Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-14-2006, 00:21
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Half View Post
Capoeria. Hát ahhoz elszántság kell az is egy élet stilus.
Saolim Kufu?? szal a Shaolin Kung Furól emg annyit, hgoy nem tom emnnyire eredeti, szóval ügyebér Kinában elég rendesen ki írtották a Kung Fu mestereket főleg a Shaolin Kung Fu mestereket. Szal a Shaolin stílusok elég sokat gyengülhettek.
PAint ball Yeeah csak ah lehet inni sajt fegyvert. Bár extrémnek nem nevezném
Csak hogy tudd, Half: a nindzsákat ugyanúgy kiirtották, utána meg néhányan megpróbálták rekonstruálni, mit is műveltek az "igazi" nindzsák, ezt tanítják ma.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 11-28-2006, 09:09
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Exrtém:)

Imádok hegyikerózni, ezt talán páran tudják, de a köv történetet nme nagyon meséltem még.
Szeretek egyaránt erdei úton fák közt cikázva, s hegyekben műutakon menni, az eset az utóbbin volt.
Először jártam be az utat, s figyelmeztettek, hogy van rajta egy nagy kanyar, ahol le kell lassítani az addigi 60as temporol, kb 200 méter a féktáv, mert kanyar jön, s különben nehéz bevenni. Utánna meg következik a gyönyörű táj, sajnos egyenesen lefelé, szakadák
Én persze nagyon rá voltam készülve a kanyarra, csak éppen nem tudtam hol van Olyan 100 méterről már sikerült kiszúrnom, mikor láttam, hogy az út kanyarodik, s el is tűnik az egyenes sík mentén minden, vhol 60 méterre leljebb voltak utánna fák, mint kiderült később
Szóval 100 méternél mint a sakál húztam a féket, hogy ne ugorjak le, s végül sikerült elkerülni a zuhanást, de úgy, hogy belső íven kezdtem a kanyart, mire vége lett már kb 20 centire voltam a szakadék peremtől

Jó ideig mumus volt az a szakasz, s nem is mentem arra, egyszer elmentem másokkal, s utánna már mertem rá vállalkozni egyedül is
Reply With Quote
  #23  
Old 11-28-2006, 09:20
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bringás storryból még akad jópár, de van egy másik kedvenc kis szenvedélyem, a sziklamászás.
Hegyekben, ha vhol barlang, mélyedés, magaslat, vmi van, akkor nekem oda feltétlenül be kell jutni, meg kell mászni stb
Hát így esett a következő nagyszerű eset
Aggtelektől nem messze a szlovák határnál van egy úgynevezett csempészbarlang, amit valóban a csempészek használtak.
Lényege, hogy egy hosszított U betűt ír le, egyik bejárata Mon, a másik Szlovákban van.
Leereszkedtünk többedmagammal a magyar oldalon, ott egy 20 méter mély kürtő található, s már kezdtünk is menni át a másik vége felé, ahol kevésbé meredek, s simán ki lehet mászni belőle. 50 - 80 méter az egész barlang, csak az egyetlen problem vele, hogy négykézláb mászáson kívül nem igen lehet benne másként közlekedni.
Jártam kb a felénél, amikor elkezdett kinn esni az eső.
Hát a pocok nem kapar olyan gyorsan mint ahogy mi ott fúrtuk magunkat előre amikor a víz első kis erecskéi becsörgedeztek a barlangba.
Mák volt, iszonyat nagy zuhi jött Szlovákból, s ha nem is tölti meg a járatot teljesen, de elég kényelmetlen lett volna a plafonról szipákolni a levegőt. Szerencsére mindenki kiért sikeresen, s inkább eláztunk amúgy rendesen
Reply With Quote
  #24  
Old 11-28-2006, 09:34
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nah, még egy kerós, mert ez haláli
Az extremitás nem a helyzetben van, hanem bennem, legalábbis ekkor kezdtem így érezni
Csoportosan tekerünk kis hegyi úton, de régen lovaskocsik mentek rajta, semmi extra, széles is, relatíve sima is. Viszont előtte túrázni voltunk, s éppen visszafelé tartottunk.
Velem volt a kis 48 cm pengéjű machetém, amit kivittem erdőre. Néhány helyen olyan sűrű az aljnövényzet, hogy kellett is, vagy pl csalánoson keresztül jól jött. Lényeg a lényeg egyik kezemben ez, a másikban meg egy gyönyörűen leháncsolt egyenes, fehér túrabot, amit magam örömére csináltam rovátkákkal díszítve, minden.. nagyon tetszett, haza kellett vigyem.
Hajh, de a gyűrűkurában a gandalfnak nem volt olyan szép)
Nah mind1 Mindkettő keresztbe volt fektetve a kormányon.
Hirtelen felbukkant egy kocsi a biciklisorral szemben, én házigazdaként zártam a sort, s elkezdtek sorjában fékezni, de mindenki későn reagálta le az eseményeket, s egyre jobban összetorlódtunk
Mire hozzám ért a reakcióhullám egy intenzív fékre volt időm, ami át is dobott a nyeregből a kormányon keresztül a földre
Repülés közben még nézegettem mi van a kezemben, hmm, machete, túrabot, jó, ezeket akkor kidobjuk oldalra, így szerencsére nem estem rá egyikre sem
Miután elterültem néma csönd, mindenki leblokkolt, hogy akkor most úristen mi van, aztán mikor ráeszméltem, hogy nem tört semmim felkeltem, s elrebegtem pár kedves szót az elsőhöz, aki nem szólt hátra, hogy fékezzen mindenki
Ekkor persze már a néma csendből átcsapott mindenki röhögésbe, s végül jó kedélyűen hazakeróztunk
Reply With Quote
  #25  
Old 12-16-2006, 22:13
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Csak hogy tudd, Half: a nindzsákat ugyanúgy kiirtották, utána meg néhányan megpróbálták rekonstruálni, mit is műveltek az "igazi" nindzsák, ezt tanítják ma.
Első hozzászólásnak miután visszajöttem úgy érzem kijvaítanálak. Ninjutsuban ami nem teljesen egyenlő a Ninja Jitsu val azthiszem bár ebben a pontba lehet, hogy tévedek. De a Bujinkan az kb 1200(900, 1400??) évre vezeti vissza a Nagymestereit(Kinába). Keress rá a neten. Azért se nevezném gagyinak, mert nem hiszem, hogy Soke Masaaki Hatsumi véletlenül kapot 2005 vagy 2006 ban kitüntetést az Fbi tól a kiképzésért.Vagy a Horvát 15danos shihan Dean Rostohar véletlenül élte túl egy háborút bárcsak fél lábbal, de még mindig különleges alakulatok kiképzője...
Különben nincs bajom a Shaolin Kung Fuval, de biztos teljesen más volt régen. Bár lehet, hogy elérték ugyanazt a szintet.
A nindzsákat kiírtottáK hüüM a jók eltüntek a sötétben tutira
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #26  
Old 12-16-2006, 22:27
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én pl. siklóernyőzöm. Igaz, hogy csak az időjárással kell küzdősportozni, de azt mondják extrém... Ezt a sportot nem űzi véletlenül valaki?
Reply With Quote
  #27  
Old 12-16-2006, 23:32
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A fodrászom siklóernyözőtt, el is tört a gerince...
Mennyibe kerül kipróbálni?
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #28  
Old 12-17-2006, 09:55
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Oktatója válogatja, de szerintem tandemben felvisznek 2-3000 Ft-ért.
Reply With Quote
  #29  
Old 02-01-2007, 06:07
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Oktatója válogatja, de szerintem tandemben felvisznek 2-3000 Ft-ért.
Gondolom ez az olcsóbbik része, de mennyiért hoznak le onnan?))
Reply With Quote
  #30  
Old 02-01-2007, 07:40
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Gondolom ez az olcsóbbik része, de mennyiért hoznak le onnan?))
Nem kell félni, a levegőben még senki nem maradt fennt örökre.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu