Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-02-2006, 18:04
tsandor
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default betegség

Ha elkapom a köszvényt, akkor a népességből kb. mennyi pusztul meg az első körben? Katonai egység is pusztul, vagy az nem? Ha van kórházam, akkor már rögtön a fertőzés után szed le a betegségpontokból, vagy csak 1 kör múlva?
Ja és még az, hogy ha a kórház 1%-kal több bevándorlást ad az mit jelent? Az egyébként is bejövő emberekhez hozzátesz 1%-ot, vagy a népesség 1%-ával növeli a bevándorlást?
Kicsit féregirtani akarok, méghozzá stílusosan...
Sponsored Links
  #2  
Old 12-02-2006, 18:12
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Kb. 1,5%-kal indul. katona nem pusztul, de ha kihalnak a temlplom, kocsma, barakk ellátói, akkor a katonákból újra emberek lesznek. Hát gondolom rögtön szed le, de ez úgyis fél-max. 1kört számít, szóval szinte mindegy.
Bevándorlás passz, de erre a funkcióra nem nagyon szokták használni a kórházat. Mert ahhoz 5%(!)-ot kellene kórházzal beépíteni. (legalábbis úgy számolom)
  #3  
Old 12-02-2006, 18:14
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Kb. 1,5%-kal indul. katona nem pusztul, de ha kihalnak a temlplom, kocsma, barakk ellátói, akkor a katonákból újra emberek lesznek. Hát gondolom rögtön szed le, de ez úgyis fél-max. 1kört számít, szóval szinte mindegy.
Bevándorlás passz, de erre a funkcióra nem nagyon szokták használni a kórházat. Mert ahhoz 5%(!)-ot kellene kórházzal beépíteni. (legalábbis úgy számolom)
rövidfordulos játékokban használják
  #4  
Old 12-02-2006, 18:18
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
rövidfordulos játékokban használják
Erre rájöttem a fórum olvasgatása közben, gondolom ő nem arra akarja, ezért nem is írtam. De jogos az észrevétel.
  #5  
Old 12-02-2006, 18:20
tsandor
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tehát azt mondod 10.000 emberből kb. 150 megfekszik az első körben? Azaz 10 kör alatt kb. a népesség 10% odalesz? Nem biztos h. egy kis kalandért nem éri meg
  #6  
Old 12-02-2006, 18:26
tsandor
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

És még akkor ha 1%-a a népességnek plusszba bejön, akkor az 100 ember körönként plusszba? Vagy nem jön be olyan sok?
  #7  
Old 12-03-2006, 10:31
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

hát szerintem erre te is rá fogsz jönni, hogy ha nem vagy gépnél eleget és nem akarsz kórházat építeni akkor az orid szét fog esni és nem a legkönnyebb egy kb 400 hekis orit szinte nulláról felépíteni tehát építs kórházat lopj embert amúgy az első pár körben szoktak ilyen okból felhúzni kórházakat, hogy hamar megteljenek a házak ( ez neked szólt Valezius )
  #8  
Old 12-03-2006, 11:24
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ebben a topicban csak az idegesít, hogy ezzel együtt 4 "Betegség" topicot számoltam össze 2 perc alatt a fórumon. Nem értem, miért kell minden kérdésnek új témát nyitni, nem lenne jobb előtte utánanézni, hogy nem volt esetleg már hasonló?
  #9  
Old 12-03-2006, 11:28
tsandor
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Ebben a topicban csak az idegesít, hogy ezzel együtt 4 "Betegség" topicot számoltam össze 2 perc alatt a fórumon. Nem értem, miért kell minden kérdésnek új témát nyitni, nem lenne jobb előtte utánanézni, hogy nem volt esetleg már hasonló?
Végigolvastam őket és nem pont erről szóltak. És találtam egy olyat Ati-tól, hogy inkább ilyenkor nyissunk új témát, mert nem bizti h. mindenki nekileselkedik majd 100 hozzászólás elolvasásához. Amugy miért zavar ez téged? Nem elbírja a szerver?
  #10  
Old 12-03-2006, 11:31
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tsandor View Post
Végigolvastam őket és nem pont erről szóltak. És találtam egy olyat Ati-tól, hogy inkább ilyenkor nyissunk új témát, mert nem bizti h. mindenki nekileselkedik majd 100 hozzászólás elolvasásához. Amugy miért zavar ez téged? Nem elbírja a szerver?
Igazából azért zavar, mert ahogy szaporodnak a témák, egyre nehezebb választ találni egy kérdésre, mert túl sok az azonos téma. És ez egy önmagát gerjesztő folyamat, mert ha az ember nem találja meg az őt érintő témát, nyit egy újat, és így csak tovább szaporítja az egészet
És szerintem ha az 1-3-as "betegség" topicban tetted volna fel a kérdéseidet, ugyanezeket a válaszokat kaptad volna, és senkinek nem kellett volna végigolvasnia a "100 hozzászólás"-t
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
betegség vs képzés laziga Megvalósult javaslatok 567 02-19-2007 16:58
Betegség Pagi Segítség 70 01-09-2007 11:29
Betegség banyek Stratégia & Tippek 17 11-17-2006 16:16
betegség dust Segítség 1 02-12-2006 23:50
Fajok, Összekapcsolás, Betegség Makariosz Segítség 25 02-02-2006 10:23


All times are GMT +1. The time now is 19:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu