Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #961  
Old 08-19-2010, 09:23
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Egy extrém ötlet (bár nekem bejönne):

Ne kelljen A-ban játszani, XY top kör megléte után fordulhatnának az országok B-ből is.
Minden fordulás esetén járjon 1 személyiség. (Ezek a fél-személyiségek, meg 2-3-stb fordulásonként 1... Hát nemár...)
DE!
Aki így fordul, hogy kihagyja A-t, annak a rendszer adjon személyiséget 5-ös szinten, azonnal, véletlenszerűen!
Tehát megkapom a 200 hekis országomat, faj nélkül, 2 személyiséggel. Mondjuk Kereskedő+Tolvaj...

Szerintem érdekes lenne egy kis fordítás, hogy nem a fajhoz választunk szemet, hanem a szemekhez fajt...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #962  
Old 08-19-2010, 09:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy extrém ötlet (bár nekem bejönne):

Ne kelljen A-ban játszani, XY top kör megléte után fordulhatnának az országok B-ből is.
Minden fordulás esetén járjon 1 személyiség. (Ezek a fél-személyiségek, meg 2-3-stb fordulásonként 1... Hát nemár...)
DE!
Aki így fordul, hogy kihagyja A-t, annak a rendszer adjon személyiséget 5-ös szinten, azonnal, véletlenszerűen!
Tehát megkapom a 200 hekis országomat, faj nélkül, 2 személyiséggel. Mondjuk Kereskedő+Tolvaj...

Szerintem érdekes lenne egy kis fordítás, hogy nem a fajhoz választunk szemet, hanem a szemekhez fajt...
Ez felejtős.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #963  
Old 08-19-2010, 09:33
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy extrém ötlet (bár nekem bejönne):

Ne kelljen A-ban játszani, XY top kör megléte után fordulhatnának az országok B-ből is.
Minden fordulás esetén járjon 1 személyiség. (Ezek a fél-személyiségek, meg 2-3-stb fordulásonként 1... Hát nemár...)
DE!
Aki így fordul, hogy kihagyja A-t, annak a rendszer adjon személyiséget 5-ös szinten, azonnal, véletlenszerűen!
Tehát megkapom a 200 hekis országomat, faj nélkül, 2 személyiséggel. Mondjuk Kereskedő+Tolvaj...

Szerintem érdekes lenne egy kis fordítás, hogy nem a fajhoz választunk szemet, hanem a szemekhez fajt...
Legalább ötletes, még ha nincs is értelme. 5. szintet varázsló-tolvaj hullával is megcsinálja, 4.-en meg már gondolom nem véletlenszerűen kapná a szemeket.
Reply With Quote
  #964  
Old 08-19-2010, 09:53
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy extrém ötlet (bár nekem bejönne):

Ne kelljen A-ban játszani, XY top kör megléte után fordulhatnának az országok B-ből is.
Minden fordulás esetén járjon 1 személyiség. (Ezek a fél-személyiségek, meg 2-3-stb fordulásonként 1... Hát nemár...)
DE!
Aki így fordul, hogy kihagyja A-t, annak a rendszer adjon személyiséget 5-ös szinten, azonnal, véletlenszerűen!
Tehát megkapom a 200 hekis országomat, faj nélkül, 2 személyiséggel. Mondjuk Kereskedő+Tolvaj...

Szerintem érdekes lenne egy kis fordítás, hogy nem a fajhoz választunk szemet, hanem a szemekhez fajt...


Jó ötlet, egyetlen baj van vele, hogy még annyian sem lennénk az A-ba, mint most, ergo előbb-utóbb meghalna az A.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sami For This Useful Post:
  #965  
Old 08-19-2010, 11:24
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez szerintem felejtos, hiszen ez a kedvezmeny, mint kiderult, tobbet art, mint hasznal sajnos, a rallaskori kidobalasok miatt. Ne terjesszuk mar ezt ki meg jobban... Ertem ez alatt azt, hogy aki kihasznalja, es atmegy mas klanba, hogy tudjon utni, pofara esik, mert a masik klan is kihasznalja, es kidobalja a tagjait... (Persze ha megvalosul a tobb koros klanbol kitetel, akkor nincs gondom az otlettel)
Hát a több körös kitétel tényleg jó lenne, de ettől függetlenül sem értek egyet
A 4milla pont feletti klánoknál tény,hogy bevált szokás lett ez a kidobálás, de ezen ez semmit sem változtatna,mert nekik így is úgyis megvannak a kedvezmények.

amúgy azért elég sok klánnak bejött ez a kilépős kisklánozás, ha nem csak 1 várhatóan hatalmas ütésre dobált ki tagokat. ha az elf mocsár alatt is lenne már kedvezmény, akkor a frissen feltörekvő hadis klánok, könnyebben átuggorhatnák azt sztem.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #966  
Old 08-20-2010, 14:28
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Olvass már vissza, legalább ötször le lett már írva, kielemezve, példákkal illusztrálva, legutóbb kb egy oldallal ezelőtt.

röviden: 5000 kör "tétlenség" az A-ban plusz szemért vs 2X1000 kör "tétlenség" az A-ban és 4000 kör igazi játék többi szinten plussz szemért.
A válasz egyébként igen, pont hogy játszani szeretnének ezek az emberek és nem tétlenül ücsörögni az A-ban évekig.
Hat amit ide irtal az a kovetkezokeppen kell erteni es cafolj meg ha nem igy van...
Kezded a jatekot, feltornaszod magad az 1A-g, Bekerulsz az 1Aban es alakitasz egy egyszemes klant. A hataridonaplodba vagy a naptarba bekarikazod h 42 nap mulva lepjel be h fordulj le a fel szemelyisegert. Ujra feltornaszod magad az 1A-ig es megint jon az 1 szemelyes klan es megint 42 nap pihenes. Na szoval, ez nem teljesitmeny! !A-ig aki fel tud menni az ne legyen meg buszke erre, es ami ennel is fontosabb ezert ne kapjon kek szamocskakat.


Quote:
Originally Posted by Rob View Post
jönnek mennek az ötletek, de az egyetlen használható vonal eddig a fix hektáros variáció. sokan vannak a könnyítés ellen és mellett, de ott egy közös nevező a TOP határ tolódásának a megállítása. ebből kiindulva nem kell könnyíteni meg 6000-en fixálni a határt, egyszerűan fagyasszuk a mostani állapotot lesz 9000 heki és kész. jól meg lehet izzadni felfelé menet, de legalább látszik a fény az alagút végén.
Ez a legfontosabb szerintemezt a fenyt latni. Es ezt csakis a fix hekivel lehet latni, mert nem egy valtozo cel mint a mostani feltetelek.


Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Napokig érezni lehetne ennek a hatását, majd utána megjelenne a következő téma, hogy hozzuk méglejjebb, mert most a top40% van ott, ahol tegnapelőtt a top30% volt, és ráadásul ez is megy feljebb.
A %-os hatar nem jo, eppen azert mert nem lehet tudni h mennyi lesz ahogyan te is mondtad.


Quote:
Originally Posted by Palinkas View Post
Lehet, hogy nagyon leegyszerűsítem a dolgokat, de én hektárban húznám meg a top határát. Számszerűleg olyat kell választani, ami nem is könnyű, de nem is annyi, mint amennyi most, többi mindent hagynám a régiben. Ez mért nem jó?
Az elejevel teljesen egyettertek de a vegen kicsit elkomplikaltad... mit hagynal a regiben? legyen fix heki es szogezzetek le ezt hekiszamban es tobbe ez ne valtozzon. Azt mondtak tobben is h 2 celja van ennek a jateknak. 1A-ban a legjobb lenni, vagy legalabb erre torekedni, illetve uj szemelyisegeket szerezni. Ha fix heki lenne akkor aki akar az uj szemelyiseget szerezhetne es aki a legjobbak koze akar tartozni az azt is megteheti. Akiben mindketto parosul az meg harcolgat a mostani topban es forgat orit B-bol amelyre uj szemek kerulnek.


Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem ugyanaz, ha eddig valaki 10ezer hektárról fordult, most pedig valaki 5ezer hektárról fordul. Márpedig egy ilyen könnyítés az eddigi 10ezer hektáros fordulást a mostani 5ezer hektáros fordulás szintjére kicsinyítené le, miközben valójában amögött sokkal több "munka" van. (A számok természetesen megintcsak has számok.)
Most te mondod a hires bekopest h; "ha en vert pis...em akkor mas is pis...en vert!


Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem cél, hogy mostantól feleannyi, vagy harmadannyi idő alatt szerezzen valaki plusz személyiségeket.
Ha nem szeretnel konyitteni akkor miert nem zarod le a topick-ot????
Mond h nem lesz konyites es kesz!

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Attól, hogy lesz még 100 darab 30ezer hektáros ország, nemhogy lejjebb fog menni a top30%, hanem mégfeljebb tolódik!
Ha tobb ori lesz az 1A-ban biztos nem fogjak 30k hektarral kezdeni, teljesen badarsag h a letszam miatt none a top hatara. Minel nagyobb a letszam annal alacsonyabbra kerul a top hatara, mert max 2400 hekivel szoktak fellepni nem 30K hekivel.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En pl. mind a ket oldalon ott vagyok, akkor most kinek szurkoljak?

Szerintem nem kell ez a "rakenyszeritem a masikra ami nekem jo" mentalitas. Legyen valasztasi lehetoseg, es kesz.

Szemely szerint ezt a fix hektaros fordulasi konnyitest csak jonak tartom. Semmi rosszat nem latok benne, hogy lesz egy ilyen extra lehetoseg.
Eppen ezt ecseteltem fennebb hogy aki mindket celt kituzi maganak az nyugodtan elerheti mindkettot, mert van valasztasi lehetoseg, ha akarom akkor konyitve + szemelyiseget szerzek, ha nem akkor megyek fel a topba, de akkor is szerzhetek + szemelyiseget, amikozben a topban harcolgatok.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to ErdelyMagyaria For This Useful Post:
  #967  
Old 08-20-2010, 16:40
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Hat amit ide irtal az a kovetkezokeppen kell erteni es cafolj meg ha nem igy van...
Kezded a jatekot, feltornaszod magad az 1A-g, Bekerulsz az 1Aban es alakitasz egy egyszemes klant. A hataridonaplodba vagy a naptarba bekarikazod h 42 nap mulva lepjel be h fordulj le a fel szemelyisegert. Ujra feltornaszod magad az 1A-ig es megint jon az 1 szemelyes klan es megint 42 nap pihenes. Na szoval, ez nem teljesitmeny! !A-ig aki fel tud menni az ne legyen meg buszke erre, es ami ennel is fontosabb ezert ne kapjon kek szamocskakat.
Nem cáfollak meg, pont így van.

A másik lehetőség, hogy felmászom 1/A-ig, aztán bekarikázom a határidőnaplómban, hogy 208 nap múlva fordulás, egyből teljes személyiségért. Az mennyivel nagyobb teljesítmény? Ja, és miből olvastad ki, hogy én büszke vagyok bármire is?

Csak a lényeget nem sikerült szemmel láthatóan megértened. Megpróbálom szájbarágósan:

1. vannak, akik szeretnek játszani A-ban, tudják is, hogyan kell és elegendő idejük is van rá. Nem ők fognak kedvezményesen lefordulni, feltehetőleg.
2. és vannak, akik csak vegetálnak az A-ban, muszájból vannak ott, nem szeretik, és/vagy nincs idejük rá és/vagy nincs meg a kellő tudásuk hozzá. Ők, mint betonelf fedezgetnek, és egyáltalán nem élvezik. Na ők azok, akiknek ezzel a javaslattal lehetőségük nyílna arra, hogy kevesebb időt szenvedjenek az A-ban, és többet az alsóbb szinteken.

Magyarul:a kék számot ezek a játékosok megszerezhetik nagyrészt az A-ban való szenvedés árán, vagy a könnyített fordulás segítségével úgy is, hogy kevesebb időt szenvednek az A-ban, helyette élvezik a játékot alsóbb szinteken.

A te logikád szerint egyik esetben sem érdemelnek kék számot, hisz az nem teljesítmény, amit bemutatnak. De hangsúlyozom, betonelfes fedezgetéssel most is megszerezhető a kék szám, miért baj az, ha az illető nem A-ban unatkozik kb ugyanannyi időt, hanem játszik közben a lenti szinteken?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #968  
Old 08-20-2010, 17:41
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
A te logikád szerint egyik esetben sem érdemelnek kék számot, hisz az nem teljesítmény, amit bemutatnak. De hangsúlyozom, betonelfes fedezgetéssel most is megszerezhető a kék szám, miért baj az, ha az illető nem A-ban unatkozik kb ugyanannyi időt, hanem játszik közben a lenti szinteken?
ŐŐŐ tán azért mert az A is a játék szerves része. lehet szeretni,vagy nem szeretni. de a kék szám azért is jár,hogy az A követelményeit is teljesíted. amúgy pedig ha ennyire unalmas az A, simán lehet akár 9 országod is azon kivül, de ha nem is akarsz ennyit, bőven tudsz 2ágon haladni ha egyszer a normál mailes,egyszer pedig az ingyen mailes csopikba fordulsz,sőt ha még ez is kevés, ott a gyors amivel csak B-ben találkozol a normálosokkal

Nekem egyedül az nem tetszik,hogy probálunk komprosszimusan engedni a lentieknek,mert tényleg elszaladt a top, de a végén már ezt is keveslik sokan (holott még be sem került), és inkább ki akarják hagyni az A-t. ha meg se próbáljátok ott a rendes játékot, mert a fórumon terjengő mumusoktól féltek, akkor nem is fogjátok szeretni. sok idő, figyelem, és tartalék kell az A-hoz, ez sok helyen elhangzik, csak arra nem figyeltek,hogy ez a hosszútávú A-s játékra vonatkozott és nem a fordulásra. egy átlagos játékos, komoly tartalékok nélkül, napi pár óra belépéssel is megtudja csinálni 2k kör alatt,úgyhogy nem beton elf, hanem üt néha, és amikor nincs annyi ideje, akkor elfedezi a kedvezményesét. egy jó 10%tornyos hadi gnómmal simán végig tudsz kúszni biztonságban a csopin, főleg ha egy elfes klánba lépsz ahol etetnek és a klán is bevédett.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #969  
Old 08-20-2010, 18:36
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ŐŐŐ tán azért mert az A is a játék szerves része. lehet szeretni,vagy nem szeretni. de a kék szám azért is jár,hogy az A követelményeit is teljesíted. amúgy pedig ha ennyire unalmas az A, simán lehet akár 9 országod is azon kivül, de ha nem is akarsz ennyit, bőven tudsz 2ágon haladni ha egyszer a normál mailes,egyszer pedig az ingyen mailes csopikba fordulsz,sőt ha még ez is kevés, ott a gyors amivel csak B-ben találkozol a normálosokkal

Nekem egyedül az nem tetszik,hogy probálunk komprosszimusan engedni a lentieknek,mert tényleg elszaladt a top, de a végén már ezt is keveslik sokan (holott még be sem került), és inkább ki akarják hagyni az A-t. ha meg se próbáljátok ott a rendes játékot, mert a fórumon terjengő mumusoktól féltek, akkor nem is fogjátok szeretni. sok idő, figyelem, és tartalék kell az A-hoz, ez sok helyen elhangzik, csak arra nem figyeltek,hogy ez a hosszútávú A-s játékra vonatkozott és nem a fordulásra. egy átlagos játékos, komoly tartalékok nélkül, napi pár óra belépéssel is megtudja csinálni 2k kör alatt,úgyhogy nem beton elf, hanem üt néha, és amikor nincs annyi ideje, akkor elfedezi a kedvezményesét. egy jó 10%tornyos hadi gnómmal simán végig tudsz kúszni biztonságban a csopin, főleg ha egy elfes klánba lépsz ahol etetnek és a klán is bevédett.
Én soha nem azért szálltam síkra, hogy könnyebb legyen az A, pláne nem azért, hogy kihagyható legyen.
Reply With Quote
  #970  
Old 08-20-2010, 18:56
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Eszembe jutott ezzel kapcsolatban még valami. Még mindig a fix hektár mellett vagyok, ebben nem változott a véleményem. Viszont, ha a könnyítés el lesz fogadva és mondjuk 7000 hektár lenne az a bizonyos fix hektár, tehát, ha már ezzel könnyítünk, márpedig ez könnyítés lenne, hiszen 8700-8900 heki körül megy a top jelenleg, akkor legyen kitétel, hogy a B-ből minimum 2400 hekiről lépnek fel. Ha már A-ban nem szeretnek játszani, akkor legalább a B-ben mutassák meg mit tudnak.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sami For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 00:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu