Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Anarchista csoport > Fontos események

Fontos események Nagyobb anarchista háborúk, vagy csak kisebb viták lerendezése -- itt nem válik az idő martalékává...

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-26-2010, 17:52
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Totya&Törpe View Post
és szted mit érnél azzal hogy nem lennének határok?
ígyse úgyse engedne fel az adott szint termelőrétege ...
másik meg ha te mennél fel termelni és lennének termijeid te is úgyanúgy tennél határt hogy bevédd a hátsód
és máris új ember új határral...
ha meg nem lenne semmi akkor jöhet a D szituáció..
Én már beláttam, hogy a piac rendbentartásához és a normális játékhoz szükség van a termelőkre. Ellenemre mondjuk nem lenne, ha a határok feljebb tolódnának, hogy a normál játékosok is lehetőséget kapjanak az érdembeni termelésre és ne VIP-ért kelljen venniük a pénzt.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 07-26-2010, 17:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Én már beláttam, hogy a piac rendbentartásához és a normális játékhoz szükség van a termelőkre.
Én bevallom, hogy még nem láttam ezt be. "De jó volt régen." Régen nem voltak ám ekkora termelőországok!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 07-26-2010, 17:58
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Határok megszüntetése, határvédők felszámolása... igazi anarchia
Az a baj, hogy a szemellenződtől nem látsz semmit. Voltam már H-ban, mikor "anarchia" volt és csak amiatt tudtam 2k kör után lépni onnan, mert a drága orkjaimnak annyi időbe telt a képzésből felfedezni a szükséges szintig (mert nem mindig jött elég bánya)...
Én mondjuk örülnék olyan jellegű véleményeknek is, ahol ténylegesen tudnának valamit indokolni és nem az igazságérzet szó eltorzított változatát felvillantani.

Ati: Ha jól rémlik, határok azóta vannak, amióta több szintes lett anarch és amióta megkaparintotta valaki a hatalmat fenn (nyilván megvédte a magáét és kellő idő után felálította.) Amiről te beszéltél (a téma követésének elmaradása), az meg eléggé általánosított nézet (igaz, 3 játékost fel tudok hozni (aki inkább sírt, semmint játszott), de ez az arány a teljes anachos játékosállományhoz képest annyi, mint ahányan kérdeznek a játék alapjairól.)

Amúgy mire gondoltál? (a nem "csak" a határok eltörlésével kapcsolatban.)
Reply With Quote
  #14  
Old 07-26-2010, 17:59
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én bevallom, hogy még nem láttam ezt be. "De jó volt régen." Régen nem voltak ám ekkora termelőországok!
Nem azt mondom, hogy nem lenne megoldva egy idő után a piac ellátása, de nagy könnyebbség a jelenlegi rendszer.

Ha eltűnnének a termelők, akkor a hiperaktív játékosok eltűnnének pl. Nem lenne annyi pénz a csoportban, nem lehetne olyan gyorsan feljutni a topba, nem lehetne egyszerre 8-10 országgal haladni...
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #15  
Old 07-26-2010, 18:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Amúgy mire gondoltál? (a nem "csak" a határok eltörlésével kapcsolatban.)
Én a problémát a hatalmas termelők puszta létezésében látom.

És nyilván abban, hogy ezeknek az országoknak az ottlétére és folyamatos működésére nagyon sokan hagyatkoznak. Így néhány országgal befolyásolni lehet azt, hogy mások mennyire aktívan játszanak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #16  
Old 07-26-2010, 18:11
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én a problémát a hatalmas termelők puszta létezésében látom.

És nyilván abban, hogy ezeknek az országoknak az ottlétére és folyamatos működésére nagyon sokan hagyatkoznak. Így néhány országgal befolyásolni lehet azt, hogy mások mennyire aktívan játszanak.
Nem értelek. Ha nem lennének nagy országok, javarészt mindenki magának termelne. Ez egyszer több ország, másodjára jóval komplikáltabb is. Már itt kiesne pár mostani játékos. És nyilván pár olyan országfelépítés sem lenne megvalósítható, ezáltal a "jobbhoz" szokott játékosok nyilván valami kiskapu keresésével ugyanúgy monopolhelyzetbe jutnának. (amit most egy ország segítségével tesznek meg.) Ez miért növelné az aktivitást? (igazából nekem nem az aktivitással van a bajom, hanem a játékosok számával/kitartásával)

(félreértések elkerülése végett: általánosságában az anarchista csoportokról beszélsz, vagy D-ről?)
Reply With Quote
  #17  
Old 07-26-2010, 18:14
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Az a baj, hogy a szemellenződtől nem látsz semmit.
Mi az, amit nem látok?
Mi az, amit egy mezei játékosnak az őt ért hatásokon kívül látnia kéne?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #18  
Old 07-26-2010, 18:17
Totya&Törpe's Avatar
Totya&Törpe Totya&Törpe is offline
Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én a problémát a hatalmas termelők puszta létezésében látom.

És nyilván abban, hogy ezeknek az országoknak az ottlétére és folyamatos működésére nagyon sokan hagyatkoznak. Így néhány országgal befolyásolni lehet azt, hogy mások mennyire aktívan játszanak.

4éve kezdtem kb játszani akkor került bevezetésre a nehezebb fedezés és hogy nem mind a 8db sereg megy felfele csak 1 többi lefele stb dolgok....
ezidáig sikerült oda eljutnom hogy van rengeteg országom és akad mind 4db szinten termelő országom...
és nem úgy kezdtem hogy hopp ide egy termelőt vagy huh minek van itt határ miért nem mehet fel mindenki....nekiálltam 200 hekin termelni hogy tudjak miből orikat felvinni és megvédeni magam mert senki nem segített vagy adott pénzt venni meg nem volt miből(vagy fel se merült)
aztán ahogy haladtam mindig vkivel összeakadtam aztán jóbarátok lettünk
szép lassan megtanítottak játszani
majd kitűztem egy célt és amiatt játszottam mekkora előnye volt ellenem bárkinek aki már régebben játszott akkor is léteztek nagy termik mindenhol
és mégis elértem amit szerettem volna mert küzdöttem érte hazsnáltama diplomáciát nem sírni jártam állandóan a fórumra hogy jaj xy lelopott + beütött mikor ez a játék lényege (tisztelet akivételnek)
Reply With Quote
  #19  
Old 07-26-2010, 18:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Nem értelek. Ha nem lennének nagy országok, javarészt mindenki magának termelne. Ez egyszer több ország, másodjára jóval komplikáltabb is. Már itt kiesne pár mostani játékos. És nyilván pár olyan országfelépítés sem lenne megvalósítható, ezáltal a "jobbhoz" szokott játékosok nyilván valami kiskapu keresésével ugyanúgy monopolhelyzetbe jutnának. (amit most egy ország segítségével tesznek meg.) Ez miért növelné az aktivitást? (igazából nekem nem az aktivitással van a bajom, hanem a játékosok számával/kitartásával)
Bármilyen logikusan hangzik is ez, mégis egy olyan időszakot emlegetnek itt már többen is, amikor még nem voltak ezek az óriási termelők.

Lehet, hogy rosszul látom, de én valamikorra akkorra teszem a probléma kezdetét, amikor szintén felpezsdítési célzattal olcsón lehetett katonákhoz jutni. A felpezsdülés helyett pedig hatalmas felfedezési hullám kezdődött.

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
(félreértések elkerülése végett: általánosságában az anarchista csoportokról beszélsz, vagy D-ről?)
Teljesen általánosságban. Talán legkevésbé D-ről. Az volt elsőként a "béke szigete", de azt hiszem, hogy mostanra már mindenhol máshol is ragaszkodnak az emberek a már megszerzett javakhoz, és nem kockáztatnak holmi támadást.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 07-26-2010, 18:21
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Mi az, amit nem látok?
Mi az, amit egy mezei játékosnak az őt ért hatásokon kívül látnia kéne?
Egy mezei játékost, akinek van valamilyen célja, miért zavar egy olyan dolog, aminek a hatását nem is kéne látnia? Ha mégis határ fölé akarsz menni (mert ez az egy olyan eset van, ahol láthatod), akkor miért nem teszed? miért panaszkodsz ellene, ahelyett hogy játszanál?
normál 5. szinten fizikai korlátja van, hogy meddig mehetsz. Itt nincs, mégse mersz/akarsz fölémenni, csak szajkózod hogy miért van.
Ezt nem látod. (a piacos részt lehet, mégis látod, ha már a beírásom közben kifejtetted.)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarch D szint :) Hex Elvetett javaslatok 8 07-17-2009 21:28
anarch öszekapcs caca73 Stratégia & Tippek 8 02-20-2009 15:20
anarch csoport gambrius Segítség 21 12-31-2008 09:23
Összekapcsolás, Szétkapcsolás, Anarch, VIP Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 6 06-25-2006 12:25
Anarch Never Elvetett javaslatok 1 06-12-2006 10:17


All times are GMT +1. The time now is 10:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu