Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok

Fantasy, szerepjátékok Fantasy, RPG, szerepjáték

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-15-2013, 15:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by beni96 View Post
Skacok, nagyon jó lenne játszani egy jót. Ennyire nincs jelentkező? Vagy kevés a kezdeti infó? Ha van akit érdekel az szóljon és hétvégén skype-on vagy akárhol, teljesen részletes infót tudok neki adni. Hajrá hajrá.
Szerintem add itt a részletes infókat, hátha az alapján többen kedvet kapnak.

Amúgy már volt két érdeklődő itt a fórumon, őket remélem láttad.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-15-2013, 15:57
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem add itt a részletes infókat, hátha az alapján többen kedvet kapnak.

Amúgy már volt két érdeklődő itt a fórumon, őket remélem láttad.
Igen igen. Tsobi-val már felvettem a kapcsolatot
Reply With Quote
  #13  
Old 02-15-2013, 16:17
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default Részletek

Hol is kezdjem... A karakterek megalkotása az első számú feladat ami nélkül a játék nem jöhet létre. Karakteredet olyan részletességgel és kidolgozottsággal készítheted el amilyennel akarod, határ a csillagos ég. Karaktered 6 alap tulajdonsága a következő: Erő, Ügyesség, Állóképesség, Bölcsesség, Intelligencia és Karizma. Ezeknek a tulajdonságoknak az értékét dobókocka segítségével határozzuk meg a következő módon: dobunk 6 kört minden egyes körben 4d6 vagyis négyszer dobunk 6 oldalú dobókockával. A 4 érték közül a legkisebbet elvesszük a maradékot összeadjuk, így kapunk 6 értéket a 6 kör alatt. Ezeket az értékeket kell az általunk kiválasztott tulajdonsághoz rendelni, nyilván attól függően hogy karaktered milyen fajú és kasztú. Rögtön meg is érkeztünk a fajokhoz. A D&D-ben választható fajok a következők: Ember, Elf, Fél-elf, Gnóm, Fél-ork, Törpe, Félszerzet. Minden fajnak megvannak a saját jellemzői amit részletesen elolvashattok majd a tőlem kapott játékosok könyvéből. Minden faj kimondottan jó bizonyos kasztokban. A kasztok a következők: Barbár, Bárd, Pap, Druida, Harcos, Szerzetes, Lovag, Vándor, Mágus, Varázsló. Mint az gondolom sejtitek, minden kasztnak megvan a saját leírása és hogy mi mit tud így erre nem fordítok szót mert úgy is benne lesz minden a könyvben. Fontos még megemlíteni a képzettségeket amiket a karakterek választhatnak maguknak az úszástól kezdve az állatszelídítésig. A játék egy általam kreált világban játszódik varázslatos lényekkel. Karaktereteknek rendkívül fontos hogy legyen múltja, hogy része legyen a világnak amiben játszik, pl: legyenek ismerősei tudja merre van a szülőföldje stb. Mint a legtöbb szerepjátékban itt is karakterlapot használunk a karakterünk adatainak számontartásához. A játékban szinte mindenről a szerencse dönt ami dobókockák formájában jelenik meg a valóságban: d4, d6, d8, d10, d12, d20. Az iménti felsorolás a dobókockák szerepjátékos neve a dice szóból és az oldalaik számából. Ezen kívül karaktereiteknek lehet istenük, sőt valamilyen valláshoz kötelező tartozniuk ezenkívül van egy alap személyiségük amely lehet jó, rossz vagy semleges. Dióhéjban szerintem ennyi megteszi, de száz meg száz egyéb apróságról lehetne még szót ejteni szóban. Remélem ezzel sikerül egy kis kedvet hozni a játékosoknak a csatlakozáshoz.
Reply With Quote
  #14  
Old 02-15-2013, 19:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Lehet, hogy engem is érdekelne különben, csak mostanában az idővel nem vagyok annyira elengedve...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 02-15-2013, 19:17
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Ati te tudod hogy működik vagy neked is találjak időpontot amikor skype-on el tudom magyarázni?
Reply With Quote
  #16  
Old 02-15-2013, 19:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by beni96 View Post
Ati te tudod hogy működik vagy neked is találjak időpontot amikor skype-on el tudom magyarázni?
Általánosságban képben vagyok vele. Hogy Te konkrétan hogy szeretnéd csinálni, az meg majd úgyis kiderül.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #17  
Old 02-15-2013, 19:37
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Rendben
Reply With Quote
  #18  
Old 02-15-2013, 19:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Kb mikor tervezed? Csak mert vannak időpontok, amik eleve nem jók nekem, és akkor feleslegesen nem növelem a névsort.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 02-15-2013, 19:41
beni96 beni96 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 81
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Azt terveztem hogy legyen meg a minimum 4 ember hogy kitudjátok egészíteni egymást és után pedig kiválasztunk bizonyos hétvégéket amikor 3 órás részekben lenyomjuk a játékot. Elég sok hétvégét venne igénybe de olyat keresünk amelyik mindenkinek jó.
Reply With Quote
  #20  
Old 02-15-2013, 19:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by beni96 View Post
Azt terveztem hogy legyen meg a minimum 4 ember hogy kitudjátok egészíteni egymást és után pedig kiválasztunk bizonyos hétvégéket amikor 3 órás részekben lenyomjuk a játékot. Elég sok hétvégét venne igénybe de olyat keresünk amelyik mindenkinek jó.
Köszi, kb erre voltam kíváncsi. Így akkor kilőve egyelőre, a hétvégéim többnyire foglaltak -- olyan szinten biztosan, hogy 3 órát nem tudok egyhuzamban gépnél lenni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szerepjáték Skype-on Ati Fantasy, szerepjátékok 30 04-14-2009 16:05


All times are GMT +1. The time now is 16:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu