Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-15-2014, 20:59
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az utóbbi hónapok reakciói a megbeszélések témái között. Azok az "érvek", hogy "nekem azért nem tetszik, mert akkor át kellene épülnöm". KisPistikétől ez még nem is hangzik olyan rosszul, mert végre felépítette az országát hosszú napok után, és nehogymár át kelljen alakítania. De KisPistike a több napos múltjával még nem is számít jó játékosnak.
Ezt én se értettem, hogy egyesek miért elleneznek bizonyos újításokat. Erősítve lett egy faj. Na és? Akkor a 4 hadi felállás már nem az igazi, mert vissza lehet szívatni? Ez a probléma? Szerintem nem az.
Én egy hét után csináltam egy excelt a fajomra és igyekeztem az ideális felállást kitalálni. De az pl. jó békeidőben, amikor csak én akciózok és mások tűrik.
De amikor jönnek felém az ork lovasok ezrei 4 körönként, akkor is más a felépítésem. Pl. nincsenek tanyáim és olyan védelmet csinálok, hogy csak 1 sereggel jöjjenek be (MF-ként).
Nem lehet egy felállás mindig jó.
De mondjuk bizonyos hadi orikon nem láttam nagy különbségeket háború előtti és közbeni felálláson.

Szerintem egy jó játékos mindig a helyzethez alkalmazkodik.

Egyébként ezzel nem azt mondom, hogy aki nem akar változást, az nem jó játékos, csak már lusta lett.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-15-2014, 21:02
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
..
Azért, mert titokban egy csomó embernek szóltam, hogy te termelj piacra, te is termelj piacra, te vásárold néha fel, és tedd ki drágábban, te pedig bonts le minden bányát, és mindent a piacról szerezz be?

Tegye fel a kezét, akit ilyesmivel megkerestem.

..
Akkor most már nem kell titokban tartani?

Nojó témához hozzászólva, szerintem elég összetett a kérdés, hogy ki számít jó játékosnak.. Röviden talán az, aki a saját maga számára kitűzött célokat teljesíteni tudja..

Hosszabban.. Kérdés, hogy mi a játék célja? A szemek gyűjtése, vagy klánnal első hely elérése, vagy egyéniben a legnagyobb ország összehozása?

Azt írod, hogy az a jó játékos, aki, ha változás van alkalmazkodni tud hozzá.. viszont jelen pillanatban a fix éplistához ragaszkodó játékos is lehet hatékony >> jó játékos(?)..
szerintem fent áll az a probléma, hogy a játék szinte teljesen ellaposodott.. (nem egy olyan szövi van, aki nem harcol a másikkal évek óta és mivel egyre kevesebb a játékos egyre kevesebb a harc is) Tehát, egy radikális változás azért is lehet negatív, mert néhányan úgy gondolják már nem éri meg azt az időt belefektetni a játékba míg az új szabályokat megtanulom/alkalmazkodom hozzájuk, vagy ha számukra nem kedvező irányba változik a játék, már nincs olyan erős kötődés, hogy ne tudnák abbahagyni..

A párbajsorozat szerintem sok szempontból nem ad teljes képet, már csak azért sem mert nagyon kevesen vettek részt rajtuk.. de pl párbajon sokkal kisebb a tartalék jelentősége, meg piac sincs.. többnyire szövi sincs..(mondjuk én nem vagyok nagy párbajos, kb össz a 2009-es sorozaton játszottam, sem előtte, sem utána)

De azért nézzük szerintem ki a jó játékos.. a jó játékos aktív, ismeri a játékot, van hosszabb távon elképzelése arról mit akar, és tudja ezt hogyan fogja megvalósítani, nem csak mnt-vel és kezdők/mfek beverésével tud haladni, ha jobb szövi ellen kell játszani helyt tud állni(nem feltétlen kell nyerni, viszont nem egyoldalúan veszít..), alkalmazkodik a helyzetekhez, és motivált..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #23  
Old 01-15-2014, 22:47
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

jó játékos...

- aki beleáll a harcokba (ez nem azt jelenti hogy ész nélkül üt mindenkit) és többségében megnyeri
- aki jól érzi magát
- aki aktív
- aki szükség esetén kreatív. van fix éplista ami jó sok helyzetre, de ezt van amikor változtatni kell egyháborúban
- és természetesen a szövi sokat számít még ezen felül, jó szöviről ha beszélünk: kommunikáció kommunikáció kommunikácó!

párbaj nem releváns, mert e bár harci de alapvetően gazdasági játék IS! ha hiper gazdasági géniusz vagy és közepes harcos pl akkor is simán a jó kategóriába bele kell férjél..
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #24  
Old 01-15-2014, 23:13
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Akkor én is állást foglalok, bár Ati ezt már leírta: jó jétékos az, aki a körülményekhez alkalmazkodni tud, és stanadard helyzetben ill. megváltozott körülmények között is sikeres.
Reply With Quote
  #25  
Old 01-15-2014, 23:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
- aki jól érzi magát
Szerintem az egy jó cél, hogy valaki jól érezze magát. Ezért játszik. Nagyjából ennek alapnak kellene lennie. De csak ettől jó játékos lenne?

"Háhááá, megint betámadtak 4 sereggel, és már semmim sincsen. De nem is érdekel, 1 hektárra le akarom üttetni magam, olyan mókás ezt nézni!" -- imád szenvedni, megkapja. Imádja, amikor szivatják, mert van miért sírnia. Jól érzi magát. Jó játékos?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #26  
Old 01-15-2014, 23:54
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem az egy jó cél, hogy valaki jól érezze magát. Ezért játszik. Nagyjából ennek alapnak kellene lennie. De csak ettől jó játékos lenne?

"Háhááá, megint betámadtak 4 sereggel, és már semmim sincsen. De nem is érdekel, 1 hektárra le akarom üttetni magam, olyan mókás ezt nézni!" -- imád szenvedni, megkapja. Imádja, amikor szivatják, mert van miért sírnia. Jól érzi magát. Jó játékos?
Aki eléri a célját, az jó, nem?
Amúgy nem volt köztük VAGY, mind együtt kell.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #27  
Old 01-16-2014, 18:09
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én nagyon örülök, hogy ilyen kérdések merülnek fel, amiről tök jól el lehet filozofálgatni, és kb 0 haszna van.

3 éve nyílt egy topic, hogy hogy lehetne az új játékosokat idevonzani, és megtartani. Szerintem ennek kellene most a fő prioritásnak lenni. Lassan a kevés játékos miatt ez jó játékos filozofálgatás is okafogyott lesz. Hiszen a mai mezőnyben teljesen mások az elvárások, követelmények, már egy frissen regelt országot beépítve topba lehet kerülni. Szerintem az utóbbi módosítások ezzel épp ellenkező irányba mutatnak, mind a szabis, mind a félelfes dolog. Személy szerint engem ez zavar, nem az, hogy ezentúl x bankot kell tartani, vagy hogy már nem foszthatok egy jót, mert tudják, hogy mire jövök, ha meg nincsenek itt, elszabiznak...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #28  
Old 01-16-2014, 18:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Személy szerint engem ez zavar, nem az, hogy ezentúl x bankot kell tartani, vagy hogy már nem foszthatok egy jót, mert tudják, hogy mire jövök, ha meg nincsenek itt, elszabiznak...
Nem ez zavar, de felsorolod az összeset úgy leírva, mintha ezek negatív dolgok lennének.

De ez nem baj, hiszen ez tökéletes példája annak, amiről beszélek.

Ha bármi változás van, ami nem illeszkedik a megszokott rutinhoz, az mind rossz. Részedtől tehát valóban negatív, mert átépülést igényel, új számolást igényel, az eddigi stratégia átgondolását igényli. Inkább csak olyan módosítások legyenek, amik az eddig megszokott állóvizet biztosítják, hogy semmi mást ne kelljen csinálni, mint eddig. Mert amit eddig csináltál, az eljuttatott valahova, és ugyanazt csinálva továbbra is képes vagy elérni hasonló eredményt.

Ez egy normális hozzáállás, hiszen ha valami működik, akkor azon minek változtatni.

De tényleg ettől leszel jó játékos?

Vagy jobb játékos az, aki egy módosítás után is meg tudja találni a nyerő stratégiát?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #29  
Old 01-16-2014, 18:39
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem ez zavar, de felsorolod az összeset úgy leírva, mintha ezek negatív dolgok lennének.

De ez nem baj, hiszen ez tökéletes példája annak, amiről beszélek.

Ha bármi változás van, ami nem illeszkedik a megszokott rutinhoz, az mind rossz. Részedtől tehát valóban negatív, mert átépülést igényel, új számolást igényel, az eddigi stratégia átgondolását igényli. Inkább csak olyan módosítások legyenek, amik az eddig megszokott állóvizet biztosítják, hogy semmi mást ne kelljen csinálni, mint eddig. Mert amit eddig csináltál, az eljuttatott valahova, és ugyanazt csinálva továbbra is képes vagy elérni hasonló eredményt.

Ez egy normális hozzáállás, hiszen ha valami működik, akkor azon minek változtatni.

De tényleg ettől leszel jó játékos?

Vagy jobb játékos az, aki egy módosítás után is meg tudja találni a nyerő stratégiát?
Szerintem pont arról beszélt, hogy nem ezek a dolgok zavarják, hanem az, hogy elfogyunk, és hogy nem ez kap elegendő figyelmet, hanem ilyen témák, amiknek produktivitása nincs, csak filozofálgatás.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #30  
Old 01-16-2014, 18:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem pont arról beszélt, hogy nem ezek a dolgok zavarják, hanem az, hogy elfogyunk, és hogy nem ez kap elegendő figyelmet, hanem ilyen témák, amiknek produktivitása nincs, csak filozofálgatás.
Nem csak filozofálgatás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miről ismerhető fel a vérprofi játékos? N.a.t. Általános beszélgetés Hódítós témákban 199 03-26-2010 09:04
Egy gépről több játékos Vent Segítség 22 10-25-2009 23:14
Szerbiai játékos van? Zoltanka Bulik 1 06-18-2008 19:17
Nem kívánatos játékos Phoenix Segítség 89 12-18-2007 20:05
Egy gépről több játékos Szilvagee Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 17:37


All times are GMT +1. The time now is 18:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu