ötödik ponthoz vezető út már elég kimerítő volt, meredek emelkedő, alig kitaposott túristaúton, egy korábbi erdő irtás miatt a jelzések még az eddigieknél is hiányosabbnak bizonyultak.
A hegy megmászása közben többször megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy ledobom Atit a közeli szakadékba, de sajnos túl fáradt voltam hozzá, plusz akkor ki hozott volna haza!?
Így Ati megúszta.

A pontnál ahova 3kor értünk úgy döntöttünk kettéválunk, ő kicsit belehúz, hogy ne csússzon ki a szintidőből, én meg elmegyek az utolsó pontig és ott feladom. A vicces a dologban az, hogy utóbb kiderült én fél órával kevesebbel számoltam, tehát, ha nem veszem totál bandukolósra és fogam összeszorítva elhatározom, hogy végig megyek, még én is beérek, de sebaj.

Pár száz méter után így is tettünk, mivel az emelkedő feléig tudtam tartani a tempóját.

Az utolsó pont fele az egyik elágazásnál a rossz irányt választottam... persze, akinek GPS-e van, az tuti nem tévedt ott el.Nagyjából 15 perc dagonyázás után jutott eszembe, hogy jó ideje nem láttam jelzést, vissza az elágazáshoz, elindultam a másik úton, rá egy-két percre meg is láttam a felfestést egy kövön. Innentől már "csak" a faluban akadtak kisebb nehézségek az irányt illetően, de alig 1:20 alatt megtettem a 3700m-esnek tervezett távot.

Végülis, 3,4 km maradt le a végéről... majd még kiszámolgatom, hogy így mennyit teljesítettem végül.
7 óra 51 perc gyaloglás után dobtam be a törölközőt.

A túra nagyon jó volt, a szervezőknek csak gratulálni tudok, tetszett az útvonal és jó volt az "ellátás". Még akkor is megérte elmenni, ha nem tudtam befejezni.
Ja és jövőre visszavágok a Mátrának.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 09-30-2007 at 11:01..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-30-2007, 13:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Ja és jövőre visszavágok a Mátrának.
Én amikor egyedül voltam vele, akkor beszéltem hozzá, és akkor már nem túl szépeket.

No mindejárt jön a képes és térképes beszámoló is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 09-30-2007, 13:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Nagyon jó kis túra volt ez!

Odafele valóban erős köd volt sokfele, de a rajtba érkezéskor odafönt ebből már semmi nem látszódott. Megvan annak is az előnye, ha 900 méter fölöttről indul az ember. :)

Azzal indítottunk, hogy a 900 méterről lementünk 500-ra, aztán ennek a végén megvolt a maga böjtje. ;) No de közben azért jópár hegytetőt meg kellett mászni... :)

Az itiner nagyon tetszett, különösen az, hogy mindenhol írta, hogy hol milyen geoládák találhatók a közelben. :) Máshol ezzel még nem találkoztam, de nagyon tetszett. :)

Persze a ládászásnak is megvolt a maga eredménye: már az első pont előtt sikerült egy hatalmasat esnem, rá a kezemre, úgyhogy a túra további részének alaphangulatát ez megadta. Sokkal jobb lett volna enélkül a kis baleset nélkül... :)

Ettől függetlenül meglett a 4 ládikó, és a túra szintidőn belüli teljesítése is, még ha sokan nem is értették, hogy miért úgy mászkálok, hogy a fejem fölé tartom a kezem. ;)

Az ellátás jó volt, egy helyen csoki, máshol pedig üdítő várt. Vizet is lehetett tulajdonképpen szerezni útközben, akár forrásból, akár nyomóskútból (preferált).

A túra első kb 20 kilométerét elég bandulolósra vettük, 3,3km/h áltagot sikerült produkálni, úgyhogy az utolsó előtti ponttól kicsit belehúztam, hogy meglegyen a szintidő. Meglett. :)

Az utolsó pont után egy elég érdekes emelkedő várt, úgy 190 méter hirtelen felfele, kb ugyanennyi távon... Itt beszélgettem szépeket a heggyel. ;)

A végén szép emléklap és kitűző várt.

Összességében jó túra volt, szép helyeken. Erről a képek mindjárt tanuskodnak is. :)

Íme:
















Jártunk itt is:



És itt is:



Fallóskúti Mária kápolna. Itt hatalmas bazársor várt minden érdeklődőt, megmondom őszintén, hogy ez nekem kicsit lehangoló volt. Egy szép, és vallásilag fontos helyet ilyesmivel elrontani...









A térkép:



És a szintvázlat:




Idei stat:

656,3 km + 31,9 km = 688,2 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 09-30-2007, 13:52
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én amikor egyedül voltam vele, akkor beszéltem hozzá, és akkor már nem túl szépeket.
Én nem vágok fel rá, miket mondtam, mikor elkavartam és vigigmásztam 1 kilométernyi dagonyán.:S
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #5  
Old 09-30-2007, 14:01
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A térkép:



És a szintvázlat:


Mondom én, hogy hullámvasút.

A térképem kis kék zászlóval jelzett pontig jutottam, azaz hivatalosan olyan 29km-ig és nagyjából 910m szintkülömbség lehetett... a többit autóval tettem meg, mikor a főszervező visszavitt a célba. Eltévedést stb nem számolva.

Idei teljesített táv: 480.2 + 29 = 509,2km.
Idei teljesített szint: 15073 + 910 = 15983m.
És ezzel átléptem az 500km-es "álomhatárt".
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #6  
Old 10-08-2009, 12:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Ja és jövőre visszavágok a Mátrának.
Ezzel még adós vagy!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 09-16-2010, 20:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel még adós vagy!
És ezzel MÉG MINDIG adós vagy!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 09-21-2010, 16:10
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És ezzel MÉG MINDIG adós vagy!
mentek megint?
Reply With Quote
  #9  
Old 09-21-2010, 16:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Never View Post
mentek megint?
Cassandra továbbra is adós akar ezzel maradni. Én megyek mindenesetre, eddig az összesen voltam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 09-21-2010, 20:34
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

2 hónap után talán nekem is sikerül újra túráznom,én a Nahát 95öt néztem ki
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Őszi 30-as teljesítménytúra a Burok-völgyön keresztül Ati 2007-es túrák 0 09-08-2007 21:54
Farsang a Mátra alján! régens Bulik 123 05-08-2007 21:29


All times are GMT +1. The time now is 02:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu