Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 04-18-2010, 18:13
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default InuYasha

Wiki:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Inuyasha
Az InuYasha (犬夜叉) egy manga- és animesorozat, melynek szerzője Takahasi Rumiko.
A sorozat a címét a főszereplőjéről, InuYasháról kapta. Maga a név; „InuYasha”, jelentése „kutyadémon” vagy „kutyaszellem” (a magyar animefordításban a szellem kifejezés honosodott meg). A sorozat teljes címe Sengoku Otogi Zōshi Inuyasha (戦国お伽草子ー犬夜叉).


Rövid story:

A Négy Lélek Ékköve


A történet Japánban, Tokióban kezdődik. Egy középiskolás lány: Higurashi Kagome elszökött macskáját keresi, miközben betéved a családja tulajdonában lévő shinto szentélybe. A szentély lefedett kútjából váratlanul egy százlábú démon bukkan elő (Mukade Jouro), ami megragadja és magával rántja a kútba. Mikor Kagome magához tér, a feudális Japán Sengoku korszakában találja magát. Egy közeli faluban találkozik egy papnővel Kaedével. A papnőnek azonnal feltűnik, hogy Kagome szinte megszólalásig hasonlít halott nővérére, Kikyou-ra (Kikyou jelentése "harangvirág"). Kaede elmeséli, hogy nagyjából ötven évvel azelőtt nővére akkor halt meg, mikor egy félszellem (Hanyou), InuYasha megpróbálta ellopni tőle a Négy Lélek Szent Ékkövét (Shikon No Tama). Kikyou halálosan megsérült a harc során, de még sikerült neki egy mágikus nyílvesszővel a félszellemet egy fához szögeznie (A fa egy időfa – Goshinboku). Az Ékkövet végül Kikyou testével együtt elhamvasztották, hogy azt magával vigye a túlvilágra.
Kiderül, hogy Kagome Kikyou reinkarnációja, és hogy az Ékkő az ő testében van. Mikor a százlábú démon rátámad a lányra és kitépi a testéből, majd lenyeli az ékkövet és ezzel még hatalmasabb erőre szert. Mivel az ékkő, ha démon (Youkai) kezébe kerül, akkor megerősíti azt, de ha jó célokra akarják felhasználni, akkor egyszerűen megszűnik létezni, Kagome kénytelen kiszabadítani InuYashát, hogy az megküzdjön a démonnal.
Nem sokkal azután, hogy visszaszerezik az Ékkövet, rögtön mások is megpróbálják elrabolni tőlük. Kagome véletlenül szilánkokra töri, a szilánkok pedig szétszóródnak az egész vidéken.
A történet valódi cselekménye itt kezdődik és a főhősök kalandját meséli el, mialatt az Ékkő szilánkjai után kutatnak.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]

Last edited by Rotcsa; 04-18-2010 at 18:16..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-18-2010, 18:15
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Van olyan, aki nézte ezt az anime-t?
Nekem nagyon tetszik!

Sajnos az rtl klub a 113. résszel befejezte a sorozat sugárzását.

A sorozat első évada 167 részből áll, a második pedig 26-ból, alcíme Final Act.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #3  
Old 04-18-2010, 18:51
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Van olyan, aki nézte ezt az anime-t?
Nekem nagyon tetszik!

Sajnos az rtl klub a 113. résszel befejezte a sorozat sugárzását.

A sorozat első évada 167 részből áll, a második pedig 26-ból, alcíme Final Act.
Jó lett volna, ha az amúgy is nyitott Anime topikba írod

Az nem baj, hogy az RTL abbahagyta, mert kegyetlenül meg voltak vágva. Mivel ez sem egy olyan anime, ami feltétlen gyerekeknek szólna, így megvágták a "véres" részeket, és sokazor csak következtetni lehetett arra, hogy mi történt ott, főleg ha volt közben egy kivágásra ítélt, mégis a megértés szempontjától fontos lett volna.

Én addig láttam, amikor is belekerült a 7 harcos. Végülis jó volt, érdekes, de nekem hosszú. Rövidebb animéket szeretek.

A befejező évadjának a fordítását megcsinálta az AnimeAddicts. Videóval együtt letölthető.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #4  
Old 04-18-2010, 18:56
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jó lett volna, ha az amúgy is nyitott Anime topikba írod

Az nem baj, hogy az RTL abbahagyta, mert kegyetlenül meg voltak vágva. Mivel ez sem egy olyan anime, ami feltétlen gyerekeknek szólna, így megvágták a "véres" részeket, és sokazor csak következtetni lehetett arra, hogy mi történt ott, főleg ha volt közben egy kivágásra ítélt, mégis a megértés szempontjától fontos lett volna.

Én addig láttam, amikor is belekerült a 7 harcos. Végülis jó volt, érdekes, de nekem hosszú. Rövidebb animéket szeretek.

A befejező évadjának a fordítását megcsinálta az AnimeAddicts. Videóval együtt letölthető.
Jaja, az rtl agyon vágdosta.
A befejező évad pedig nagyon izgalams lett,tele van fordulatokkal és harcokkal!
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #5  
Old 04-18-2010, 18:59
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Van olyan, aki nézte ezt az anime-t?
Nekem nagyon tetszik!

Sajnos az rtl klub a 113. résszel befejezte a sorozat sugárzását.

A sorozat első évada 167 részből áll, a második pedig 26-ból, alcíme Final Act.
én láttam az összes részt..
nekem is tetszett..
és 167 rész szerintem nem egy évad.. sőt ha jól rémlik nagyon sok évad.. csak nincs úgy bontva..
ja és a filmeket is láttam belőle..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #6  
Old 04-18-2010, 19:02
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
én láttam az összes részt..
nekem is tetszett..
és 167 rész szerintem nem egy évad.. sőt ha jól rémlik nagyon sok évad.. csak nincs úgy bontva..
ja és a filmeket is láttam belőle..

Én is csak a 7 harcosig láttam, mint Vityu. Bár én nem láttam a fővezérrel való csatát, csak kb gishinki a gépszörny haláláig azt hiszem.

A kedvencem Shessoumaru! Amikor átváltozik teljesen szellemmé és előtte elváltozik az arca, az nagyon ott van!
Meg amikor az újjaiból azt nyalábot kicsapja az is jó!
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #7  
Old 05-21-2010, 00:26
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Arrow

A filmeket honnan szedted le?
Az animeaddicts-on csak feliratot találtam.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu