Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 02-28-2015, 19:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azonos országfelépítések mellett azonos lesz, ezen túl változik mind a beépítettség, mind a méret. Nem fogja 100%-ban az ország tényleges épületeit visszaadni, de nyomon követhető lesz rajta az ország fejlődése, és azt is látni fogod, ha neadjisten épp lepusztították a fél országodat.
Amennyit elpepecselek vele, 200 hektáron és alatta kb azt lehet mondani, hogy szinte mindenkinek más lesz... Később azért nem fogom ennyire elaprózni, mert ott már nem erről szól a játék, hogy jajj de szép házak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #262  
Old 03-01-2015, 20:41
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amennyit elpepecselek vele, 200 hektáron és alatta kb azt lehet mondani, hogy szinte mindenkinek más lesz... Később azért nem fogom ennyire elaprózni, mert ott már nem erről szól a játék, hogy jajj de szép házak.
En a helyedben a lakossagra koncentralnek. Sot abbol is a noi vonalat erositenem
Ha sok szep meztelen lanyka rohangaszik a birodalmamban akkor enis tobbet idozok a monitor elott
Reply With Quote
  #263  
Old 10-22-2015, 21:59
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Sztem jobb lenne, ha nem lenne előre bejelentve, milyen egyedi időszak lesz a következő hónapban, mert így jó előre lehet rá készülni. Lássuk csak meg 1-jén és aki ügyesebb, ötletesebb, aktívabb az hamarabb kivédi/élvezi a hatást...

pl. a pestisre már "mindenki" betárolja a kórházakat, de ha vki csak 3-án néz be és megkapta az miért is legyen már gyógyult aktivitás nélkül? mert még 27-én tolt 50 kórházat?
Reply With Quote
  #264  
Old 10-22-2015, 23:42
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Sztem jobb lenne, ha nem lenne előre bejelentve, milyen egyedi időszak lesz a következő hónapban, mert így jó előre lehet rá készülni. Lássuk csak meg 1-jén és aki ügyesebb, ötletesebb, aktívabb az hamarabb kivédi/élvezi a hatást...

pl. a pestisre már "mindenki" betárolja a kórházakat, de ha vki csak 3-án néz be és megkapta az miért is legyen már gyógyult aktivitás nélkül? mert még 27-én tolt 50 kórházat?
Szerintem az is bőven jó lenne ha az új időszak előtt 1 nappal derülne ki, hogy éppen mi lesz az adott hónapban, mert így hogy előre lehet tudni így nem csak az adott hónapra készülök fel jó előre hanem a következőre is.
Tehát ha rágcsálók jönnek akkor nyilván gabonát halmozok fel stb...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Bomi For This Useful Post:
  #265  
Old 11-02-2015, 16:29
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Exclamation

Előre is bocs ha nem ide való de nem találtam más ehhez hasonló témát és indítani sem tudok...

A-ban drasztikusan csökken a csoportlétszám.. Az utóbbi 1 évben meglátásom szerint több, mint 30 játékossal kevesebb a létszám.
A top 30% már beláthatatlan távba kerül az újonnan oda induló országoknak.
Most kb 600k értéken van a top30 alja, ez egy éve körülbelül 100k értékkel lejjebb helyezkedett el ami iszonyat mennyiségű föld..
Maga ez a játék része így már szerintem nem a játékélményről szól mivel óriási vagyonokat kell felhalmozni akár évekig gyűtjögetni, hogy oda fel lehessen jutni mivel nagy lyukak is vannak az országok között, van ahol közel 40k érték különbség is van.
Emellett a legszörnyűbb, hogy ha fel is jut oda az ember fia akkor sem tartható az állapot mivel a régiek akik évek óta ott vannak azok leginkább az újonnan oda be "furakodó" országokban látják a potenciális célpontot, tehát ha nincs jó ismerős akkor ahogy oda feljut valaki olyan gyorsan pottyan is ki.
A két legnagyobb klán nem támadja egymást, körülbelül évente 3x kimennek valamelyik 3x kisebb klánra kiléptetéssel, azok utána küzdenek, hogy vissza férjenek, ezek mellett az újak a kis pénzükkel és null ismeretségükkel hogy tartsák meg a helyüket ?
Szerintem most már pont ott tart az egész, hogy az ezer éves top30-asok elvannak fent új ember viszont nem juthat be, amint veszélybe kerül egy erős klán top helyezése levernek valakit mert több 10 milliós egységekkel bírnak. Ezzel most nem a nagy klánokat akarom bírálni, senki ne értese félre! Hanem szerintem, hogy esélyt kapjon más is erre a lehetőségre valahogy újra kell reformálni ezt a rendszert.
Egyébként ha ilyen ütemben halad az egész akkor 2év múlva 40 játékos fogja jelenteni a top30-at...
Atinak egyszer már 2x említettem télen azt mondta, azért vannak kevesebben mert közeleg a karácsony, utána pedig ismét kevesebben lettek akkor azt mondta azért mert jön a nyár.. Most már se karácsony se nyár és még annyian sincsenek mint 1 éve ilyenkor sőt kb 30 játékossal kevesebb is van... És tippre azt mondom hogy 2 héten belül még vagy 5 játékos fog fordulni...
Én szeretném kihasználni ezt a lehetőséget, hogy A-ban is játszhassak de emellett a többi csoportban is tudjak haladni, jelenleg ez lehetetlen mivel arra kényszerít a jelenlegi helyzet, hogy 4k hektárról leforogjak, mert ha ezt nem teszem akkor csak A-ban tudok játszani, de mivel máshol is akarok így a kettő együtt nem megy...
Erre várnék építő jellegű ötleteket, ha lenne valakinek esetleg... Nekem első körben az jutott eszembe, hogy ki kéne bővíteni a top30-at esetleg top40-re... Vagy itt hektárszámhoz kötni mondjuk 10k hektár.
Támadó jellegű és oktató véleményeket nem szeretnék..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Bomi For This Useful Post:
  #266  
Old 11-02-2015, 16:33
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Post

esetleg az is érdekelne, hogy amikor az a bizonyos A csoport fel volt lendülve és akció dús volt akkor hány játékos alkotta, gyanítom nem 300 mivel 3-4 éve voltak 300an
Reply With Quote
  #267  
Old 11-02-2015, 16:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bomi View Post
Nekem első körben az jutott eszembe, hogy ki kéne bővíteni a top30-at esetleg top40-re... Vagy itt hektárszámhoz kötni mondjuk 10k hektár.
A forduláshoz fixen 4k és/vagy 9k hektár szükséges.

A top30% akkor jön szóba, ha annyira tetszik az 1/A, hogy nem akarsz onnan semmiképp fordulni. Ha tetszik, és szívesen játszol ott, akkor nem hiszem, hogy elérhetetlen a top30%.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #268  
Old 11-02-2015, 17:06
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A forduláshoz fixen 4k és/vagy 9k hektár szükséges.

A top30% akkor jön szóba, ha annyira tetszik az 1/A, hogy nem akarsz onnan semmiképp fordulni. Ha tetszik, és szívesen játszol ott, akkor nem hiszem, hogy elérhetetlen a top30%.
Mint írtam szerintem az nem játékélmény, hogy mondjuk 1 évig ott üldögéljek A-ban és termeljek, hogy a top közelébe juthassak és eközben a többi csoportban feltorlódnak az országok és ott nem tudok játszani.
Számomra a játék az ha folyamatosan tudok haladni emellett élvezem is a játékot és előnyökhöz juthatok.
Jelenleg ha oda készülök nincs játékélmény mer a termelés nem az, és a többi csoportban sincs mivel mindenhol elérem a maxot plusz a 2k top kört és szabira kényszerülök.

A másik gond szerintem, hogy 600k érték a top ez ami eredményezi a hosszas termelést is, mert 600k érték szerintem olyan 11-11.5k föld vagy annál is több, ezt Én sajnos nem tudom.
De ha mondjuk 400-450k nál lenne a top máris több ország harcolna a helyéért több ország kapna erre lehetőséget és kevesebb semmit tevés (termelés) lenne aminek köze nincs a már említett játékélményhez.

Több olyan országról tudok akik évekig termeltek milliós egységeket hogy bejussanak és meg is tartsák a helyet... Egyenlőre annyit látok hogy bent vannak de megtartani nem fogják a már szintén említett potenciális célpont szerepe miatt mivel ezen országok kerülnek elsőnek földelésre a többi már csak X Y Z terv, amit egyébként meg se lépnek
Reply With Quote
  #269  
Old 11-05-2015, 21:10
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Bomi View Post
Mint írtam szerintem az nem játékélmény, hogy mondjuk 1 évig ott üldögéljek A-ban és termeljek, hogy a top közelébe juthassak és eközben a többi csoportban feltorlódnak az országok és ott nem tudok játszani.
Számomra a játék az ha folyamatosan tudok haladni emellett élvezem is a játékot és előnyökhöz juthatok.
Jelenleg ha oda készülök nincs játékélmény mer a termelés nem az, és a többi csoportban sincs mivel mindenhol elérem a maxot plusz a 2k top kört és szabira kényszerülök.

A másik gond szerintem, hogy 600k érték a top ez ami eredményezi a hosszas termelést is, mert 600k érték szerintem olyan 11-11.5k föld vagy annál is több, ezt Én sajnos nem tudom.
De ha mondjuk 400-450k nál lenne a top máris több ország harcolna a helyéért több ország kapna erre lehetőséget és kevesebb semmit tevés (termelés) lenne aminek köze nincs a már említett játékélményhez.

Több olyan országról tudok akik évekig termeltek milliós egységeket hogy bejussanak és meg is tartsák a helyet... Egyenlőre annyit látok hogy bent vannak de megtartani nem fogják a már szintén említett potenciális célpont szerepe miatt mivel ezen országok kerülnek elsőnek földelésre a többi már csak X Y Z terv, amit egyébként meg se lépnek
Tényleg nem egyszerű feljutni a top-ba. Ez így igaz. Viszont egyáltalán nem lehetetlen. Nem régen ütögetett fel egy kisebb csoport. És az ilyen csoportok támadás célpontjává válhatnak, mert az elfekkel ellentétben ők üthetőek.
Az A-ban aktvitás kell hozzá, hogy a topba tudj menni, meg érdemes keresni olyan klánt, ahol támogatásra számíthatsz, és csapatmunkára. Vannak ilyenek.

Amikor A-ba mentem, akkor rájöttem én is, hogy soha sem lehetek top klán tagja, mert nincs az a pénz, amivel felvehetem a versenyt velük... Hát de. Ha jól emlékszem, akkor ez a második alkalom, hogy a klán, amit a 0-ról építettünk fel, TOP 1 klán. Sokszor top 2, rengeteg sikeres harccal, sok bosszankodással, rengeteg megfordult taggal. Neki kell állni, és meg kell csinálni. Valakinek mindig le kell verni a régit.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #270  
Old 11-05-2015, 22:45
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Tényleg nem egyszerű feljutni a top-ba. Ez így igaz. Viszont egyáltalán nem lehetetlen. Nem régen ütögetett fel egy kisebb csoport. És az ilyen csoportok támadás célpontjává válhatnak, mert az elfekkel ellentétben ők üthetőek.
Az A-ban aktvitás kell hozzá, hogy a topba tudj menni, meg érdemes keresni olyan klánt, ahol támogatásra számíthatsz, és csapatmunkára. Vannak ilyenek.

Amikor A-ba mentem, akkor rájöttem én is, hogy soha sem lehetek top klán tagja, mert nincs az a pénz, amivel felvehetem a versenyt velük... Hát de. Ha jól emlékszem, akkor ez a második alkalom, hogy a klán, amit a 0-ról építettünk fel, TOP 1 klán. Sokszor top 2, rengeteg sikeres harccal, sok bosszankodással, rengeteg megfordult taggal. Neki kell állni, és meg kell csinálni. Valakinek mindig le kell verni a régit.
Egy top klánt max, akkor lehet leverni, ha engedi.. Ok, jelenleg az immortal leverhetne titeket, mert elérhető távon vagytok, (de rajtuk kívül csak az szk-s orik) ha nem akarjátok.. ami azt jelenti, hogy ha valakik, jól is csinálják, ha ti nem engeditek 5-6 milla fölé, akkor nem tudnak semmit sem tenni Másik oldal, hogy túl sok idő és energia.. és még úgy is bizonytalan.. mennyi klán van most 1 milla felett? 10-15? kb már célpont sem lesz lassan, és ha valaki most kezd neki, hogy összehozza a tartalékot, ami 3 milla alól a topra menetelhez kell, mire végez, nem marad kit ütni Nem véletlen mondtam 3 milla alatti értéket, mert aki 3 milla felett van, az nem igazán akar harcolni, legalábbis ha az évek alatt nem tette, kétlem hogy most kezdené el..
Sajnos ez valóban probléma az A-val.. rengeteg idő a tartalékok előállítása, a földvesztéstől kb mindenki retteg, mert iszonyat drága fedezni/ütni..
plusz a szétdobás beszüntetésével, és több milla egység fokozással még esélye sincs egy feltörekvő klánnak, hogy érdemben reagáljon.. spec nem tudom ti is ezt játszátok-e, de az tény, hogy az immortal megteszi.. pont ahogy 1,5 éve felvetettem, hogy ennek ez lehet a vége, ha a fokozás megmarad a szétdobás meg megy..
Úgyhogy a lényeg annyi, hogy max, akkor verhet le titeket(vagy az immortalt) feltörekvő klán, ha inaktívvá váltok, vagy abbahagyja a fél csapat és szk-ra megy, vagy valakit túl közel engedtek (esetleg elcsesztek egy kisklánban feltörekvő klán ütést..).. De őszintén, ezt te is tudod..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 18:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 10:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 16:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 17:20


All times are GMT +1. The time now is 19:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu