Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-02-2016, 16:32
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default Hulla update

Azt gondoltam, mivel a fertőzéseket kizárólag élőhalottak terjesztik, ezért

láthatóvá tenném a hullának azokat az országokat, amelyek betegek.
Gyakori stratégiai eleme a játéknak a túlerőben lévő ellenféllel szemben, hogy hullát, vagy fertőzött országot támadnak az agresszor gyengítésére.
Ezzel a módosítással viszont az ilyen országok kitennék magukat annak a veszélynek, hogy a hullák "vérszagot" kapva rákattannak az ilyen országokra. Sőt, ezen túlmenően én az élőhalottnak valamennyi bónuszt is adnék, ha fertőzött országot támad, mivel eleve saját esszenciájával-fertőzés- gyengített ország a célpontja. Ezen túlmenően még képességet is kapna arra, hogy valahogyan tájékozódhasson a fertőzés nagyságáról annak érdekében, hogy kiszámíthatóbb haderőt küldhessen.

Ezekkel a módosításokkal nem lenne annyira vak a hulla és a hulla-invázió egy izgalmas eleme lenne a játéknak.

Mit gondoltok?
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]

Last edited by Rotcsa; 02-03-2016 at 16:24.. Reason: fertőzés-szót betegre cseréltem a félreértések elkerülése végett.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-02-2016, 16:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
mivel a fertőzéseket kizárólag élőhalottak terjesztik
... plusz a beteg országok, legyenek bármilyen fajúak.
... plusz a spontán megbetegedések alkalmával bárki elkaphatja támadások nélkül is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 02-02-2016, 16:57
sij13 sij13 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
láthatóvá tenném a hullának azokat az országokat, amelyek fertőzöttek.
Ez még el is megy. Bár én ezt inkább csak valami vip funkcióként alkalmaznám.

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Sőt, ezen túlmenően én az élőhalottnak valamennyi bónuszt is adnék, ha fertőzött országot támad, mivel eleve saját esszenciájával-fertőzés- gyengített ország a célpontja.
Szerintem elég baja van annak az országnak amelyik megfertőződött. Bár valóban,így valamivel ellensúlyoznák a "hullavadászok" által keltett problémákat. Igazából nem tudom.

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Ezen túlmenően még képességet is kapna arra, hogy valahogyan tájékozódhasson a fertőzés nagyságáról annak érdekében, hogy kiszámíthatóbb haderőt küldhessen.

Ezekkel a módosításokkal nem lenne annyira vak a hulla és a hulla-invázió egy izgalmas eleme lenne a játéknak.

Mit gondoltok?
Ez a képesség dolog nem olyan rossz ötlet. Bár azt még az adott országnak sem jelzi,hogy mennyi van hátra.Ezt neki is úgy kell kiszámolnia/megsaccolni

Igazából nem tudom,hogy a fertőzés nagyságának ismeret mivel tenné kiszámíthatóbbá a haderő kalkulációt.Szerintem nem sok köze van hozzá.
Reply With Quote
  #4  
Old 02-02-2016, 17:13
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
... plusz a beteg országok, legyenek bármilyen fajúak.
... plusz a spontán megbetegedések alkalmával bárki elkaphatja támadások nélkül is.
Akkor legyenek szívesek az illetékesek módosítani a súgót és engedjetek meg egy idézetet:

"FONTOS! Betegséget csak katonai támadás útján szerezhetsz!"

Tehát én arra gondoltam, hogy a "bármilyen fajú országok" is közvetetten az élőhalottól kaphatták el.
Mi ez a "spontán" megbetegedés? És miért nincs sehol leírva?
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #5  
Old 02-02-2016, 17:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Mi ez a "spontán" megbetegedés? És miért nincs sehol leírva?
"JÁRVÁNY: Ideje kitakarítani az utcákat és házakat, és füstölőket gyújtani, mert a mostani állapotok mellett bármikor felütheti a fejét egy-egy betegség. A környező országokban rengeteg megbetegedést jelentettek, járvány tört ki! Nemcsak külső forrásból kaphatsz el betegségeket, hanem ez idő alatt spontán megbetegedés is kezdődhet az országban!" (Súgó: egyedi időszakok)

Azt szeretném kérni, hogy új javaslat felvetése előtt mindenki legyen tisztában az aktuális állapotokkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 02-02-2016, 17:23
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"JÁRVÁNY: Ideje kitakarítani az utcákat és házakat, és füstölőket gyújtani, mert a mostani állapotok mellett bármikor felütheti a fejét egy-egy betegség. A környező országokban rengeteg megbetegedést jelentettek, járvány tört ki! Nemcsak külső forrásból kaphatsz el betegségeket, hanem ez idő alatt spontán megbetegedés is kezdődhet az országban!" (Súgó: egyedi időszakok)

Azt szeretném kérni, hogy új javaslat felvetése előtt mindenki legyen tisztában az aktuális állapotokkal.
Valóban. Elnézést kérek ezért a figyelmetlenségért, de a betegség/járvány súgóba azért jó lett volna egy utalás erre. Nekem az volt evidens, hogy ott lesz minden info, ahol ennek a témája van.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #7  
Old 02-02-2016, 17:42
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
Ez még el is megy. Bár én ezt inkább csak valami vip funkcióként alkalmaznám.
Szeritnem mindenkit megillet, MF hulláknak pedig pláne jól jönne.

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
Szerintem elég baja van annak az országnak amelyik megfertőződött. Bár valóban,így valamivel ellensúlyoznák a "hullavadászok" által keltett problémákat. Igazából nem tudom.
Igen, azt mindenképpen ellensúlyozná.

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
Ez a képesség dolog nem olyan rossz ötlet. Bár azt még az adott országnak sem jelzi,hogy mennyi van hátra.Ezt neki is úgy kell kiszámolnia/megsaccolni
Ahogy az az ország is kap infot arról, hogy hányan egység a fertőzés, a hulla is kapna. Vagy hasonló....

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
Igazából nem tudom,hogy a fertőzés nagyságának ismeret mivel tenné kiszámíthatóbbá a haderő kalkulációt.Szerintem nem sok köze van hozzá.
Erre nekem sem volt konkrét matematikai összefüggésem. Csak úgy éreztem jogosnak, hogy a hulla rendelkezzen a saját eszenciája biztosította előnyökkel. pl minden 10 egység fertőzésre 5 pont támadóerő juthatna. Vagy Találjatok ki valamit.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #8  
Old 02-02-2016, 18:21
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

A nyitootletet nem tamogatom, ellenben annak orulnek, ha a hulla sikeres tamadasa eseten megfertozne az altala tamadott orszagot.

Igy plusz strategiai lehetoseg nyilna meg, s a hulla kelendove valna egy-egy szovi tagjakent is.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”



Last edited by Tsobi; 02-02-2016 at 18:25..
Reply With Quote
  #9  
Old 02-02-2016, 19:31
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
A nyitootletet nem tamogatom, ellenben annak orulnek, ha a hulla sikeres tamadasa eseten megfertozne az altala tamadott orszagot.

Igy plusz strategiai lehetoseg nyilna meg, s a hulla kelendove valna egy-egy szovi tagjakent is.
Szerintem így túlságosan és ésszerűtlenül sok lenne a beteg ország.
Most is az a jó, hogy az lesz fertőzött, aki bevállalja (egyedi időtől eltekintve), illetve aki figyelmetlen. Ebből kifolyólag nem tudok azzal egyet érteni, hogy startégiai lehetőség nyílna meg , mint a betegség terjesztése, mert ez inkább kivenné a nem hulla játékosok kezéből azt a lehetőséget, hogy a betegséget stratégiaként használják, mintsem hogy új lehetőségeket nyisson meg előttük.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #10  
Old 02-02-2016, 19:38
sij13 sij13 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Erre nekem sem volt konkrét matematikai összefüggésem. Csak úgy éreztem jogosnak, hogy a hulla rendelkezzen a saját eszenciája biztosította előnyökkel. pl minden 10 egység fertőzésre 5 pont támadóerő juthatna. Vagy Találjatok ki valamit.
Az a baj,hogy a betegség mértéke elvileg változó-gondolom,de nem biztos-. (Bár én a saját kis súgómban azt írtam,hogy 0.75%/kör az elhalálozások száma a népességből, igazából olyan sokat még nem teszteltem és könnyen lehet,hogy ez az érték csökken, sőt, az is lehet,hogy nem 0.75%-ról indul.-sok sok bakit kiírtam én már a fórumra )Kalkulálhatsz vele,de az se lesz 100% és a betegség csak a lakosokat öli le,szóval hadilag nem sokat tudsz rajta számolni.Hiszen azt sem tudhatod,hogy rabol-e a gazdája embereket másoktól egyfajta pótlásként. Bár az emberrablásra feltehetőleg pont a hulla lesz a célpont,mert annak úgyis sok népe van -ha nem butus,akkor sok van neki-.Sok alatt azt értsd,hogy amennyi biztonságot nyújt a sok sok gonosz hullagyilkos ellen. (bár nincs olyan,hogy tökéletes védelem,a hullát a legkönnyebb szétrombolni. DE! Legalább minimálisak a katonai veszteségei -már amikor az-)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hulla 2 Merengő Nem hiba 23 09-21-2010 15:06
Hulla Merengő Lezárt hibák 37 04-29-2010 12:40
Hulla hétvégin Pool Lezárt hibák 6 04-12-2010 17:45
Tolvaj hulla:) BokiG Segítség 13 06-15-2008 19:25
Hulla Anonymus Segítség 16 04-21-2007 21:19


All times are GMT +1. The time now is 14:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu