Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-25-2006, 18:57
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Tekercskopás

Fegya már felvetette, másik témában, a tekercskopás nagy orikban témát. Összehoztam erre egy ötletet, az elejét táblázatba foglaltam:

200 Ha: 1%
400 Ha: 2%
600 Ha: 3%
800 Ha: 4%
1000 Ha: 5% - ez eddig is így volt

2.000 Ha: 6%
4.000 Ha: 7%
6.000 Ha: 8%
8.000 Ha: 9%
10.000 Ha: 10% - és tovább:

20.000 Ha: 11%
40.000 Ha: 12%
60.000 Ha: 13%
80.000 Ha: 14%
100.000 Ha: 15% - remélem, innentől már érthető az algoritmus! Vagyis, 5%-pontonként ugrik egy nagysággrenddel a +1% kopáshoz szükséges föld mennyisége. Ami könyvtár kell ehhez, ekkora méreteken nem jelenthet gondot! Ami gondot okozhat, az mondjuk 50% kopásnál jön össze, ehhez 1E+12 hektár kell. (Emberi kifejezéssel ez egy billió hektár.) Ami már abszolút lehetetlenné tenné a tekipótlást, az a 100% kopás, ehhez 1E+22 hektár kell. Emberibb kifejezést erre nem ismerek, összehasonlításként a Föld teljes felületének kb. 17,5 milliárd szorosa.

Szintén az ötlethez tartozóan: az egy tekercs írásának költsége jelenleg, megáll, ha az ország eléri az 1000 hekit. Valójában ennek semmi értelme, az tekercsek írásának pénzköltsége teljes nyugalomban nőhetne tovább, az 1000 heki alatti képlet szerint...

Csak úgy megjegyzésképpen: a 100%-os kopás a tekercskopás program általi lekezelése miatt jelent megkerülhetetlen gondot. Mármint az, hogy kopik a teki, ezután kerül sor a férőhely ellenőrzésre, majd ezután kerül sor az épp megírt tekik beérkezésére. (Hányszor láttam már, hogy helyhiány miatt lelépett x emberem, majd belépve a tanácsadómba azt látom, hogy a helyük ott van üresen a megfelelő helyen! )
Sponsored Links
  #2  
Old 09-29-2006, 14:24
kedvenc hóhérod kedvenc hóhérod is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

ídézem Életfát:
"Szintén az ötlethez tartozóan: az egy tekercs írásának költsége jelenleg, megáll, ha az ország eléri az 1000 hekit. Valójában ennek semmi értelme, az tekercsek írásának pénzköltsége teljes nyugalomban nőhetne tovább, az 1000 heki alatti képlet szerint..."

nem értem, miért kellene többe kerüljön a tekiírás, ha nagyobb az ori. méretesebb tekercseket írnának?
  #3  
Old 09-29-2006, 16:37
Kics
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by kedvenc hóhérod View Post
nem értem, miért kellene többe kerüljön a tekiírás, ha nagyobb az ori. méretesebb tekercseket írnának?
Ahogy eddig is nőtt 1000ha alatt. Gyenge képzelőerőmmel elhinném azt, hogy megírják az okos szerzetesek, és azt persze ingyen csinálják, ám hogy azt a birodalom minden részére szétkürtöljék, ahhoz bizony kell a pénz))

Én támogatom a nagyobb orik ilyen jellegű költségesé tételét, mégha a %okat nem is gondoltam át
  #4  
Old 09-29-2006, 17:02
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by kedvenc hóhérod View Post
nem értem, miért kellene többe kerüljön a tekiírás, ha nagyobb az ori. méretesebb tekercseket írnának?
Miért drágább egy épület arany szükséglete? Az biztos, hogy nem nagyobb, de talán szebb?

Eredeti felvetéshez:
Most nem rendelkezem nagy merétű országgal, de ha jól emlékszem 1000 hektáron 299 arany egy tekercs írása. Ha arányosan számolnám 2500 hektár fölött már nem érné meg írni, mert a piacon olcsóbban megvennék a készterméket!
(Igy se írnak, de ez mellékes)
  #5  
Old 09-30-2006, 08:56
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ismertek olyan orit, ami ki van gyúrva és tekercset ír? Én még nem láttam ilyet..
A tekercsírás drágításával csak a gyengébb, tekercseit megvédeni nem tudó, tekercsírásra szoruló orikat sújtanánk.

A teki kopás mértékét növelni megint csak fölösnek tartom, mert mindenki aki abban tartja a pénzét figyeli mikor van a kopás és gondoskodik a tartalékairól. Akinek viszont csak annyi van amennyi pont szükséges, az miért kerüljön nagyobb bajba a kopás pótlása miatt.
  #6  
Old 09-30-2006, 13:28
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Ahogy eddig is nőtt 1000ha alatt. Gyenge képzelőerőmmel elhinném azt, hogy megírják az okos szerzetesek, és azt persze ingyen csinálják, ám hogy azt a birodalom minden részére szétkürtöljék, ahhoz bizony kell a pénz))

Én támogatom a nagyobb orik ilyen jellegű költségesé tételét, mégha a %okat nem is gondoltam át
Én is így vagyok vele Az igazán nagy orik tekipótlási problémája A-ban illetve anarchban jelentkezne. Anarchról nem tudok nyilatkozni, A-ban meg végre lenne ára a tekinek, főleg ha esetleg drágább lenne a megírása, mint most a piaci ára. Bár A-ban valószínűbb, hogy megszaporodnának a millió tekivel újrázó orik, de pusztán újrázással nem lehetnek pótolni ennyi kopást, azaz vagy venni, vagy írni kell.

Dym: a javaslat szerint a kicsi, illetve átlagos orikat ez a probléma nem érintené jelentősen. megkockáztatom, hogy 2-5 csopikban nem lenne jelentős hatása a változásnak.
  #7  
Old 10-04-2006, 19:48
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyetértek én is ezzel a tekikopási táblázattal. ha jobban megnézzük, 10k hekin csupán 2* annyi teki kopna, mint most... ez sztem elfogadható.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #8  
Old 10-04-2006, 20:03
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Ami gondot okozhat, az mondjuk 50% kopásnál jön össze, ehhez 1E+12 hektár kell. (Emberi kifejezéssel ez egy billió hektár.) Ami már abszolút lehetetlenné tenné a tekipótlást, az a 100% kopás, ehhez 1E+22 hektár kell. Emberibb kifejezést erre nem ismerek, összehasonlításként a Föld teljes felületének kb. 17,5 milliárd szorosa.
ez kész
jó vagyok matekból de ennek nem bírtam utána számolni
  #9  
Old 10-04-2006, 20:08
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
de pusztán újrázással nem lehetnek pótolni ennyi kopást, azaz vagy venni, vagy írni kell.
A-ban vannak 50 millió tekivel újrázható orik is.. az szeritnem egy "darabig" fedezné a kopást.

amúgy érdemben nem nagyon tudok hozzászólni a teki kopás problémájához, tény, hogy egy nagyorinak elvikebn nem jelenthet gondot, ha akár megduplázódik a kopás.
  #10  
Old 10-04-2006, 20:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
A-ban vannak 50 millió tekivel újrázható orik is.. az szeritnem egy "darabig" fedezné a kopást.

amúgy érdemben nem nagyon tudok hozzászólni a teki kopás problémájához, tény, hogy egy nagyorinak elvikebn nem jelenthet gondot, ha akár megduplázódik a kopás.

Nekünk viszont volt anno olyan orink ami 19 körönként 100%-ot kopott
Jó lenne ha nem csinálnánk vissza azt az állapotot...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu