Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Mi a véleményed a hiénázásos ütésekről?
A játék része, ha lenne rá lehetőségem én is ütnék így 26 60.47%
A játék része, de én nem ütnék így semmiképp 2 4.65%
Elítélem, mert.... (Írd le lécci) 2 4.65%
Nem ítélem el, mindenki úgy boldogul, ahogy tud... 13 30.23%
Voters: 43. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 12-15-2010, 17:34
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Próbáld megérteni, hogy nem a felkészülés hiánya okoz problémát.
De el akarsz menni ütni és elötte hiénakaput nézel... Ezek száma időpont függvényében 1-4 átlagosan nálunk jelenleg. (És általában ugyanazoktól)

Ilyenkor 2 lehetőséged van. Teszel rá és megpróbálod becsapni a "kukkolót" bár ha jól felkészült ő is akkor ugye erre gyakorlatilag 0 esélyed van. Olyan ez mint a 11-es fociban...
Ne csak a saját helyzetedből indulj ki.
Teljesen más taktikai arzenálja van annak, aki először játszik A-ban, meg annak, aki mondjuk a Big Gunban van.

Megoldhatatlan probléma lehet a hiénázás annak, aki nem tudja hogy engedjen el tekercsekkel egy csomó lovat, vagy nincs rá elég tartaléka a klánjának, hogy ne jelentsen ez komoly érvágást.

De aki rengeteg sereget el tud engedni tekercsekkel és nem működő barakkokkal, az képes lehet védeni, aki óriásit tud bontani mert lesz nyersanyag visszaépülni, vagy átépít egy csomó épületet, vagy egy kicsit fokoz, az képes mérsékelni a veszteséget.

Azokról a taktikákról már nem is beszélve, hogy egy tábornokot otthon hagysz és azzal kiküldesz egy szép adag elitet a hiénára, vagy úgy mész ki támadni, hogy három körös mondjuk 10% őrtorony, vagy ha az utolsó pillanatokban szokott támadni a hiéna akkor lehet mozogni a pontlistában körváltás előtt.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 12-15-2010, 19:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
monro, nem azért készült ez a topic, hogy személyeskedjünk, mint ahogy a 19-es hozzászólásodban teszed.
Ha megoldható ez számodra, akkor megköszönöm...
Igazad van ebben. Bocsi.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #23  
Old 12-15-2010, 19:44
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
monro, nem azért készült ez a topic, hogy személyeskedjünk, mint ahogy a 19-es hozzászólásodban teszed.
Ha megoldható ez számodra, akkor megköszönöm...
Quote:
Originally Posted by monro View Post
Igazad van ebben. Bocsi.
Köszönöm!!!
Reply With Quote
  #24  
Old 12-15-2010, 19:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ne csak a saját helyzetedből indulj ki.
Teljesen más taktikai arzenálja van annak, aki először játszik A-ban, meg annak, aki mondjuk a Big Gunban van.
Szerintem akkor tudunk érveket és ellenérveket ütköztetni ha leírod a saját élményeidet. Van olyan, hogy olyat olvasok sokszor ami egyébként nem jutna eszembe. A kérdés ebben a topicban hogy ki miként éli meg a hiénázásokat és ha elítéli akkor miért.

Én leírtam, hogy elítélem és mégegyszer kiemelem:
Azért ítélem el, mert a csoport minimum 50%-ában a hiénázás visszatartja a támadószellemet és akit visszatart annak nem marad más választása, mint az, hogy hasonló harcmodort vesz fel. Magyarul az az érzésem, hogy a hiénázás az 1A betegsége! Egy fertőző betegség ráadásul

Hozzáteszem, hogy nem minden hiénatámadást ítélek el! A szemfüles "alkalomszülia tolvajt" jellegű hiénázást nem tudom elítélni igazából. Talán Killer írt olyan klánokról akik viszont gyakorlatilag semmi más taktikai elemet nem tudnak elképzelni földszerzésre. Az ilyenektől fordul fel a gyomra Tsobinak és nekem is.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to monro For This Useful Post:
  #25  
Old 12-15-2010, 19:53
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Szerintem akkor tudunk érveket és ellenérveket ütköztetni ha leírod a saját élményeidet. Van olyan, hogy olyat olvasok sokszor ami egyébként nem jutna eszembe. A kérdés ebben a topicban hogy ki miként éli meg a hiénázásokat és ha elítéli akkor miért.

Én leírtam, hogy elítélem és mégegyszer kiemelem:
Azért ítélem el, mert a csoport minimum 50%-ában a hiénázás visszatartja a támadószellemet és akit visszatart annak nem marad más választása, mint az, hogy hasonló harcmodort vesz fel. Magyarul az az érzésem, hogy a hiénázás az 1A betegsége! Egy fertőző betegség ráadásul

Hozzáteszem, hogy nem minden hiénatámadást ítélek el! A szemfüles "alkalomszülia tolvajt" jellegű hiénázást nem tudom elítélni igazából. Talán Killer írt olyan klánokról akik viszont gyakorlatilag semmi más taktikai elemet nem tudnak elképzelni földszerzésre. Az ilyenektől fordul fel a gyomra Tsobinak és nekem is.
Én már leírtam a véleményem, ezen nem is változtatok, de azért most egyetértek Veled...
Reply With Quote
  #26  
Old 12-15-2010, 20:10
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Én leírtam, hogy elítélem és mégegyszer kiemelem:
Azért ítélem el, mert a csoport minimum 50%-ában a hiénázás visszatartja a támadószellemet és akit visszatart annak nem marad más választása, mint az, hogy hasonló harcmodort vesz fel. Magyarul az az érzésem, hogy a hiénázás az 1A betegsége! Egy fertőző betegség ráadásul
Iron írta mindig: Alkalmazkodj!
Nem empatikus hozzáállás, de több haszna van, mint azon keseregni, hogy jaj, mindig lehiénáznak ha ütök.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #27  
Old 12-15-2010, 20:14
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Iron írta mindig: Alkalmazkodj!
Nem empatikus hozzáállás, de több haszna van, mint azon keseregni, hogy jaj, mindig lehiénáznak ha ütök.
Itt nem az alkalmazkodással van a probléma hanem mikor megírja a klántársam a Hanyatlás egyik tagjának hogy te figyu ezt így most miért kell ? hogy lehiénáznak minket ráfokoz a klántársam 2 sereggel rámegy hogy hazakíséri erre elfokoznak.

és tudod mi a felháborító hogy jön a válasz: Mert mi megtehetjük! És ezek után is megfogjuk tenni mert tele van a klán pénzzel.
Ilyenek után azt hiszem Csempe neked is kinyílna a bicska a zsebedben!

És a Hanyatlás nem egy elf klán! ezzel azt hiszem nagy infót nem árultam el senkinek

Én alkalmazkodom, ütöm őket még ha le is leszek verve, de hogy rajtuk mászok vissza az is biztos!
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...

Last edited by Dragi; 12-15-2010 at 20:20..
Reply With Quote
  #28  
Old 12-15-2010, 20:15
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

gyorsan ujrázom és kiválasztom a hiénafajt. Ugy látszik elkerülte a figyelmemet hogy van ilyen faj is


Amugy egy dolgot nem szeretek az ilyenbe, mikkor a hiénácska egy moho desz..o

Én 1 max 2 kezemen megszámolom hogy hányszor hiénáztam, bármelyik szinten, és ugye aki ismer tudja nem tegnap kezdtem a játékot, de .....

Akárhányszor mentem ki hiénára csak 1 hullámba mentem, Max ha nem voltam jozan kimentem 2 hullámba, nem azért mert béna vagyok inditani utso másodpercbe akár 3 hullámot is, hanem mert nem vagyok pofátlan. Jopárszor szövegeltek a társak , de nem volt pofám
Szegény csoringer kimozdul fullosan, mert olyan helyen van
csak fullosan tud ütni, és ugye hozz x földet, de erre meg kap egy 5-ös sereget . Azért a pofátlanságnak is van határa. ha azt mondom kiszurta és megy 1 sereggel akkor ok. Egy szot nem szolok

De az olyannak nem tudok gratulálni hogy valaki mert, kockáztat és akar játszani kimozdul , erre a gyáva sunyik meg lehiénázzák és a fél országát elviszik. Ugy könnyü játszani hogy semmi kockázatot se vállalsz

leirok egy esetett

Klántámadásba voltunk kinn, és 1 ori kiszurta. Nem volt nehéz 70% feletti barakk volt és kiment a full lo, mert kellett a sok lo
A köv körbe azt látjuk ettől az egyéntől 1-1-1 hullám jött mindanyiunkra
Utána elmondta hogy azért csinálta igy mert nem akart nagyon kiszurni velünk,
Egy szot nem szoltam

remélem érthető hogy mi az ami nem tetszik az 1A-ba, meg a hiénázásba

nem müvészet egy fullosan kimozdult orit lecsapni több hullámba, csak erkölcsileg azért én nem várom a gratuláciot. Azért a kezdeményezőnek ne vegyük el már a kedvét

talán szabályoznám ezt a seregmennyiséget.


Itt nem a termelő orikrol van szo (elf, törp), mert ugye azok nem tudnak több hullámba menni
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to richardka For This Useful Post:
  #29  
Old 12-15-2010, 20:38
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragi View Post
Itt nem az alkalmazkodással van a probléma hanem mikor megírja a klántársam a Hanyatlás egyik tagjának hogy te figyu ezt így most miért kell ? hogy lehiénáznak minket ráfokoz a klántársam 2 sereggel rámegy hogy hazakíséri erre elfokoznak.
A-s pályafutásom nagy részében olyan csatákat vívtam, amiben teljesen természetes volt, hogy nem mozdulhatsz ki anélkül, hogy ne lenne meg arra az esély, hogy valaki kísérni fog, és könnyen előfordulhatott, hogy elfokoz valaki, elbont valaki, újraépíti akár az egész országát.

A nagyobb klánoknál, mint a pannon, pékek, dragon, big gun, és a többiek ha egymást ütik mondjuk, akkor miért ne fokozna el valaki, hogyha az leghatékonyabb megoldás. Ha a hanyatlás is akkora klán, hogy megtehetik, akkor meg is teszik.

Ameddig a jelenlegi szabályok vannak életben, addig itt is alkalmazkodni kell, és kv előtt gömbölni, ha van benne 500k egység, akkor Neked is be kell venni 400k egységet. De ez már off topic, viszont a lényege ugyanaz: alkalmazkodni kell, még ha szívesebben játszana az ember olyan szabályokkal, hogy ne lehessen 0-ra elfokozni, vagy ne lehessen látni a teljes krónikát azonnal, hanem csak mondjuk 3 kör csúszással.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #30  
Old 12-15-2010, 20:41
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A-s pályafutásom nagy részében olyan csatákat vívtam, amiben teljesen természetes volt, hogy nem mozdulhatsz ki anélkül, hogy ne lenne meg arra az esély, hogy valaki kísérni fog, és könnyen előfordulhatott, hogy elfokoz valaki, elbont valaki, újraépíti akár az egész országát.

A nagyobb klánoknál, mint a pannon, pékek, dragon, big gun, és a többiek ha egymást ütik mondjuk, akkor miért ne fokozna el valaki, hogyha az leghatékonyabb megoldás. Ha a hanyatlás is akkora klán, hogy megtehetik, akkor meg is teszik.

Ameddig a jelenlegi szabályok vannak életben, addig itt is alkalmazkodni kell, és kv előtt gömbölni, ha van benne 500k egység, akkor Neked is be kell venni 400k egységet. De ez már off topic, viszont a lényege ugyanaz: alkalmazkodni kell, még ha szívesebben játszana az ember olyan szabályokkal, hogy ne lehessen 0-ra elfokozni, vagy ne lehessen látni a teljes krónikát azonnal, hanem csak mondjuk 3 kör csúszással.
Tegye meg! Nem sajnálom tőle, de ne legyen rá nagy mellénye!
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu