Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Bevezetésre kerüljön-e a piacadó?
Igen, jó ötletnek tartom, ezek a jó százalékok. 2 3.57%
Igen, jó ötletnek tartom, de emeljünk az adó mértékén. 1 1.79%
Igen, jó ötletnek tartom, de csökkentsünk az adó mértékén. 1 1.79%
Nem, nem tartom jó ötletnek. 52 92.86%
Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 07-02-2007, 15:19
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ha visszalapozol egy oldalt meg is találod a hosszú irományomban, hogy a tied tetszik és, hogy miért tetszik
Sponsored Links
  #82  
Old 07-02-2007, 15:20
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default néhány észrevétel

Csak néhány kérdést dobok fel, hogy én is tanulhassak a válaszokból.

A piacadó célja az lenne, hogy lassítsa a vagyonfelhalmozást? Mintha erre asszociáltak volna sokan. Volt ezzel a céllal bárkinek problémája?

Több esetben láttam úgy, mintha egy tévedhetetlen, mindenható, és abszolút monopolhelyzetben lévő tőzsdecápával számoltatok volna - aki e miatt valóban nem fog veszíteni a piacadó semmilyen formáján. De sok ilyen létezik? Ezt azért pedzegetem, mert én el tudom képzelni, hogy még egy adott árufajta piacába is belenyúlhat egynél több nagy machinátor, amiből számomra az következik, hogy nem igaz, hogy egy tc soha nem fog adózni. És persze, ha egyedül van (akár a szövi), akkor is hibázhat(nak), nem kerül gép elé a megfelelő ember a megfelelő pillanatban - van ilyen, ugye?

Ha elméletileg a nagy játékosok felvásárolnak mindent, ami alattuk van, akkor ez vagy azt jelenti, hogy több a tc kp-ja, mint az összes többi játékos tartaléka az adott áruból, vagy azt, hogy levitte az árat a tartalékosok alá. Az első esetben a tartalékoló árfolyamnyereséggel zár, és átteszi másba a pénzét, míg a tc-nak nő a holt árutömeg, ami adózna. A második esetben a tartalékoló adózik, a cápának kevesebb a nyeresége. Ha több a nagy hal (és nincs igazi cápa), mindenki adózik, kivéve, aki legolcsóbban tette ki a cuccot, ugye?

Volt egy olyan felvetés, hogy a tc annyival fogja emelni az árat, hogy kompenzálja az adó miatti bevételkiesését. Ezt nem nagyon tartom reálisnak. Ha meg tudja tenni valaki, hogy az árat 7%-kal magasabbra teszi, és ott is tartja, akkor meg fogja tenni most is. Ha pedig nem tudja fent tartani az árat, mert sokan pakolnak alá, akkor hiába szeretné behozni a +7%-ot.

Egyébként én azért nem támogatom vagy ellenzem, mert nem látom át, ténylegesen mi lenne a hatása.
  #83  
Old 07-02-2007, 15:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Egyébként én azért nem támogatom vagy ellenzem, mert nem látom át, ténylegesen mi lenne a hatása.
A soraidból kiderül, hogy sokkal több mindent látsz át, mint a legtöbben akik szavaztak és indokoltak is valamit. Mindenkinek ilyen megfontoltan kellene lereagálnia egy "kezdő gondolkodó" szárnyprobálgatásait. Ha így tennénk akkor sokkal több értelmes agyszülemény kerülhetne a fórumra, de a lehurrogás sok esetben egy életre elveszi az emberek kedvét a gondolatai megosztásától Ezért álltam ki eddig is a témaindító mellett, eltekintve attól, hogy tökéletesen lényegtelen számomra, hogy lesz e piacadó vagy sem.
  #84  
Old 07-02-2007, 15:38
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az eredeti felvetéssel nem értek egyet, mert az tényleg durva lenne, mint ahogy azt többen is kifejtették.

Monroval meg Fegyával abban egyetértek, hogy tényleg rengeteg árú és pénz van már a Hódban de sztem nem a piaci adózással fog ez csökkenni.

Egyébként is ha valaki bele akar nyúlni monnyuk a nyersipiacba nem kell tőzsdecápának lenni, elég kb 300-400 milla és majd duplájára felhúzom az árakat
Egyébként is sztetek a tcket mennyire fogja zavarni, hogy nem 200mrdjuk van hanem csak 150mrd?
Szvsz nem ebben kell keresni a megoldást.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #85  
Old 07-02-2007, 15:43
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post

Egyébként is sztetek a tcket mennyire fogja zavarni, hogy nem 200mrdjuk van hanem csak 150mrd?
Szvsz nem ebben kell keresni a megoldást.[/b]
Itt van a kutyus elásva
Ez egy olyan játék aminek nincs vége Tehát ha a mai 200 milliárdod holnapra "csak" 150 milliárd lenne az egy folyamatos játékban egy eseménysor kezdete, nem pedig egy egyszeri prompt ügylet! Ezért kellene átgondoltan globálisan vizsgálni mindenkinek a legtöbb kérdést (nemcsak ezt a témát), mert tisztán látszik, hogy sokunk csak 1 nézőpontból nézve képes teljes következtetést levonni és válaszolni valamit egy torz kép alapján.
  #86  
Old 07-02-2007, 15:48
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hmmm...de ha azt nézzük hogy ha nekem van 200 millám és másnapra csak 150 marad, azért sztem igencsak durcás lennék

De akkor miért nem lehet a piacon is bevezetni, hogy a piacon is max 4,2 mrd lehet kint, mint monnyuk amennyi egyszerre bent lehet az oriban, ezzel meglehetne azt oldani, hogy nme legyenek 200 mrd-s orik.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #87  
Old 07-02-2007, 15:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
[color="Red"][b]Hmmm...de ha azt nézzük hogy ha nekem van 200 millám és másnapra csak 150 marad, azért sztem igencsak durcás lennék
Valóigaz, hogy a javaslatban szereplő mértékek igazításra szorulnak az árútömeg függvényében de ettől még nem lesz alapjáraton rossz
  #88  
Old 07-02-2007, 15:56
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post

De akkor miért nem lehet a piacon is bevezetni, hogy a piacon is max 4,2 mrd lehet kint, mint monnyuk amennyi egyszerre bent lehet az oriban, ezzel meglehetne azt oldani, hogy nme legyenek 200 mrd-s orik. [/b]
Sztem ennek van több oka is, de pld van egy árfolyamváltozó is ami miatt nyilván lehetetlenné válna egy fix pénzértékben meghatározni, hogy mennyi árud lehet.
  #89  
Old 07-02-2007, 16:00
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Hmmm...de ha azt nézzük hogy ha nekem van 200 millám és másnapra csak 150 marad, azért sztem igencsak durcás lennék

De akkor miért nem lehet a piacon is bevezetni, hogy a piacon is max 4,2 mrd lehet kint, mint monnyuk amennyi egyszerre bent lehet az oriban, ezzel meglehetne azt oldani, hogy nme legyenek 200 mrd-s orik.
Szerintem nem jó gondolat hogy esetlega piacot is 4.2ben korlátozuk, hiszen, pár helyen már az is elkélne hogy az országban több pénz legyen és itt nem kell feltétlenül gigászi országokban gondolkodni, 6-8000 hektártol már kevés is lehet ez a pénz. Másrészt a nagyokat nem biztos hogy zavarná ha ezzel picit meg lenne csapolva a készletük, illetve ha jól értelmezem az olvasottakat a piaci átlagár adómentes lenne, és gondolom ezek a nagy piacos országok olyan árutömeggel rendelkeznek hogy maguk szablyák meg az átlag árat.

Ha jól emlékszem ilyen piacot érintő javaslatok buktak már el azzal hogy Ati kijelentette, hogy a szabad piaci kereskedést nem kívánja semmilyen formában sem befolyásolni.

Monro: ami a kezdő gondolkodókat illeti. Minden tiszteletem azoké akik időt áldoznak arra hogy valamyilen formában hozzájáruljanak a játék jobbátételéhez. Ilyen votl a felfedezési módosítás is. A top klán valóban nem tud tovább fedezni az A-ban, de szép lassan a nagyobb törpéket is leverték és most nézd meg hogy az első 100oriban hány törpe van? Meg fogsz lepődni. Szóval az ilyenek miatt a kezdő gondolkodók hasznos javaslatait mindig kis fentartással fogadom.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 07-02-2007 at 16:03..
  #90  
Old 07-02-2007, 16:12
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Másrészt a nagyokat nem biztos hogy zavarná ha ezzel picit meg lenne csapolva a készletük, illetve ha jól értelmezem az olvasottakat a piaci átlagár adómentes lenne, és gondolom ezek a nagy piacos országok olyan árutömeggel rendelkeznek hogy maguk szablyák meg az átlag árat.
Ez csak az én javaslatomban volt így és nekem teljesen mások az indítékaim a javaslat felvetésében. Ezt anno a piaci átutalások miatt találtam jó gondolatnak. A nagytömegűárukkal való utalás esetére nem jó, de az átlagos "kirakomjódrágán acumót" típusúakra igen.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy piac kérdés Frost Elvetett javaslatok 1 02-26-2007 13:32
Tanácsadók és piac oldal sorrendje Somebody Megvalósult javaslatok 39 02-23-2007 15:20
piac kedvenc hóhérod Elvetett javaslatok 5 08-18-2006 17:36
Apró piac módosítás. karesz6 Elvetett javaslatok 9 08-09-2006 12:43
A piac megreformálását kezdeményezem Moger Elvetett javaslatok 1 02-09-2006 10:24


All times are GMT +1. The time now is 04:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu